Přejít na obsah


Fotka
- - - - -

Windows 7 –> Windows 10 (a zpět?)


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
60 odpovědí na toto téma

#1 ladislavappl

ladislavappl

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 886 příspěvků(y)

Publikováno 09 červen 2016 - 13:51

Mám PC přes 5 let starý, Packard Bell EasyNote TK, Intel Core i5-480M, 4 GB DDR3, 500 GB HDD.

MS mi pořád vnucuje W10. Někteří známí mě ujišťují, že vše bude chodit OK (systém taky hlásí, že až na nějaký MS Office Starter problémy pod W10 nebudou), ale jiní se zas pokorně vrátili k W7 - poté, co si prožili trable s W10, které jim jejich PC pěkně rozhasily). Známé chodily W10 bez problémů 1 a půl dne, Ale pak se jí PC zbláznil, nepřipojí se už k internetu a hlásí to něco ve smyslu, že nemá protokol, něco poslal Avast do truhly a že je poškozený CAB... (opravují to už celé dopoledne).

Tak nevím. W7 končí prý v r. 2020 (W10 snad v 2022 - nevím přesně), což už takový rozdíl není. Bůh ví, zda se můj PC toho vůbec dožije (a já taky). Používám dost Audacity a CDex, o kterých se neuvádí, že by chodily pod W10. A o starý dobrý SmallBasic bych taky nerad přišel.

Co myslíte, jsou W10 takové urychlení práce, abych riskoval čas, peníze a nervy - a nakonec se vrátil k W7?

Děkuji.  (nechci ale vyvolat příliš učenou diskusi hodnou ajťáků :( ).


Tento příspěvek byl upraven od ladislavappl: 09 červen 2016 - 13:52

  • 0
Quaerendo invenietis (Kdo hledá, najde).

#2 miki6

miki6

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 771 příspěvků(y)

Publikováno 09 červen 2016 - 14:06

Na notebooku má zůstat ten systém, který tam poskytnul výrobce. Takže za mě W7, na W10 nejsou na webu  Packard Bell ovladače. 

A to vnucování W10 jde lehce zaříznout... :)


  • 3

#3 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 520 příspěvků(y)

Publikováno 09 červen 2016 - 14:08

S temi terminy podpory jsi pomichal dve veci:

 

1. hlavni faze podpory  - W7 do 13.1.2015 , W10 do 13. října 2020

2. Rozsirena podpora (tedy uz jen zalepovani bezpecnostnich der!) - W7 do 14. ledna 2020, W10 do 14. října 2025.

 

Tedy W10 ma vsechno o 5.5 roku vic.

Dalsi vec je ta, ze pokud Microsoft dodrzi sve slovo, pak uz 29. cervence skonci moznost upgradu na W10 zdarma.

 

Takze jista motivace k upgradu tu je.


  • 0

#4 Blexa

Blexa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 961 příspěvků(y)

Publikováno 09 červen 2016 - 14:13

Tak ja mam k W10 odmitavy postoj, nicmene v ramci firmy nechavam pocitace novejsi 3 let aktualizovat na W10 a obratem je obnovuju na W7. Vysledkem je ziskani bezplatne licence pro pripadny budouci upgrade na W10.

 

Asi bych byt tebou zvazil, zda udelat totez, pripadne investovat jeste cas do vytvoreni bitove kopie disku pro pripad, ze by to W10 rozstrelily a obnoveni by selhalo.


  • 1

#5 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 520 příspěvků(y)

Publikováno 09 červen 2016 - 14:13

Dobre je si taky uvedomit zivotnost toho pocitace, na ktery bys to pripadne daval. Myslis, ze budes ten pet let stary pocitac pouzivat dele nez 4 dalsi roky? Nevymenis ho do te doby za neco novejsiho, co uz ty desitky bude mit samo o sobe?


  • 3

#6 Kreten8

Kreten8

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 756 příspěvků(y)

Publikováno 09 červen 2016 - 14:27

Tady http://diit.cz/clane...hovat-windows-7
je návod, jak si W10 nainstalovat do virtuálního disku, takže W7 zůstanou zachovány. V tom virtuálním disku lze vyzkoušet, zda vše funguje. A pokud by s W10 byl nějaký problém, tak se ten virtuální disk smaže a je po W10. Zároveň se takto dá do toho 29.7.2016 získat ta bezplatná licence.
  • 2

#7 ladislavappl

ladislavappl

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 886 příspěvků(y)

Publikováno 09 červen 2016 - 16:06

Tak děkuji všem za zprávy. Nějak se mi do těch desítek nechce. Pokud by se něco stalo, tak prý mi to v Losanu za 450 Kč opraví nebo za 900 Kč nainstalují zase sedmičky, kdyby to jinak nešlo. Pěkně děkuju!

I tak nevím, jak se budou desítky vyvíjet a jestli starý PC bude pořád stačit. Mám ještě  Wind. XP na PC s 512 MB RAM a chodily původně docela svižně, ale jak přibývaly SP, tak jsem musel nechat přidat 1 GB další paměti. Ale i tak, když v PC začnou úřadovat svchost s wuaultclt, tak to je snad čtvrthodina zabitého času...


  • 0
Quaerendo invenietis (Kdo hledá, najde).

#8 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 214 příspěvků(y)

Publikováno 09 červen 2016 - 18:22

W7 jsou celkem rozumný, funkční, chodí mi pdo nima speciální programy atd... W10 údajně už tak povedený nejsou. Nevim - jedna ze sester na ně přešla a když teď za mnou chodí, abych jí tam něco doinstalovala nebo spravila, tak se z toho můžu zbláznit, nic neni k nalezení, nic na svým místě, všechno směřuje ještě víc k tomu, aby uživatel nevěděl, co se mu v počítači děje. a neměl nad ničim vládu. Velmi mi to připomíná rozdíl mezi XP a Vistama který taky spotřebovaly 90% veškerý energie, času a paměti samy na sebe a zbytek možná na práci uživatele. Za mě teda zůstat u sedmiček, jak dlouho to jen pude.


Tento příspěvek byl upraven od Jacka: 09 červen 2016 - 18:23

  • 5

#9 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 520 příspěvků(y)

Publikováno 09 červen 2016 - 18:44

Z meho pohledu ty desitky nejsou tak hrozne. Ty Visty bych spis prirovnal o osmickam. Desitky jsou dotazene osmicky k pouzitelnosti.

 

Dokonce, co jsem si ja osahaval desitky, tak mi to spis pripadalo jako stare dobre sedmicky, na ktere jen nekdo navlekl hnusny graficky kabat. Jak se pod nej dostanu, vybafne na tebe prakticky totez, co znam ze sedmicek.

 

Jsem v oboru uz dost dlouho, a tak si moc dobre pamatuji, jak se tyhle pochybovacne reci vedly i pred W95 nebo WinXP, ale u obojeho historie ukazala, ze to zdaleka tak hrozne nebylo.


  • 2

#10 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 112 příspěvků(y)

Publikováno 09 červen 2016 - 19:07

Mam s Win10 celkem rozumne zkusenosti. Je pravda, ze je teeba si zvyknout na to, ze mnoho veci je jinde nez clovek mel ve Win7, ale da se na to zvyknout. Jedine 2 vazne problemy, na ktere jsem s Win10 ve firme narazil:

  1. ucetni SW, ktery na nich nejde a neco jako DevMode na nich neexistuje. Navrat k puvodnimu systemu neprobehl spravne, mj. byla rozhasene nastaveni site, programy, ktere ve Win10 nemely fungovat v obnovenem systemu zmizely, ... Takze jsem to vratil pres bitovou kopii, kterou jsem si udelal vcas
  2. zmenila se podpora DNS a napr s OpenVPN v podstate jde zprovoznit jen pres hacky. (Win10 se rozhodly, ze DNS nezkouseji podle poradi, v jakem jsou uvedeny v tabulce, ale podle rychosli odezvy. Ale bohuzel je nezajima, ze nejrychleji odpovidajici DNS sertver hlasi, ze jmeno neexistuje.)

Jeste jsem nasel vybodny navod pro nastaveni Win10, tak, ze celkem odpovida mym predstavam.


  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#11 ReVIZ

ReVIZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 576 příspěvků(y)

Publikováno 09 červen 2016 - 21:59

Krom Cicsco VPN klienta neznám žádný další důležitý a nenahraditelný SW, který by na W10 nefungoval. Mám je nainstalované na tabletu, notesu, domácím komplu i telefenu a i na pár komplech v práci.

Vracet zpátky se nemíním.

FUTURE


  • 0

#12 dejwy

dejwy

    dejwy

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 215 příspěvků(y)

Publikováno 09 červen 2016 - 22:27

Ano, u NTB to chce pred instalací zkontrolovat dostupnost ovladačů výrobce pro Win10.

Za mne funkční (když zruším metro aplikace a obří start menu).
Nesmyslná je dvojakost prostředí, část nastavení pod klasickými Ovl. panely, něco pod Metro nastavením. Na zabití.

Pro mne v současnosti nejvíce blokujici vlastnost, pro kterou uvažuji o návratu k Win7 je hledání ve Win10.

Hledání v start menu ve Win7 hledalo v souborech a zároveň v pracovním Outlooku napojeném na Exchange server včetně lokálních archivních .pst složek včetně prohledani příloh v emailech. Kliknutí na vysledek zobrazilo příslušný email či rovnou otevřelo přílohu.

Hledání v start menu ve Win10 hledá pouze v souborech.
Hledání i v emailech Outlooku je možné jen po spuštění okna exploreru a použití hledání zde vpravo nahoře a nasledne změna "kde hledat" na "v Outlooku".
Kliknutí na vysledek ovšem neudělá nic, výsledek neni aktivní, jen si mohu přečíst datum emailu a nasledne ho dohledat v Outlooku ručně.

Příklad jak neskutečně podělat krásné funkční Search, který přišel coby odpověď na Applovsky Spotlight.

Tento příspěvek byl upraven od dejwy: 09 červen 2016 - 22:28

  • 0

#13 Trhac

Trhac

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 057 příspěvků(y)

Publikováno 09 červen 2016 - 23:38

Win 10 mií kupodivu běží na stařičkém NTB Fujitsu Siemens E8020 z roku 2005, byl problém s ovladačem od WiFi karty, ale nějaký univerzál to rozchodil. Počítač běží možná o fousek lépe nežli s Win 7. http://notebook.cz/c...ok-E8020-Sonoma


  • 0

RACCOON TEAM
Věk je uveden kačerský, život před nálezem první keše neplatí…


#14 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 794 příspěvků(y)

Publikováno 10 červen 2016 - 9:00

Dotaz zkušenějším. Opravdu by po upgradu na W10 všechno fungovalo? Nemusely by se programy přeinstalovávat?

Jde mi o to, že v práci mám SW registrovaný online a tedy při přenosu jinam se musí online deautorizovat a pak se dá nainstalovat jinam. V případě havárie disku je problém a musí se to vykomunikovat s Amerikou. Jde mi o to, kdyby se mi instalace sama spustila a doběhla, jestli by mi to pak fungovalo, nebo by to šlo alespoň online deautorizovat, abych to mohl nainstalovat znovu. Je mi jisté, že ne vše by fungovalo. Na něco nejsou už ovladače a se starými to nemusí chodit.

S W10 nemám zkušenosti žádné a s W8 jen ty horší. Ne že by asi byly špatné, ale připadá mi, že jsou šité spíš na tablet a že jsem se v nich nedokázal orientovat. Kdysi přechod z WinXP na sedmičky byl bezproblémový, to vypadá skoro stejně, i nastavování.


  • 0

#15 Parkis

Parkis

    Parkis

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 912 příspěvků(y)

Publikováno 10 červen 2016 - 9:07

Mě po upgradu nefungovala wifi a ani po týdnu se mi ji nepodařilo zprovoznit, takže jsem se zase vrátil k w7.

Všechno to je dost závislé na konktétním HW a jestli výrobce poskytuje ovladače.


  • 0

#16 Blexa

Blexa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 961 příspěvků(y)

Publikováno 10 červen 2016 - 9:17

Dotaz zkušenějším. Opravdu by po upgradu na W10 všechno fungovalo? Nemusely by se programy přeinstalovávat?

Jde mi o to, že v práci mám SW registrovaný online a tedy při přenosu jinam se musí online deautorizovat a pak se dá nainstalovat jinam. V případě havárie disku je problém a musí se to vykomunikovat s Amerikou. Jde mi o to, kdyby se mi instalace sama spustila a doběhla, jestli by mi to pak fungovalo, nebo by to šlo alespoň online deautorizovat, abych to mohl nainstalovat znovu. Je mi jisté, že ne vše by fungovalo. Na něco nejsou už ovladače a se starými to nemusí chodit.

S W10 nemám zkušenosti žádné a s W8 jen ty horší. Ne že by asi byly špatné, ale připadá mi, že jsou šité spíš na tablet a že jsem se v nich nedokázal orientovat. Kdysi přechod z WinXP na sedmičky byl bezproblémový, to vypadá skoro stejně, i nastavování.

Tohle ti nikdo nezodpovi jinak nez mozna....

S nazvem programu, by se mozna dalo rict, kdyby ho pouzival nekdo dalsi, ale co muzeme vedet, zda nejaky nam neznamy program pro online autorizaci nevyuziva nejaky udaj svazany s operacnim systemem.


  • 0

#17 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 214 příspěvků(y)

Publikováno 10 červen 2016 - 9:18

Taky bych se obávala třeba spojení se starší tiskárnou, tedy že pak nenajdu funkční ovladač na tu tiskárnu.


  • 0

#18 KaMo_cz

KaMo_cz

    starej member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 103 příspěvků(y)

Publikováno 10 červen 2016 - 9:30

mpik - on se nový W10 "podhodí" pod programy a podle předchozích widlí si "naváže kořeny" nainstalovaného softu

 

Jacka - to by si musela mít starou exotickou tiskárnu (či jiný HW), co už měla problémy od winXP a nechodila na W7/8. Ano, zpočátku může být s některým HW problém, ale během pár dní se to rozchodí. W10 umí obsloužit i staré jehličky.

 

Tohle bych neviděl jako problém widlí, ale archaického HW, který stejně nebude fungovat do konce věků....

(Nebráním M$, ani netvrdím "tak kup si nový lepší", pouze konstatuju, že každý dinosaurus prostě jednou umře. A to jednou je právě dnes.)


Tento příspěvek byl upraven od KaMo_cz: 10 červen 2016 - 9:31

  • 1

#19 Evca.N

Evca.N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 707 příspěvků(y)

Publikováno 10 červen 2016 - 9:31

Upgradu na W10 jsem se docela bránila. Pak jsem dostala na čas služební noťas, který je měl a za ten půlrok jsem si na ně zvykla a nový osobní noťas jsem si koupila hned s nima (teda ono by to stejně asi jinak už nešlo).Teď je mám i na pracovním PC a pohoda. Opravdu to jsou vlastně W7 v novějším kabátě. Holt ty dlaždice ve starovním menu přežiju. Spíš mě mnohem víc deptá Word (ale to není vina W10, ale že mám nejnovější office), trošku jiná grafika a ikonky navíc a nenajdu to, co potřebuju tak rychle jako ve starší verzi. Ale to se taky časem poddá. Z programů mi GG funguje v pohodě. Nic jinýho jsem zatím nepotřebovala. A mojí letitou tiskárnu to našlo a tiskne v pohodě. Ono pokud to není nějaká neznámá značka, tak by to ty ovladače mělo najít na webu. Takže moje HP to našlo bez problémů.


  • 0

#20 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 520 příspěvků(y)

Publikováno 10 červen 2016 - 9:32

Tak jestli existuje ovladac pro tvoji tiskarnu, to si muzes zjistit treba na strankach vyrobce. Najdi si tam svoji tiskarnu a podivej se, jestli delaji ovladace pro W10.

Jinak on neni v te nabidce na upgrade i test kompatiobility pocitace? Ja mam za to, ze tam byl!


  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama