Přejít na obsah


Fotka
- - - - -

Windows 7 –> Windows 10 (a zpět?)


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
60 odpovědí na toto téma

#41 miki6

miki6

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 771 příspěvků(y)

Publikováno 12 červen 2016 - 17:51

Však ji PC může rychle nabíhat i u W7, stačí, když místo vypnout Pc zvolí hibernovat. Ostatně to dělají W10 a ono to potom vypadá, že rychle nabíhají, ale je to pouze obnovení z hibernace...


  • 0

#42 Millanu

Millanu

    Millanu

  • Members
  • PipPipPip
  • 105 příspěvků(y)

Publikováno 12 červen 2016 - 18:47

Mám PC starší 5.let.Maximalni spokojenost s XP profesional.Po zkončení podpory jsem byl nucen přejít na WIN 7.PC to zvládal ale by strašně pomalý. Po upgrade na WIN 10 je rychlost i ostatní funkce maximálně v pořádku.Takže při porovnání WIN 7 a WIN 10 na staré mašině rozhodně DESÍTKY.


  • 0

#43 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 520 příspěvků(y)

Publikováno 12 červen 2016 - 19:03

Ono neupgradovat na w10 muze znamenat, ze budes muset trpet obstrukce Microsoftu, ktere te maji presvedcit, ze w7 bezi pomalu a s w10 to bude mnohem lepsi. Staci pomoci aktualizaci podstrcit do w7 nejaka ta kurvitka... napriklad ze do vyhledavani aktualizaci pridaji par narocnych zbytecnych instrukci, a najednou se petiminutova operace protahne na nekolik hodin. A uzivatel si pak rika, ze je vsechno pomale...

Fantazie? Tohle se ale uz letos stalo!
  • 0

#44 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 13 červen 2016 - 7:09

Však ji PC může rychle nabíhat i u W7, stačí, když místo vypnout Pc zvolí hibernovat. Ostatně to dělají W10 a ono to potom vypadá, že rychle nabíhají, ale je to pouze obnovení z hibernace...

 

Tak nevím, ale mně na 7-čkách občas notebook nabíhá i z hibernace třeba 5 minut :-( Přitom jindy naběhne za minutku...  Je to občas dost pro vztek.


  • 0

#45 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 084 příspěvků(y)

Publikováno 13 červen 2016 - 7:55

Mě poslední dobou připadá, že odpor vůči WIN10 je tak nějak v módě, ale to je asi tak vše. :)

Já provozuji celkem 3 PC a na všech to šlape na pohodu, na několika desítkách dalších v práci taky ....  ;)


  • 4
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#46 Vláček

Vláček

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 787 příspěvků(y)

Publikováno 13 červen 2016 - 12:05

Mě poslední dobou připadá, že odpor vůči WIN10 je tak nějak v módě, ale to je asi tak vše. :)

 

To, že přestávám být pánem svého počítače a ztrácím hodně ze svého soukromí, mi vadí docela fest. Takže můj příští počítač bude zřejmě úplně bez Win. Ale kdo ví, co za těch cca 5 let bude, informační svět se mění zatraceně rychle.


  • 0

#47 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 084 příspěvků(y)

Publikováno 13 červen 2016 - 12:43

To, že přestávám být pánem svého počítače a ztrácím hodně ze svého soukromí, mi vadí docela fest. Takže můj příští počítač bude zřejmě úplně bez Win. Ale kdo ví, co za těch cca 5 let bude, informační svět se mění zatraceně rychle.

 

Hodně? Opravdu hodně? Kdyby o tom nepsali v "novinách", tak o tom ani nevíš ....  ;)


  • 1
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#48 Blexa

Blexa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 961 příspěvků(y)

Publikováno 13 červen 2016 - 13:17

Nevedet a neztracet jsou dve dost rozdilne veci.


  • 2

#49 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 794 příspěvků(y)

Publikováno 13 červen 2016 - 14:12

To že jsem paranoidní neznamená, že po mě nejdou.

Stačí jednou něco objednat, nebo jen projevit snahu a chodí neustále nabídky.

Stačí pracovat v Googlu pod přihlášením (třeba kvůli sdíleným dokumentům na GDrive) a Google kupodivu na jakýkoli dotaz nenápadně předkládá to, co jsem hledal před týdnem nebo rokem (Poznejmístaři vědí).

Takže myslím, že W10 na tom už tak moc nezmění.

Navíc je spousta lidí na Facebooku, pod vlastním jménem (už by to ani jinak být nemělo) a přihlašují se přes něj všude možně a sdílí všechno mezi sebou.

Mám pocit, že dokud nejde o opravdu citlivé informace typu banky, nebo přístupových hesel, že nejde celkem o nic. A ochrana proti sledování citlivých údajů je jednoduchá. Prostě je nikam na net nedávat.


  • 3

#50 ubuster

ubuster

    ubuster

  • Members
  • PipPipPip
  • 583 příspěvků(y)

Publikováno 14 červen 2016 - 18:54

Kdo chce mít W10 obstojně očištěné od nepotřebného balastu, může si aplikovat třeba skript ze stránky http://www.dasm.cz/c...sktopovy-system  :D  :D  :D


  • 0

HW: Motorola One Action _ Garmin eTrex Legend HCx

SW: c:geo _ WhereYouGo _ GDAK _ GCC _ Go(x)°


#51 miki6

miki6

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 771 příspěvků(y)

Publikováno 14 červen 2016 - 19:22

:D  ano, opakování - matka moudrosti... už to tu 9.6.2016 postnul Gord...


  • 0

#52 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 794 příspěvků(y)

Publikováno 14 červen 2016 - 20:24

Opakování matka moudrosti, trpělivost matka trpaslíků.


  • 0

#53 Hamaci

Hamaci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 173 příspěvků(y)

Publikováno 15 červen 2016 - 9:53

Jo jenže po winXP nenásledovaly hned W7, ale děsné Visty. I MS si uvědomil, že Visty se mu moc nepovedly a začal rychle umožňovat upgrade na W7. Si říkám, jestli se nevyplatí počkat na systém po W10, na kterém už bude plno much z W10 vychytáno. Stejně to bylo i u těch Vist a W7.

Pozor. Nepodarkem po W7 byly W8. W10 by podle tradice měly být OK.


  • 1

#54 dejwy

dejwy

    dejwy

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 215 příspěvků(y)

Publikováno 15 červen 2016 - 11:10

Tak kvůli nefunkčnosti hledání přes soubory i emaily v Outlooku jsem se vrátil z Win10 k Win7, buhužel bez komplexního hledání jsem byl o dost méně produktivní.

Škoda, že to MS ve Win10 zabil, když to fungovalo ve Win7.

http://www.geocachin...-zpět/?p=527095


  • 0

#55 mikeant

mikeant

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 688 příspěvků(y)

Publikováno 15 červen 2016 - 11:51

Základní dvě zásady:

 

1) Do počítače nesmí Windows, na které dosud nebyl vydán ani jeden ServicePack

2) Pokud ti něco funguje, nehrab se v tom :) 


  • 5

#56 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 794 příspěvků(y)

Publikováno 15 červen 2016 - 12:26

Tak kvůli nefunkčnosti hledání přes soubory i emaily v Outlooku jsem se vrátil z Win10 k Win7, buhužel bez komplexního hledání jsem byl o dost méně produktivní.

Škoda, že to MS ve Win10 zabil, když to fungovalo ve Win7.

http://www.geocachin...-zpět/?p=527095

Tak to je zrovna vlastnost, kterou někdo považuje za nepostradatelnou a někdo za zbytečnou. Někde se třeba outlook vůbec nepoužívá, jede se na webový mail, nebo na jiný mailový klient. A v outlooku samém vyhledávání je?


  • 0

#57 dejwy

dejwy

    dejwy

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 215 příspěvků(y)

Publikováno 15 červen 2016 - 15:10

Tak to je zrovna vlastnost, kterou někdo považuje za nepostradatelnou a někdo za zbytečnou. Někde se třeba outlook vůbec nepoužívá, jede se na webový mail, nebo na jiný mailový klient. A v outlooku samém vyhledávání je?

 

Ano, proto píšu důvod, proč MNĚ toto vadilo -  nikomu to nevnucuji jako jediný a správný pohled na věc. Jen jako informaci.
V outlooku ano, ale ten neumí prohledávat přes všechny offline datové soubory (*.pst; *.ost). Navíc ta krása při hledání všeho na jednom místě je parádní. Není třeba myslet v čem a kde hledat. To je celé.


Tento příspěvek byl upraven od dejwy: 15 červen 2016 - 15:11

  • 0

#58 dejwy

dejwy

    dejwy

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 215 příspěvků(y)

Publikováno 15 červen 2016 - 15:12

Základní dvě zásady:

 

1) Do počítače nesmí Windows, na které dosud nebyl vydán ani jeden ServicePack

2) Pokud ti něco funguje, nehrab se v tom :)

 

Jasně, ale když zavelí firemní politika, že se přejde, protože to je nyní ještě zdarma ....


  • 0

#59 mikeant

mikeant

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 688 příspěvků(y)

Publikováno 16 červen 2016 - 12:57

Jasně, ale když zavelí firemní politika, že se přejde, protože to je nyní ještě zdarma ....

 

Fakt? Naše firemní politika zase zavelela držet se Win7 zuby nehty... To jsou paradoxy :)


  • 1

#60 see.bee

see.bee

    XXX

  • Members
  • PipPipPip
  • 855 příspěvků(y)

Publikováno 16 červen 2016 - 13:12

Pro běžného uživatele mého typu přechod naprosto v pohodě, jen u počítače prosedět nějakou tu hodinku a čas od času něco odkliknout, ale jinak se věnovat něčemu jinému. Vše proběhlo naprosto v pohodě, od převzetí nastavení sítě, Wi-Fi, tiskáren, programů (správa map, gps, fotky). A to vše na pěl let starém notebooku. Pak jen den dva, než jsem si zvykl na novou grafiku a pohoda,.....


  • 1




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama