Přejít na obsah


Fotka
- - - - -

Windows 7 –> Windows 10 (a zpět?)


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
60 odpovědí na toto téma

#21 KaMo_cz

KaMo_cz

    starej member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 103 příspěvků(y)

Publikováno 10 červen 2016 - 9:44

Pamatuju doby, kdy naprosto stejná hysterie byla s nástupem W95, WinXP, W7. Vždy ta stará verze byla NEJ a nástupce totálně nefunkční a nekompatibilní. Nejvíc toho povyku bylo při nástupu a náhradě XP. Prostě folklór ;)


  • 4

#22 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 740 příspěvků(y)

Publikováno 10 červen 2016 - 10:39

Jestli si dobře pamatuju, tak nejvíc problémů bylo s tím, co se MS nejvíc nepovedlo: Win ME (pamatuje na ně někdo ?) a Vista. Pod Win7 provozuju ještě pár DOSových programů a tam si nejsem jistý, jestli pod Win10 poběží - existuje vůbec 32bit verze?

A pak mi vadí, že každou novou verzi "překabátí". To by bylo nehod, kdyby výrobci aut každý rok přeházeli pedály,

místo volantu dali rajčáky, atd., atd. ...


  • 0

#23 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 794 příspěvků(y)

Publikováno 10 červen 2016 - 10:52

Ten online registrovaný soft je ArcGIS. A řešit neodinstalovaný SW např. na zničeném disku se dá, jen je to prý komunikace s firmou v Americe.

A co se týče ovladačů, nezprovoznil jsem pod Win7 třeba skener, který pod WinXP chodil. Kompatibilita ovladačů - sice HP tvrdil, že funguje starší ovladač, ale nebyla to pravda. No, kdoví, jestli to nebyla HW záležitost. Byl to služební HW, takže si to ajťák odnesl a dostal jsem jiný. Ale kompatibilnímu SW věřím až když ho nainstaluju a chodí to.

Náš ajťák nám celkem nebrání na W10 přejít. Ale ani to moc nedoporučuje.


  • 1

#24 Vláček

Vláček

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 787 příspěvků(y)

Publikováno 10 červen 2016 - 11:14

Opravdu by po upgradu na W10 všechno fungovalo?

 

Tátovi se nainstalovaly W10 a jediné, co nefungovalo (z toho mála, co používá), byla stará jehličková tiskárna. Tak jsem musel ovladač znovu nainstalovat - univerzální ovladače pro jehličkové tiskárny W10 mají.

Jinak od W8 nefungují DOSovské aplikace.


  • 0

#25 Blexa

Blexa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 961 příspěvků(y)

Publikováno 10 červen 2016 - 12:43

Ten online registrovaný soft je ArcGIS. A řešit neodinstalovaný SW např. na zničeném disku se dá, jen je to prý komunikace s firmou v Americe.

A co se týče ovladačů, nezprovoznil jsem pod Win7 třeba skener, který pod WinXP chodil. Kompatibilita ovladačů - sice HP tvrdil, že funguje starší ovladač, ale nebyla to pravda. No, kdoví, jestli to nebyla HW záležitost. Byl to služební HW, takže si to ajťák odnesl a dostal jsem jiný. Ale kompatibilnímu SW věřím až když ho nainstaluju a chodí to.

Náš ajťák nám celkem nebrání na W10 přejít. Ale ani to moc nedoporučuje.

http://support.esri....ticle/000013232


  • 0

#26 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 214 příspěvků(y)

Publikováno 10 červen 2016 - 12:45

Ten online registrovaný soft je ArcGIS. A řešit neodinstalovaný SW např. na zničeném disku se dá, jen je to prý komunikace s firmou v Americe.

A co se týče ovladačů, nezprovoznil jsem pod Win7 třeba skener, který pod WinXP chodil. Kompatibilita ovladačů - sice HP tvrdil, že funguje starší ovladač, ale nebyla to pravda. No, kdoví, jestli to nebyla HW záležitost. Byl to služební HW, takže si to ajťák odnesl a dostal jsem jiný. Ale kompatibilnímu SW věřím až když ho nainstaluju a chodí to.

Náš ajťák nám celkem nebrání na W10 přejít. Ale ani to moc nedoporučuje.

Přesně, mi se taky před časem pod W7 nepodařilo rozchodit plně funkční tiskárnu HP kvůli ovladačům, ač tam taky měl údajně jakejsi univerzální ovladač fungovat. Takže teďko bych taky neriskovala analogickou situaci, přece jen scanovat a tisknout potřebuju často.


  • -1

#27 k-lord

k-lord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 077 příspěvků(y)

Publikováno 10 červen 2016 - 14:01

Pamatuju doby, kdy naprosto stejná hysterie byla s nástupem W95, WinXP, W7. Vždy ta stará verze byla NEJ a nástupce totálně nefunkční a nekompatibilní. Nejvíc toho povyku bylo při nástupu a náhradě XP. Prostě folklór ;)

 

Jo jenže po winXP nenásledovaly hned W7, ale děsné Visty. I MS si uvědomil, že Visty se mu moc nepovedly a začal rychle umožňovat upgrade na W7. Si říkám, jestli se nevyplatí počkat na systém po W10, na kterém už bude plno much z W10 vychytáno. Stejně to bylo i u těch Vist a W7.


  • 0

#28 tomy.22

tomy.22

    MODERATORS

  • Moderators
  • 2 411 příspěvků(y)

Publikováno 10 červen 2016 - 14:34

Přesně, mi se taky před časem pod W7 nepodařilo rozchodit plně funkční tiskárnu HP kvůli ovladačům, ač tam taky měl údajně jakejsi univerzální ovladač fungovat. Takže teďko bych taky neriskovala analogickou situaci, přece jen scanovat a tisknout potřebuju často.

 

A pod čím ti dříve plně funkční tiskárna fungovala a co je to za tiskárnu? Dodržela jsi postup? Připojila jsi tiskárnu před a nebo až po instalaci ovladačů? Napsat, že jakejsi univerzální ovladač nefungoval je docela nefér. Jak už tu psali ostatní. U W10 se opakuje jen to, co u předchozích systémů. Odsouzení systému aniž by v mnohých případech člověk systém osobně vyzkoušel. Tedy, nejdříve vyzkouším a pak hodnotím.


  • 1

#29 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 794 příspěvků(y)

Publikováno 10 červen 2016 - 14:59

Když ono platí v technice i opačné pravidlo. Nehrab do něčeho, co funguje.

Je mi jasné, že na W10 nebo nástupce časem přejdu, ale VŽDY takový přechod znamená, že se učím všechno znovu a týden nic pořádného neudělám. Přecházet na nový OS protože je nový, moderní, je blbost. Mnohem víc udělá člověk v systému, kde je doma. Přechod má smysl tam, kde něco přinese. Vyšší rychlost, bezpečnost, nové funkce, které POTŘEBUJU (ne ty fantastické, co mi systém vnucuje). Ale většinou je přechod na nový systém spojen s přechodem na nový stroj.

A kritizovat něco, co jsem nevyzkoušel? To je jednoduché. Co jsem nevyzkoušel, je HROZNÉ. Protože to neumím. A teprve když se v tom naučím, můžu porovnávat. Pak už je to nové většinou lepší.

 

A porovnání - Word má vždycky v nové verzi ikony zcela jinak. Kdo je zvyklý pracovat skoro zpaměti, hrabe se v tom jak vidlema.

Total Commander má ovládání stejné už cca 25 let, jako Norton Commander v MSDOSu. Je už značně nemoderní, ale autoři ho nemění. Proč asi?


  • 7

#30 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 214 příspěvků(y)

Publikováno 10 červen 2016 - 15:41

Tomy:

Vzhledem k tomu, že už je to asi sto let, tak si fakt nemůžu pamatovat podrobnosti. Jednalo se o pokus rozchodit starší tiskárnu HP (snad 600?) na W7. Na stránkách HP psali, že s podporou končí a ovladače pro nové OS už nebudou. Při pokusu to rozchodit s univerzálním ovladačem HP pro W7 jsem samozřejmě postupovala podle návodu u ovladače na stránkách HP. .Základ problému byl ale v tom, že výrobce tiskárny už ovladače na tu tiskárnu pro nový windowsy nedělal, neb otevřeně přiznával, že tahle tiskárna je pro něj už mrtvá. Nicméně s XPčkama funguje bezchybně dodnes :D Stačí?

A co se týče desítek, trochu jsem si je osahala, když jsem spolusestře na počítači zachraňovala nějakou katastrofu a vím, že mi nevyhovují. Naopak s W7 jsem spokojená. Tak nevim, proč bych měla věnovat hafo času na to, abych zjišťovala/zkoušela, jestli mi na těch desítkách budou chodit specializovaný programy a jestli tiskárna, scanner a další tydlencty krámy. mají pro ty desítky ovladače, když už mají taky svoje léta. Pokud tobě desítky vyhovujou, ať ti to Pán Bůh požehná, je to tvůj boj. :D Počítám, že než budu měnit notebook, už budou windowsy zas někde o dvě tři čísla dál :D.


  • 0

#31 tomy.22

tomy.22

    MODERATORS

  • Moderators
  • 2 411 příspěvků(y)

Publikováno 10 červen 2016 - 16:12

Jacko když na podpoře HP napíšou, že něco  / starý / druh tiskárny nebudou ve W7 podporovat, tak asi nebude fungovat ani ten universální ovladač od HP. Přijde mi to logické.  :D  To není chyba.  Také jsem s W7 spokojený, ale W10 se nebráním.


  • 0

#32 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 112 příspěvků(y)

Publikováno 10 červen 2016 - 17:26

Krom Cicsco VPN klienta neznám žádný další důležitý a nenahraditelný SW, který by na W10 nefungoval. Mám je nainstalované na tabletu, notesu, domácím komplu i telefenu a i na pár komplech v práci.

Vracet zpátky se nemíním.

FUTURE

 

Cisco VPN jsem na Win10 zprovoznil. Co ti nechodi? (Ale asi soukromou cestou, at to tu nezaplacame OT zpravami.)


  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#33 KaMo_cz

KaMo_cz

    starej member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 103 příspěvků(y)

Publikováno 10 červen 2016 - 22:23

Jo jenže po winXP nenásledovaly hned W7, ale děsné Visty. I MS si uvědomil, že Visty se mu moc nepovedly a začal rychle umožňovat upgrade na W7. Si říkám, jestli se nevyplatí počkat na systém po W10, na kterém už bude plno much z W10 vychytáno. Stejně to bylo i u těch Vist a W7.

Nerad bych tady slovíčkařil, protože to bych mohl zmínit ME, 2000... Ale myslím, že si, i ostatní, pochopili, co jsem chtěl říci.

 

No a k těm dobrejm a špatnejm widlím.

Ano, ME a Vista se nepovedly a vcelku rychle byly nahrazeny XP a 7. Teď by se mohlo (pod dojmem internetových diskuzí) zdát, že se situace opakuje. Že prostě W10 se zas nepovedly. - Počkám tedy na W11.

A tady je právě ten omyl. Jedním z důvodů přeskočení devítky, je zdůraznění nové filosofie M$. Od teď nejenže "stejné" widle běží na různých zařízeních a architekturách, ale už to budou jen desítky a ty se budou už jen vylepšovat, asi záplatama, možná i SP. Ale vývoj Win11 se prostě neplánuje. Leda až bude nějaký ohromný technologický skok nebo kotrmelec.

Takže, W10 si chtě nechtě musíme nainstalovat všichni, jelikož nic jiného už nebude.


  • 2

#34 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 740 příspěvků(y)

Publikováno 11 červen 2016 - 7:35

KaMo: Máš malou fantazii. Jsou tady miliony telefonů a tabletů a nově i "chytrých" televizí běžících na androidu. Komu chybí klávesnice, může si jí připojit. Je jen otázkou času, kdy se rozšíří android pro PC. Kromě toho jsou tu jako další alternativa nejrůznější linuxové distribuce pro "fajnšmekry".

Běžný uživatel potřebuje webový prohlížeč, prohlížeč fotografií, přehrávač muziky, nějaký editor a možná tabulkový procesor a na to už v dnešní době nepotřebuje desktop ani klasický notebook, tohle železo zůstane ještě nějakou dobu jenom v kancelářích. Takže Win10 nejsou a ani nebudou jediná varianta.


  • 0

#35 KaMo_cz

KaMo_cz

    starej member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 103 příspěvků(y)

Publikováno 11 červen 2016 - 8:11

KaMo: Máš malou fantazii. Jsou tady miliony telefonů a tabletů a nově i "chytrých" televizí běžících na androidu. Komu chybí klávesnice, může si jí připojit. Je jen otázkou času, kdy se rozšíří android pro PC. Kromě toho jsou tu jako další alternativa nejrůznější linuxové distribuce pro "fajnšmekry".

Běžný uživatel potřebuje webový prohlížeč, prohlížeč fotografií, přehrávač muziky, nějaký editor a možná tabulkový procesor a na to už v dnešní době nepotřebuje desktop ani klasický notebook, tohle železo zůstane ještě nějakou dobu jenom v kancelářích. Takže Win10 nejsou a ani nebudou jediná varianta.

Špatně si mě pochopil.

Já psal o situaci ohledně Windows - ne o alternativách pro fajnšmekry. Tak jako v sousedním vlákně nehodnotím, jestli jsou dobré nebo špatné. Pouze konstatuju fakta, např. že W10 je "poslední" verzí dle vyjádření M$, takže čekání na "lepší" W11 nemá smysl.

 

Neboj, Linux znám a několik let jsem ho používal, zkoušel jsem i UNIX. A tady ani fantazie ani není potřeba. Znám docela dost lidí, co už delší dobu žijí bez klasického PC / notebooku a vše co potřebují si spustí na telefonu / tabletu / TV.

To už si mohl navrhnout, ať si každý vezme jádro, sám si ho zkompiluje a dopíše si k tomu svoji appku na míru. I to je alternativa ;)


  • 2

#36 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 794 příspěvků(y)

Publikováno 11 červen 2016 - 8:11

Ano, že tohle je konečná verze a další už nebudou, jsem několikrát slyšel. Možné je to jedině, když příslušná firma zkrachuje. Nebo, že by vydávali W10 SP1 až SP99, s tím, že by se to s každým SP změnilo. Oni musí vydávat každých pár let nové grafické rozhraní. Vždyť by si lidi mysleli, že nové věci nepotřebují. První čárou přes rozpočet byly Netbooky, kdy uživatelé ukázali, že nepotřebují čím dál silnější stroje. To výrobci po pár letech zařízli. Ale přišla mobilní zařízení. Výsledkem je, že se nové Windows tváří skoro jako tablet s Androidem.


  • 0

#37 drowned

drowned

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 321 příspěvků(y)

Publikováno 11 červen 2016 - 8:13

Já nejdříve testnul w10 na více jak 5 let starém notebooku. Po zapnutí je za 15 vteřin připraven k práci. Po bezproblémovém chodu jsem dal w10 na desktop a nelituji. Jediný co mi zlobí je noname interní čtečka karet, kterou ale brzy vyměním. Jinak si na nic nemohu stěžovat. Wilde běží parádně a žádný software jsem nemusel přeinstalovat. Pokud někdo váhá doporučuji nainstalovat a případně během pár kliknutí w10 odinstalovat. Záloha w7 zůstává v pc na disku asi 3 měsíce než ji desítky smažou.
  • 0

#38 k-lord

k-lord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 077 příspěvků(y)

Publikováno 11 červen 2016 - 18:13


Takže, W10 si chtě nechtě musíme nainstalovat všichni, jelikož nic jiného už nebude.

 

Tak ono je úplně jedno, jestli se ten systém bude jmenovat W11 nebo W10SP1-xx. Rozhodně se ale vyplatí si počkat, až vychytají ty mouchy. Ono, až přestanou podporovat W7, tak se toho tolik změní, že teď není důvod přemýšlet nad novým systémem po W7. Za 2-3 roky klidně může MS přijít s W12 nebo W s jiným označením.


  • 0

#39 DogVader

DogVader

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 854 příspěvků(y)

Publikováno 11 červen 2016 - 19:22

Ja mam 10 v tabletu, na domacim pc a dvou starsich notebookach. Fungujou vsude ok. Kupodivu jsem ani nedoinstalovaval ovladace. Kdyz se 10 dobre nastavi, tak vypadaji v podstate stejne jako 7. Zvykal jsem si na ne, resp. na to kde co najit tak dva, tri dny. Je to jen takova maska pro lepsi ovladani dotykem. Clovek tam porad najde klasicke ovladaci panely, nebo spravu aplikaci. Podle me se neni ceho bat. Akorat bych urcite zvolil cistou instalaci.

Tento příspěvek byl upraven od DogVader: 11 červen 2016 - 19:25

  • 1
Xiaomi Mi 9 (Android 9) + Locus Pro

#40 ladislavappl

ladislavappl

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 886 příspěvků(y)

Publikováno 12 červen 2016 - 10:25

Tak moje známá už má zase zpátky W7. Jinak si u W10 pochvalovala, jak rychle jí PC (proti W7) nabíhal. Ale nemohla se připojit k internetu (má ho od UPC), což jí trochu vadilo...


  • 0
Quaerendo invenietis (Kdo hledá, najde).




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama