Přejít na obsah


Fotka
- - - - -

Keše poblíž muzea Policie


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
49 odpovědí na toto téma

#1 M13JP

M13JP

    Pepa

  • Members
  • PipPipPip
  • 544 příspěvků(y)

Publikováno 25 červen 2016 - 19:05

Ahoj,

mohl byste mi prosím někdo poradit, které mysterky mají finálku poblíž zítřejšího ME u muzea policie? Rád bych si je vyluštil. Kdyžtak prosím o SZ. Děkuji.


  • 1

#2 taxoft

taxoft

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 644 příspěvků(y)

Publikováno 26 červen 2016 - 23:42

Třeba tam byla tahle: http://coord.info/GC1QJGP :-(


  • 1

Dobrovolník si myslí, že ví, co je správné, a dělá to. Aktivista si myslí, že ví, co je správné, a nutí to dělat ty ostatní.


#3 Kub4

Kub4

    acrophobiac :)

  • Members
  • PipPipPip
  • 529 příspěvků(y)

Publikováno 27 červen 2016 - 0:32

To je jak v Cimrmanovi, udělal si hospodu, ale chodili mu tam lidi :)


  • 1

You are leaving the map zone database. You are on your own, Claire.


#4 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 27 červen 2016 - 5:40

Teda to koukám. Odlov téhle keše se mi vryl do paměti, shánění indicií mi přišlo docela originální a viděl jsem místa, kam bych opravdu nikdy nešel. A pak ta nejistota, jestli jsem všechno dobře vypočítal. Taková keš se nedá odlovit cestou z eventu, nedivím se, že se Mel-man na*ral. To není o tom, že mu tam chodili lidi, to je to tom, že se ti lidi připravili na event na finálkách. Zkus několika z nich napsat, jak se jim podařil odlov cestou z eventu, když se souřadnice získávají docela dlouho několik kilometrů jinde.


  • 8

#5 Kub4

Kub4

    acrophobiac :)

  • Members
  • PipPipPip
  • 529 příspěvků(y)

Publikováno 27 červen 2016 - 7:15

1) těch logů tam je jen pár, navíc určitě šli ve skupině - klidně to mohli mít vyluštěné předem (respektive jeden ze skupiny) a odlovit, protože byli poblíž - já mám vyluštěno finálek do zásoby... představa, že kvůli mě někdo bude archivovat keše, protože je odlovím cestou odněkud, je dost zvláštní

2) i kdyby  to byly finálkáři, nechápu, proč by to měl být důvod k archivaci - finálkáři prostě existují, to už ten geocaching může zabalit úplně, pokud s tím nedokáže žít


Tento příspěvek byl upraven od Kub4: 27 červen 2016 - 7:15

  • 0

You are leaving the map zone database. You are on your own, Claire.


#6 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 740 příspěvků(y)

Publikováno 27 červen 2016 - 7:29

1) těch logů tam je jen pár, navíc určitě šli ve skupině - klidně to mohli mít vyluštěné předem (respektive jeden ze skupiny) a odlovit, protože byli poblíž - já mám vyluštěno finálek do zásoby... představa, že kvůli mě někdo bude archivovat keše, protože je odlovím cestou odněkud, je dost zvláštní

2) i kdyby  to byly finálkáři, nechápu, proč by to měl být důvod k archivaci - finálkáři prostě existují, to už ten geocaching může zabalit úplně, pokud s tím nedokáže žít

Přesně, těch logů tam zas tak moc není, když na ME by mělo být alespoň 500 kačerů. A z vlastní zkušenosti vím, že při ME v Praze není problém připlést se k k logování náhodné keše, stačí někde potkat skupinku ošuntěle oblečených lidí (co nejsou bezďáci) :)


  • 1

#7 taxoft

taxoft

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 644 příspěvků(y)

Publikováno 27 červen 2016 - 7:42

2) i kdyby  to byly finálkáři, nechápu, proč by to měl být důvod k archivaci - finálkáři prostě existují, to už ten geocaching může zabalit úplně, pokud s tím nedokáže žít

 

Jenže by existovat neměli. A poukazovat na to, že je to špatně a proti pravidlům, které jeden každý odsouhlasil při založení účtu, má stále smysl.


  • 7

Dobrovolník si myslí, že ví, co je správné, a dělá to. Aktivista si myslí, že ví, co je správné, a nutí to dělat ty ostatní.


#8 tomy.22

tomy.22

    MODERATORS

  • Moderators
  • 2 411 příspěvků(y)

Publikováno 27 červen 2016 - 7:44

1) těch logů tam je jen pár, navíc určitě šli ve skupině - klidně to mohli mít vyluštěné předem (respektive jeden ze skupiny) a odlovit, protože byli poblíž - já mám vyluštěno finálek do zásoby... představa, že kvůli mě někdo bude archivovat keše, protože je odlovím cestou odněkud, je dost zvláštní

2) i kdyby  to byly finálkáři, nechápu, proč by to měl být důvod k archivaci - finálkáři prostě existují, to už ten geocaching může zabalit úplně, pokud s tím nedokáže žít

 

 

 

Vaříš z vody. Není nad to číst listing...  vysvětluje ti tam tebou nadhozené skupiny. Vůbec se majiteli keše nedivím. A finálkáři nebyly patrně důvodem k archivaci. K tomu je také v listingu vysvětlení.

 

 

 

 

TATO CACHE NENI VHODNA PRO SKUPINOVE HLEDANI. CHODTE NA NI, VELMI PROSIM,
JEN JEDNOTLIVE NEBO VE DVOJICI A JEN JSTE-LI PM!!! Dekuji.


Protoze ulozeni teto cache v prostoru nemocnice, ani v okoli, neni mozne kvuli povinnemu odstupu od okolnich kesek, poslouzi vam navsteva tohoto arealu jen k ziskani indicii pro vypocet finalnich souradnic. Zrejme nebude nemozne udaje vygooglit, ale myslim, ze by byla skoda se sem nepodivat. Pak bych vam jeste poradil, abyste se vyhnuli dobe mezi jedenactou a polednem...

Abych omezil keserske najezdy do tohoto sice historicky cenneho, ale preci jen nemocnicniho prostredi, zvolil jsem rezim "Subscribers only," tedy tzv. PM. Spoleham na to, ze platicich ucastniku hry je zatim mensina a tak by se snad geoprovoz nemel negativne projevit na provozu nemocnice. Prosim kazdopadne vazene kolegy(ne) o diskretni chovani. Odmitnete take prosim zadosti BM o soucinnost. Z vyse uvedenych duvodu bych jejich logy ponechal jen vyjimecne, po predchozi dohode. Doprejte kesce dlouhy zivot. Dekuji.
 

JDETE NAVSTIVIT NEMOCNICI, KTERA JE SICE PRISTUPNA VEREJNOSTI, ALE JE V PLNEM PROVOZU. DEJTE SI PROTO PROSIM ZALEZET NA SVEM DISKRETNIM CHOVANI !!! VZIJTE SE DO PREDSTAVY, ZE BY VEDENI NEMOCNICE ZPRISNILO REZIM NAVSTEV KVULI NASI HRE

V ZADNEM PRIPADE NEOBTEZUJTE NEMOCNICNI PERSONAL,

NERAD BYCH KVULI TOMU MUSEL CACHE ZRUSIT.

Pokud se honite za body za kazdou cenu, radeji si mi rovnou napiste o cilove souradnice!!! Dekuji.


  • 0

#9 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 214 příspěvků(y)

Publikováno 27 červen 2016 - 7:57

Já si hlavně myslím, že když se na fóru ty finálky furt dokola řeší, jen se tím další a další lidi upozorňujou na fakt, že něco takovýho existuje, a darmo se tím uvedou v pokušení. A nic se stejně nevyřeší...


  • -1

#10 tomy.22

tomy.22

    MODERATORS

  • Moderators
  • 2 411 příspěvků(y)

Publikováno 27 červen 2016 - 8:04

A já si myslím, že na podvodníky se má ukazovat a ne je schovávat. Ne slepě chodit okolo a dělat, že se nic neděje.


  • 8

#11 Kub4

Kub4

    acrophobiac :)

  • Members
  • PipPipPip
  • 529 příspěvků(y)

Publikováno 27 červen 2016 - 8:23

Jedná věc je ukazovat, druhá je nesmyslně archivovat keše a kazit hru poctivým hráčům. V každé hře se najde někdo, kdo švindluje. Kdo se s tím neumí vyrovnat, nemůže hrát nic.
  • 0

You are leaving the map zone database. You are on your own, Claire.


#12 tomy.22

tomy.22

    MODERATORS

  • Moderators
  • 2 411 příspěvků(y)

Publikováno 27 červen 2016 - 8:30

Jó, to by jsi si měl vyříkat s těmi , na jejichž základě majitel keš archivoval. A když se koukneš na logy tak se vesele logují dál i s datem po archivaci.


  • 0

#13 Kub4

Kub4

    acrophobiac :)

  • Members
  • PipPipPip
  • 529 příspěvků(y)

Publikováno 27 červen 2016 - 8:37

K té archivaci ale není důvod, krom "udělal jsem si keš, ale chodili mi tam lidi“. Půlka lidí argumentuje tím, že jsou to finálkaři, druhá tím, že lustili a bylo jich moc. To jasně ukazuje, že nikdo neví nic.
  • 1

You are leaving the map zone database. You are on your own, Claire.


#14 tomy.22

tomy.22

    MODERATORS

  • Moderators
  • 2 411 příspěvků(y)

Publikováno 27 červen 2016 - 8:42

Má to dvě stránky. A ty to bereš jenom z pohledu hledače. Autor keše mohl dostat třeba nějaké avízo ze strany nemocnice, že takhle ne. A vůbec bych se tomu nedivil.


  • 2

#15 Kub4

Kub4

    acrophobiac :)

  • Members
  • PipPipPip
  • 529 příspěvků(y)

Publikováno 27 červen 2016 - 8:56

Pak by bylo slušné to do archivačního logu alespoň napsat.
  • 0

You are leaving the map zone database. You are on your own, Claire.


#16 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 214 příspěvků(y)

Publikováno 27 červen 2016 - 8:56

A já si myslím, že na podvodníky se má ukazovat a ne je schovávat. Ne slepě chodit okolo a dělat, že se nic neděje.

Je to otázka. Pravdou je, že když úplný začátečník na něco takového narazí, často ani neví, že to je proti etice hry, může se mu zdát, že je to tak normální jako řešení, napsané vzhůru nohama pod zábavným testem v novinách. A může mu pomoct, když mu někdo řekne, že tohle se nedělá.  Ale obávám se, že takoví stejně na fórum moc nechodí. Nicméně to omílání furt dokola mi stejně přijde spíš kontraproduktivní.


  • 2

#17 None

None

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 286 příspěvků(y)

Publikováno 27 červen 2016 - 9:00

Já si myslím, že lidi co nezaložili žádnou keš by měli v těchto případech držet hubu a krok a maximálně si postesknout "škoda, že už není". Owner keše je takový její pán bůh. On ji stvořil a on jí i většinou pošle do geonebe. V žádném případě se ale nemusí řídit názory ostatních. :-)


  • 8

#18 taxoft

taxoft

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 644 příspěvků(y)

Publikováno 27 červen 2016 - 9:02

Co je slušné a neslušné by mělo být dáno dodržováním Fair Play a psaných pravidel.

Je šílené pozorovat změnu paradigmatu za pár let. Cca před šesti-sedmi lety byly v Praze v podstatě dvě finálkářské skupiny. Dost ohraničené, všechny nicky byly obecně známé. Pak si někteří z nich založili finálkářský server, pak druhý na jednoho, druhého, třetího bílého koně; najednou už nebylo na první pohled zřejmé, kdo všechno to využívá.

A teď začátečníci peskují ownera, který stál de fakto u zrodu hry u nás, že se neobtěžuje napsat důvod archivace svojí keše do logu po nájezdu kobylek? Místo omluvy ještě dostane vynadáno, co si to dovoluje? To mi hlava fakt nebere. :-(


  • 10

Dobrovolník si myslí, že ví, co je správné, a dělá to. Aktivista si myslí, že ví, co je správné, a nutí to dělat ty ostatní.


#19 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 214 příspěvků(y)

Publikováno 27 červen 2016 - 9:03

Pak by bylo slušné to do archivačního logu alespoň napsat.

Sorry, ale to nevim, proč. Jedná se o starou keš (indicie mám posbírané už několk let kromě jedné, tehdy nedostupné, dokončit jsem to holt nestihla). Owner má povinnost, když se rozhodne zakládat keš, nechat ji tam po dobu minimálně tří měsíců. Je jeho majetkem, takže nad tuto dobu je čistě jeho věcí, kdy a proč ji zase zruší. Není důvod, proč by měl archivaci komuoliv vysvětlovat. A tady je důvod navíc dost zřejmý.


  • 2

#20 tomy.22

tomy.22

    MODERATORS

  • Moderators
  • 2 411 příspěvků(y)

Publikováno 27 červen 2016 - 9:03

Jacko já ti nevím kdo sem chodí.
 

 

Nyní jsou 150 uživatelé online (za posledních 15 minut)

22 uživatelů, 126 návštěvníků 2 anonymních uživatelů  


Yahoo, bejcci, Google, milan.k, VitDLa, kalubr, Kub4, Ještěrky2016, mpik, libor70, Stranger42, zmijovkar, Pe_Bo, Kendar05, Jacka, Bing, astr443, Kreten8, lubbez, mh.mail, phrkt, Loo36, Kohout team, Parkis, jarata

 

 

 

Těch 126 nepřihlášených. Můžou to být nový, můžou to být finálkáři co nechtějí zveřejnit identitu, můžou to být registrovaní uživatelé co jsou v práci a nechtějí se tam odsud přihlašovat, může to být kdokoliv.


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama