Přejít na obsah


Fotka
- - - - -

Keše poblíž muzea Policie


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
49 odpovědí na toto téma

#21 mh.mail

mh.mail

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 781 příspěvků(y)

Publikováno 27 červen 2016 - 9:13

A teď začátečníci peskují ownera, který stál de fakto u zrodu hry u nás, že se neobtěžuje napsat důvod archivace svéjí keše do logu po nájezdu kobylek? Místo omluvy ještě dostane vynadáno, co si to dovoluje? To mi hlava fakt nebere. :-(

 

Tak začátečník nemusí vědět (a nejspíš ani neví), kdo to je „Mel-Man“. A není to vůbec nic špatného. Měřit by se nemělo podle zásluh. Prostě peskovat jakéhokoliv ownera jakékoliv keše za to, že ji archivoval, je mimo mísu. Jak už tady bylo napsáno, je to jeho právo a nemusí ho nikomu zdůvodňovat. Ownerovy zásluhy s tím nemají co dělat.

Na druhou stranu i začátečník má právo sdělit svůj názor, byť je třeba zkreslený nebo rovnou nesprávný. V následné diskuzi se postoje vyjasní.


  • 3
„Normální je nepodvádět.“
http://gc.i-mh.net/ | gc@i-mh.net

#22 taxoft

taxoft

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 644 příspěvků(y)

Publikováno 27 červen 2016 - 9:21

Ano. Názor vyslovit může, také ho vyslovuje (vypisuje).

Jen jsem poněkud alergický na kohokoli, kdo obhajuje finálkáře, a když pak napíše ještě něco, "co si ten owner dovoluje nevysvětlit důvod archivace", ať se jedná o keš opravdu zasloužilého kačera nebo ne, nelíbí se mi to.


  • 1

Dobrovolník si myslí, že ví, co je správné, a dělá to. Aktivista si myslí, že ví, co je správné, a nutí to dělat ty ostatní.


#23 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 214 příspěvků(y)

Publikováno 27 červen 2016 - 9:27

Já bych to jako obhajování nechápala, myslim, že on sám jasně dal najevo, že sám nic takovýho nedělá. Spíš toho ještě nebylo v jeho blízkosti tolik, aby ho to začalo skutečně vytáčet, ale to přijde... :D


  • 0

#24 mh.mail

mh.mail

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 781 příspěvků(y)

Publikováno 27 červen 2016 - 9:52

Jen jsem poněkud alergický na kohokoli, kdo obhajuje finálkáře

 

To já taky. Holt já měl štěstí, že když jsem začínal*, finálkaření se ještě tolik nerozmohlo, takže než se tak stalo, stihnul jsem se rozkoukat a udělat či poopravit si názory. Kub4 má tu smůlu, že začal v době**, kdy se finálkaří průmyslově a kdy se Vrchní Finálkář neštítí udělovat ostatním hraběcí rady. Na mé zmiňované keši se zachoval korektně, následná archivace ho určitě zamrzela, to se mu nedivím. Jeho názory vycházejí z jeho dosavadních zkušeností, pokud je rozumný, časem pochopí i myšlenkové pochody ownerů**.

______________

* Ale už i tenkrát se občas páchaly ownerské harakiri, i když z jiných důvodů — hra už není, co bývala, je tu mnoho nováčků, stala se z toho věc veřejná, zrušili keše s podmínkou, nesouhlasím se směřováním geocachingu. Tenkrát se mi to taky nelíbilo, dneska už NĚKTERÉ z nich chápu.

 

** EDIT: Ukázalo se, že Kub4 kešuje od roku 2008 a dokonce jednu keš spoluzaložil, pouze neměl svůj vlastní účet. Takže tato úvaha na něj tak úplně neplatí.


Tento příspěvek byl upraven od mh.mail: 27 červen 2016 - 11:48

  • 2
„Normální je nepodvádět.“
http://gc.i-mh.net/ | gc@i-mh.net

#25 Kub4

Kub4

    acrophobiac :)

  • Members
  • PipPipPip
  • 529 příspěvků(y)

Publikováno 27 červen 2016 - 10:37

Jenže já žádný začátečník nejsem. Maximálně tak falešný. První keš jsem našel roku 2008. Jednu (myslím, že docela úspěšnou, dávno archivovanou) pražskou mysterku jsem vymyslel a spoluzaložil. Kdyby se počítaly keše, co jsem nikdy nezalogoval online, mám určité přes 1000 nálezů, včetně takových věcí jako keš na Pelagose, kam jsem sám dovedl loď a zažil tam pekelnou bouřku. Z toho je doufám vidět, co mám společného s finálkaři a jak strašně mi jde o body. Komu to nestačí nebo mi nevěří, nechť si přečte mé současné jasně bodohoničské logy.

Body loguji od letošních čarodějnic v podstatě, ze tři důvodů. Jednak mě překecala k založení účtu kamarádka před čarodějnicovou akcí a v podstatě nade mnou stála, dokud jsem ten účet s nadávkami na gc.com skutečně nezaložil. Druhak jsem zjistil, že lidská paměť neni dokonalá a občas mi ty logy při vzpomínání na staré akce chybí, na psaní soukromého deníčku ale nemám morálku. Zatřetí jsem po několika letech prosezených v kanceláři zjistil, že mému tělu zoufale chybí pohyb a rozhodl se s gc znovu začít, intenzivněji než kdy jindy a dělat to pořádně se vším všudy.

Já jsem zase alergický na lidi, co vědí prd a dělají závěry. A to platí v rámci diskuse jak pro ty logy pod archivovanou keší, tak pro výpady proti mě.

A až mi někdo budete chtít mazat log, protože jsem keš prý neodlovil,"jak se má", radši mi napište, klidně si ho sám zněním na WN, ale byl bych rád, kdyby tam zůstal.
  • 3

You are leaving the map zone database. You are on your own, Claire.


#26 kalubr

kalubr

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 648 příspěvků(y)

Publikováno 27 červen 2016 - 10:52

Kub4: pokud jsi v logbooku, tak Ti nikdo nic nesmaže. A není důvod k tomu, aby si někdo myslel, že u Tebou odlovených keší nejsi v logbooku.
  • 0

#27 Vláček

Vláček

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 787 příspěvků(y)

Publikováno 27 červen 2016 - 11:14

V každé hře se najde někdo, kdo švindluje. Kdo se s tím neumí vyrovnat, nemůže hrát nic.

 

V každé slušné hře se na podvodníky ukazuje prstem a je-li to možné, jsou ze hry vyloučeni.


  • 0

#28 Kub4

Kub4

    acrophobiac :)

  • Members
  • PipPipPip
  • 529 příspěvků(y)

Publikováno 27 červen 2016 - 11:17

Jistě, ale neshazuji se u toho karty ze stolu.
  • 0

You are leaving the map zone database. You are on your own, Claire.


#29 taxoft

taxoft

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 644 příspěvků(y)

Publikováno 27 červen 2016 - 11:20

Já jsem zase alergický na lidi, co vědí prd a dělají závěry. A to platí v rámci diskuse jak pro ty logy pod archivovanou keší, tak pro výpady proti mě.

 

 

Tak to jsme naprosto v souladu.


  • 2

Dobrovolník si myslí, že ví, co je správné, a dělá to. Aktivista si myslí, že ví, co je správné, a nutí to dělat ty ostatní.


#30 mh.mail

mh.mail

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 781 příspěvků(y)

Publikováno 27 červen 2016 - 11:49

Jistě, ale neshazuji se u toho karty ze stolu.

 

Nemáš pravdu. I v Člověče, nezlob se se najdou lidi, kteří na protest proti švidnlířům odejdou od stolu, protože s nimi hrát nechtějí.


  • 1
„Normální je nepodvádět.“
http://gc.i-mh.net/ | gc@i-mh.net

#31 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 740 příspěvků(y)

Publikováno 27 červen 2016 - 11:54

Nemáš pravdu. I v Člověče, nezlob se se najdou lidi, kteří na protest proti švidnlířům odejdou od stolu, protože s nimi hrát nechtějí.

No jo, ale čeho tím dosáhnou? Člobrdo se hraje dál, jenom bez nich.

 

Holt je třeba se smířit s tím že "Nic není jako dřív, nic není tak jak bejvávalo"...


  • -2

#32 mh.mail

mh.mail

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 781 příspěvků(y)

Publikováno 27 červen 2016 - 12:00

No jo, ale čeho tím dosáhnou? Člobrdo se hraje dál, jenom bez nich.

 

Holt je třeba se smířit s tím že "Nic není jako dřív, nic není tak jak bejvávalo"...

 

Toť otázka. Ne vždy se pokračuje, někdy strhnou lavinu. A pokud se přece jenom pokračuje, pak ti, co zbydou, veřejně deklarují, že jim švindlování nevadí. A upřímně řečeno — jedná se především o vlastní (dobrý) pocit. Proč by mi mělo vadit, že švindlíři budou hrát beze mě?


  • 1
„Normální je nepodvádět.“
http://gc.i-mh.net/ | gc@i-mh.net

#33 mh.mail

mh.mail

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 781 příspěvků(y)

Publikováno 27 červen 2016 - 12:04

Holt je třeba se smířit s tím že "Nic není jako dřív, nic není tak jak bejvávalo"...

 

A ještě dovětek — nikdo nemá povinnost se s čímkoliv smiřovat, pokud nechce, a to ani v případě, že s tím sám nemůže nic udělat. Už jenom proto, že nikdy není dopředu jasné, jestli s tím něco udělat může, nebo ne. To se většinou zjistí, až když se do toho pustí. Jisté je jenom jedno — že když to nechá být (smíří se s tím), k žádané změně s největší pravděpodobností nedojde.


  • 5
„Normální je nepodvádět.“
http://gc.i-mh.net/ | gc@i-mh.net

#34 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 740 příspěvků(y)

Publikováno 27 červen 2016 - 12:24

Mně přijde, že ta analogie stejně trochu kulhá, ostatní hráče obvykle fyzicky nevidím.

 

Jako kačer: Loguju co jsem našel, na ostatní celkem nemám důvod koukat.

 

Jako owner: Když někdo použije svou vlastní hlavu a najde finálku jinak, než jsem chtěl,

                    tak mu můžu než poblahopřát, udělal jsem to blbě. Samozřejmě zamrzí, když si

                    někdo opatří hotové souřadnice z jiných zdrojů, ale nic s tím neudělám,

                    když je log v logbooku.

 

Proto píšu o tom smíření se, rozčilováním ubližuju zase jen sobě.


Tento příspěvek byl upraven od phrkt: 27 červen 2016 - 12:26

  • 0

#35 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 27 červen 2016 - 12:27

Já bych byl rád, až ti finálkáři tuhle hru konečně vyhrají, jestli se alespoň fotkou podělí o radost z výhry prvního místa. :D


  • 2

#36 mh.mail

mh.mail

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 781 příspěvků(y)

Publikováno 27 červen 2016 - 12:49

Proto píšu o tom smíření se, rozčilováním ubližuju zase jen sobě.

 

Smíření a rozčilování se nejsou dvě strany téže mince. Tj. pokud se s něčím nesmířím, ještě neznamená, že se kvůli tomu musím rozčilovat.


  • 0
„Normální je nepodvádět.“
http://gc.i-mh.net/ | gc@i-mh.net

#37 bejcci

bejcci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 666 příspěvků(y)

Publikováno 27 červen 2016 - 13:32

Nemáš pravdu. I v Člověče, nezlob se se najdou lidi, kteří na protest proti švidnlířům odejdou od stolu, protože s nimi hrát nechtějí.

 

To zcela jistě, ale nejsem si jistý, jestli je tu správná analogie s Člověče nezlob se. My všichni sice hrajeme hru na stejném hřišti, ale přece ne proti sobě. Nebo platí víc bodů, víc kačer? Myslím, že ne. Pouze někteří vybraní si to myslí a proto hrají hru na body a mají pocit, že ostatní taky. Porovnávat se ale můžou pouze se sobě rovnými, tedy podvodníci s podvodníky. Takže není důvod odcházet od stolu. Jedině, až zůstaneš sám jako poctivý. A ani potom ti ty zážitky nikdo nesebere.


Tento příspěvek byl upraven od bejcci: 27 červen 2016 - 13:33

  • 1

#38 mh.mail

mh.mail

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 781 příspěvků(y)

Publikováno 27 červen 2016 - 13:59

Takže není důvod odcházet od stolu. Jedině, až zůstaneš sám jako poctivý. A ani potom ti ty zážitky nikdo nesebere.

 

Zážitky mi nikdo nesebere. Ale co když ten poměr nepoctiví / poctiví přesáhne určitou mez, za kterou už nechci jít? Nemusím zůstat sám poctivý a nemusí jít ani o velká procenta toho poměru. A v geocachingu můžu odejít od stolu dvěma způsoby — úplně, nebo pouze jako owner.


  • 0
„Normální je nepodvádět.“
http://gc.i-mh.net/ | gc@i-mh.net

#39 Kub4

Kub4

    acrophobiac :)

  • Members
  • PipPipPip
  • 529 příspěvků(y)

Publikováno 27 červen 2016 - 14:33

https://coord.info/GLND06BW


  • 1

You are leaving the map zone database. You are on your own, Claire.


#40 Kub4

Kub4

    acrophobiac :)

  • Members
  • PipPipPip
  • 529 příspěvků(y)

Publikováno 27 červen 2016 - 15:13

Já pořád nechápu, proč se kvůli finálkařům rozčilovat. Pokud ty keše neníčí, není nejjednodušší je ignorovat? Nebo máte potřebu si porovnávat bodová konta? Já to nechápu. Já mám 200 bodů, ale za každým je poctivý nález, či spíš 5-10 nálezů, protože jsem toho většinu nikdy nezalogoval. Někdo má 50000 bodů ale k většině keší se ani nepřiblížil, na eventy chodí sbírat body na otočku atd. - mám potřebu se s ním porovnávat? nemám a je mi to fuk. I když, samozřejmě, kdybych měl ty zalogované kvanta bodů, nikdo by mi tu nenadával do začátečníků, zvlášt když nehraje dýl než já :)


Tento příspěvek byl upraven od Kub4: 27 červen 2016 - 15:14

  • 1

You are leaving the map zone database. You are on your own, Claire.





0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama