Přejít na obsah


Fotka

Program- na zmenšovanie veľkosti a rozmeru


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
29 odpovědí na toto téma

#1 lol5

lol5

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 9 příspěvků(y)

Publikováno 18 říjen 2017 - 20:26

Aký program používate na hromadné zmenšovanie veľkosti obrázkov aj ich rozmeru? Ďakujem za vašu odpoveď.


  • 0

#2 KulisekW

KulisekW

    KulisekW

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 231 příspěvků(y)

Publikováno 18 říjen 2017 - 20:35

GIMP (jsem líný instalovat si něco jiného), ale jde to i v Malování.


  • 0

#3 Bubo_CZ

Bubo_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 582 příspěvků(y)

Publikováno 18 říjen 2017 - 20:36

Zoner
  • 0

#4 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 18 říjen 2017 - 20:49

GIMP má hodně voleb a nevím jak je to jednoduché, občas jsem se v GIMPu ztrácel jak co dělat, ale tohle jsem nikdy tady nedělal.

Jak se to dělá v Malování? Občas by se to možná hodilo vědět, protože někdy člověk musí něco udělat někde na PC, kde nemůže něco instalovat :-).

Zoner je placený.

 

Jednoduchý rychlý a zdarma je Irfan View, je to taky hodně rychlý prohlížeč. Po otevření programu stačí stisknout B (Soubor - dávkový převod) vybrat soubory, které chceš změnit, v možnostech změníš možnosti ukládání souboru, v Rozšířeném pak, že chceš změnit velikost případně spoustu dalších různých voleb pro úpravu obrázku, ale to nemusíš). S tím, že ještě je lepší změnit výstupní adresář, aby sis nepřepsal původní soubory...


  • 0

#5 mh.mail

mh.mail

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 781 příspěvků(y)

Publikováno 18 říjen 2017 - 20:57

Já používám XnView. Pro soukromé použití zdarma.


  • 3
„Normální je nepodvádět.“
http://gc.i-mh.net/ | gc@i-mh.net

#6 Kreten8

Kreten8

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 755 příspěvků(y)

Publikováno 18 říjen 2017 - 22:23

Já zas IrfanView
  • 3

#7 honzak123456

honzak123456

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 147 příspěvků(y)

Publikováno 18 říjen 2017 - 22:34

XnView a IrfanView, oba mám vyzkoušené, aktivně používám, bez obav můžu doporučit, jsou použitelné jako prohlížeče obrázků, co se možností obou programů týče, tak se liší jen v drobnostech, ale právě nějaká drobnost může způsobit, že si nějaký program oblíbíme nebo zavrhneme. Oba programy jsou zdarma pro nekomerční použití.

Hodně lidí vychvaluje JPEG Resampler 2010, ale nenašel jsem důvod, proč ho aspoň vyzkoušet.

GIMP jsem vyzkoušel, pro mne je to moloch, ale umí opravdu hodně. Nevím, zda se v něm dá hromadná změna velikosti obrázků naklikat, nebo se musí naprogramovat.

V Malování nejde hromadní změna velikosti obrázků, musí se dělat postupně po jednom a myslím si (jsem líný to otestovat), že Malování na zmenšení obrázků používá nějaký jednoduchý algoritmus, takže výsledek nebude vypadat dobře.

Pokud se někde nemůže instalovat, ale je tam internet, tak před chvíli jsem našel https://bulkresizephotos.com/ a vypadá velice použitelně.

 

Mimo téma, pokud je třeba upravit obrázek na počítači, kde se nemůže nic instalovat tak je možné použít https://pixlr.com/editor/

Nevýhodou je, že Pixlr vyžaduje Flash.


  • 1

#8 DogVader

DogVader

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 854 příspěvků(y)

Publikováno 18 říjen 2017 - 23:31

Já zas IrfanView


Jj, maly a sikovny.
  • 0
Xiaomi Mi 9 (Android 9) + Locus Pro

#9 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 738 příspěvků(y)

Publikováno 19 říjen 2017 - 6:41

Jj, maly a sikovny.

K dokonalosti mi v něm chybí jen práce s křivkami.


  • 0

#10 PeSis

PeSis

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 422 příspěvků(y)

Publikováno 19 říjen 2017 - 6:51

Zoner, verze 15 je zadara
  • 0

Xiaomi Redmi Note 10 Pro => Locus 4 gold, WhereYouGo, Mapy.cz ; Samsung J5 (iGo navi) ;
GeoGet (+Stator)

 

 

Moje statistika na Geocaching.com

 

 

 


#11 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 789 příspěvků(y)

Publikováno 19 říjen 2017 - 7:30

Nevím, já ho zadarmo mám, ale to byla ta jednodenní verze, která se musela v jednom určitém dni stáhnout a hned instalovat. Jestli ho už uvolnili nafurt, je to dobrá zpráva. Ta patnáctka se chová slušně, umí i Zoneramu (což 11 neumí a v 17 byly nějaké problémy s přihlášením, jiné verze neznám). Na věci jako je změna rozměrů, kontrastu, červené oči, kácející se linie opravdu stačí Zoner nebo Irfan, apod. Na pokročilejší věci je třeba alespoň ten Gimp nebo Photoshop, Photopaint, apod. I když mnoho z toho se dá NĚJAK udělat i ve free programech. Třeba vymazávat z krajinky elektrické dráty a zaparkovaná auta bych asi v Zoneru neudělal (možná to jde, ale nevím).


  • 0

#12 Guest_chrobak.truhlik_*

Guest_chrobak.truhlik_*
  • Guests

Publikováno 19 říjen 2017 - 9:50

Aký program používate na hromadné zmenšovanie veľkosti obrázkov aj ich rozmeru? Ďakujem za vašu odpoveď.

 

Na hromadné automatozované úpravy používam IrfanView.

Menu File -> Batch Conversion/Rename... -> zaškrtnúť Use advanced options (for bulk resize...) -> potom kliknúť na Advanced vedľa toho a objaví sa mnoho volieb, ktoré sa dajú kombinovať a navyše sa to nastavenie dá uložiť pre budúcu konverziu

Chce to trochu cviku a vedieť čo ktorá voľba znamená. Program je zadarmo. http://www.irfanview.com/


  • 1

#13 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 19 říjen 2017 - 10:18

To jsem tu už psal :-)

Dá se použít zkratková klávesa B.

A taky české prostředí, abys nemusel tápat, co co znamená ;-).


  • 0

#14 tomy.22

tomy.22

    MODERATORS

  • Moderators
  • 2 411 příspěvků(y)

Publikováno 19 říjen 2017 - 11:43

..... Třeba vymazávat z krajinky elektrické dráty a zaparkovaná auta bych asi v Zoneru neudělal (možná to jde, ale nevím).

 

V Zoneru tohle není problém. 


  • 0

#15 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 789 příspěvků(y)

Publikováno 19 říjen 2017 - 12:19

Možná není, ale já když jsem to kdysi dělával, jsem měl k dispozici jiný program.

A jak se tu píše o českém prostředí do Irfanu - vražedná kombinace je počeštěný program a anglická nápověda. V Corelu jsem s tím zápasil hodně. Potřebuju help k této funkci, ale JAK SE TO ŘEKNE ANGLICKY? Proto teď když dělám v ArcGISu jsem si češtinu ani neinstaloval. Pasivně anglicky umím a těch pár věcí si zapamatuju. Ještě dál a na druhou stranu šel Mrkvosoft s Officema, kde počeštil i programovací příkazy v excelu.


  • 1

#16 Bubo_CZ

Bubo_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 582 příspěvků(y)

Publikováno 19 říjen 2017 - 12:59

Zoner jsem používala dlouho zdarma. Pak jsem si jej zaplatila, protože jej využívám často.
  • 1

#17 mtauf

mtauf

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 706 příspěvků(y)

Publikováno 19 říjen 2017 - 19:42

JPEG Resizer


  • 0

#18 mr3ska

mr3ska

    Optimista

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 982 příspěvků(y)

Publikováno 19 říjen 2017 - 21:13

Roman Jaromer: Je pravdou že GIMP který je narozdíl od Photoshopu zdarma je spíše pro někoho kdo hledá levný komplexnější nástroj "na vše". Ovšem ona cena "zdarma" je taky trochu vykoupená méně přívětivým uživatelským ovládáním než placený Photoshop. Například mne zpočátku opravdu nenapadlo, že změna velikosti obrázku v GIMPu je skrytá pod menu Obrázek - Škálovat (údajně zkratka Shift - T) a dlouho jsem hledal než jsem našel. U Photoshopu je to stejné jako u více dalších programů a to menu Obraz - Velikost obrazu (zkratka Alt - Ctrl - I ). Smysluplnější mi přijde ta druhá možnost... U GIMPu ani Photoshopu jsem možnost hromadné změny nenašel ale to asi proto, že primárně jsou určeny k něčemu zcela jinému než nějaký IrfanView nebo ACDSee.


Tento příspěvek byl upraven od mr3ska: 19 říjen 2017 - 21:15

  • 0

Outdoor: Oregon 700, Colorado 300, fenix5x

Zápisník: http://mr3ska.onelove.cz/

(Oregon 6xx jednodušejiVlastní ikonky waypointů i bez .gpi)

"Když tu keš tak moc chceš tak si pro ni sakra běž..."

 

Poslední článek: Telefon jako uložiště tras pro GarminOdolný Xcover 3 VE

 

"The Universe is made of protons, neutrons, electrons and morons"


#19 PeSis

PeSis

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 422 příspěvků(y)

Publikováno 20 říjen 2017 - 7:17

Nevím, já ho zadarmo mám, ale to byla ta jednodenní verze, která se musela v jednom určitém dni stáhnout a hned instalovat. Jestli ho už uvolnili nafurt, je to dobrá zpráva...

Tak jsem to zkoumal a máš pravdu. Byla to akce na jeden den, i verze 16 a 17 takový akce měly.
Ja ale pak pořídil v.18 za 499 kaček na furt v akci co stále vyskakovala v Zoneru. A tam jde toho upravit dost.
  • 0

Xiaomi Redmi Note 10 Pro => Locus 4 gold, WhereYouGo, Mapy.cz ; Samsung J5 (iGo navi) ;
GeoGet (+Stator)

 

 

Moje statistika na Geocaching.com

 

 

 


#20 milan.k

milan.k

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 98 příspěvků(y)

Publikováno 20 říjen 2017 - 7:24

Myslím, že tu vlastně nikdo neodpověděl :-), dotaz byl na HROMADNÉ zmenšování, na to obecně všechny tyhle klikací nástroje úplně vhodné nejsou.

I když některé ze zde uvedených programů nějaké to skriptování mají.

 

Na úpravu (a nejen na to) obrázků používám balík  ImageMagick, doporučuji na to kouknout, umí toho mraky.

Díky mému OS pak snadno napíšu skriptík na 3 řádky a zkonvertuji třeba 1000 souborů maráz.


  • -1




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama