Přejít na obsah


Fotka

zpetne logovani (virtual cache)

log

  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
40 odpovědí na toto téma

#1 inspiro

inspiro

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 3 příspěvků(y)

Publikováno 22 prosinec 2017 - 10:46

Ahoj, chtel jsem se zeptat. Umoznuji pravidla geocachingu zpetne logovani kesek? Konkretne to myslim tak..ze na mnou navstivenem miste..treba pred rokem..vznikla pred mesicem nova virtualka. Pro danou virtualku znam vsechny odpovedi a mam patricne foto... ale muzu ji logovat kdyz jsem na tom miste byl uz pred rokem kde zde zadna virtualka jeste nebyla?  A v pripade ze bych teda logovat mohl.. muzu pouzit datum kdy jsem na miste byl nebo mam pouzit treba dnesni datum ? Jedna se o virtualky z dalekych zemi kde jsem byl treba na dovolene, a pochybuji ze bych mista jeste nekdy navstivil...dekuji za odpoved


  • 0

#2 Misha.in

Misha.in

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 169 příspěvků(y)

Publikováno 22 prosinec 2017 - 10:59

Podle mě podmínky splnuješ, pokud owner vysloveně nepíše, že je nutný odlov až po publikaci (ale to pravděpodobně asi ani nemůže vyžadovat - klasickou keš jde také občas brutnout předpublikačně). A datum bych tam asi dal ten kdys tam opravdu byl, ale to už je na tobě.


Tento příspěvek byl upraven od Misha.in: 22 prosinec 2017 - 11:00

  • 1

misha_in.png


#3 Broupal

Broupal

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 112 příspěvků(y)

Publikováno 22 prosinec 2017 - 11:15

Je to na uvážení každého cachera, ale třeba já bych si nedovolil logovat virtuálku bez toho aniž bych tam byl až po publikaci. Logovat virtuálky na místech kde jsem byl x dní, měsícu, let zpátky mi přidje jako laciné sbírání rychlých bodů. Pak je to taky samozřejmě na zvážení co čekáš od geocachingu, jestli co nejvíc bodů, nebo něco jiného ...


  • 7
Broupal - ten, co tě na ... houpal

#4 None

None

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 285 příspěvků(y)

Publikováno 22 prosinec 2017 - 11:53

No podle mě podvádíš sám sebe. Byla keš na tom místě, když jsi tam byl? Nebyla, tedy není ani FI. Jó být tam náhodou a nevědět, že tam je, dalo by se to "zkousnout". Taky jsem byl na ferátě v Děčíně, ale před publikací virtuálky, tak se samozřejmě neloguju. Před 14 dny jsem byl v Lidících, těsně před vyfocením mi došel foťák, ani tady jsem nelogoval FI, byť mi to owner nabízel. Nejsem žádnej Mirek Dušín, ale některé věci by prostě měly být danné. Snad jedinou vyjímku, kterou používám (občas se prostě stane) a to, že se nezapíšu do logbooku, neb nemám tužku, ale musím ho opravdu držet. Pošlu ownerovi foto logbooku v ruce (mé vlastní) a zeptám se, jestli mu to nevadí. Pokud ano, musím tam jindy.


  • 2

#5 Misha.in

Misha.in

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 169 příspěvků(y)

Publikováno 22 prosinec 2017 - 12:27

Sám jsem pro striktní dodržování pravidel, ale v tomhle případě neporušuje ani jedno. Úkol splňuje stejně jako všichni ostatní a osobně na tom místě byl také stejně jako ostatní logující. Jestli to bylo včera, nebo před rokem na tom nic nemění. Místo se nezměnilo, nic jiného by tam neviděl ani nezažil.

 

EDIT: Přirovnávat to třeba k tomu, že u keše nemáš tužku prostě nejde. To je jako bys u virtuálky neměl foťák. Ale on ho měl, vyfotil se, odpověděl na otázky... prostě splnil vše.


Tento příspěvek byl upraven od Misha.in: 22 prosinec 2017 - 12:29

  • 0

misha_in.png


#6 KulisekW

KulisekW

    KulisekW

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 231 příspěvků(y)

Publikováno 22 prosinec 2017 - 13:53

Logování virtuálek s tím, že jsem na daném místě byl v minulosti podle mne postrádá smysl. K čemu? Jasně, v pravidlech o tom nemusí být psáno, ale přijde mi, že je to snad logické zalogovat si nález až v době po publikaci keše (vyjma betatesterů). Tohle je asi přesně ten důvod, proč máme na všechno všude desítky stránek vyhlášek, zákonů, nařízení, zákazů,... Co není vysloveně někde napsáno, to přeci nemusím dodržovat, i když je to třeba logické.

Toť můj názor. :) Já bych si nedovolil zalogovat virtuálku nebo earthku, která se objeví v místech, jež jsem navštívil třeba předloni.


  • 2

#7 Shashlick

Shashlick

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 511 příspěvků(y)

Publikováno 22 prosinec 2017 - 14:04

Já bych taky nelogoval virtuálku na místě, kde jsem byl kdysi dávno. Například po Brně se jich taky pár objevilo, na všech těch místech jsem byl mnohokrát, ale obejdu si to všechno znova. A rád, však geocaching je od toho, abychom se dostali ven. Když to zobecním, mohl bych takhle logovat i earthky, pokud k nim mám vše potřebné. 

 

Ale v důsledku je to na každém. Mně je úplně jedno, kolik dotyčný má bodů, podstatné je, co jsem s geocachingem zažil já. Když někomu dělá radost, že má body za to, že seděl doma a prohlížel fotky za xxx let zpátky, jestli náhodou nebyl na místě, kde je dnes virtuálka, fajn. Každý si mindráky léčíme jinak  :D

 

Já si budu hledat kešky po svém a logovat kešku tehdy, až když ji opravdu najdu. 


  • 3

Jde se lovit!

Moje statistiky ZDE


#8 Misha.in

Misha.in

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 169 příspěvků(y)

Publikováno 22 prosinec 2017 - 14:05

Logování virtuálek s tím, že jsem na daném místě byl v minulosti podle mne postrádá smysl. K čemu? Jasně, v pravidlech o tom nemusí být psáno, ale přijde mi, že je to snad logické zalogovat si nález až v době po publikaci keše (vyjma betatesterů). Tohle je asi přesně ten důvod, proč máme na všechno všude desítky stránek vyhlášek, zákonů, nařízení, zákazů,... Co není vysloveně někde napsáno, to přeci nemusím dodržovat, i když je to třeba logické.
Toť můj názor. :) Já bych si nedovolil zalogovat virtuálku nebo earthku, která se objeví v místech, jež jsem navštívil třeba předloni.

 
Co je na tom logického?
Asi to budu muset přirovnat přesněji. Představ si, že je někde nepublikovaná keš a ty ji náhodou najdeš a zaloguješ. Je absolutní nesmysl abys tam po publikaci šel znovu.
U virtuálky není fyzická schránka, ale například socha, nebo prostě objekt na kterém máš zjistit údaje, případně se vyfotit. Ten na místě je i před publikací keše.
Takže logické je, si moct tuto keš zalogovat pokud jsi na místě skutečně byl a splnil jsi podmínky bez ohledu na to, kdy to bylo.

 

Já bych taky nelogoval virtuálku na místě, kde jsem byl kdysi dávno. Například po Brně se jich taky pár objevilo, na všech těch místech jsem byl mnohokrát, ale obejdu si to všechno znova. A rád, však geocaching je od toho, abychom se dostali ven. Když to zobecním, mohl bych takhle logovat i earthky, pokud k nim mám vše potřebné. 
 
Ale v důsledku je to na každém. Mně je úplně jedno, kolik dotyčný má bodů, podstatné je, co jsem s geocachingem zažil já. Když někomu dělá radost, že má body za to, že seděl doma a prohlížel fotky za xxx let zpátky, jestli náhodou nebyl na místě, kde je dnes virtuálka, fajn. Každý si mindráky léčíme jinak  :D
 
Já si budu hledat kešky po svém a logovat kešku tehdy, až když ji opravdu najdu.

 
Jistě, že si to obejdeš znovu, protože jistě u žádného z objektů nemáš fotku a nebo případně neznáš odpovědi na otázky.


Tento příspěvek byl upraven od Misha.in: 22 prosinec 2017 - 14:07

  • 0

misha_in.png


#9 None

None

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 285 příspěvků(y)

Publikováno 22 prosinec 2017 - 14:35

Opět jedna z diskuzí o hov....ně. Slavnou mechanickou hlavu mám vyfocenou n krát, přesto když tam vznikla virtuálka, šel jsem tam znovu. Čistě jenom pro mě, já si ten geocaching hraju takhle. Pokud si ho někdo hraje jinak, je to jeho věc. Tedy do té chvíle, než začne dělat podvody na mých keších. :-)


  • 7

#10 Loo36

Loo36

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 329 příspěvků(y)

Publikováno 22 prosinec 2017 - 14:44

Ano diskuze o ho*ně Nějak nevidím kde je podvod, když mám požadovanou fotku byť před publikací virtuálky.


  • 3

#11 inspiro

inspiro

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 3 příspěvků(y)

Publikováno 22 prosinec 2017 - 14:44

Děkuji všem za slušné odpovědi (nevím proč bych si tím měl léčit mindráky) .. jen mne zajímalo jak se situace má a jestli je to v pravidlech umožněno a nebo je to spíše tedy nemorální. Vše potřebné již vím, takže klidně lock když je to tedy diskuze o hov...


  • 0

#12 zmijovkar

zmijovkar

    zmijovkar

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 216 příspěvků(y)

Publikováno 22 prosinec 2017 - 15:07

Mám pocit, že přesně kvůli tomuto, tj. logování od stolu, bylo mnoho virtuálek na světě archivováno a zamčeno proti logování...

Ona tomu tedy ještě napomáhala nečinnost ownera, abych byl přesnější. Ale problém by nevyvstal, kdyby kačeři neměli zapotřebí takhle logovat.


  • 4

#13 Loo36

Loo36

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 329 příspěvků(y)

Publikováno 22 prosinec 2017 - 15:18

Logování od stolu JE něco jiného: tj. na místě jsem nebyl, neznám ale zaloguji. Toto ale NENÍ tento případ.


  • 2

#14 KulisekW

KulisekW

    KulisekW

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 231 příspěvků(y)

Publikováno 22 prosinec 2017 - 15:21

Jestli to pravidla nezakazují, jakože o tom nevím, že by něco takového zakazovala, klidně se zalogujte. Vo co de, že jo?

Mne by prostě takový "nález" netěšil, ale někoho třeba jo. ;)


  • 3

#15 tomy.22

tomy.22

    MODERATORS

  • Moderators
  • 2 410 příspěvků(y)

Publikováno 22 prosinec 2017 - 16:44

Kdybych chtěl nějakou keš takto logovat, jako že ne, zeptal bych se ownera keše. Ne kvůli pravidlům, ale kvůli tomu, co na to řekne on. Za sebe jen napíšu, že nevím proč bych logoval cokoliv, co v době mé návštěvy na místě nebylo.A je jedno, že je to virtuálka.


  • 7

#16 Shashlick

Shashlick

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 511 příspěvků(y)

Publikováno 22 prosinec 2017 - 20:45

 
Jistě, že si to obejdeš znovu, protože jistě u žádného z objektů nemáš fotku a nebo případně neznáš odpovědi na otázky.

 

Jen by mě zajímalo, jak víš, jaké mám a nemám fotky a co vím a co nevím?  :D  :D  :D


  • 1

Jde se lovit!

Moje statistiky ZDE


#17 zmijovkar

zmijovkar

    zmijovkar

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 216 příspěvků(y)

Publikováno 22 prosinec 2017 - 21:00

Zde je to jen tlachání, zeptejte se přímo majitele hry. Když vám tento přístup posvětí, je to ok (třeba jo, nevyvracím to). Když ne, je to prasení hry.
Snad někdo, koho tento styl zajímá, umí anglicky natolik (resp. použít překladač), aby se majitele hry zeptal.

Na tomto fóru se asi většina přikloní k logování za každou cenu, protože body nesmrdí. Ale relevantní odpověď to není.


  • 0

#18 Misha.in

Misha.in

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 169 příspěvků(y)

Publikováno 23 prosinec 2017 - 1:30

Kdybych chtěl nějakou keš takto logovat, jako že ne, zeptal bych se ownera keše. Ne kvůli pravidlům, ale kvůli tomu, co na to řekne on. Za sebe jen napíšu, že nevím proč bych logoval cokoliv, co v době mé návštěvy na místě nebylo.A je jedno, že je to virtuálka.

 

Jenže ono to tam právě bylo. Ten objekt se tam neobjevil až s publikací keše.


  • 1

misha_in.png


#19 tomy.22

tomy.22

    MODERATORS

  • Moderators
  • 2 410 příspěvků(y)

Publikováno 23 prosinec 2017 - 8:35

Jenže ono to tam právě bylo. Ten objekt se tam neobjevil až s publikací keše.

 

 

Nevím co řešíš. Loguješ do objektu a nebo do virtuálky? Byla tam v té době co tam dotyčný byl, virtuálka?  


  • 4

#20 zmijovkar

zmijovkar

    zmijovkar

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 216 příspěvků(y)

Publikováno 23 prosinec 2017 - 10:15

Jenže ono to tam právě bylo. Ten objekt se tam neobjevil až s publikací keše.

 

Ještě jinak, aby to bylo opravdu pochopeno: řeč je o keši, ne o objektu. Keš tam v době návštěvy nebyla. Že je virtuální, znamená jen to, že nemá krabici. Ale je to keš, jeden z druhů provedení. A buď někde je, nebo není. Stejně, jako ta s krabicí.


  • 7





Také označené jedním nebo více z těchto klíčových slov:log

0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama

Naše nabídka