Přejít na obsah


Fotka
- - - - -

Garmin DAKOTA 20


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
586 odpovědí na toto téma

#561 dejwy

dejwy

    dejwy

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 215 příspěvků(y)

Publikováno 08 květen 2017 - 21:13

Byt tebou tak se na plugin vykašlu a stahuj do navigace připojené jako mass storage přímo GPX, případně použij CacheList rozšíření a prohlížeč Chrome, ten umožní naklikat na mapě keše a udělat z nich GPX pro navigaci nebo používej aplikaci Geoget a export keší z ní.
Nejsem z daleka, klidne ti vse ukážu.
dejwy z Benátek ;-)
  • 1

#562 gallisek.cz

gallisek.cz

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 10 příspěvků(y)

Publikováno 08 květen 2017 - 21:18

Ahoj,

 

tak to to vyzkouším zítra a pak bych se eventuálně ozval o pomoc. Moc ti zatím děkuji.


  • 0

#563 maluston

maluston

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 157 příspěvků(y)

Publikováno 09 květen 2017 - 7:22

S Garmin Communicator Pluginem jsem měl podobný problém, kdy najednou přestalo fungovat to, co dřív šlo bez problémů. Ale už dlouhou dobu to řeším nahráním GPX souboru přímo do Garminu. Jak je psáno výše: funguje to jako mass storage, stačí překopírovat.

Jen jsem narazil na to, že GPX může obsahovat max. 500 bodů (tedy nikoliv 500 keší). Alespoň můj aktuální firmware se tak chová. Možná je u novějších přístrojů situace už jiná.


  • 0

#564 dejwy

dejwy

    dejwy

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 215 příspěvků(y)

Publikováno 09 květen 2017 - 8:19

Limity jednotlivých Garmin přístrojů:

https://www.navigati...elds-wearables/


  • 0

#565 gallisek.cz

gallisek.cz

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 10 příspěvků(y)

Publikováno 16 květen 2017 - 20:02

Ahoj,

tak až dneska jsem se dostal k opovědi jak jsem pochodil. Tak zatím budu nahrávat kešky jen přes GPX soubory. A jestli dneska večer z bude čas tak zkusím nainstalovat jiný prohlížeč např. Chrome a vyzkouším to. Jinak moc díky za info. Jo už jsem mluvil v práci s dalším kačerem "Krovák" a ten mi taky řekl, že začal mít problémy s nahrávaním keší.

 

Moc díky

S pozdravem

Petr Hála - gallisek.cz


  • 0

#566 Rentier1967

Rentier1967

    Rentier1967

  • Members
  • PipPipPip
  • 43 příspěvků(y)

Publikováno 31 květen 2017 - 20:19

Ahojte, používám Dakotu 20 již od mých začátků hledání pokladů cca min 5 let. Nejdřív sem byl BM a stahoval jsem podloudně přes několik programů do navigace a nyní jsem PM, tak stahuji vše přímo. Asi měsíc používám program Garmin Express, kdy po zapnutí GC.com na PC si připojím navigaci, vyhledám kešky v oblasti kterou chci "vyčistit" :D  a vyvořím si seznam. V seznamu dám přesun do navigace a přes program Garmin Express se mi vše nahraje v rámci jednoho souboru. Po delší době toto z navigace vymažu a v seznamu na GC.com stále seznam zůstává. Zatím to funguje a jsem s tím spokojen ;)

 

Pěkný den všem

Libor alias Rentier1967


  • 0
Výskyt - nový - západní Čechy GPS: Dakota 20, Samsung Y, iPhone

#567 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 790 příspěvků(y)

Publikováno 31 květen 2017 - 21:17

To vymazání a nahrání nového je asi jediná cesta. Jakmile by byla jedna keš ve dvou GPX, Garmin ukáže tu první. Už jsem takto několikrát hledal starou verzi, i když novou jsem měl. Pak jsem přešel na Geoget a nahrávám vždy všechno v jednom souboru, pokaždé znovu. Ono je jedno, jakým způsobem tam ty kešky dostanu, šlo by to i přes PocketQuery, nebo přes Garmin Express (neznám), ale je nutno, aby jedna keš byla jen v jednom souboru. Jakmile mám několik GPX pro oblasti, které se překrývají, je problém. Takže třeba cestu na chatu jsem řešil skládáním filtrů v GG, abych vyfiltroval oblast doma, kolem chaty a cestu tam, ale pak to generuju najednou. Lze to rozdělit do několika GPX, třeba podle krajů.


  • 0

#568 TomTra

TomTra

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 6 příspěvků(y)

Publikováno 27 prosinec 2017 - 22:57

Ahoj, mám Garmin Dakotu 20. Když chci ručně nastavit souřadnice, kam chci jít, tak nejde potvrdit políčko souřadnice, abych se dostal na vlastní zadávání. Nevíte někdo co s tím ? 

Díky za odpovědi.


  • 0

#569 mr3ska

mr3ska

    Optimista

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 982 příspěvků(y)

Publikováno 27 prosinec 2017 - 23:01

Pokud bys v přístroji měl uloženo moc bodů a tedy dosáhl jeho limitu, další ani skrz navigaci na souřadnice nezadáš. ;)


Tento příspěvek byl upraven od mr3ska: 27 prosinec 2017 - 23:01

  • 0

Outdoor: Oregon 700, Colorado 300, fenix5x

Zápisník: http://mr3ska.onelove.cz/

(Oregon 6xx jednodušejiVlastní ikonky waypointů i bez .gpi)

"Když tu keš tak moc chceš tak si pro ni sakra běž..."

 

Poslední článek: Telefon jako uložiště tras pro GarminOdolný Xcover 3 VE

 

"The Universe is made of protons, neutrons, electrons and morons"


#570 TomTra

TomTra

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 6 příspěvků(y)

Publikováno 30 prosinec 2017 - 12:47

Tak to bylo tím, díky :-)


  • 0

#571 maluston

maluston

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 157 příspěvků(y)

Publikováno 05 květen 2018 - 18:16

Ahoj, mám takový dotaz k Dakotě 20: mám trasu ve formě GPX souboru (původem z mapy.cz, v Dakotě uloženo ve složce \Garmin\GPX\Archive). Dál mám GPX soubor s kešemi zhruba podél této trasy (původem z GeoGetu, v Dakotě uloženo ve složce \Garmin\GPX).

Trasu vidím v Dakotě ve "Správci tras --> Archiv prošlé trasy", kde si můžu zobrazit mapu a v ní vidím barevně vyznačenou trasu spolu s ikonkami keší.

Problém ale je, že pokud v Dakotě vyberu základní ikonu "Mapy", vidím barevně vyznačenou aktuálně projetou trasu, ale nevidím trasu, kterou jsem si dopředu připravil jako GPX. Podobně pokud Dakota naviguje ke konkrétní keši, nevidím na mapě, jestli jedu po připravené trase.

Dá se nějak nastavit, abych na mapě současně viděl vyznačenou celou připravenou trasu i při navigování ke keši? Myslím, že by to měla být otázka uložení trasového GPX do vhodné složky v Dakotě, ale bohužel experimenty s ukládáním do různých složek nevedou k úspěchu.

Díky.


  • 0

#572 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 05 květen 2018 - 18:39

Myslim, ze si pletes trasu a stopu. Uz podle toho, jak si tu pripravenou "trasu" zobrazujes (Správci tras --> Archiv prošlé trasy) je zjevne, ze se jedna o proslou trasu, tedy o stopu a ne o planovanou trasu, kterou mas projit.

 

Trasa ma typicky jen par bodu (myslim, ze D20 ma omezeni na 20 bodu) a mezi nimi si cestu voli sama ("routuje") podle nastavenych parametru. Pokud pripravis trasu z vice bodu, odmitne ji GPS pouzit a napise ti chybu.

 

Muzes si zobrazit na mape nekterou proslou trasu, ale nemuzes podle ni navigovat. Jedine sam sledovat, jestli se te trasy drziz. Jeste existuje moznost navigovat po prosle trase v opacnem smeru, ale to jsem nikdy nezkousel a obavam se, ze to nebude fungovat uplne tak, jak si predstavuje. Podle meho si GPS zredukuje pocet bodu a pak bude navigovat normalnim zpusobem. Ma to logiku, protoze prosla trasa muze mit napriklad jednosmerne useky ...


  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#573 maluston

maluston

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 157 příspěvků(y)

Publikováno 05 květen 2018 - 19:48

Možná jsem se vyjádřil špatně: vůbec mi nejdo o navigování po trase, pouze o zobrazení trasy v případě, že mířím ke keši (jedno jestli po připravené trase nebo jinudy). Chtěl bych jen mít trasu zobrazenou na mapě, abych se na ni v případě odchylky mohl vrátit.

Příklad hodně zjednodušený oproti reálu: mám trasu z N. Bydžova do Chlumce n. Cidlinou po silnici 327. Cestou si zadám keš v Mlékosrbech, které leží mimo trasu. Po odlovu se chci na původní trasu vrátit, chci ji tedy na mapě vidět.


  • 0

#574 tomy.22

tomy.22

    MODERATORS

  • Moderators
  • 2 411 příspěvků(y)

Publikováno 05 květen 2018 - 20:03

Nevím kde to v D20 je, ale v tomhle by ti měl pomoci záznam trasy a ne navigace na bod. 

 

 

edit: 


123456789aPeod.jpg


  • 0

#575 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 05 květen 2018 - 20:29

Možná jsem se vyjádřil špatně: vůbec mi nejdo o navigování po trase, pouze o zobrazení trasy v případě, že mířím ke keši (jedno jestli po připravené trase nebo jinudy). Chtěl bych jen mít trasu zobrazenou na mapě, abych se na ni v případě odchylky mohl vrátit.

Příklad hodně zjednodušený oproti reálu: mám trasu z N. Bydžova do Chlumce n. Cidlinou po silnici 327. Cestou si zadám keš v Mlékosrbech, které leží mimo trasu. Po odlovu se chci na původní trasu vrátit, chci ji tedy na mapě vidět.

 

Tak jeste jednou: trasa - mas definovanych par bodu, mezi kterymi je GPS naviguje. Pokud z trasy odbocis, GPS trasu prepocita tak, aby te navigovala stale na ten definovany bod, ktery jsi jeste nenavstivil. Z toho plyne, ze nechces zobrazit trasu, ale stopu, protoze to, co chces zobrazit nema byt zavisle na tve poloze a navigaci na nejaky bod. Prosim, nezamenuj trasu a stopu, jen te to pak plete.

 

Pokud mas stopu, muzes si tuto stopu trvale zobrazit (treba i zmenit barvu stopy) a at pujdes kamkoli, budes tu stopu mit zobrazenou, a to i kdyz budes navigovat po nejake jine trase. Stopu zobrazis v menu Stopy - Zobrazit na mape.

 

Stopu muzes ziskat ruznym zpusobem, treba projit trasu (treba i bez navigovani na nejake body) a svuj pohyb zaznamenavat. Pak tu zaznamenanou stopu ulozis ... Jinym zpusobem muze byt treba vygenerovani na mapy.cz, ale pak musis to ziskane GPX transformovat z trasy na stopu. 


  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#576 VladoTA3

VladoTA3

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 103 příspěvků(y)

Publikováno 05 květen 2018 - 20:33

Ahoj, mám takový dotaz k Dakotě 20: mám trasu ve formě GPX souboru (původem z mapy.cz, v Dakotě uloženo ve složce \Garmin\GPX\Archive). Dál mám GPX soubor s kešemi zhruba podél této trasy (původem z GeoGetu, v Dakotě uloženo ve složce \Garmin\GPX).

Trasu vidím v Dakotě ve "Správci tras --> Archiv prošlé trasy", kde si můžu zobrazit mapu a v ní vidím barevně vyznačenou trasu spolu s ikonkami keší.

Problém ale je, že pokud v Dakotě vyberu základní ikonu "Mapy", vidím barevně vyznačenou aktuálně projetou trasu, ale nevidím trasu, kterou jsem si dopředu připravil jako GPX. Podobně pokud Dakota naviguje ke konkrétní keši, nevidím na mapě, jestli jedu po připravené trase.

Dá se nějak nastavit, abych na mapě současně viděl vyznačenou celou připravenou trasu i při navigování ke keši? Myslím, že by to měla být otázka uložení trasového GPX do vhodné složky v Dakotě, ale bohužel experimenty s ukládáním do různých složek nevedou k úspěchu.

Díky.

Prepínaj tretiu položku v správcovi tras. Ak zvolíš prvú položku - ZOBRAZIT MAPU - , to je iba na okamžitý náhľad trasy na mape.
Ak tvoju máš tvoju vopred pripravenú trasu v - MENU - SPRÁVCE TRAS - tak stačí zmeniť voľbu konkrétnej trasy na - ZOBRAZIT NA MAPĚ - alebo - SKRÝT NA MAPĚ - .
Ak ju necháš - ZOBRAZIT NA MAPĚ- , vždy ju bude na mape zobrazovať vo vybranej farbe

Toto často využívam keď si dopredu pripravím vyklikanú trasu cez online mapu z internetu (napr. www.cykloserver.cz/cykloatlas).
GPX súbory s trasou ukládam do zložky /GARMIN/GPX
Niekedy ale GPX výstup z online mapy má nejaký iný formát a DAKOTA ho nenájde, nezobrazí. Vtedy to GPX preženiem cez http://www.gpsvisualizer.com/ kde zvolím výstup znova vo formáte GPX. Takto stiahnutú upravenú GPX trasu mi DAKOTA aj starý OREGON vždy nájde a aj na stálo zobrazí ak si zvolím jej zobrazenie na mape.


  • 0

           ╔══════════════════════╗

           ║ Zem je moje ihrisko. ║

           ╚══════════════════════╝

 

VladoTA3.png

 


#577 mr3ska

mr3ska

    Optimista

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 982 příspěvků(y)

Publikováno 05 květen 2018 - 21:59

Už je to hezkých pár let co jsem používal Dakotu, ale pokud se nepletu tak neměla možnost nastavovat pro zobrazení na mapě nic než aktuální záznam. To nastavení "zobrazit na mapě" v seznamu uložených záznamu mají až o600 a novější přístroje
  • 0

Outdoor: Oregon 700, Colorado 300, fenix5x

Zápisník: http://mr3ska.onelove.cz/

(Oregon 6xx jednodušejiVlastní ikonky waypointů i bez .gpi)

"Když tu keš tak moc chceš tak si pro ni sakra běž..."

 

Poslední článek: Telefon jako uložiště tras pro GarminOdolný Xcover 3 VE

 

"The Universe is made of protons, neutrons, electrons and morons"


#578 maluston

maluston

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 157 příspěvků(y)

Publikováno 06 květen 2018 - 7:17

Prepínaj tretiu položku v správcovi tras. Ak zvolíš prvú položku - ZOBRAZIT MAPU - , to je iba na okamžitý náhľad trasy na mape.
Ak tvoju máš tvoju vopred pripravenú trasu v - MENU - SPRÁVCE TRAS - tak stačí zmeniť voľbu konkrétnej trasy na - ZOBRAZIT NA MAPĚ - alebo - SKRÝT NA MAPĚ - .
Ak ju necháš - ZOBRAZIT NA MAPĚ- , vždy ju bude na mape zobrazovať vo vybranej farbe

Toto často využívam keď si dopredu pripravím vyklikanú trasu cez online mapu z internetu (napr. www.cykloserver.cz/cykloatlas).
GPX súbory s trasou ukládam do zložky /GARMIN/GPX
Niekedy ale GPX výstup z online mapy má nejaký iný formát a DAKOTA ho nenájde, nezobrazí. Vtedy to GPX preženiem cez http://www.gpsvisualizer.com/ kde zvolím výstup znova vo formáte GPX. Takto stiahnutú upravenú GPX trasu mi DAKOTA aj starý OREGON vždy nájde a aj na stálo zobrazí ak si zvolím jej zobrazenie na mape.

Takhle bych si to představoval.  Akorát že to menu mám trochu jinak: MENU - SPRÁVCE TRAS - ARCHIV PROŠLÉ TRASY - vyberu název trasy - ZOBRAZIT MAPU. Položku ZOBRAZIT NA MAPĚ/SKRÝT MAPU zde nemám.

Je potřeba nejprve trasu v archivu nastavit jako MAKE FAVORIT a teprve pak se dá vybrat položka ZOBRAZIT NA MAPĚ/SKRÝT MAPU, měnit barvu trasy apod.

Tím bych považoval dotaz za zodpovězený a děkuji.


Už je to hezkých pár let co jsem používal Dakotu, ale pokud se nepletu tak neměla možnost nastavovat pro zobrazení na mapě nic než aktuální záznam. To nastavení "zobrazit na mapě" v seznamu uložených záznamu mají až o600 a novější přístroje

Dakota 20 to má taky, je třeba aktualizovat firmware.


  • 0

#579 VladoTA3

VladoTA3

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 103 příspěvků(y)

Publikováno 06 květen 2018 - 12:04

Ak tvoju, na nete vytvorenú trrasu Dakota zaradí do  - ARCHIV PROŠLÉ TRASY - , skús ju pred nakopírovaním do Dakoty prehnať cez http://www.gpsvisualizer.com/
Mne takto "upravenú" naklikanú trasu potom ukáže priamo v - SPRÁVCE TRAS - a môžem si ju hneď priamo nastavovať ako chcem.
 


  • 0

           ╔══════════════════════╗

           ║ Zem je moje ihrisko. ║

           ╚══════════════════════╝

 

VladoTA3.png

 


#580 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 06 květen 2018 - 16:50

Už je to hezkých pár let co jsem používal Dakotu, ale pokud se nepletu tak neměla možnost nastavovat pro zobrazení na mapě nic než aktuální záznam. To nastavení "zobrazit na mapě" v seznamu uložených záznamu mají až o600 a novější přístroje

 

Ja to mam na starickem O300.


  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 





0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama