Přejít na obsah


Fotka

Biltema - teleskopické tyče


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
178 odpovědí na toto téma

#121 Kas.

Kas.

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 172 příspěvků(y)

Publikováno 29 říjen 2022 - 23:12

Objednával někdo přímo z eshopu spiderbeam.com? Aby mi to vůbec z toho Německa, nebo kde to sídlí, přišlo  :D . Cenově to vychází nastejno, ale rozdíl je, že k tomu budu mít i tašku.


  • 0

#122 ru šedesátsedm

ru šedesátsedm

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 661 příspěvků(y)

Publikováno 30 říjen 2022 - 8:22

Já a došlo to v pořádku. Asi před půl rokem, Tehdy to bylo bez tašky, ale vyšlo to lacinějc.


  • 0

#123 ru šedesátsedm

ru šedesátsedm

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 661 příspěvků(y)

Publikováno 30 říjen 2022 - 8:26

Jinak tuhle tyč berem jen na spešl kousky, dost se oproti našim čínským rybářským prutům z aliexpresu pronese a i při ovládání v maximální výšce (na což je oproti těm čínským prutům fakt lepší, i když trochu průhyb a pružení tam taky je)  z ní bolí ruce. I chlapa, nejen mě. Na běžné traily či výpravy berem jen ty lehčí varianty.


  • 0

#124 None

None

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 286 příspěvků(y)

Publikováno 30 říjen 2022 - 10:01

Se spiderbeamem jsem už něco keší nalovil. Mám za sebou už několik různých prutů, měl jsem půjčenou profi teleskopickou násadu, tedy přesněji dvě 8 a 10m.Spider beam je naprosto nejlepší, ALE!!! Je fakt těžkej. Nakonec jsem si na něj udělal popruhy na záda a dnes ho běžně vozím i na kole na zádech. Jasně že to není vhodné na 50 kilometrovej výšlap, ale 15-20 kiláků s ním dáváme běžně. Jako hlavní výhodu vidím to, že stožárek mám během lovu opřený o zem a postupně vysunuji jednotlivé segmenty až ke keši. Tím pádem mě nebolí vůbec ruce. Takhle to funguje až do maximálky 12m, pak už ho člověk musí zvednout, ale ještě nikdy jsem na kešku takhle vysoko nenarazil. :) Paradoxně, když si chcete koupit opravdu kvalitní a dlouhý prut a je jedno kde, stojí stejně. Samozřejmě nemluvím o těch pětistovkovejch prutech, který jsou fakt nanic.


  • 1

#125 Pe_Bo

Pe_Bo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 613 příspěvků(y)

Publikováno 30 říjen 2022 - 10:06

 

Se spiderbeamem jsem už něco keší nalovil...

Mám to úplně stejně. S popruhem se dá nosit bez problému a stabilita při opření o zem je bezkonkurenční.

 


  • 0

#126 ru šedesátsedm

ru šedesátsedm

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 661 příspěvků(y)

Publikováno 31 říjen 2022 - 9:59

Se spiderbeamem jsem už něco keší nalovil. Mám za sebou už několik různých prutů, měl jsem půjčenou profi teleskopickou násadu, tedy přesněji dvě 8 a 10m.Spider beam je naprosto nejlepší, ALE!!! Je fakt těžkej. Nakonec jsem si na něj udělal popruhy na záda a dnes ho běžně vozím i na kole na zádech. Jasně že to není vhodné na 50 kilometrovej výšlap, ale 15-20 kiláků s ním dáváme běžně. Jako hlavní výhodu vidím to, že stožárek mám během lovu opřený o zem a postupně vysunuji jednotlivé segmenty až ke keši. Tím pádem mě nebolí vůbec ruce. Takhle to funguje až do maximálky 12m, pak už ho člověk musí zvednout, ale ještě nikdy jsem na kešku takhle vysoko nenarazil. :) Paradoxně, když si chcete koupit opravdu kvalitní a dlouhý prut a je jedno kde, stojí stejně. Samozřejmě nemluvím o těch pětistovkovejch prutech, který jsou fakt nanic.

My už jo. :-) Třeba v Táboře byla jedna takhle vysoko, ani našimi číńany s délkou cca 11 - 12 m nešla, ani ze žebříku a s prostavením na násadu od čehosi a s držením nad hlavou, protože prut se pak už moc prohýbal a háčky nahoře lítaly skoro neovladatelně. Teď jsme na té keši byli se spiderem a šlo to, i když už se šeřilo, ale keš byla pověšená o něco níž než při našich minulých pokusech. Kdyby byla stejně vysoko, ani tím spiderem bychom ji nedali, protože takhle dlouho (taky nahoře trochu kmitá, tak to trvá, než se člověk trefí) by ho přítel nad hlavou neudržel.

Jinak já většinou s číňanem taky lovím s opřeným dole o zem.

Popruhy máme na všech biltemách.

 

Jo a ještě jedno P.S. Ono je taky něco jiného, když člověk nese na popruhu jen tu biltemu, a když k tomu táhne třeba komplet lezení a prak. To už je pak fakt každý deko znát.


Tento příspěvek byl upraven od ru šedesátsedm: 31 říjen 2022 - 11:19

  • 0

#127 ivans

ivans

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 110 příspěvků(y)

Publikováno 03 listopad 2022 - 20:20

Hledáme biltemu, která by se vešla do palubního kufříku v letadle - délka ve složeném max. 53 cm. Rozložená by pak měla mít min. 10 m. Je jasné, že to bude tlusté brko.
Měl by někdo tip na takovýto produkt?
  • 0
ivans

#128 hlavsic

hlavsic

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 809 příspěvků(y)

Publikováno 04 listopad 2022 - 7:13

Hledáme biltemu, která by se vešla do palubního kufříku v letadle - délka ve složeném max. 53 cm. Rozložená by pak měla mít min. 10 m. Je jasné, že to bude tlusté brko.
Měl by někdo tip na takovýto produkt?

 

Troufam si tvrdit, ze toto zadani nemam reseni.... Ale rad se necham prekvapit :-)


  • 2

:ph34r:  Google Pixel 7 PRO + Android 14 - GeoGet - Locus Map - Garmin fenix 7X PRO Sapphire Solar   :ph34r:

 

hlavsic.png

 

 


#129 ru šedesátsedm

ru šedesátsedm

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 661 příspěvků(y)

Publikováno 04 listopad 2022 - 7:34

Krasne je citat komentare ked si niekto nestoji za svojim nazorom a zmaze komentar. Potom to vyzera, ze niekto iny je schizofrenik. A ked to bol este chlap, tak dakujem pekne.

Děkuji za info, mažu tedy i ten svůj (dva své), abych nebyla schizofrenik.:-))

 

(P.S. - Nepíšu to ironicky a schizofrenik mě fakt pobavil.)


Tento příspěvek byl upraven od ru šedesátsedm: 04 listopad 2022 - 10:40

  • 0

#130 Koumacisko

Koumacisko

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 8 příspěvků(y)

Publikováno 04 listopad 2022 - 9:03

Hledáme biltemu, která by se vešla do palubního kufříku v letadle - délka ve složeném max. 53 cm. Rozložená by pak měla mít min. 10 m. Je jasné, že to bude tlusté brko.
Měl by někdo tip na takovýto produkt?

Pokud 55cm je max. vnitřní rozměr zavazadla, tak na uhlopříčku máš asi 65 cm a na tuhle délku by možná už mohl jít sehnat nějaký rybářský prut s délkou okolo 7 metrů.


  • 0

#131 Beetovy

Beetovy

    Beetovy

  • Members
  • PipPipPip
  • 498 příspěvků(y)

Publikováno 04 listopad 2022 - 12:14

No jo, ale projde taková "tyčka" přes odbavení? Tipnul bych si, že neprojde.


  • 1

#132 Hamerinski

Hamerinski

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 358 příspěvků(y)

Publikováno 04 listopad 2022 - 19:13

No jo, ale projde taková "tyčka" přes odbavení? Tipnul bych si, že neprojde.

Proč by neměla projít? Nic z předpisů a nařízení neporušuje. Maximálně si jí zkontrolují otevřením zavazadla a to je vše co se stane.


  • 0

#133 ubuster

ubuster

    ubuster

  • Members
  • PipPipPip
  • 583 příspěvků(y)

Publikováno 04 únor 2023 - 15:31

Jednoduchý návod na jednoduchou biltemu publikoval Benjo5 u keše "Pečená kachna [PUZZLE]" (GCA3HJ5) - https://www.geocachi...38-ba9a9f43ac3d


  • 1

HW: Motorola One Action _ Garmin eTrex Legend HCx

SW: c:geo _ WhereYouGo _ GDAK _ GCC _ Go(x)°


#134 Hamerinski

Hamerinski

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 358 příspěvků(y)

Publikováno 04 únor 2023 - 18:09

Jednoduchý návod na jednoduchou biltemu publikoval Benjo5 u keše "Pečená kachna [PUZZLE]" (GCA3HJ5) - https://www.geocachi...38-ba9a9f43ac3d

Až na ten konec ok... Raději bych ten konec ošetřil epoxidovou pryskyřicí.


  • 0

#135 Solim

Solim

    Introvert

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 870 příspěvků(y)

Publikováno 05 únor 2023 - 22:19

Já ten haček na konci mám zalepený epoxidem do poloviny duralové trubičky a tu druhou polovinu trubičky mám nasazenou na posledni díl. Takže u cache nasadím háček a vysunuji.


  • 0

iGET Blackview GBL6000Pro, Android 11, a:Drake 6.08 + OSM (paws), GeoGet 2.11.8.821, GeoKuk 5.1.0, Locus Map 4

 

S úsměvem jde vše líp


#136 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 452 příspěvků(y)

Publikováno 06 únor 2023 - 16:14

Jen volně nasazenou?

A to se ti ještě nestalo, že ti ten hák zůstal viset nahoře na stromě?

Nám už vícekrát.


  • 0

#137 Solim

Solim

    Introvert

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 870 příspěvků(y)

Publikováno 07 únor 2023 - 10:16

Jen volně nasazenou?

A to se ti ještě nestalo, že ti ten hák zůstal viset nahoře na stromě?

Nám už vícekrát.

Ten háček mi drží na konci na třením stejně jako všechny trubky v sobě. Ještě jsem ho stromu nenechal, ale stalo se mi, že se mi ta vrchní karbonová trubka rozlomila (přecinen ty vlákna nejsou radiálně ale podélně), tak jsem to cele ještě zalepil do duralove trubky. Takže pokud to někdo bude napodobavat, tak tu karbonovou trubku rovnou nahraďte duralovou.

 

V tom nejtenčím dílu mám vlepenou chňapku (kousek plastu se zářezem) abych do mohl bez problemu vytáhnout ze všch těch trubek když to je složené.

Přiložené miniatury

  • Háček.png

  • 2

iGET Blackview GBL6000Pro, Android 11, a:Drake 6.08 + OSM (paws), GeoGet 2.11.8.821, GeoKuk 5.1.0, Locus Map 4

 

S úsměvem jde vše líp


#138 davidb11

davidb11

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 087 příspěvků(y)

Publikováno 07 únor 2023 - 12:36

Ten háček mi drží na konci na třením stejně jako všechny trubky v sobě. Ještě jsem ho stromu nenechal, ale stalo se mi, že se mi ta vrchní karbonová trubka rozlomila (přecinen ty vlákna nejsou radiálně ale podélně), tak jsem to cele ještě zalepil do duralove trubky. Takže pokud to někdo bude napodobavat, tak tu karbonovou trubku rovnou nahraďte duralovou.

 

V tom nejtenčím dílu mám vlepenou chňapku (kousek plastu se zářezem) abych do mohl bez problemu vytáhnout ze všch těch trubek když to je složené.

Můžu poprosit o fotku reálu. Já to z toho obrázku nechápu.
Děkuji


  • 0

#139 ru šedesátsedm

ru šedesátsedm

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 661 příspěvků(y)

Publikováno 07 únor 2023 - 13:12

Já to asi chápu a líbí se mi to. Máme háčky do těchhle biltem vsunuté jen tak do předposledního dílu spolu s kouskem takového tvrdšího lankoprovázku, aby tam bylo tření, ale je fakt, že drát má tendence při záběru trochu do boku ten konec štípat. Takže vsunutá trubička udělá pěkný zpevňující obal háčku a rozloží případný šikmý či boční tlak.

Zrovna mi jedna karbonová dodělává a budu objednávat novou, tak to u té nové zkusím.


  • 0

#140 Hamerinski

Hamerinski

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 358 příspěvků(y)

Publikováno 07 únor 2023 - 16:09

Řešení toho zasouvacího háčku je pěkné, ale přeci jen tohle není nic pro mně a tak vyhrála varianta se zalitou koncovkou s výměnným segmentem kam lze přidělat různé koncovky. Nevím jak bych do té trubky třeba dával magnetický držák na sundání kešky, aniž by mně pak zůstal na keši nahoře.


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama