Přejít na obsah


Fotka
- - - - -

a:Drake 6.00 - Bonifác


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
558 odpovědí na toto téma

#181 nalano

nalano

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 631 příspěvků(y)

Publikováno 15 listopad 2019 - 17:15

Potvrzuji, když se dá Locus do výjimek v optimalizaci, pak se dá zaznamenávat trasa přes GPS třeba celý den. Akorát to žere baterku telefonu. Myslím, že 2 dny by v tomto režimu nedal bez dobití.
  • 1

#182 Pontiac_CZ

Pontiac_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 169 příspěvků(y)

Publikováno 21 prosinec 2019 - 14:06

Byl jsem nucen telefon uvést do továrního nastavení, ale předtím jsem si zkopíroval obsah /storage/emulated/0/Android/data/cz.adrake.plus/files.

 

Poté jsem vše zas zkopíroval zpět. Zachovalo se např. nastavení map Mapsforge, ale nikoliv rychlé předvolby map (krátký/dlouhý tap). Obecná nastavení se taky nezachovala a budu to muset asi nastavit znovu. Co jsem udělal špatně?


  • 0

SW: a:Drake 6
HW: Ulefone PowerArmor 18t (Android 12), Qstarz BT-Q818XT bluetooth GPS modul

 

"When you go to hide a geocache, think of the reason you are bringing people to that spot. If the only reason is for the geocache, then find a better spot." – briansnat

 
 

 

 


#183 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 21 prosinec 2019 - 15:14

Asi  nic. Nastaveni aplikaci neni v uzivatelsky dostupnem diskovem prostoru, k tomu normalne neni zadny pristup. Jedine ze si to aplikace ulozi sama do nejakeho souboru. AD tak uklada nastaveni map (map-config) a vybrane nastaveni, ktere pouziva napr. plugin GgDrake (aDrake.ini). Dalsi nastaveni jsou mimo aplikaci nepristupna a nejde je zalohovat jako soubor.


  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#184 LudekV

LudekV

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 166 příspěvků(y)

Publikováno 21 prosinec 2019 - 15:36

Gord má v zásadě pravdu, až na poslední větu. Obecně sice platí, ale aDrake má v nastavení přes trojtečkové menu možnost zálohy a obnovení nastavení. To se uloží do souboru, který už lze běžně zálohovat.
  • 0

a : Drake - vše potřebné pro (offline) geocaching na Android * Stránka projektu na GitHubu - požadavky a reklamace

Hlavní kešovací zažízení: Samsung Galaxy A41


#185 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 21 prosinec 2019 - 15:39

Oooo, tak to se velmi omlouvam, ze jsem te, Ludku, takto hrube podcenil ;-) Asi jsem to nepotreboval a nikdy jsem si toho nevsiml, az ted jsem se podival a fakt to tam je. To si musim pamatovat, treba se to bude hodit, diky. 


  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#186 Pontiac_CZ

Pontiac_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 169 příspěvků(y)

Publikováno 22 prosinec 2019 - 10:06

Aha. skutečně to tam je. A nejspíš to bylo i v nějaké release note, které se snažím číst, ale občas jsem to prostě přelítl...  :) 

 

Jinak ukládání nastavení někam do systému (taková analogie k registru Windows) jsem předpokládal a nejvíc jsem předpokládal, že po factory reset se opět nainstalují aplikace včetně jejich nastavení. Nainstalovalo se asi 2/3 aplikací a o obnovení jejich nastavení nemůže být řeči (viz aDrake). Je ten Android zkrátka zatím nedodělek...


  • 0

SW: a:Drake 6
HW: Ulefone PowerArmor 18t (Android 12), Qstarz BT-Q818XT bluetooth GPS modul

 

"When you go to hide a geocache, think of the reason you are bringing people to that spot. If the only reason is for the geocache, then find a better spot." – briansnat

 
 

 

 


#187 LudekV

LudekV

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 166 příspěvků(y)

Publikováno 22 prosinec 2019 - 10:37

Ta funkce tam je už dlouhá léta, téměř od začátku.
  • 0

a : Drake - vše potřebné pro (offline) geocaching na Android * Stránka projektu na GitHubu - požadavky a reklamace

Hlavní kešovací zažízení: Samsung Galaxy A41


#188 Pontiac_CZ

Pontiac_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 169 příspěvků(y)

Publikováno 22 prosinec 2019 - 11:39

A bylo by možné, aby takový soubor byl výchozí pro ukládání nastavení?


  • 0

SW: a:Drake 6
HW: Ulefone PowerArmor 18t (Android 12), Qstarz BT-Q818XT bluetooth GPS modul

 

"When you go to hide a geocache, think of the reason you are bringing people to that spot. If the only reason is for the geocache, then find a better spot." – briansnat

 
 

 

 


#189 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 22 prosinec 2019 - 12:02

A bylo by možné, aby takový soubor byl výchozí pro ukládání nastavení?

 

Myslis tim, aby se kazde ulozeni automaticky ulozilo i do nejakeho dostupneho souboru?

 

To ma podle me hacek - pokud to bude automaticky generovane jmeno, prepises si kazdou zmenou nastaveni ulozene predchozi nastaveni - a to i za predpokladu, ze si s tim ted hrajes a delas nejake pokusy.

 

Ja tu funkci nikdy nepouzit, ale pripada mi velmi rozumne ukladat to na vyzadani. Jedine ze by se vzdy vytvoril novy soubor (treba s datem a casem ve jmene) a pri obnove by byla moznost si vybrat. Ale uprimne, tak jak to je ted mi to pripada rozumne.


  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#190 Pontiac_CZ

Pontiac_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 169 příspěvků(y)

Publikováno 22 prosinec 2019 - 14:27

Nene, myslel jsem jestli by šlo, aby se místo ukládání "kamsi" do systému ukládalo do souboru ve "files", např. preferences.cfg. Explicitně vyvolaný export do uživatelského souboru bych ponechal.

 

Může se stát, že telefon bude v takovém stavu, že nepůjde pořádně ovládat, ale pomocí kabelu z něj půjdou dostat soubory. Tak by člověk zachránil data i nastavení aplikace.

 

Ale nejlepší by bylo, kdyby zálohování nastavení bylo vyřešeno na úrovni Androidu. Teď jsem třeba zjistil v OSMTrackeru, že po obnově tam vidím staré tracklogy až do 3. září. Mladší ale ne. Je to takové nějaké napůl. Nicméně zdá se, že nastavení OSMTrackeru se obnovila ze zálohy komplet. Stejně tak další aplikace GPS Logger, kterou jsem teď zkontroloval - aplikace se nejen zpátky nainstalovala, ale je i nastavená. Ověřil jsem to zkusmým tracklogem, ten se po skončení automaticky nahrál do OSM tak, jak měl, a má i můj uživatelský popis. Takže někde obnova nastavení z Goggle účtu funguje, ale proč ne u a:Drake nevím...


Tento příspěvek byl upraven od Pontiac_CZ: 22 prosinec 2019 - 22:41

  • 0

SW: a:Drake 6
HW: Ulefone PowerArmor 18t (Android 12), Qstarz BT-Q818XT bluetooth GPS modul

 

"When you go to hide a geocache, think of the reason you are bringing people to that spot. If the only reason is for the geocache, then find a better spot." – briansnat

 
 

 

 


#191 lnavrat

lnavrat

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 272 příspěvků(y)

Publikováno 23 prosinec 2019 - 10:51

https://developer.an...ics/data/backup

 

takze zalezi co z toho Ludek implementoval a co ne. neco je od verze 6 neco uz asi driv.


  • 0

#192 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 452 příspěvků(y)

Publikováno 17 leden 2020 - 10:29

Dám to i sem, těžko říct, kde je chyba.

Import GPX LAB Pardubice (ale i jiné) http://www.geocachin...e-lab/?p=580403

 

 

Je tam něco divného...po importu do gg a přenosu přes ggsync/ggdrake do a:drake se tyhle labky tváří, jako by nebyly podle filtru ani "vlastní" ani "cizí" a tudíž se nezobrazí v seznamu, ani na mapě. Jsou vidět jen jako "všechno". Něco špatného s "owner".

Platí to i třeba pro labky v HK,, ale všiml jsem toho už před časem, už nevím kde. Ale třeba Velké Poříčí teď vidím správně...


  • 0

#193 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 17 leden 2020 - 11:26

Po exportu mam ty kese jako ze patri uzivateli "Owner" misto "Demkes3". Navic asi ten "Owner" vypisuje AD v pripade, ze autor neni uveden, coz je pravdepodobne pripad tohoto exportu.

 

Plugin pouziva standardni export do GPX v2. Pokud si tyto kese exportuji, napr. u kese GC7R49V je v GPX radek

<groundspeak:owner id="2169135"><![CDATA[Demkes3]]></groundspeak:owner>

Tak u kesi techto LABek radek chybi, mozna proto, ze GG nema ID ownera? Zkousel jsem namatkou LABky Prazske pumpy a jsou na tom stejne.

 

Mas nejakou novejsi LAB, kde exportujes timto zpusobem ownera spravne?

 

 

EDIT: koukal jsem se do exportu, je to kvuli tomu prazdnemu ownerID. Takze ted je otazka, zda neupravit export a nedavat tam nejake fiktivni ID v pripade, kdy je jen nick.


Tento příspěvek byl upraven od gord: 17 leden 2020 - 11:30

  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#194 Doggy_TeamLost

Doggy_TeamLost

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 289 příspěvků(y)

Publikováno 19 leden 2020 - 8:39

Má a:Drake nějakou možnost stahovat hromadně obrázky z listingů do své složky tzn., aby byly offline? U Locusu je ta funkce pod tlačítkem GC Offlinizer. Pokud nemá, tak jediná možnost je doma na WiFi si otevřít každý listing zvlášt, tím se obrázky uloží. Jde mi o to, že v ČR ty data nejsou moc levné, a také tu máme místa poblíž VÚ, kde jsou rušičky a když si listing otevřu až na takovém místě, tak jsem bez obrázků, příp. i bez spoilerů.
  • 0

#195 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 19 leden 2020 - 9:06

Data včetně offline obrázku si připravím v Geogetu, a pak to do mobilu jen nahraju. Jeden soubor s databází, druhý soubor s offline obrázky.
  • 0

#196 Doggy_TeamLost

Doggy_TeamLost

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 289 příspěvků(y)

Publikováno 19 leden 2020 - 9:47

A jakým způsobem si v Geogetu vytvořím soubor s offline obrázky? Zkoušel jsem googlit, ale našel jsem jen plugin Spoiler a ten asi bude jen na hint obrázky.


  • 0

#197 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 19 leden 2020 - 10:38

Já bych se místo googlení kouknul do menu... a rekl bych si, co asi muze delat volba seznam->offline listingy? ;)

 

Stahnute obrazky jsou pak schovane vedle databaze v IMC souboru, ktery staci do aDrake zkopirovat spolecne s databazi.


  • 1

#198 Pontiac_CZ

Pontiac_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 169 příspěvků(y)

Publikováno 19 leden 2020 - 11:25

Já tu položku "Offline listingy" v Geogetu doposud pořádně nepochopil a ani nezkoušel, protože vše, co mám jednou v db, je offline. Takže až teď mi dochází, že je to pro obrázky a tedy to pracuje s .imc souborem (možná by se to mohlo jmenovat podle toho - "offline obrázky" nebo "stažení obrázků pro offline použití" nebo tak nějak přesněji). Díky za zmínku, člověk se pořád učí. :)


  • 0

SW: a:Drake 6
HW: Ulefone PowerArmor 18t (Android 12), Qstarz BT-Q818XT bluetooth GPS modul

 

"When you go to hide a geocache, think of the reason you are bringing people to that spot. If the only reason is for the geocache, then find a better spot." – briansnat

 
 

 

 


#199 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 789 příspěvků(y)

Publikováno 19 leden 2020 - 11:38

Ono to podle nastavení stahuje listingy a obrázky, jak chceš. Ale pozor, stáhnout offline obrázky z celé databáze nedoporučuju. Bylo by to velký a asi by se to do telefonu nevešlo. Stáhni si co potřebuješ - okolí, okres, kraj, plánované cesty, apod. Když náhodou budeš jinde, nestane se nic horšího, než že se ti obrázky budou stahovat online, nebo budeš mít listing bez nich. Kdo chodí s navigací, nikdy obrázky v listingu neměl. A pak je asi vhodný ten Spoiler, postahovat si alespoň spoilerové obrázky offline. Tj. měl bys je vidět i v lese bez mobilního signálu, když nebudou vidět ostatní obrázky, nic se nestane.


  • 0

#200 Doggy_TeamLost

Doggy_TeamLost

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 289 příspěvků(y)

Publikováno 19 leden 2020 - 14:00

Já bych se místo googlení kouknul do menu... a rekl bych si, co asi muze delat volba seznam->offline listingy? ;)

 

Stahnute obrazky jsou pak schovane vedle databaze v IMC souboru, ktery staci do aDrake zkopirovat spolecne s databazi.

Jo díky, tohle funguje. Ale jak píše mpik, je to kapacitně dost velké, tudíž se to opravdu dá použít jen na rádius nejbližších keší při výletě, což by nevadilo, ale je škoda, že to nedokáže natáhnout z geogetu přímo ggdrake.


  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama