Přejít na obsah


Fotka

Co se nevešlo do nepoctivců


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
208 odpovědí na toto téma

#81 Libor.29

Libor.29

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 289 příspěvků(y)

Publikováno 01 listopad 2021 - 17:39

Tady je to zase samý odborník.

Když už se tu oháníš pravidly, tak si je laskavě přečti a to až do konce:

 

At this time, challenge caches published prior to April 21, 2015 are legacy caches in the game. As with any legacy cache, Geocaching HQ may archive caches which become problematic.

 

A teď se, prosím, podívej na datum její publikace.

To, že je to pro někoho problematické splnit, protože posledních několik let hledal a logoval jako zběsilý a neřeším jestli poctivě nebo ne, zatímco 9X% ostatních hráčů s tím nemá nejmenší problém a bere to jako skutečnou výzvu, asi nebude tím správným důvodem pro její archivaci, že?

Leda, že by se našel dostatek místních bonzáků, kteří by si to u HQ vynutili, protože je přece nikdo omezovat ve hře nemůže ...

Bylo by dobré si uvědomit, že GC není soutěž, ale jenom hra.

Přeji hezký den.

 

 

Suhlasim presne. Ak uz niektorym ludom vadi ze niekto urobi fotku namiesto zapisu alebo ze sa namiesto nicku zaloguje skratkou, tak by mu malo vadit aj to, ze nejaka keska nesplna pravidla hry. A ked som to spravne pochopil tak tu je treba mat urcity zlomok DT kombinacii k poctu nalezov. A to nie je dobre lebo by som mohol byt obmedzeny v love dalsich kesiek. Napriklad by som mal 9990 kesiek a 8 matrixov. na 9 matrix by mi bolo treba 5 kesiek urcitej kombinacie. Cize ak by som siel niekam na vylet a odlovil by som 5 inych kesiek, tak uz by som musel robit 10 matrixov. Cize by mohla nastat situacia ze sa musim obmedzit v hladani. A to odporuje pravidlamň


  • 0

#82 N.o.e.

N.o.e.

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 506 příspěvků(y)

Publikováno 01 listopad 2021 - 17:43

Nevím kolik diskutujících si prošlo logy po publikaci keše, ale již tenkrát se poukazovalo na to, že to není zrovna košér challenge, protože to diskriminuje jistou část hráčů.

V podstatě je to tak, že dnes splňuješ a zítra už ne, pak to třeba zase doženeš, tudíž splňuješ a můžeš logovat. Pokud to v této tebou vymezené době nestihneš, pak si ji už nikdy nezaloguješ jako splněnou. Já sem v pohodě, protože ke svému DT, 40tis nálezů jen tak brzy mít nebudu, podobně jako většina. Ale jsou zde tací, co lehce vybočují, například ten výše jmenovaný a podle toho, co jsem se teď koukal, dalších 13 hráčů ji nesplňuje a přitom ji zalogovanou mají, protože v době logování ji splňovali.

Přesně jak je to napsáno v popublikačních logách - dnes ji splňuješ a zítra už ne. Tak si vyber  :blink:


  • 1

Vloženo do PM         

S5 (N5800XM)


#83 None

None

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 286 příspěvků(y)

Publikováno 02 listopad 2021 - 9:38

Stále nevím o kterou kešku jde. :-(


  • 0

#84 weselka

weselka

    weselka

  • Members
  • PipPipPip
  • 696 příspěvků(y)

Publikováno 02 listopad 2021 - 9:48

Stále nevím o kterou kešku jde. :-(

 

To jsem také nevěděl, ale dohledal jsme si to v historii tohoto vlákna: https://coord.info/GC50ZYA


  • 0
www.povetrnik.cz

#85 ru šedesátsedm

ru šedesátsedm

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 661 příspěvků(y)

Publikováno 03 listopad 2021 - 8:36

Přesun těchhle tří posledních příspěvků (N.o.e, None a Weselka) do jiného vlákna mi nepřijde jako dobrý zásah. Úplně se tím ztratíïla souvislost.s předchozí diskuzí.


  • 1

#86 davidb11

davidb11

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 087 příspěvků(y)

Publikováno 03 listopad 2021 - 10:52

 Pokud to v této tebou vymezené době nestihneš, pak si ji už nikdy nezaloguješ jako splněnou. 

To jsem nepochopil?
Jak jí "už nikdy" nezaloguješ?

Zajímavost je, že Projekt-gc, kde je ověřovač, nekontroluje LABky. Takže já mám přes 5000 nálezů, ale v Matrixu 4600. Takže mi pořád stačí 4x Matrix. A ten mi chybí ve 2 kombinacích (v jedné mám 3, ve druhé 2).

Až budu mít přes 5000 nálezů, tak si musím dolovit ty 2 co mi chybí do 4x Matrix a další 4 jiné kombinace. Takže teoreticky mi chybí 8 cachí až do svého 5999 nálezu!


  • 0

#87 N.o.e.

N.o.e.

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 506 příspěvků(y)

Publikováno 03 listopad 2021 - 11:25

Projekt GC LAB nejspíš nekontroluje, protože to nejsou regulerní keše. Hromada parametrů jim chybí. To vymysleli křečci pro křečky, rozuměj honibody. Ale to se tu taky už rozebíralo.

Vše záleží pouze na nastavení checkeru. Pokud se do něj LAB zahrnou, pak máš smolíčka už teď. Ono někdy je neskutečně těžké docvrknout 4 chybějící kombinace DT než zalogovat 1000 obyčejných nálezů včetně LABek.


  • 0

Vloženo do PM         

S5 (N5800XM)


#88 davidb11

davidb11

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 087 příspěvků(y)

Publikováno 03 listopad 2021 - 11:34

Projekt GC LAB nejspíš nekontroluje, protože to nejsou regulerní keše. Hromada parametrů jim chybí. To vymysleli křečci pro křečky, rozuměj honibody. Ale to se tu taky už rozebíralo.

Vše záleží pouze na nastavení checkeru. Pokud se do něj LAB zahrnou, pak máš smolíčka už teď. Ono někdy je neskutečně těžké docvrknout 4 chybějící kombinace DT než zalogovat 1000 obyčejných nálezů včetně LABek.

S tím zahrnutím si nejsem tak jistý.

Checker je nebere, a tak i na té dané challengi nejsou. Takže beru, že mám 4600 nálezů.

 

To souhlasím. Fakt ty kombinace hledám a není to prdel. Hlavně vyšší D - moc neluštím a to je problém.

Ale dá se to. Jen člověk musí chtít a investovat více peněz a času.

Já třeba většinu challengí nikdy neodlovím. I když je budu mít splněné - a o to se hlavně snažím.


  • 0

#89 None

None

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 286 příspěvků(y)

Publikováno 03 listopad 2021 - 11:50

Když to tak čtu, tak je to na deprézi. Mám skoro 5000 nálezů a ještě ani jeden matrix. Přijde mi divný chodit lovit keše který "potřebuju" a ne ty, který chci. Asi nejsem správnej kačer.


  • 4

#90 davidb11

davidb11

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 087 příspěvků(y)

Publikováno 03 listopad 2021 - 12:38

Když to tak čtu, tak je to na deprézi. Mám skoro 5000 nálezů a ještě ani jeden matrix. Přijde mi divný chodit lovit keše který "potřebuju" a ne ty, který chci. Asi nejsem správnej kačer.

Nejsi. Hraješ si to tak, jak sám potřebuješ a vyhovuje ti to.

 

Já jsem statistik a tak rád vyplňuju tabulky apod.


  • 2

#91 Vláček

Vláček

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 787 příspěvků(y)

Publikováno 03 listopad 2021 - 12:53

Přijde mi divný chodit lovit keše který "potřebuju" a ne ty, který chci. 

 

Jaký je rozdíl mezi "potřebuji" a chci?

Já osobně si do kolonky "potřebuji" dávám takové challenge, které mohou být zajímavou inspirací pro pěkný výlet. Nebudu přece plnit něco, co se mi příčí.


Tento příspěvek byl upraven od Vláček: 03 listopad 2021 - 12:54

  • 1

#92 bejcci

bejcci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 666 příspěvků(y)

Publikováno 03 listopad 2021 - 13:00

Přijde mi divný chodit lovit keše který "potřebuju" a ne ty, který chci.


Mnohé keše, co člověk "potřebuje", jsou pěkné keše, které pak i odlovit chce.
  • 2

#93 d-n

d-n

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 324 příspěvků(y)

Publikováno 03 listopad 2021 - 13:01

Takže já mám přes 5000 nálezů, ale v Matrixu 4600. Takže mi pořád stačí 4x Matrix. A ten mi chybí ve 2 kombinacích (v jedné mám 3, ve druhé 2).

Až budu mít přes 5000 nálezů, tak si musím dolovit ty 2 co mi chybí do 4x Matrix a další 4 jiné kombinace. Takže teoreticky mi chybí 8 cachí až do svého 5999 nálezu!

I na tomhle se dá krásně demonstrovat, jak je ta challenge nespravedlivá. Tobě stačí odlovit pár keší. Já bych musel odlovit 271 + dalších 30, protože bych mezitím překonal další tisícovku. A Jonea by jich potřeboval několik tisíc.


  • 0

#94 ru šedesátsedm

ru šedesátsedm

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 661 příspěvků(y)

Publikováno 03 listopad 2021 - 15:03

 Takže já mám přes 5000 nálezů, ale v Matrixu 4600. Takže mi pořád stačí 4x Matrix.
 

Nikoli, potřebuješ počet tisíců nálezů +1. Takže 5 matrixů.


  • 0

#95 Libor.29

Libor.29

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 289 příspěvků(y)

Publikováno 03 listopad 2021 - 16:19

Proc mi ten prispevek rovnou nesmazete. Ten kdo to takto vyclenil je asi pekny exot.

Jinak kdyby Pepa tu challenge resil hned ve 2015, tak by tech Matrixu potreboval o desitky mene. Ale kdyz musi byt mistr sveta v celkovem poctu, tak holt nemuze zvladnout nejakou dalsi disciplinu.

Mne tehdy ta vyzva taky prisla diskriminacni, ownerovi jsem spilal, ale zmenil jsem pohled na hru, zapojil i dalsi druhy caches, ktere jsem do te doby ignoroval a povedlo se.
  • -1

#96 davidb11

davidb11

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 087 příspěvků(y)

Publikováno 03 listopad 2021 - 20:35

Nikoli, potřebuješ počet tisíců nálezů +1. Takže 5 matrixů.

Aha.
Myslel jsem si, že je to jen počet matrixů. Nestudoval jsem to detailně.
  • 0

#97 davidb11

davidb11

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 087 příspěvků(y)

Publikováno 03 listopad 2021 - 20:36

I na tomhle se dá krásně demonstrovat, jak je ta challenge nespravedlivá. Tobě stačí odlovit pár keší. Já bych musel odlovit 271 + dalších 30, protože bych mezitím překonal další tisícovku. A Jonea by jich potřeboval několik tisíc.

Každá challenge může být pro někoho nespravedlivá.
Tady ta pro ty s velkými počty odlovů.
Teoreticky na ni stačí 162 cachí. Nebo jen 81?!
  • 0

#98 tomy.22

tomy.22

    MODERATORS

  • Moderators
  • 2 411 příspěvků(y)

Publikováno 03 listopad 2021 - 22:40

Proc mi ten prispevek rovnou nesmazete. Ten kdo to takto vyclenil je asi pekny exot.

Jinak kdyby Pepa tu challenge resil hned ve 2015, tak by tech Matrixu potreboval o desitky mene. Ale kdyz musi byt mistr sveta v celkovem poctu, tak holt nemuze zvladnout nejakou dalsi disciplinu.

Mne tehdy ta vyzva taky prisla diskriminacni, ownerovi jsem spilal, ale zmenil jsem pohled na hru, zapojil i dalsi druhy caches, ktere jsem do te doby ignoroval a povedlo se.


Ten exot jsem byl já. Když se naučíš diskutovat o věcech ve správných threadech nebude se toto stávat. O tom jestli jsou keše takové nebo makové, opravdu threead o nepoctivcích není.


  • -2

#99 ru šedesátsedm

ru šedesátsedm

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 661 příspěvků(y)

Publikováno 04 listopad 2021 - 8:47

Důvod chápu, ale přijde mi, že se tam o keši místo o nepoctivcích diskutovalo už o hodně dřív... ( I já mám máslo na hlavě.)

Ale v tomhle konkrétním případě to - zdá se mi - mimořádně hodně souvisí. Téma, kdy nějakým způsobem nadefinovaná keš může být příčinou nefér jednání jednotlivců, kteří mají pocit, že kvůli té nekošer nadefinovanosti na to mají nárok...

 

Někdy se ty přechody/mutace threadů oddělují těžko.:-)


  • 1

#100 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 738 příspěvků(y)

Publikováno 04 listopad 2021 - 8:57

Přitom by stačilo opravit formulaci tak, že podmínka musí být splněna ke dni logování keše a bylo by po nejednoznačnosti.


  • 1




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama