Přejít na obsah


Fotka

Co se nevešlo do nepoctivců


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
208 odpovědí na toto téma

#121 mandevil

mandevil

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 521 příspěvků(y)

Publikováno 05 listopad 2021 - 13:23

https://project-gc.c...s/GC39FKP/16393

Já: You need a minimum of 87160 spread out the right way on 376 days to meet the requirements.

Davidb11: You need a minimum of 2692 spread out the right way on 45 days to meet the requirements

 

You need a minimum of 15 spread out the right way on 2 days to meet the requirements :P


  • 1

#122 ondro91

ondro91

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 237 příspěvků(y)

Publikováno 08 listopad 2021 - 10:24

Nie tak celkom, lebo niektore kombinacie su brutalne vzacne a v okoli napriklad 100km mam z nej len jednu - dve. Cize cim viac DT chcem mat dokoncenych, tym dalej musim cestovat. Na kesky kombinacii typu 1/1, 2//2 a takych beznych mi staci cestovat 100km a najdem ich cez 1000, kdezto ako hovorim aby som dokoncil 7x DT maticu, tak by som sa uz musel riadne nacestovat. Niekto kto zacina tu prvu DT vie splnit mozno aj do 50km od HC. A su tu aj dalsie veci ako narocnost odlovu narocnejsich kesi  - preco ma niekto s viac nalezmi mat viac prace s challengkou? Podmienky by mali byt rovnake pre vsekych. Predstav si challengku ze pocet rokov geocachingu co lovis a najdi kesku v rovnakom pocte statov napriklad. Tiez pouzijes argument ze pri tom pocte kesi si uz pravdepodobne cestoval viac a je to rovnako narocne? Lebo pre splnenie napriklad 30DT kombinacii pre tych co maju 29000 kesiek by si sa nacestoval teda dost.

Pořád je to férové, aspoň já to tak vidím.
Při 0-999 nálezech musíš najít 81 unikátních kombinací.
Při 1000-1999 nálezech musíš najít 81 unikátních kombinací.

Těch 7 kombinací, jak píše ty, musíš mít při 6000 - 6999 nálezech.

Takže vždy v 1000 nálezech 81 speciálních.


  • 0

#123 davidb11

davidb11

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 087 příspěvků(y)

Publikováno 08 listopad 2021 - 10:53

Nie tak celkom, lebo niektore kombinacie su brutalne vzacne a v okoli napriklad 100km mam z nej len jednu - dve. Cize cim viac DT chcem mat dokoncenych, tym dalej musim cestovat. Na kesky kombinacii typu 1/1, 2//2 a takych beznych mi staci cestovat 100km a najdem ich cez 1000, kdezto ako hovorim aby som dokoncil 7x DT maticu, tak by som sa uz musel riadne nacestovat. Niekto kto zacina tu prvu DT vie splnit mozno aj do 50km od HC. A su tu aj dalsie veci ako narocnost odlovu narocnejsich kesi  - preco ma niekto s viac nalezmi mat viac prace s challengkou? Podmienky by mali byt rovnake pre vsekych. Predstav si challengku ze pocet rokov geocachingu co lovis a najdi kesku v rovnakom pocte statov napriklad. Tiez pouzijes argument ze pri tom pocte kesi si uz pravdepodobne cestoval viac a je to rovnako narocne? Lebo pre splnenie napriklad 30DT kombinacii pre tych co maju 29000 kesiek by si sa nacestoval teda dost.

Jasně ,že musíš do toho více investovat.
Já mám problém už s pátým či šestým Matrixem. V okolí toho moc není.
Tak tuto challenge ignoruj!

Tu tvoji navrhovanou si dokážu představit a dokážu si představit, že jí někdo splňuje. A dokonce bych jí teď i splňoval.
Hraju od 2010. Podle odznaku 12 let, a mám odloveno 16 států :-)
 


  • 1

#124 bejcci

bejcci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 666 příspěvků(y)

Publikováno 08 listopad 2021 - 14:48

Nie tak celkom, lebo niektore kombinacie su brutalne vzacne a v okoli napriklad 100km mam z nej len jednu - dve. Cize cim viac DT chcem mat dokoncenych, tym dalej musim cestovat. Na kesky kombinacii typu 1/1, 2//2 a takych beznych mi staci cestovat 100km a najdem ich cez 1000, kdezto ako hovorim aby som dokoncil 7x DT maticu, tak by som sa uz musel riadne nacestovat. Niekto kto zacina tu prvu DT vie splnit mozno aj do 50km od HC. A su tu aj dalsie veci ako narocnost odlovu narocnejsich kesi  - preco ma niekto s viac nalezmi mat viac prace s challengkou? Podmienky by mali byt rovnake pre vsekych. Predstav si challengku ze pocet rokov geocachingu co lovis a najdi kesku v rovnakom pocte statov napriklad. Tiez pouzijes argument ze pri tom pocte kesi si uz pravdepodobne cestoval viac a je to rovnako narocne? Lebo pre splnenie napriklad 30DT kombinacii pre tych co maju 29000 kesiek by si sa nacestoval teda dost.

 

Ale pokud chceš lovit matrixy, tak cestovat prostě musíš, občas i dost daleko a s každým dalším matrixem je to náročnější. Jinak podmínky u challenge keší NIKDY pro všechny rovné nebudou. Některé challenge jsou snadné pro začátečníky (třeba diskutovaný P.T. matrix, everyday ...), některé pro déle lovící kačery (cestovací, určitý počet keší, ...). A nemluvím o tom, že ti, co bydlí ve větším městě, mají spoustu keší u nosu, kdežto mnozí ostatní jich tam mají pár. Ten kdo podvádí nebo loví jen finálky, bude mít taky s většinou challenge keší méně práce. Prostě to rovné není a být ani nemůže. Stejně jako u jakékoliv jiné keše máš možnost buď lovit nebo nechat být. Brečet, že má někdo výhodu, to je pro malé děti. Navíc o to více dokáže potěšit, že zvládneš splnit něco za daleko horších podmínek, než má někdo jiný. 


  • 7

#125 ondro91

ondro91

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 237 příspěvků(y)

Publikováno 09 listopad 2021 - 7:32

To ze ma vyhodu ten, kto hraje a hlada dlho je uplne v poriadku. Kazdy raz musi zacat. Asi ti to neviem vysvetlit tak ako to realne myslim. Podla mna nie je spravne, aby ten co hraje dlho rozmyslal nad tym, ze sakra, keby mam menej odlovenych kesiek, tak tu challenge splnim lahko. Nedava mi to logicku byt trestany za to, ze keskujem dlho. Naproti tomu niekto kto zacina si myslim ze je v pohode ked je trestany za to, ze hraje kratko, ale on ked tu challenge uvidi tak ma na vyber - teraz to splni 1X a moze logovat, alebo bude hrat dlho a stazi si pracu. Ale 100% ferove by to bolo, keby je to pre vsetkych rovnake - najdi 10x DT...Ja mam 7000 nalezov ale DT nerobim a preto mam len 1x DT hotove a takych je kopa v mojom okoli. Cize to ze keskujem dlho tak nejde automaticky ruka v ruke s tym, ze v priemry kazdy keser na svojich 1000 nalezov ma jednu maticu hotovu. Staci sa pozriet na top 50 keserov v pocte nalezoch a napisat si, kolko im treba DT kombinacii na tuto challenge. Potom si otvorit najlepsich v DT a uvidis, ze takmer nikto z nich neude splnat. Ale ked na nich aplikujes podmienku mat urcity pocet, napriklad 5X DT, tak ich bude o nieco viac a bude to aj realnejsie. Neviem kolko teraz ale pred par rokmi bola jedna DT kombinaci na Sovensku, ktorej bolo v celom state asi 4 ci 5 takych kesiek. Takze ziadna sranda urobit povedzme 21 DT matic pre toho, kto ma 20 000 nalezov.

Ale pokud chceš lovit matrixy, tak cestovat prostě musíš, občas i dost daleko a s každým dalším matrixem je to náročnější. Jinak podmínky u challenge keší NIKDY pro všechny rovné nebudou. Některé challenge jsou snadné pro začátečníky (třeba diskutovaný P.T. matrix, everyday ...), některé pro déle lovící kačery (cestovací, určitý počet keší, ...). A nemluvím o tom, že ti, co bydlí ve větším městě, mají spoustu keší u nosu, kdežto mnozí ostatní jich tam mají pár. Ten kdo podvádí nebo loví jen finálky, bude mít taky s většinou challenge keší méně práce. Prostě to rovné není a být ani nemůže. Stejně jako u jakékoliv jiné keše máš možnost buď lovit nebo nechat být. Brečet, že má někdo výhodu, to je pro malé děti. Navíc o to více dokáže potěšit, že zvládneš splnit něco za daleko horších podmínek, než má někdo jiný. 


  • 0

#126 ru šedesátsedm

ru šedesátsedm

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 661 příspěvků(y)

Publikováno 09 listopad 2021 - 7:50

Ondro, ale u těch tvých top 50 podle počtu nálezů to není ani tak o tom, kdo jak hraje dlouho, ale kdo jak honí body. A ty se samozřejmě podstatně líp naberou na powertrailech a skupinových odlovech typu kobercové nálety.

 

Takže to vidím spíš jako jinou volitelnost - buď jedu v módu množství, nebo pestrost/hodnotnost ("kvalitu" jsem se zarazila, že asi radši nenapíšu:-)) ). A pokud jsem si kdysi zvolil-a množství a jsem v tom top, tak holt pestrost už nebude. Něco za něco, jako vždycky.

 

 

 

Nebo ještě jinak: Když jsi sledovatel statistik, podívej se taky na opačný pól, třeba na statistiku top lovců T5. Nebo top D5/T5. A zjistíš, že není problém udělat nejen počet tisíc nálezů + 1 matrixů, ale klidně i počet tisíc nálezů x 2 matrixů. (Našla jsem i počet tisíc nálezů x 5.)

 

Prostě je to jen o volbě, jak/co chceš hrát. Všechno mít nejde.


Tento příspěvek byl upraven od ru šedesátsedm: 09 listopad 2021 - 8:36

  • 1

#127 milan.k

milan.k

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 98 příspěvků(y)

Publikováno 09 listopad 2021 - 9:01

To ze ma vyhodu ten, kto hraje a hlada dlho je uplne v poriadku. Kazdy raz musi zacat. Asi ti to neviem vysvetlit tak ako to realne myslim. Podla mna nie je spravne, aby ten co hraje dlho rozmyslal nad tym, ze sakra, keby mam menej odlovenych kesiek, tak tu challenge splnim lahko. Nedava mi to logicku byt trestany za to, ze keskujem dlho. Naproti tomu niekto kto zacina si myslim ze je v pohode ked je trestany za to, ze hraje kratko, ale on ked tu challenge uvidi tak ma na vyber - teraz to splni 1X a moze logovat, alebo bude hrat dlho a stazi si pracu. Ale 100% ferove by to bolo, keby je to pre vsetkych rovnake - najdi 10x DT...Ja mam 7000 nalezov ale DT nerobim a preto mam len 1x DT hotove a takych je kopa v mojom okoli. Cize to ze keskujem dlho tak nejde automaticky ruka v ruke s tym, ze v priemry kazdy keser na svojich 1000 nalezov ma jednu maticu hotovu. Staci sa pozriet na top 50 keserov v pocte nalezoch a napisat si, kolko im treba DT kombinacii na tuto challenge. Potom si otvorit najlepsich v DT a uvidis, ze takmer nikto z nich neude splnat. Ale ked na nich aplikujes podmienku mat urcity pocet, napriklad 5X DT, tak ich bude o nieco viac a bude to aj realnejsie. Neviem kolko teraz ale pred par rokmi bola jedna DT kombinaci na Sovensku, ktorej bolo v celom state asi 4 ci 5 takych kesiek. Takze ziadna sranda urobit povedzme 21 DT matic pre toho, kto ma 20 000 nalezov.

Mě na celá diskuzi nejvíc překvapuje, že to vůbec někdo řeší.

Holt je taková challenge. Líbí se mi => budu ji plnit. Nelíbí se mi => kašlu na ni. 

Fakt si nemyslím, že mám na to, abych ulovil jakoukoli keš.

 

A k poslední větě - u Velké Bíteše je na 20 matrixů taky challenge. Ano, je to těžké - dost podobně těžké, jako ulovit 21 matrixů pro tu diskutovanou challenge. 


  • 2

#128 ru šedesátsedm

ru šedesátsedm

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 661 příspěvků(y)

Publikováno 09 listopad 2021 - 9:25

Vždycky budou nejen v geocachingu, ale všude ve všem, lidi, kteří si budou myslet a budou prosazovat, že spravedlnost = právo mít všechno to, co všichni ostatní. :-)


  • 4

#129 bejcci

bejcci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 666 příspěvků(y)

Publikováno 09 listopad 2021 - 11:09

Když jsi u toho srovnávání, tak i teď jsou kačeři, co jsou v top podle počtu nálezů i v top podle matrixů a tu challenge splňují. Takže si tu nespravedlnost strč za klobouk, jde to splnit.
Pokud se dlouhodobě vyhýbáš keším s vysokým D nebo T hodnocením, tak máš pochopitelně problém.
  • 1

#130 None

None

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 286 příspěvků(y)

Publikováno 09 listopad 2021 - 11:34

Jenom technická. Rád bych lovil keše s vysokým D, nevyhýbám se jim a přesto je nemám. Neumím je totiž vyluštit :-(


  • 2

#131 davidb11

davidb11

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 087 příspěvků(y)

Publikováno 09 listopad 2021 - 12:29

Jenom technická. Rád bych lovil keše s vysokým D, nevyhýbám se jim a přesto je nemám. Neumím je totiž vyluštit :-(

To já trošku ojeb.... těma splněnýma challengema.
Jsou to mysterky, často s vysokým D a některé splníš jen tím, že lovíš.
Např.
D=5
https://coord.info/GC7J4GQ. Úplně nesmyslné D, ale aspoň v klidu splněno.
https://coord.info/GC7PF2K. Tady už to D je asi v pohodě, možná 4,5. Ale pořád relaticně v pohodě splnitelná.

Teď mám v seznamu 353 challengí (https://georabbits.c...e.php?page_id=2) z toho 97 splněno a z nich pouze 19 odlovených!
Nic moc co?

Jako velkou pomoc považuji atribut, kterým se dají filtrovat. Hlavně v cizině mi to fest pomáhá.


  • 0

#132 mandevil

mandevil

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 521 příspěvků(y)

Publikováno 09 listopad 2021 - 15:02

Jenom technická. Rád bych lovil keše s vysokým D, nevyhýbám se jim a přesto je nemám. Neumím je totiž vyluštit :-(

 

No nevím, ale na tvém profilu jsem napočítal aspoň 70 D5ek...


Tento příspěvek byl upraven od mandevil: 09 listopad 2021 - 15:03

  • 0

#133 None

None

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 286 příspěvků(y)

Publikováno 09 listopad 2021 - 15:18

No z cca 5000 nálezů je to takový slabší. Hlavně pokud lovím OBLACovky. Třeba Judita mi trvala skoro 3 roky. Krom toho ty dva největší balíky D5 s nízkým T bylo skládání obrázků na dvou velkejch sériích v německu kousek od hranic. To jsme skládali s manželkou za zimních dnů na chaloupce v Tisé a na jaře pak na několikrát odlovili.


  • 0

#134 ondro91

ondro91

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 237 příspěvků(y)

Publikováno 10 listopad 2021 - 7:30

Mate pravdu. Keska je 100% spravodliva. Dufam ze sa nedozijem toho, ze ked pojdem niekedy na maraton, tak sa mi pripocitaju minuty za kazdy rok ktory beham k vyslednemu casu, lebo vsak po tolkych rokoch by som to uz mal behat ryhlejsie :-) A sory ze nemm nazor ako vy ze co sa mi nepaci to si nevsimam. Dufam ze nenadavate na nic negativne co vas v zivote stretne a vsetko ignorujete, lebo vsak da sa to. Nie nemusim mat kazdu kesku a tuto mat ani nebudem a je mi to totalne jedno. Ja sa viem odosobnit a pozriet sa na vec s nadhladom, z pohladu celej skupiny keserov, ktory by mali mat rovnake podmienky na lov kesiek. A spravodlive urcite nie je ked niekto ma niecoho urobit viac ako iny. Fakt neviem co je na tom tazke pochopit. Ja powertraily nelovim a mam to rovnako tazke ako niekto iny co ich lovi a mal by rovnaky pocet nalezov ako ja. Ja lovim napriklad virtualky. mam na 7000 nalezov 700 virtualiek. Ak by bola challenge ze mas mat aspon 10% z odlovenych virtualky a ja by som splnoval, tiez by som si myslel, ze je ta challenge nespravodliva. A pritom by som ju splnal. Takze sory ale urcite to nie je o tom ze s touto nesuhlasim preto, lebo ju nesplnam.


  • 0

#135 erebi

erebi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 374 příspěvků(y)

Publikováno 10 listopad 2021 - 7:58

Mate pravdu. Keska je 100% spravodliva. Dufam ze sa nedozijem toho, ze ked pojdem niekedy na maraton, tak sa mi pripocitaju minuty za kazdy rok ktory beham k vyslednemu casu, lebo vsak po tolkych rokoch by som to uz mal behat ryhlejsie :-) A sory ze nemm nazor ako vy ze co sa mi nepaci to si nevsimam. Dufam ze nenadavate na nic negativne co vas v zivote stretne a vsetko ignorujete, lebo vsak da sa to. Nie nemusim mat kazdu kesku a tuto mat ani nebudem a je mi to totalne jedno. Ja sa viem odosobnit a pozriet sa na vec s nadhladom, z pohladu celej skupiny keserov, ktory by mali mat rovnake podmienky na lov kesiek. A spravodlive urcite nie je ked niekto ma niecoho urobit viac ako iny. Fakt neviem co je na tom tazke pochopit. Ja powertraily nelovim a mam to rovnako tazke ako niekto iny co ich lovi a mal by rovnaky pocet nalezov ako ja. Ja lovim napriklad virtualky. mam na 7000 nalezov 700 virtualiek. Ak by bola challenge ze mas mat aspon 10% z odlovenych virtualky a ja by som splnoval, tiez by som si myslel, ze je ta challenge nespravodliva. A pritom by som ju splnal. Takze sory ale urcite to nie je o tom ze s touto nesuhlasim preto, lebo ju nesplnam.

 

 

Clovek by pak cekal, ze pobezis jiny zavod, kdyz Ti pravidla toho prodluzovaciho nevyhovujou. Prijde mi to takove prirozenejsi, nez se snazit menit ten, ktery je pro Tebe zrejme moc velkou vyzvou (challeng). A jen pripomenu, geocaching neni soutez v poctu odlovu, takze srovnavani se zavodem vzdy bude pokulhavat. 

 

Tvuj nazor Ti tu nikdo nebere a je dobre, ze se diskutuje. Ale nemuzes ocekavat, ze vsichni budou mit stejny nazor jako ty. 


  • 7

Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.


#136 ondro91

ondro91

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 237 příspěvků(y)

Publikováno 10 listopad 2021 - 10:27

Tak myslim ze pri ktorejkolvek hre by mal byt nazor ludi rovnaky na to, ze podmienky na dosiahnutie niecoho by mali byt rovnake. 

 

Geocaching nie je sutaz v nicom cize nie je ho teda mozne porovnat s nicim asi potom. PS: Pre mnohych ludi nie je ani beh sutazou. Pochybujem ze vacsina ludi na takom Kosickom maratone bezi s cielom vyhrat.  99% je zmierenych, ze to vyhra nejaky African. Bezime sami proti sebe, aby sme sa prekonali. Avsak podmienky ma kazdy rovnake. Nie je ziadny casovy hendikep, alebo prikaz ze skuseny bezec musi bezat bosy alebo na jednej nohe. Podmienky ma kazdy rovnake, cas bezi kazdemu rovnako rychlo.

 

PS: ak mas nazor typu nepaci sa mi tak idem inde, nevsimam si, bezim iny zavod, tak dufam, ze napriklad ak sa tebe alebo niekomu inemu nebude pacit politicka alebo ina situacia v cesku, tak si to nebude vsimat a prestahuje sa inde, alebo minimalne na to nepovie nic. Lebo vzdy ma moznost odist tak predsa nema dovod nadavat.

 

Su ludia co nad nerovnostou mavnu rukou a su ludia ktori chcu rovnake pravidla pre vsetkych. Ak chcem zalogovat tu kesku tak by som to mal mat rovnako narocne ako ktokolvek iny. To ze ja mam 7000 nalezov a niekto 7 a ja mam vacsiu sancu to mat splnene nie je vyhoda. Aj ja som sa k tym 7000 nedostal tak ze som logoval od stola. Mal som aj tych 7 ako ma on a hladal som. Ale preco mam mat ja 8DT aby som to zalogoval a jemu staci 1DT? Ak budem mat ja 7000 kesiek s 1/1 a on bude mat 7 kesiek s 1/1 tak ja som potrestany za to, ze vsak mal som lovit aj vyssie kombinacie? Hm no dobre, ak si myslite ze sa mylim tak asi mate pravdu, ked mate 5ti iny nazor ako ja. Musim svoj nazor prehodnotit.


  • -2

#137 ru šedesátsedm

ru šedesátsedm

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 661 příspěvků(y)

Publikováno 10 listopad 2021 - 10:40

Prosímtě, proč lemtáš dohromady keše a politickou situaci???

To fakt nevidíš rozdíl?

 

Jak ti ovlivní život, když neodlovíš nějakou keš?

A jak ti ovlivňuje život politická situace?

 

Nezlob se, ale tohle tahání jakýchkoli argumentů za jakoukoli cenu už nemá co dělat s diskuzí, ale jen s neschopnopstí podívat se na věc z jiné stránky a urejdovat vlastní ego...


  • 4

#138 davidb11

davidb11

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 087 příspěvků(y)

Publikováno 10 listopad 2021 - 10:44

Tak myslim ze pri ktorejkolvek hre by mal byt nazor ludi rovnaky na to, ze podmienky na dosiahnutie niecoho by mali byt rovnake. 

 

Geocaching nie je sutaz v nicom cize nie je ho teda mozne porovnat s nicim asi potom. PS: Pre mnohych ludi nie je ani beh sutazou. Pochybujem ze vacsina ludi na takom Kosickom maratone bezi s cielom vyhrat.  99% je zmierenych, ze to vyhra nejaky African. Bezime sami proti sebe, aby sme sa prekonali. Avsak podmienky ma kazdy rovnake. Nie je ziadny casovy hendikep, alebo prikaz ze skuseny bezec musi bezat bosy alebo na jednej nohe. Podmienky ma kazdy rovnake, cas bezi kazdemu rovnako rychlo.

 

PS: ak mas nazor typu nepaci sa mi tak idem inde, nevsimam si, bezim iny zavod, tak dufam, ze napriklad ak sa tebe alebo niekomu inemu nebude pacit politicka alebo ina situacia v cesku, tak si to nebude vsimat a prestahuje sa inde, alebo minimalne na to nepovie nic. Lebo vzdy ma moznost odist tak predsa nema dovod nadavat.

 

Su ludia co nad nerovnostou mavnu rukou a su ludia ktori chcu rovnake pravidla pre vsetkych. Ak chcem zalogovat tu kesku tak by som to mal mat rovnako narocne ako ktokolvek iny. To ze ja mam 7000 nalezov a niekto 7 a ja mam vacsiu sancu to mat splnene nie je vyhoda. Aj ja som sa k tym 7000 nedostal tak ze som logoval od stola. Mal som aj tych 7 ako ma on a hladal som. Ale preco mam mat ja 8DT aby som to zalogoval a jemu staci 1DT? Ak budem mat ja 7000 kesiek s 1/1 a on bude mat 7 kesiek s 1/1 tak ja som potrestany za to, ze vsak mal som lovit aj vyssie kombinacie? Hm no dobre, ak si myslite ze sa mylim tak asi mate pravdu, ked mate 5ti iny nazor ako ja. Musim svoj nazor prehodnotit.

Jsou podle tebe T5 spravedlivé pro všechny?
Musíš si koupit vybavení, které k normálnímu geocachingu nepotřebuješ. A třeba potápěčské vybavení je sakra drahé a ještě k tomu potřebuješ kurz!!


Tento příspěvek byl upraven od davidb11: 10 listopad 2021 - 10:45

  • 1

#139 mh.mail

mh.mail

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 781 příspěvků(y)

Publikováno 10 listopad 2021 - 10:55

Ondro, Ondro, moc to hrotíš. A ten tvůj příměr s maratonem kulhá na všechny nohy.

 

Když se jdeš zúčastnit nějakého konkrétního závodu, pak jsou dopředu stanovena jeho pravidla, která, předpokládám, znáš a akceptuješ. Pokud ne, tak se účastnit nebudeš. V tebou zmiňovaném případu se jedná o obecná pravidla maratonu plus o pravidla, která si stanovili pořadatelé (podmínky registrace účastníků, trasa závodu, kategorie závodníků apod.). Aby to byl oficiálně uznatelný závod, musí ta pravidla být schválená nějakým dozorovým orgánem (zde nejspíš běžeckou organizací, přesně se v tom neorientuji). Určitě se nemůže stát, abys přišel na start maratónského závodu a teprve tam ti řekli, že se poběží třeba 100 km, nebo že celou trasu budete skákat po jedné noze. Prostě víš dopředu, co tě čeká.

 

Podobně to máš v geocachingu. Máš obecná pravidla, stanovená Groundspeakem, a potom každá keš prakticky stanovuje svoje další dílčí pravidla, která musíš splnit, abys ji mohl odlovit (obdoba organizačních pokynů u závodu). A i tato pravidla podléhají schválení dozorovým orgánem (= schvalování reviewerem, případně posouzení samotným Groundspeakem). Zmiňovaná keš byla schválena, což znamená, že její podmínky byly shledány v souladu s pravidly, stanovenými Groundspeakem. A každý dopředu ví, jaké podmínky musí k jejímu odlovu splnit. Tím bych celou věc považoval za uzavřenou.

 

A pokud si stěžuješ, že podmínky této keše nejsou spravedlivé, tak se podívej na film Dobří holubi se vracejí, konkrétně na scénu, kdy se baví hlavní hrdina (Milan Kňažko) s primářem léčebny (Josef Somr) a namítá, že přístup není spravedlivý (od 25. minuty). Primář mu na to říká: „Spravedlnost? Človíčku zlatá, Celej život je snůšnou nespravedlností. Proč je jeden nadanější než druhý, proč má někdo rakovinu, samá proč.“


  • 3
„Normální je nepodvádět.“
http://gc.i-mh.net/ | gc@i-mh.net

#140 ondro91

ondro91

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 237 příspěvků(y)

Publikováno 10 listopad 2021 - 11:12

Jsou podle tebe T5 spravedlivé pro všechny?
Musíš si koupit vybavení, které k normálnímu geocachingu nepotřebuješ. A třeba potápěčské vybavení je sakra drahé a ještě k tomu potřebuješ kurz!!

Lenze to T5 vybavenie si musi kupit tak clovek co ma 50 000nalezov a tak isto ten co ma 5 nalezov. ...Alebo i ho pozicat, ist s kamaratom, poprosit kamarata aby vylietol... Podmienky su rovnake pre kazdeho


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama