Přejít na obsah


Fotka

Skrysotlac


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
46 odpovědí na toto téma

#41 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4188 příspěvků(y)

Publikováno 14 June 2007 - 8:26

Aha, tak díky za radu, budu muset nastudovat, jak se to dělá... Já myslel, že je nutné zřídit nějaký nový účet bůh ví kde v zahraničí... (a s tím kolik už teď platím za účty jsem z toho nebyl moc nadšený...)

No, tak jsem si přečetl na stránkách Spořky "Jak postupovat při platbě přes Pay-pal", jenže stejně je mi to na prd, protože jsem se za

1) nedozvěděl jak to pořádně udělat, je tam něco jen o registraci (nebo že by to bylo pro každou platbu  musel provést poplatek 1,5 Euro?)

2) to chce embosovanou kartu, kterou stejně nemám, takže je mi to stejně na houby :-(((

Pokud mi poradíš jak na to, budu jen rád... Obávám se, že časem to bude nutnost...         

 


  • 0

#42 PLAJ family

PLAJ family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1104 příspěvků(y)

Publikováno 14 June 2007 - 9:13

ad 1) to 1,5 EUR si PayPal zablokuje na kartě (účtu) při první platbě, aby zjistil, zda z ní lze inkasovat. Po provedení vlastní platby je vrátí resp. nepotvrdí transakci, takže po 30 dnech tu částku banka sama zruší. Snad jsem to napsal srozumitelně. [;)]

zdroj: eBanka


  • 0

#43 PedroKV

PedroKV

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 278 příspěvků(y)

Publikováno 14 June 2007 - 17:23

minarjo: Ale nevymlouvej se, pres Paypal jde dnes platit v podstate VSEMI bezne dostupnymi plat.kartami, tedy i elektronickymi - PayPal uziva zabezpecene transakce, ktere v podstate vsechny ceske banky na karte povoluji bud automaticky, ci na zadost o zvyseni limitu karty pro zabezp.inet.transakce z 0 na treba 5000Kc - typicke treba u Ces.sporitelny.



Elektronickými nelze platit po netu, tedy ani přes PP. Je třeba mít buď Mastercard internetcard (kus papíru, asi 200/rok) nebo embossované typy karet Visa a MC.

  • 0

#44 xpj

xpj

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 625 příspěvků(y)

Publikováno 14 June 2007 - 17:59

PedroKV:

minarjo: Ale nevymlouvej se, pres Paypal jde dnes platit v podstate VSEMI bezne dostupnymi plat.kartami, tedy i elektronickymi - PayPal uziva zabezpecene transakce, ktere v podstate vsechny ceske banky na karte povoluji bud automaticky, ci na zadost o zvyseni limitu karty pro zabezp.inet.transakce z 0 na treba 5000Kc - typicke treba u Ces.sporitelny.


Elektronickými nelze platit po netu, tedy ani přes PP. Je třeba mít buď Mastercard internetcard (kus papíru, asi 200/rok) nebo embossované typy karet Visa a MC.

Jde platit v podstatě všemi kartami, jak embosovanými, tak elektronickými ve chvíli, kdy 1) mají limit na zabezpečené internetové transakce a 2) mají na zadní straně CVV2 kód, tříčíselný. Pak s nimi lze platit. Elektronické karty jsou vůbec takový výmysl českých bank (v podstatě nikde jinde jsem je neviděl), u kterých nechápu (bank) nechuť vydávat automaticky všechny karty embosované. Když je člověk v cizině, to aby se pak styděl ten kus plastu vytáhnout, zvlášť když na něj všichni koukají, jako by si to na kus plasu nakreslil sám. 


  • 0

#45 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4188 příspěvků(y)

Publikováno 14 June 2007 - 22:15

xpj:

Jde platit v podstatě všemi kartami, jak embosovanými, tak elektronickými ve chvíli, kdy 1) mají limit na zabezpečené internetové transakce a 2) mají na zadní straně CVV2 kód, tříčíselný. Pak s nimi lze platit. Elektronické karty jsou vůbec takový výmysl českých bank (v podstatě nikde jinde jsem je neviděl), u kterých nechápu (bank) nechuť vydávat automaticky všechny karty embosované. Když je člověk v cizině, to aby se pak styděl ten kus plastu vytáhnout, zvlášť když na něj všichni koukají, jako by si to na kus plasu nakreslil sám. 

No, možná jiné banky než ČS... Tam mají psáno jen Embosované karty... (viz. http://www.csas.cz/b...6247.XML#_toc10)

Holt, ty naše banky jsou hrozné... Člověk provede měsíčně tak max. 5-10 transakcí a za rok zjistí, že zaplatí snad přes 1000 jenom za vedení účtu a pár těch transakcí... A ještě k tomu ani neumožňují internetové platby... 

  • 0

#46 Colonel74

Colonel74

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 637 příspěvků(y)

Publikováno 15 June 2007 - 10:51

Prave kvuli PayPalu jsem si u Ceske sporky zavedl Visu electron, tedy NEembosovanou a funguje to skvele. A nove lze platit podobnym zpusobem i s Maestro, kterou sice mam, ale v dobe kdy jsem si ji zaridil to jeste neslo. Takze i u CS neni problem...

  • 0

#47 minarjo

minarjo

    minarjo

  • Members
  • PipPipPip
  • 758 příspěvků(y)

Publikováno 18 June 2007 - 11:53

Osobne mohu mluvit za tyto 2 banky, se kterymi mam zkusenosti ja ci clenove rodiny:

1) CS - je to jak jsem naznacil ja i Colonel74 - VSECHNY soucasne karty CS (krome nejakych starych dobihajicich bez CVV kodu zezadu karty na prouzku, ale ty se uz nevydavaji), tedy i elektronicke Visa Electron atd. umoznuji pote, co si zvysite nastaveni limitu karty pro zabezp.elektronicke transakce ze standartnich 0Kc na vyssi castku, platby pres vsechny eShopy pouzivajici zabezp.platby (pres SSL, ty technologie ma nejak Visa i Mastercard pojmenovane - jde o to, ze obchodnik dostane primo od banky vysledek transakce, ktera je zpracovana primo tam)

2) CSOB - tam to jde jeste jednoduseji, nebot u standartni Visy Electron vydavane k Osobnim kontum je limit 15000 platny i pro zabezp.inet.transakce (tj. neni treba ani chodit do banky jej zvysovat) 

Cili asi tak - jde to v pohode, PayPal SSL pouziva, cili patri mezi zabezpecene kanaly. Jinak tech 50Kc si opravdu inkasuji pro kontrolu funkce karty po registraci (aby z vas byl overeny uzivatel) a po cca mesici se castka na ucet vrati tim, ze pote stornuji platbu. Jo a stejne jako jine platby kartou za to v podstate zadna ceska banka nic neuctuje (oproti jinym casto nechutnyum poplatkum).
Jinak kdo nechce platit bankam nechutne poplatky, tomu doporucuji ucet u FIO druzstevni zalozny. Ta ted funguje jako bezna banka, ucet je plne ovladan pres internet (zabezpeceni nainstalovanym elektronickym podpisem) a poplatky v podstate za vse (vedeni, prichozi/odchozi platby, kartu...) jsou NULOVE! Vyuziva karty CSOB, cili plati z hlediska plateb to psane vyse. Pobocek nema moc, ale lze to zalozit i korespondencne. To neni reklama, ale lek na ceske banky a jejich platebni politiku...

Jo a jeste doporuceni pro PayPal platby: nechte si je uctovat BEZ konverze meny (lze nastavit), tj. pri platbe v USD nechat platit v USD. payPal sice umi konverze na ceskou Kc, ale dle mene vyhodneho kurzu (o dost) nez kdyz se konverze necha na ceske bance. 


  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama