Přejít na obsah


Fotka

Novy server pro Adventure Lab a plugin pro GG


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
1513 odpovědí na toto téma

#281 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 09 červen 2020 - 14:01

Takhle na precteni nevim, na co narazis :-) Podivam se do zdrojaku, ale az nekdy zitra nebo pozitri. Ted neni cas.


  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#282 froggiewalker

froggiewalker

    追跡可能: 0TKR13

  • Members
  • PipPipPip
  • 194 příspěvků(y)

Publikováno 09 červen 2020 - 14:07

Takhle na precteni nevim, na co narazis :-) Podivam se do zdrojaku, ale az nekdy zitra nebo pozitri. Ted neni cas.

Dávám screenshot, ten to ukáže líp:

Screenshot 2020-06-09 15.03.01.png


  • 0

#283 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 09 červen 2020 - 14:31

No jo, to je klasika - proc to prepisovat, kdyz to jde zkopirovat ... a pak zapomenu upravit. Opravim to, ale az ...


  • 1

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#284 Výletníci ČB

Výletníci ČB

    Výletníci ČB

  • Members
  • PipPipPip
  • 58 příspěvků(y)

Publikováno 09 červen 2020 - 16:28

Právě jsem spustil nové Labcache v Českých Budějovicích.

https://labs.geocach...chnicke_pamatky

Fyzická bonusovka bude následovat snad během několika dnů:

https://coord.info/GC8T2Y1


  • 0

#285 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 10 červen 2020 - 7:12

Dávám screenshot, ten to ukáže líp:

attachicon.gifScreenshot 2020-06-09 15.03.01.png

 

Diky za upozorneni, snad opraveno.


  • 1

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#286 froggiewalker

froggiewalker

    追跡可能: 0TKR13

  • Members
  • PipPipPip
  • 194 příspěvků(y)

Publikováno 10 červen 2020 - 13:27

Super, rád jsem pomohl.

Ještě tam unikl jeden neuzavřený label :-D

Screenshot 2020-06-10 13.32.04.png

 

PS: To znám, tohle se mi děje v práci aspoň jednou denně.


Tento příspěvek byl upraven od froggiewalker: 10 červen 2020 - 13:34

  • 0

#287 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 10 červen 2020 - 13:42

Jako by se stalo. Diky.


  • 1

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#288 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 10 červen 2020 - 20:13

Mno, tak i já mám díky dohledu a radě u záseků od kolegů phrkt a hynous připraveno ve zkušebním režimu.
Dopředu jsem dělala zbytečně pečlivou přípravu - předpokládala jsem, že fotky musím mít někde na webu a budu kopírovat jejich URL, ale ono stačí jednoduše vkládat ze svých složek.
Po focení, zaměřování v terénu a výběru otázek jsem si nejdřív připravila složky k jednotlivým LABkám, kam jsem vedle souřadnic napsala text, přidala vybraný obrázek a otázku s odpovědí. Plus text a fotku pro začátek. Ještě jsem si zkontrolovala souřadnice na seznamácké mapě, ale to se opět ukázalo jako zbytečné, ověří se rovnou při zadávání. Až na zásek u první fotky, která se nechtěla načíst a pustit mne dál plus klíčové slovo, šlo všechno už díky přípravě hodně rychle metodou CTRL/C +V. Kdo jste také dostali nečekanou možnost Labky udělat, nebojte se jich - je to ve finále jednodušší než bych čekala. A když to dá blondýna, dá to každý. ;-)
  • 3

#289 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 738 příspěvků(y)

Publikováno 10 červen 2020 - 21:49

Tak nevím, jestli mám kvůli reklamě nadávat nebo za ní poděkovat :D :D :D .


  • 0

#290 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 789 příspěvků(y)

Publikováno 11 červen 2020 - 5:22

Právě jsem spustil nové Labcache v Českých Budějovicích.

https://labs.geocach...chnicke_pamatky

Fyzická bonusovka bude následovat snad během několika dnů:

https://coord.info/GC8T2Y1

Už jsem si čtyři obešel, dvě cestou z práce, dvě dnes cestou do práce. Zbývá ta jedna vzdálenější a těším se na bonusovku, snad to nebude T5.


  • 0

#291 Solim

Solim

    Introvert

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 870 příspěvků(y)

Publikováno 11 červen 2020 - 7:44

Mno, tak i já mám díky dohledu a radě u záseků od kolegů phrkt a hynous připraveno ve zkušebním režimu.
Dopředu jsem dělala zbytečně pečlivou přípravu - předpokládala jsem, že fotky musím mít někde na webu a budu kopírovat jejich URL, ale ono stačí jednoduše vkládat ze svých složek.
Po focení, zaměřování v terénu a výběru otázek jsem si nejdřív připravila složky k jednotlivým LABkám, kam jsem vedle souřadnic napsala text, přidala vybraný obrázek a otázku s odpovědí. Plus text a fotku pro začátek. Ještě jsem si zkontrolovala souřadnice na seznamácké mapě, ale to se opět ukázalo jako zbytečné, ověří se rovnou při zadávání. Až na zásek u první fotky, která se nechtěla načíst a pustit mne dál plus klíčové slovo, šlo všechno už díky přípravě hodně rychle metodou CTRL/C +V. Kdo jste také dostali nečekanou možnost Labky udělat, nebojte se jich - je to ve finále jednodušší než bych čekala. A když to dá blondýna, dá to každý. ;-)

Hmm tak to gratuluji, mne se zatim roji napady a nevim ktery vybrat. Tak zatim cekam na lepsi pozici hvezd (asi konjukci Saturnu s Jupiterem). Jinak dik za napad na metodou CTRL/C +V, asi ji tez pouziju.


  • 0

iGET Blackview GBL6000Pro, Android 11, a:Drake 6.08 + OSM (paws), GeoGet 2.11.8.821, GeoKuk 5.1.0, Locus Map 4

 

S úsměvem jde vše líp


#292 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 11 červen 2020 - 7:56

Díky, ono se uvidí po spuštění, jestli byl netradiční výběr míst dobrá volba.
Každému vyhovuje jiný styl přípravy, mně se osvědčilo si všechno připravit předem a potom jen nakopírovat než u každé labky teprve při vyplňování formuláře vymýšlet, co k ní napsat. Navíc mám v podstatě zálohu, kdybych si něco smázla jako jeden nejmenovaný kolega. ;-)
  • 0

#293 ru šedesátsedm

ru šedesátsedm

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 661 příspěvků(y)

Publikováno 11 červen 2020 - 8:19

Taky jsem dostala a ani se mi do toho moc nechce, zdá se mi, že začíná být přelabkováno, Za chvilku bude labkomapa hustější než keškomapa. Už teď mě lovení labek po městech (víceméně na jedno brdo) spíš dost nebaví. Jediný, co mě na tom láká, je vymýšlení té bonusovky. Ale nevím, jestli se mi chce kvůli tomu, když stejně tak můžu udělat jinou pěknou mysterku nezávislou na labkách... Překrývání se lajn labek už na mnoha místech mě spíš odrazuje.


Tento příspěvek byl upraven od ru šedesátsedm: 11 červen 2020 - 8:20

  • 1

#294 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 11 červen 2020 - 8:33

Hmm tak to gratuluji, mne se zatim roji napady a nevim ktery vybrat. Tak zatim cekam na lepsi pozici hvezd (asi konjukci Saturnu s Jupiterem). Jinak dik za napad na metodou CTRL/C +V, asi ji tez pouziju.


Jsem na tom stejně... Nápadů je mnoho. Stejně jako na normální keše. Jen to dotáhnout do konce a hlavně vybrat ten nejlepší...
Frekventované místo, kde by měli hodně návštěvníků, nebo spíše skvosty našeho kraje, i když by byly trochu roztahanější a byly by za 2 hod. max. na kole, nebo někam do rodného města... No prostě nápadů mnoho... Jen teď vybrat ten nejlepší... Každý má své pro a proti.

Tento příspěvek byl upraven od Roman_Jaromer: 11 červen 2020 - 8:34

  • 0

#295 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 11 červen 2020 - 8:51

Taky jsem dostala a ani se mi do toho moc nechce, zdá se mi, že začíná být přelabkováno, Za chvilku bude labkomapa hustější než keškomapa. Už teď mě lovení labek po městech (víceméně na jedno brdo) spíš dost nebaví. Jediný, co mě na tom láká, je vymýšlení té bonusovky. Ale nevím, jestli se mi chce kvůli tomu, když stejně tak můžu udělat jinou pěknou mysterku nezávislou na labkách... Překrývání se lajn labek už na mnoha místech mě spíš odrazuje.


Záleží, jaké si vybereš místo a téma - třeba v Táboře jsou troje a líbily se mi všechny. Poslední od tony03 se mi líbily vybranou procházkou i tématem - Tábor poměrně znám, ale opevnění jsem takhle projité neměla a některá místa neznala. Zrovna tak J.J.Ryba v Rožmitále byl skvělé téma. Vlastně jsem zatím nenarazila na sérii, která by mě nebavila - vybírám si okresní a menší města, v Praze toho moc nemám.
  • 0

#296 ru šedesátsedm

ru šedesátsedm

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 661 příspěvků(y)

Publikováno 11 červen 2020 - 8:59

Záleží, jaké si vybereš místo a téma - třeba v Táboře jsou troje a líbily se mi všechny. Poslední od tony03 se mi líbily vybranou procházkou i tématem - Tábor poměrně znám, ale opevnění jsem takhle projité neměla a některá místa neznala. Zrovna tak J.J.Ryba v Rožmitále byl skvělé téma. Vlastně jsem zatím nenarazila na sérii, která by mě nebavila - vybírám si okresní a menší města, v Praze toho moc nemám.

Mě právě městský tradičky a multiny nebaví obecně a labky jsou toho prostě jen virtuální obdobou. Zatím málokdy mě zavedly fakt někam, kde bych řekla - tyjo, tak tady je to fakt úžasný, sem by bylo škoda nepřijít, a bez labek (městské multi nebo tradice) bych o tom nevěděla...

 

Netvrdím, že to neba nikoho, píšu jen o sobě. Plus k tomu patní ostruha, co nemá ráda chození po betonu a po dlažbě, a je to jasný.

 

Když by mě napadlo nějaký netradiční řešení skrze netradiční otázky, třeba, mělo by smysl o tom uvažovat. Jinak se na to asi vyprdnu.


Tento příspěvek byl upraven od ru šedesátsedm: 11 červen 2020 - 9:39

  • 0

#297 martin_tulak

martin_tulak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 573 příspěvků(y)

Publikováno 11 červen 2020 - 10:08

Když by mě napadlo nějaký netradiční řešení skrze netradiční otázky, třeba, mělo by smysl o tom uvažovat. Jinak se na to asi vyprdnu.

 

Dovolte mi pár osobních zkušeností s odlovem LABek. Mně ty městské nijak nevadí, ale fakt je že přírodní potěší o trochu (někdy o hodně) víc, Tak tohle se mi líbilo (ale, jak říkám, nejen tohle):

  • Jak to bude pohádko - první bonus. Tady se každá LABka spojuje s jednou tradičkou. Odpověď je v té tradiční krabičce. Prý se to ale takhle už teď nemá/nemůže dělat, nevím.
  • Perly Podještědí. Tady vedle zajímavých míst jsem ocenil jisté zašifrování výpočtu souřadnic bonusovky.
  • Myšlenkové schody. Hezký netradiční nápad, jak zhustit celou sérii do jediné rozhledny. Navíc ten kopec je pěkné místo,
  • Cestou na Tok. Sice úplně normální série, ale projdete se přírodou a navíc na mém srdečním místě.
  • Za krásami Kokořínska. Přivedlo mě to na opravdu zajímavá místa, ale úplná bomba je mezi nimi LABka Vidimské lávky (nezvládl jsem je, moc jsem se bál; kdo to nechce nebo nemůže projít, ať si pustí na youtube video).
  • Dobří holubi se vracejí. Netradičně vás série nasměruje na archivované ale stále existující krabičky (lovit je kvůli odpovědím nemusíte).

Bonusovky jsou pěknou třešničkou na dortu. Přiznávám, že jsem vždy rád, když už před odlovem série vím souřadnice bonusovky. Ale možná se to takhle nelíbí autorúm. Pokud je to tak, ať si autoři uvědomí, že na webu LAB API (nikoliv na našem serveru labgpx.cz a ani v našich GPX souborech) jsou už před odlovem k mání texty i obrázky tzv. žurnálu (deníčků). To je místo, kam většina autorů dává souřadnice bonusovky. Chtějí-li autoři, aby se souřadnice daly zjistit opravdu až po odlovu celé série, je lépe je počítat z odpovědí jednotlivých LABek (ty na webu LAB API nejsou, zaplať PB).


  • 1

#298 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 11 červen 2020 - 10:54

Podstatná rada k bonusu - díky.
V případě, že pro bonus bude místo, budu se jí řídit.
Čili žádné A,B,C,D,E do fotek v builderu, ale výpočet z odpovědí. OK. Pro nás lamy asi zatím nejdůležitější info.

Takže do builderu napsat např.A= počet písmen odpovědi nebo ani to ne a napsat až u bonusovky např. B = odpověď u LABky s názvem xy, C = ciferace počtu písmen u LABky xz atd.?
  • 0

#299 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 11 červen 2020 - 11:03

Ještě jedna věc. Z androidu z mobilu režim z testovacího na veřejný nepřehodím? Čili pokud chci být na místě a pozorovat první návštěvníky, noťas sebou a vědět, kde je veřejná wifi?
  • 0

#300 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 11 červen 2020 - 11:17

Ja bych to A=, B=, ... psal u LABky. U bonusovky to uz bych to tak nutne nevidel, ale nic tim nezkazis.


  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 





0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama