Přejít na obsah


Fotka

Novy server pro Adventure Lab a plugin pro GG


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
1513 odpovědí na toto téma

#301 mirek454

mirek454

    mirek454

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 209 příspěvků(y)

Publikováno 11 červen 2020 - 11:26

Já dostal LABky a nějak se mi do nich nechce. Původně jsem je měl vypustit do konce března, termín mi byl prodloužen kvůli viru do konce června. Jo, nápad bych měl, kolem dost daleko jiné nejsou. Jenže k nim bych chtěl i bonusovku a na tu není volné vhodné místo. A bez bonusu to nechci. Takže moc času nemám a pokud nenajdu místečko, prostě je nechám propadnout. Je jich už opravdu moc.

Má předpřipravené souřadnice, je to v přírodě, ale ohraničený velký prostor. A proto ten bonus se tam nechce vejít.


Tento příspěvek byl upraven od mirek454: 11 červen 2020 - 11:27

  • 0

#302 martin_tulak

martin_tulak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 573 příspěvků(y)

Publikováno 11 červen 2020 - 11:39

Takže do builderu napsat např.A= počet písmen odpovědi nebo ani to ne a napsat až u bonusovky např. B = odpověď u LABky s názvem xy, C = ciferace počtu písmen u LABky xz atd.?

 

Ano, třeba tak. U některých sérií jsem viděl i to, že pro zjištění indicie pro bonusovku je třeba na místě zjistit ještě nějakou další věc. Příklad z německé série "Was ist ein Kleinod_ oder Der Limbacher Stadtpark (překlad googlem):

 

Pro bonus: Sousední pomník je orámován malým „plotem“. Všimněte si, kolik sloupků podpírá řetěz?

 

Nechtěl bych být ale lovcem, který na místě přehlédne text v deníčku (žurnálu) a na konci zjistí, že mu něco chybí  :) .


  • 0

#303 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 11 červen 2020 - 11:56

Jeste me napadlo (a napsal jsem to do spatneho vlakna), ze je v zajmu autora volit takove klicove slovo, ktere muze byt pouzito v URL, tedy bez nabodenicek, mezer a dalsi "paznaku", ktere nepatri do URL.


  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#304 xjurasek

xjurasek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 291 příspěvků(y)

Publikováno 11 červen 2020 - 12:02

Jeste me napadlo (a napsal jsem to do spatneho vlakna), ze je v zajmu autora volit takove klicove slovo, ktere muze byt pouzito v URL, tedy bez nabodenicek, mezer a dalsi "paznaku", ktere nepatri do URL.

 

Tady bych jen drobounce polemizoval - klíčové slovo s diakritikou obecně v URL být použito může a prohlížeče si s ním poradí, pouze GS nikoliv. Naprosto souhlasím s tím, že do URL nepatří.

 

Tj. raději použít znaky anglické abecedy, čísla, pomlčy a podtržítka. Předejde tím problémům.


  • 0

#305 Doggy_TeamLost

Doggy_TeamLost

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 289 příspěvků(y)

Publikováno 11 červen 2020 - 12:07

Ještě jedna věc. Z androidu z mobilu režim z testovacího na veřejný nepřehodím? Čili pokud chci být na místě a pozorovat první návštěvníky, noťas sebou a vědět, kde je veřejná wifi?


Nene, stačí si subdoménu labs.geocaching.com otevřít v prohlížeči na mobilu, v nastavení prohlížeče si odškrtnout "stránka pro počítač" na webu se přihlásit pod svým nickem a zobrazit svoje Adventures.
Ale pozor, na labky nejsou notifikace, takže člověk buď čeká na notifikaci z labgpx.cz a nebo se každou chvíli dívá do aplikace.
Jinak nejrozumnější mi přijde domluvit si s reviewerem určitý čas spuštění bonusové kešky k labkám, a zároveň v tu chvíli být připravený spustit i labky.

Přiložené miniatury

  • Screenshot_2020-06-11-12-59-49-133_com.vivaldi.browser.png

  • 0

#306 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 11 červen 2020 - 12:14

Tady bych jen drobounce polemizoval - klíčové slovo s diakritikou obecně v URL být použito může a prohlížeče si s ním poradí, pouze GS nikoliv. Naprosto souhlasím s tím, že do URL nepatří.

 

Tj. raději použít znaky anglické abecedy, čísla, pomlčy a podtržítka. Předejde tím problémům.

 

Nechci rozpoutavat slovni prestrelku. Ano, souhlasim, obecne diakritika pouzita byt muze. Ale tech serveru, co s tim maji problemy, je spousta. Fakt bych ji do URL radeji nedaval.

 

A dost :-) Oba vime o cem je rec a nejsme v rozporu. Je to jen slovickareni a hledani te presnejsi formulace.


  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#307 xjurasek

xjurasek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 291 příspěvků(y)

Publikováno 11 červen 2020 - 12:21

Nechci rozpoutavat slovni prestrelku. Ano, souhlasim, obecne diakritika pouzita byt muze. Ale tech serveru, co s tim maji problemy, je spousta. Fakt bych ji do URL radeji nedaval.

 

A dost :-) Oba vime o cem je rec a nejsme v rozporu. Je to jen slovickareni a hledani te presnejsi formulace.

 

Naprosto souhlasím. Chtěl jsem jen předejít nějaké chytré myšlence "ale na webu https://www.háčkyčárky.cz/ přece čeština funguje". V LABkách nefunguje, resp. nadělá spoustu zbytečných problémů.


  • 1

#308 Kreten8

Kreten8

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 756 příspěvků(y)

Publikováno 11 červen 2020 - 12:40

Adventure LAB - Památky Dubu nad Moravou BONUS GC8TCBM
  • 0

#309 martin_tulak

martin_tulak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 573 příspěvků(y)

Publikováno 11 červen 2020 - 12:45

Adventure LAB - Památky Dubu nad Moravou BONUS GC8TCBM

 

Díky, GC kod změněn na bonusový.


  • 0

#310 martin_tulak

martin_tulak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 573 příspěvků(y)

Publikováno 11 červen 2020 - 12:52

Takže po lopatě/pro blondýny: V otázkách upozornit, že odpověď má být bez diakritiky?

 

Nikoliv, diakritika v odpovědích nijak nevadí. Je jen dobře v otázce se zmínit, zda odpověď má být bez diakritiky nebo s diakritikou. gord měl na mysli diakritiku ve SmartLinku, to je to, co se dává do URL série.


  • 0

#311 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 11 červen 2020 - 12:55

Jj, po druhém přečtení mi to došlo - tam jsem diakritiku rovnou vynechala.

U otázek nechám na lovcích - pokud chci nějaký text, předpokládám, že ho opíšou, jak ho na místě vidí.

 

Změna, přece jen jsem dala upozornění. Ale jak jsem vyzkoušela, apka vezme různé kombinace malá/velká písmena.


Tento příspěvek byl upraven od zvedavkanocni: 11 červen 2020 - 19:17

  • 0

#312 martin_tulak

martin_tulak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 573 příspěvků(y)

Publikováno 11 červen 2020 - 12:58

Moje humorná příhoda s diakritikou u série "Crhova silnice" (Kokořínsko): Znal jsem odpověď, měla v sobě n s háčkem (ň) a instrukce zněly napsat ji s diakritikou. Ale já, málo znalý telefonu, jsem neuměl to ň prostě napsat  :) . Teď už vím, že stačí klávesu "n" jen chvíli podržet. Ale v té době jsem to nevěděl. Takže jsem musel odejít bez odpovědi, doma napsat ň na PC, dát ho to dropboxu, to přečíst na telefonu a pak copy&paste napsat odpověď (naštestí odpovědi jde psát i doma, pokud jsem už na místě jednou byl).


Tento příspěvek byl upraven od martin_tulak: 11 červen 2020 - 13:00

  • 1

#313 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 11 červen 2020 - 13:14

V otazkach upozornit na to, zda odpoved ma byt cislicemi, slovem, s diakritikou/bez, velkymi/malymi (nevim, zda to hraje roli, jak je to vyhodnocovani udelane, u GS se clovek nemuze spolehnout na logiku), pripadne v prvnim pade, v infinitivu, ... Uz jsem videl leccos. Asi po 10 minutach pokusu jsem zjistil, ze sprava odpoved na danou otazku je "žlutou" (pominu, ze podle meho to byla oranzova).


  • 3

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#314 Výletníci ČB

Výletníci ČB

    Výletníci ČB

  • Members
  • PipPipPip
  • 58 příspěvků(y)

Publikováno 11 červen 2020 - 15:02

Už jsem si čtyři obešel, dvě cestou z práce, dvě dnes cestou do práce. Zbývá ta jedna vzdálenější a těším se na bonusovku, snad to nebude T5.

Nebude to žádná stromovka.


  • 0

#315 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 11 červen 2020 - 19:09

Také vám přišlo info o posunech termínů pro publikace a možnosti získat druhé LABky? Mně se mail objevil v momentě úspěšného dokončení testu - náhoda nebo posílá nějaký automat? 

 

Pokud publikujete bez bonusu, dáváte info ostatním na fóra? Dopředu nebo až v momentě publikace? Chtěla bych dát šanci více lidem z okolí - bylo by proti pravidlům napsat např. "V úterý odpoledne  se můžete podívat na malou procházku." ?


  • 0

#316 taxoft

taxoft

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 644 příspěvků(y)

Publikováno 11 červen 2020 - 19:43

Náhoda. Normální newsletter. A tu možnost bude mít docela málo lidí - uváději _spodní_ hranici 300 lidí a asi to moc neovlivníš - samé randomly selected, randomly selected. Ale pak se jeden diví, co se vydává za náhodu. ;-)


  • 0

Dobrovolník si myslí, že ví, co je správné, a dělá to. Aktivista si myslí, že ví, co je správné, a nutí to dělat ty ostatní.


#317 ru šedesátsedm

ru šedesátsedm

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 661 příspěvků(y)

Publikováno 12 červen 2020 - 7:05

Tipla bych si, že je to hlavně páka, jak lidi přimět, aby s tvorbou trochu pohnuli a nenechávali to všichni až na konec termínu. Udělali kratší "podtermín" za lízátko.


  • 0

#318 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 12 červen 2020 - 8:03

Asi jsem trumfla s humornou příhodou Martina_tuláka - prohlédla jsem si před vytvářením labek video plus tři stránky v dalším odkazu, ale podrobný osmistránkový návod minula. :-( Přitom je tam všechno a dost podrobně. Jj, pravá bloncka - čili doporučuji rozkliknout opravdu všechny odkazy v mailu od GS a ČÍST. Podle prtsc obrazovky jsem zpětně viděla, že jsem si návod začala ukládat... jenže ne celý a jak se znám, zase jsem dělala pět věcí dohromady a zapomněla, že se mám k něčemu vrátit.
  • 0

#319 Solim

Solim

    Introvert

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 870 příspěvků(y)

Publikováno 12 červen 2020 - 8:19

Ano, třeba tak. U některých sérií jsem viděl i to, že pro zjištění indicie pro bonusovku je třeba na místě zjistit ještě nějakou další věc. Příklad z německé série "Was ist ein Kleinod_ oder Der Limbacher Stadtpark (překlad googlem):

 

Pro bonus: Sousední pomník je orámován malým „plotem“. Všimněte si, kolik sloupků podpírá řetěz?

 

Nechtěl bych být ale lovcem, který na místě přehlédne text v deníčku (žurnálu) a na konci zjistí, že mu něco chybí  :) .

Presne toto se mi stalo v Brne. Rikal jsem si: "na konci najdu indicie k bonusu v denicku", cestou jsem denicek nesledoval a misto toho jsem tam nasel jen otazky :blink: . Nuz stane se, clovek se chybama učí, ted uz ty deničky sleduji a na tu Brnenskou bonusovku mozna taky nekdy dojde az si nekdy udelam repete :( .


  • 0

iGET Blackview GBL6000Pro, Android 11, a:Drake 6.08 + OSM (paws), GeoGet 2.11.8.821, GeoKuk 5.1.0, Locus Map 4

 

S úsměvem jde vše líp


#320 mtauf

mtauf

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 706 příspěvků(y)

Publikováno 12 červen 2020 - 10:00

Ale pozor, na labky nejsou notifikace, takže člověk buď čeká na notifikaci z labgpx.cz a nebo se každou chvíli dívá do aplikace.
 

Na labgpx.cz jdou nastavit notifikace? To by se mi líbilo, ale nějak jsem to tam nenašel.


  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama