Přejít na obsah


Fotka

Novy server pro Adventure Lab a plugin pro GG


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
1513 odpovědí na toto téma

#341 martin_tulak

martin_tulak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 573 příspěvků(y)

Publikováno 15 červen 2020 - 21:13

Přichází léto dovolených a začínáme cestovat. Taky přibude několik/mnoho megaeventů, kde budou vyhlášeny krátkodobé série LABek, které se hned po megaeventu archivují. Proto je dobré tady napsat, jak se u takových sérií můžeme dobrat k datům na vytvoření GPX souborů. Pokud je série už archivovaná (megaevent skončil), nestačí nám souřadnice série, ale musíme mít její ID (což je takové dlouhé číslo s několika pomlčkami, např. tohle: 5f79a5fe-8b4b-4419-a45a-50c464d25b30). Pokud někdo z autorů GPX na megaeventu byl, LABky tam odlovil, tak ví, kde v logách odlovených LABek taková ID hledat. Pokud ne, musí ten, kdo má sérii odlovenou (a rád by měl o této sérii GPX soubor), otevřít na přístroji, kde je přihlášet pod svým geocachingovým jménem a heslem, https://labs.geocaching.com/logs. Otevřou se mu jeho nalezené LABky (funguje to jen jemu, nikoliv jeho GC přátelům) a když najede myší na barevné záhlaví dotyčné série, objeví se mu někde v prohlížeči to dlouhé číslo, to ID, které hledá (v Chromu je to vlevo dole). Abyste ho nemuseli ručné opisovat, lze se bud podívat do HTML zdroje těch logů a tam to najít nebo stisknout na záhlaví série pravé tlačítko myši a vybrat volbu "Copy link address". Tím máte v myši i to ID - stačí to poslat autorům GPX souborů a oni (s použitím gordova pluginu) z toho bez problému udělají GPX soubor. 


  • 0

#342 Kreten8

Kreten8

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 756 příspěvků(y)

Publikováno 21 červen 2020 - 21:08

Nové Adventure Lab Bonus: Stare Usti GC8V8Z6
  • 0

#343 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 21 červen 2020 - 22:37

Dnes Nalžovské Hory GC8VC7J. Odloveno cestou domů. :-)
  • 0

#344 martin_tulak

martin_tulak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 573 příspěvků(y)

Publikováno 21 červen 2020 - 23:55

Děkuji. Staré Ústí už bonusovu mělo, Nalžovským Horách jsem ji doplnil.


  • 0

#345 Solim

Solim

    Introvert

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 870 příspěvků(y)

Publikováno 22 červen 2020 - 8:28

:wacko: hmm tak jsem spustil LABky a po prvním dni mám 6 návštěvníků a jen jeden to prošel. Celá procházka je tak na max půl hodiny a indicie se zjistí na místě do 0,5 minuty, na webu tak do hodiny. A tak první gaučak to dal za 4 hodiny, druhý za 5 minut  :( (asi to je už na finalkovým servru), alespoň že ten co to doopravdy prošel první byl první a má FTF. Nu což, dělám to pro komunitu a pro svoje potěšení a je mi jedno jak to někteří hrají, ale mrzí mne že někteří přicházejí o zážitky  :mellow: .

 

P.S. tady je odkaz na generátor statistik http://www.geocachin...lab-adventures/. Poznámka: použij jen když chceš dostat depku.


Tento příspěvek byl upraven od Solim: 22 červen 2020 - 8:45

  • 1

iGET Blackview GBL6000Pro, Android 11, a:Drake 6.08 + OSM (paws), GeoGet 2.11.8.821, GeoKuk 5.1.0, Locus Map 4

 

S úsměvem jde vše líp


#346 xjurasek

xjurasek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 291 příspěvků(y)

Publikováno 22 červen 2020 - 9:01

:wacko: hmm tak jsem spustil LABky a po prvním dni mám 6 návštěvníků a jen jeden to prošel. Celá procházka je tak na max půl hodiny a indicie se zjistí na místě do 0,5 minuty, na webu tak do hodiny. A tak první gaučak to dal za 4 hodiny, druhý za 5 minut  :(, alespoň že ten co to prošel první byl první . Nu což, dělám to pro komunitu a pro svoje potěšení a je mi jedno jak to někteří hrají, ale mrzí mne že někteří přicházejí o zážitky  :mellow: .

 

P.S. tady je odkaz na generátor statistik http://www.geocachin...lab-adventures/. Poznamka: použij jen když chceš dostat depku.

 

Skoda, byli jsme tam pred mesicem, asi se tam musime zase vypravit. Z gauce to nejspis jde, ale za bod to nestoji.

 

Privedlo me to ale na jinou myslenku - nemate nejaky tip, jak si jednoduse zobrazit dokoncene serie, u kterych chybi log? Ne vzdy si vecer vzpomenu a aplikace je na filtrovani opravdu neprivetiva.


  • 1

#347 martin_tulak

martin_tulak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 573 příspěvků(y)

Publikováno 22 červen 2020 - 9:20

Privedlo me to ale na jinou myslenku - nemate nejaky tip, jak si jednoduse zobrazit dokoncene serie, u kterych chybi log? Ne vzdy si vecer vzpomenu a aplikace je na filtrovani opravdu neprivetiva.Zkušenosti nemám

Zkušenosti s tím nemám, protože nejsem owner žádných LABek, takže k některým částem API LAB nemám přístup, ale rychlým kouknutím vidím, že je v API jedna funkce /api/AdventureLeaderboards/{id} a jiná funkce /Api/ActivityLogs/Search. Ta první (zřejmě) ukazuje všechny, co sérii kompletovali, ta druhá všechny, co zapsali log. Porovnáním výsledků těchto funkcí bys mohl (zřejmě) dostat ty, kdo nelogovali.


  • 0

#348 xjurasek

xjurasek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 291 příspěvků(y)

Publikováno 22 červen 2020 - 9:35

Zkušenosti s tím nemám, protože nejsem owner žádných LABek, takže k některým částem API LAB nemám přístup, ale rychlým kouknutím vidím, že je v API jedna funkce /api/AdventureLeaderboards/{id} a jiná funkce /Api/ActivityLogs/Search. Ta první (zřejmě) ukazuje všechny, co sérii kompletovali, ta druhá všechny, co zapsali log. Porovnáním výsledků těchto funkcí bys mohl (zřejmě) dostat ty, kdo nelogovali.

 

Myslel jsem to obráceně - zapomínám po dokončení LAB série zalogovat ownerovi (a minimálně poděkovat). Večer mi do toho něco vpadne a pak zapomenu. Přece jen vyskočí dialog na hodnocení hned po dokončení a to v terénu není vždy možné...

 

Asi ale nezbývá než v aplikaci jít po absolvovaných sériích a klikat na "Aktivity". Do GS nemá smysl psát, pokud nejsou schopni přidat filtr na již dokončené série, je tohle úplně mimo jejich směr zájmu.


  • 1

#349 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 112 příspěvků(y)

Publikováno 22 červen 2020 - 9:59

Umim si predstavit funkci/plugin pro GG, ktera zjisti pro serii s nalezem

- pocet labek v serii

- pocet labek s nalezem poznacenym v GG

- a pokud se rovnaji, nacist log

 

Ale to se pohybujeme na urovni GG. Asi by to slo udelat i pres API, ale to asi nebude tak snadne.


  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#350 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 22 červen 2020 - 10:08

Šolime, kam jsi labky umístil, ať nemusím hledat v apce?
Skóre tvých návštěvníků je dost děsivé - mám 10 dokončeno/11 dalo 1 nebo výjimečně i druhou. Takže zatím nikdo, kdo by poskytl data k dokončení. :-) Vypadá to, že Martin_tulak má pravdu - jedna otázka asi vygooglit nejde. Že bych nebyla až taková blondýna?

Jinak pozor na jednu záludnost - včera se mi nechtěně povedlo jen pouhým dotykem po obrazovce telefonu přehodit první a druhou labku a chvíli se nedařilo vrátit do původního pořadí. Pozor na to. Naštěstí v mém případě se stalo kolem půlnoci, kdy jsem se dívala na aktuální stav návštěv - nikdo v tu dobu snad nelovil.

Včera jsem prošla Labky ve Strakonicích ( sešli jsme se u druhé čtyři kačeři a prošli až k bonusu společně ), bonus moc hezký, i když LABky na můj vkus poměrně nahuštené.
Nalžovské Hory poměrně znám z odlovu dřívější multinky, takže jsem je večer při návratu dala drive-in. U jedné docela obavy z bezdomovců, pro samotnou ženskou dost nepříjemný pocit, ale asi jsem šla z druhé strany než ownerka zamýšlela. Místo finálky samotné se mi líbilo, ale doporučila bych nechat auto už někde dole ve vesnici - proč nechci psát, abych neprozradila. Kdyby už se nestmívalo, rozhodně bych šla pěšky - chtěla jsem dokončit, abych neodkládala jako v Klatovech o půl roku. Tam už bohužel finálku/hlavolam někdo rozbil, i když i tak je provedení bonusu pěkné a docela odvážně umístěné.
  • 0

#351 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 22 červen 2020 - 10:16

Šolimovy Lidice jsem si našla přes vyhledávání na labkovém webu. Hledání podle nicku je fajn hračka.
  • 0

#352 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 740 příspěvků(y)

Publikováno 22 červen 2020 - 10:54

Aby z toho nebyly až tak depresivní pocity - poté co ty moje labky zezačátku dalo pár gaučáků, zdá se začínají ti poctiví převládat.


  • 0

#353 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 112 příspěvků(y)

Publikováno 22 červen 2020 - 10:58

A opravdu jsou to gaucaci? Znam lidi, co nemaji na mobilu data a loguji az doma. I ja jsem to tak uz taky delal. Na druhou stranu i gaucaci mohou zalogovat s pratricnou prodlevou mezi jednotlivymi labkami ;-) Podle me fakt neni podle ceho spolehlive gaucaka poznat.


Tento příspěvek byl upraven od gord: 22 červen 2020 - 10:59

  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#354 xjurasek

xjurasek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 291 příspěvků(y)

Publikováno 22 červen 2020 - 11:08

A opravdu jsou to gaucaci? Znam lidi, co nemaji na mobilu data a loguji az doma. I ja jsem to tak uz taky delal. Na druhou stranu i gaucaci mohou zalogovat s pratricnou prodlevou mezi jednotlivymi labkami ;-) Podle me fakt neni podle ceho spolehlive gaucaka poznat.

 

Jsem na tom podobne. Dokonce mam absolvovanou serii, kde jsem nedosel k bonusu (byla to prochazka pred praci a uz jsem vazne spechal). A navstevu bonusu povazuji za dost dobre rozliseni (ne)gaucak, ale sam ji popiram :-)


  • 1

#355 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 740 příspěvků(y)

Publikováno 22 červen 2020 - 11:09

Vzhledem k tomu, že to pár minut po zveřejnění logovalo pár lidí s HC na druhé straně republiky, dokonce i jeden Slovák a nejsou to labky typu "obejít náměstí", jedna je dokonce na vrcholu Čerchova, tak to nepochybně gaučáci jsou.


Tento příspěvek byl upraven od phrkt: 22 červen 2020 - 11:09

  • 0

#356 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 112 příspěvků(y)

Publikováno 22 červen 2020 - 11:15

Ja casto mam jen jednu LABku z cele serie a tech 5 kesi lovim treba 14 dnu nebo i dele. Beru to jako duvod k tomu, abych byl nucen vzdy udelat nejaky ten krok a cim dele mi to vydrzi, tim vice se hejbu. Beru to jako zdravotni minimum. A stejne to mam i s bonusy. Takze v tomto smeru zrovna u me nepoznas nic. Jedine, kdy odlovim celou serii a bonus, jsou vzdalenejsi mista, kam jedeme treba na vylet.


  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#357 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 740 příspěvků(y)

Publikováno 22 červen 2020 - 11:21

O tobě přece nic nepíšu, píšu o těch, kdo číhají na nové labky, aby je co nejrychleji "odlovili". Pozná se to podle jejich statistik, mají labek řádově stovky i tisíce.


  • 0

#358 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 112 příspěvků(y)

Publikováno 22 červen 2020 - 11:25

Ja to nebral osobne, jen jsem na sobe ukazoval, ze podle logu se to moc poznat neda.

 

 

Vzhledem k tomu, že to pár minut po zveřejnění logovalo pár lidí s HC na druhé straně republiky, dokonce i jeden Slovák a nejsou to labky typu "obejít náměstí", jedna je dokonce na vrcholu Čerchova, tak to nepochybně gaučáci jsou.

 

V tomto pripade to asi pravdepodobnost velika, uznavam. Navic ten Slovak je tim docela znamy - jeden den na jednom konci sveta, za chvili na druhem ...


  • 1

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#359 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 794 příspěvků(y)

Publikováno 22 červen 2020 - 11:41

No, já mám rozdělané dvě místní série, 4 splněné, na nejvzdálenější jsem ještě nešel. Kde jsou bonusovky, vím, to lze i z těch 4. Kdybych našel a zalogoval bonusovku a neprošel celou sérii, vypadalo by to taky divně, ale bylo by to v pořádku. Ale napsal bych to do logu. Stejně asi si ty zbývající labky obejdu dřív, než půjdu na bonusovky. A že zaznamenám sérii, nenapíšu závěrečný log a nejdu na bonusovku, to je asi taky běžné, třeba už nemám čas, nebo si to jen odložím na jindy. A že je něco jako závěrečný log, jsem zjistil až po několika sériích, takže na těch prvních ho (asi) nemám.


  • 1

#360 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 22 červen 2020 - 12:30

V Praze mám asi také něco rozděleného podle toho, kudy jsem zrovna chodila a možná nikdy nedokončím. Tohle beru. Ale pokud člověk jede někam dál a je tam série, většinou si ji v okresním nebo menším městě chce projít celou, třeba bez bonusu, na který už nemá čas nebo kam nechce jít potmě. Pokud se první den na novou sérii vrhne několik hodně vzdálených kačerů....a nedostanou se dál než na jednu labku, která se dá zkoušením projít... něco to napoví stejně jako další indicie. Někteří jsou docela profláknutí.
Osobně doufám, že časem se poměr na mé sérii také změní ve prospěch těch, co se hrou baví s místo navštíví
  • 1




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama