Přejít na obsah


Fotka

Novy server pro Adventure Lab a plugin pro GG


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
1513 odpovědí na toto téma

#361 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 22 červen 2020 - 12:36

Souhlasím s mpíkem - v ČB to budu mít pravděpodobně jako v Praze. Kudy půjdu, tam něco odlovím a ono se mi to poskládá, popřípadě cíleně dolovím vzdálenější místa, abych měla sérii kompletní a případně se mohla vydat na bonus. Jen jak kombinuji věci civilní s gc, obvykle nestihnu, co bych si přála.
  • 1

#362 xjurasek

xjurasek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 291 příspěvků(y)

Publikováno 22 červen 2020 - 12:37

Umim si predstavit funkci/plugin pro GG, ktera zjisti pro serii s nalezem

- pocet labek v serii

- pocet labek s nalezem poznacenym v GG

- a pokud se rovnaji, nacist log

 

Ale to se pohybujeme na urovni GG. Asi by to slo udelat i pres API, ale to asi nebude tak snadne.

 

Diky, ale timto Te nebudu obtezovat. Neni to nic akutniho a pro tech par (desitek) okolnich serii asi projdu rucne.


  • 0

#363 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 22 červen 2020 - 13:25

Mě překvapilo, že jsem si odlovil na dovolené jednu sérii, kde jsem přišel na první LABku a koukám do telefonu, co mám zjišťovat - a nevím, kde to zjišťovat. Protože v okolí není žádná cedule, nic, kde bych tu informaci zjistitl. Až po chvíli jsme zjistil, že se jedná o odpovědi z webu :-(

Ideální pro gaučing.

 

Napsal jsem autorovi, že podobný styl se mi nelíbí. Co jsem si tak pročetl logy, tak jsem byl v 5% těch, kterým se to zdálo divné. Původně jsem si četl pár logů, kde je jen samé díky, ale nakonec jsem našel i pár logů, kteří se podivují nad googlením odpovědí. Nakonec jsem použil to, že jsem si objel místa a logoval až večer v chalupě a odpovědi zjišťoval na počítači... Asi pak taky vypadám jako podvodník, když jsem je logoval skoro ve 12 večer, poté, co kluci šli spát (ještě klika, že jsem si na to vůbec vzpomněl...).


  • 0

#364 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 22 červen 2020 - 13:31

Romane, můžeš být konkrétní, abych se sérii vyhnula? Tohle by mě asi nebavilo. Právě hledání odpovědí na místě má spojitost s gc - přivedení na místo a místo krabky hledání odpovědí na otázku.
  • 0

#365 xjurasek

xjurasek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 291 příspěvků(y)

Publikováno 22 červen 2020 - 13:31

Mě překvapilo, že jsem si odlovil na dovolené jednu sérii, kde jsem přišel na první LABku a koukám do telefonu, co mám zjišťovat - a nevím, kde to zjišťovat. Protože v okolí není žádná cedule, nic, kde bych tu informaci zjistitl. Až po chvíli jsme zjistil, že se jedná o odpovědi z webu :-(

Ideální pro gaučing.

 

Napsal jsem autorovi, že podobný styl se mi nelíbí. Co jsem si tak pročetl logy, tak jsem byl v 5% těch, kterým se to zdálo divné. Původně jsem si četl pár logů, kde je jen samé díky, ale nakonec jsem našel i pár logů, kteří se podivují nad googlením odpovědí. Nakonec jsem použil to, že jsem si objel místa a logoval až večer v chalupě a odpovědi zjišťoval na počítači... Asi pak taky vypadám jako podvodník, když jsem je logoval skoro ve 12 večer, poté, co kluci šli spát (ještě klika, že jsem si na to vůbec vzpomněl...).

 

Nemusis chodit daleko - takto byly vsechny serie z astronomickeho eventu v Praze. Ale to byly jedny z prvnich LAB a tak nejak predpokladali, ze proste fyzicky musis navstivit stage a ze to nejde jednoduse "obejit".


  • 0

#366 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 792 příspěvků(y)

Publikováno 22 červen 2020 - 13:40

V Písku jsem taky musel jedno číslo hledat na webu, na cedulích to jednoznačně nebylo. Zato poslední otázka je nevygooglitelná a to bylo pokusů, než mi to došlo!


  • 0

#367 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 22 červen 2020 - 14:07

Byla to Třeboň. V Jindřichově Hradci jsme sice taky byli, ale kvůli té rozdvojenosti jsem si Labek všiml až pár dní poté, co jsme tam byli, takže je odlovené nemám (i když bych je asi většinou dal i s odpověďmi, protože většinu těch míst už z pár návštěv mám nafocených, ale stejně nevím, na co se tam vlastně ptají...


  • 0

#368 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 111 příspěvků(y)

Publikováno 22 červen 2020 - 14:37

V Praze byla nejmene jedna otazka jen z webu v serii Po stopach rychtare Mirana (U Krize - vic nez tu jednu odlovenou nemam). Autorovi jsem taky psal a tvrdil mi, ze je to normalni, ze na miste to zjistit nejde, ze se musi z webu.


Tento příspěvek byl upraven od gord: 22 červen 2020 - 14:37

  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#369 Solim

Solim

    Introvert

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 870 příspěvků(y)

Publikováno 22 červen 2020 - 15:24

No když dám sérii LABek do relativně malého území které se dá pomalou chůzí projít do 30 minut a rychlou chůzí do 15 minut, navíc se dá v centru LABek parkovat jen na placeném parkovišti, tak předpokládám, že to nikdo nebude lovit před prací. Indície se dají na místě získat do půl minuty. Navic z místních se do toho pustil jen jeden a ten to prošel, dokončil a napsal log. Když jsem kouknul odkud jsou ti ostatní a kde loví, tak to je vše z druhého konce republiky a to jak ti co to dokončili, tak i ti co tu serii jen nakousli. Navic přimo na jedne stage je lehká tradička a tu kupodivu nikdo z těch gaučáku nemá a nikdo z nich nenapsal ten koncový log. Já kdybych jel přes celou republiku, tak ulovim alespon pár tradiček a ty LABky bych bral jen jako zpestření, navíc když jedna ta tradička je přímo na souřadnicích jedné LABky.

Překvapive jsou vice logovány LABky, které nejsou drive-in, ale dají se snadno zjistit, ale méně jsou logovány LABky které jsou drive-in, ale nedají se snadno zjistit, tam bych čekal ty předpracovní nálezy, ale ty tam nejsou.

 

No ale je to jejich volba a volba GS když umožnuje takto virtuálně logovat na dálku

 

No překvapilo mne to, nečekal jsem takový nápor gaučáků, ale ono se to časem srovná. V každém případě je to dobré poučení jak psát otázky a co pro ně použít aby se to nedalo vydedukovat. Není dobrá otázka typu: "na místě je židle, kolik má nohou?" Ale dobrá bude otázka: "na židli je štítek, zapiš páté  až sedmé slovo z dvacáté řádky bez diakritiky včetně interpunkce" to se dá zjistit jen na místě.

 

Pro zvědavku: jedna taková googlící série je Retro adventure Brno, tam jsem dal jen jednu odpověď na místě a to tak, že jsem ji odhadl a trefil jsem se, další jsem googlil v čekárne u doktora, další jsem googlil na lavičce v centru, myslim, že jedna se dala zjistit přimo na místě, ale stejně jsem podle map musel zjistit kde že to místo je a poslední jsem googlil v centru a nic, na nádražím a nic, nakonec jsem ji dal až ve vlaku cestou domu, když mne napadla taková blbost a kupodivu to bylo ono, takže tady nepomohl ani googl, ale spíš znalosti z 50-tých let. A na bonus jsem si vzpoměl až po dvou dnech a ten byl stejně mimo můj akční radius v Brně.


  • 0

iGET Blackview GBL6000Pro, Android 11, a:Drake 6.08 + OSM (paws), GeoGet 2.11.8.821, GeoKuk 5.1.0, Locus Map 4

 

S úsměvem jde vše líp


#370 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 22 červen 2020 - 16:20

Mno, s keškama na trase labek.... třeba na J.J.Rybu do Rožmitálu (díky Šolime) jsem jela cíleně. Gpx jsem si do Locusu nestáhla, šla a přejížděla jsem někdy v zimě podle labkové mapy. Dopadlo to tak, že když jsem si v centru u vaflí pěkně v teple kavárny zadávala do Locusu finálku, zjistila jsem, že postup jsem měla přesně opačný (možná i nelogický, řekněme přímo blonďatý). Prostě už jsem jela kolem finálky, ale byla jsem i pár metrů od jedné tradičky - stačilo se před spuštěním labkové apky podívat do Locusu.

Včera už jsem v Nalžovských Horách přemýšlela a odhadla, kterým směrem bude bonus. Jen kdo tam pojedete, opatrně, zajíci tam běhají skoro po hlavní silnici - mohli být hned dva na smetaně, njn. O kus dál na mě štěkal srnec - asi naštvaný, že jsem mu překazila pastvu nebo námluvy.

Tento příspěvek byl upraven od zvedavkanocni: 22 červen 2020 - 17:10

  • 0

#371 martin_tulak

martin_tulak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 573 příspěvků(y)

Publikováno 22 červen 2020 - 16:36

Pozná se to podle jejich statistik, mají labek řádově stovky i tisíce.

 

Já LABky mám docela rád a nějak jsem se do nich teď "propadl" (jinými slovy, lovím většinou jen je, aspon do doby, než mne žena pustí do MHD a vlaků :)). Dostal jsem se tím ovšem do zminované statistiky, ježto mám odloveno k dnešnímu datu 995 LABek (myslím celkem, tedy jsou v tom i ty původní LABky z megaeventů, těch také nebylo málo). Pokud si sérii vybírám (tedy když hledám kam jet dál), upřednosňuji série s bonusovkou (kde to jde, v Solimových Lidicích je asi fakt dobře, že tam nepřibyla nová keška). Nějak mám pocit (jak už tady někdo psal), že tím dokazuji, že jsem nelovil z gauče. Proto se snažím odlovit i jednu dve tradičky během lovu LABek.

 

Lovím tedy, aspoň doufám :), v terénu a bez používání fakeGPS. Ale to neznamená, že nehledám dopředu odpovědi na internetu. Jsem profesí počítačovec a prostě to beru jako výzvu, zda jsem odpověd schopen najít či odhadnout. Ale samozřejmě to najděné použiju až na místě (jinak to ani bez fakeGPS nejde). A protože to dělám a dělám to s radostí, tak vidím, kolik autorů sérií nebere v úvahu, že otázky, ale i záznamy a obrázky z deníčků, jsou dohledatelné z API LAB ještě před příchodem na místo. Minimálně by aspoň autoři neměli správnou odpověd ukázat v obrázku v deníčku. To že tam často ukáží indicie pro bonusovku, zase tak špatné není - docela jsem rád, když ještě před lovem vím, kam půjdu pro bonusovku a mohu si to lépe naplánovat.


  • 0

#372 hlavsic

hlavsic

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 810 příspěvků(y)

Publikováno 22 červen 2020 - 16:48

. A protože to dělám a dělám to s radostí, tak vidím, kolik autorů sérií nebere v úvahu, že otázky, ale i záznamy a obrázky z deníčků, jsou dohledatelné z API LAB ještě před příchodem na místo. Minimálně by aspoň autoři neměli správnou odpověd ukázat v obrázku v deníčku.

Omlouvam se za natvrdlost. Chapu dobre, ze je dobre nikterak nekomentovat a defakto neopakovat spravnoui odpoved, kdyz je spravne odpovezeno - v Location completion image pripadne Location completion message?

Kdyzt tyto dve polozky nevyplnim, tak system napise pouze, ze odpoved v poradku.,...


  • 0

:ph34r:  Google Pixel 7 PRO + Android 14 - GeoGet - Locus Map - Garmin fenix 7X PRO Sapphire Solar   :ph34r:

 

hlavsic.png

 

 


#373 Solim

Solim

    Introvert

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 870 příspěvků(y)

Publikováno 22 červen 2020 - 16:49

Na J.J.Rybu do Hořovic ne, do Rožmitálu a tam to máš kousek, ale ze Zlína do Lidic cca 2 hodiny po publikaci, zkejsnout 4 hodiny na LABkách, které jsou na půl hodiny a jinak nic, to je divné. Já sám jsem tam byl asi 2 hodiny když jsem dohledával místa LABek a fotil je a to jsem obešel vše okolo, včetně muzea a záchodků, i jsem se podival na slibné místo na bonusovku, ale našel jsem tam finalovku multiny kterou jsem lovil před 10-ti lety a vůbec jsem si nepamatoval, že jsem jí lovil :blink:, ale zapsaný jsem tam byl. Tak bonusovka nebude, neb to bylo posledni možné místo.


  • 0

iGET Blackview GBL6000Pro, Android 11, a:Drake 6.08 + OSM (paws), GeoGet 2.11.8.821, GeoKuk 5.1.0, Locus Map 4

 

S úsměvem jde vše líp


#374 hlavsic

hlavsic

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 810 příspěvků(y)

Publikováno 22 červen 2020 - 16:51


No překvapilo mne to, nečekal jsem takový nápor gaučáků, ale ono se to časem srovná. V každém případě je to dobré poučení jak psát otázky a co pro ně použít aby se to nedalo vydedukovat. Není dobrá otázka typu: "na místě je židle, kolik má nohou?" Ale dobrá bude otázka: "na židli je štítek, zapiš páté  až sedmé slovo z dvacáté řádky bez diakritiky včetně interpunkce" to se dá zjistit jen na místě.

 

Jak zapada do boje s "gaucaky", z tveho pohledu, cislo lampy (vetsinou nekolikaciferna cisla, ktera jsou oddelena znakem)?

Prislo mi to jako dobry napad, zjistitelny na miste, ale asi zacnu s otazkama od zacatku podle mistnich rad......


  • 0

:ph34r:  Google Pixel 7 PRO + Android 14 - GeoGet - Locus Map - Garmin fenix 7X PRO Sapphire Solar   :ph34r:

 

hlavsic.png

 

 


#375 martin_tulak

martin_tulak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 573 příspěvků(y)

Publikováno 22 červen 2020 - 16:58

Omlouvam se za natvrdlost. Chapu dobre, ze je dobre nikterak nekomentovat a defakto neopakovat spravnoui odpoved, kdyz je spravne odpovezeno - v Location completion image pripadne Location completion message?

Kdyzt tyto dve polozky nevyplnim, tak system napise pouze, ze odpoved v poradku.,...

 

Já bohužel nevím, jak vypadá rozhraní, kde autoři sérií vypňují definici LABek, protože nejsem jedním z autorů LABek a nemám tedy autorizovaný přístup. Já se pouze zmiňoval o tom, co všechno může dostat kdokoli z veřejného API LAB, a to jsou i textové a obrázkové záznamy (deníček), které se v aplikaci objeví až po odeslání správné odpovědi.

 

Jde o dvě samostatné věci:

  • vymyslet takovou otázku, která je ideálně nenalezitelná na internetu - ano, sem patří i číslo lampy veřejného osvětlení (před pár lety to ještě, aspon v Praze, šlo, ale pak mapa GIS zmizela)
  • nenapsat do deníčku, jaká má být správná odpověd (někdy se třeba má odpověd najít v paměrní desce a autor tuto desku dá jako obrázek do deníčku, a to by neměl)

  • 0

#376 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 22 červen 2020 - 17:06

Právě z důvodů, které uvádíš, je dobré, že se tu o LABkách bavíme - díky tomu, co jsem si tu od vás všech přečetla, jsem si u svých fotek dávala pozor a podívala se, jaké fotky k místu ukazují seznamácké mapy. Ovšem další jsem nekontrolovala.

Řekla bych, že plno lidí si fakt hru užívá a s Labkami se "nepočítačoví" kačeři teprve učí zacházet, u nich nehrozí, že budou logovat z gauče. Odhaduji, že logů od takových bude přibývat, zatímco gaučáků je omezená množina. Zrovna včera jsme po Strakonicích chodili s moc příjemnou dvojicí z Teplic cca v mém věku. O LABky se v mobilu starala paní - rovnou řekla, že s nimi začíná a moc neví, jak co ovládat. Tak jsme spolu probraly, co já v apce prostě zvědavé prolezla - mně přišla intuitivní a nenáročná, jen si ji osahat.

Ale zajímá mě jiná věc - mudlové, co si chtějí LABky vyzkoušet. Mám takových mezi známými několik.
Když jde o tradiční keše, půjčím do ruky svůj mobil a nechám hledat. Buď baví nebo nebaví, vyzkouší si a na netu žádný problém.
Ovšem u Labek? V okolí mám buď nalezeno nebo svoje.
Možnost č.1 - Jde na mých nastavit a dát na mém mobilu k vyzkoušení test? Nebo to jde jen dokud nejsou publikované?
Možnost č.2 - Musí si vybrat nick a založit na gc.com účet, stáhnout apku a teprve potom jde hrát? (Popřípadě nestahovat apku a přihlásit se svým nickem na mém mobilu. To už je detail.)

Nebo je nějaká možnost, která mě nenapadla?
  • 0

#377 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 22 červen 2020 - 17:28

To hlavsic: Pokud bych dělala finálku, nenapíšu do nějakého obrázku, co se zobrazí po správné odpovědi, např.
A=3, ale třeba A=počet souhlásek v odpovědi LABky s názvem XY. Tak jsem to pochopila já - druhá možnost, zadat na místě další úkol, už je problematická, i když odolnější - někdo může úkol přehlédnout a na bonus se nedostane.

První varianta bude fungovat jen dokud někdo nepošle správné odpovědi na finálkový server - ale v podstatě mně osobnějsou gaučáci šumák, spíš se nad nimi bavím. O něco připravují sami sebe...
  • 0

#378 Solim

Solim

    Introvert

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 870 příspěvků(y)

Publikováno 22 červen 2020 - 17:47

To hlavsic: Pokud bych dělala finálku, nenapíšu do nějakého obrázku, co se zobrazí po správné odpovědi, např.
A=3, ale třeba A=počet souhlásek v odpovědi LABky s názvem XY. Tak jsem to pochopila já - druhá možnost, zadat na místě další úkol, už je problematická, i když odolnější - někdo může úkol přehlédnout a na bonus se nedostane.

První varianta bude fungovat jen dokud někdo nepošle správné odpovědi na finálkový server - ale v podstatě mně osobnějsou gaučáci šumák, spíš se nad nimi bavím. O něco připravují sami sebe...

No na tu první variantu jsem narazil v Příbrami a co se po mne chce jsem pochopil až u poslední LABky, no to bylo cucání z palce. Nakonec jsem dal dvě varianty finále a ta prvni byla správná. Normálně si všechno fotím, ale v tom počasí co tam bylo jsem se snažil vše urychlit a stejně jsem byl mokrý a foto žádný.

 

Na tu druhou jsem narazil v Brně a tam jsem se spolehl, že vše najdu v deníčku. Když jsem ho na poslední LABce zkontroloval, tak jsem zjistil, že jsem druhy. Tak jsem to doma pak dohledával, no vše jsem nedohledal, ale na hrubé souřadnice to stačilo a hned jsem věděl, že ta finálka byla stejně moc daleko a nelovil bych ji.


  • 0

iGET Blackview GBL6000Pro, Android 11, a:Drake 6.08 + OSM (paws), GeoGet 2.11.8.821, GeoKuk 5.1.0, Locus Map 4

 

S úsměvem jde vše líp


#379 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 22 červen 2020 - 18:13

Mno, já u píseckých Labek, které jsem asi lovila jako první z nových, netušila, že nějaký deníček existuje a tak jsem si dělala prtsc obrazovky - v neděli jsem to vyprávěla kačerům a zjistila jsem, že někteří ve svém mobilu takovou možnost mají dokonce přes ikonku jako teď i já, ale neznají ji a nevyužívají. Horší bylo před časem funkci vyšátrat u různých tabletů - většinou to bývá kombinace tlačítek. Kupodivu u starého, na tu dobu to byla funkce na liště a mazala jsem kvanta nechtěných screenů.
Takže pro mě vyplývá ze Šolimovy zkušenosti dělat si před odesláním odpovědi prtsc obrazovky nebo zapisovat, zapisovat, ale ne na lístek od parkování, který cestou ztratím. ;-) Včera jsem si u druhé labky rovnou psala čísla do vzorečku na taháku a ten mi tak krááásně cestou plachtil - o nic nešlo, údaje byly v mobilu, ale papír a podle něj zadat do Locusu bod mi vyhovuje.

Tento příspěvek byl upraven od zvedavkanocni: 22 červen 2020 - 19:11

  • 0

#380 hlavsic

hlavsic

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 810 příspěvků(y)

Publikováno 22 červen 2020 - 18:18

Svym zpusobem je to docela tezky. Na jednu stranu nechci moc prudit poctivy hrace, kteri labky obchazeji, krkolomnou odpovedi Na druhou stranu to chci zneprijemnit tem, co jsou v teple domova a fejkujou polohu sw udelatkem..... Ale nakonec jsem se rozhodl, ze se primarne zamerim na bezneho hrace, ktery si uziva labku v terenu a udelam to cele tak, aby je to aspon trochu bavilo......


  • 0

:ph34r:  Google Pixel 7 PRO + Android 14 - GeoGet - Locus Map - Garmin fenix 7X PRO Sapphire Solar   :ph34r:

 

hlavsic.png

 

 





0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama