Přejít na obsah


Fotka

Novy server pro Adventure Lab a plugin pro GG


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
1513 odpovědí na toto téma

#381 martin_tulak

martin_tulak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 573 příspěvků(y)

Publikováno 22 červen 2020 - 18:21

Ale nakonec jsem se rozhodl, ze se primarne zamerim na bezneho hrace, ktery si uziva labku v terenu a udelam to cele tak, aby je to aspon trochu bavilo......

 

Myslím, že to je nejlepší řešení. Už se na tvou sérii těším.


  • 1

#382 hlavsic

hlavsic

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 809 příspěvků(y)

Publikováno 22 červen 2020 - 18:29

Myslím, že to je nejlepší řešení. Už se na tvou sérii těším.

 

Diky,

doufam, ze kolegy potesim :-)


  • 0

:ph34r:  Google Pixel 7 PRO + Android 14 - GeoGet - Locus Map - Garmin fenix 7X PRO Sapphire Solar   :ph34r:

 

hlavsic.png

 

 


#383 xjurasek

xjurasek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 291 příspěvků(y)

Publikováno 22 červen 2020 - 20:41


No překvapilo mne to, nečekal jsem takový nápor gaučáků, ale ono se to časem srovná. V každém případě je to dobré poučení jak psát otázky a co pro ně použít aby se to nedalo vydedukovat. Není dobrá otázka typu: "na místě je židle, kolik má nohou?" Ale dobrá bude otázka: "na židli je štítek, zapiš páté  až sedmé slovo z dvacáté řádky bez diakritiky včetně interpunkce" to se dá zjistit jen na místě.

 

Ja se obavam, ze ani to neni reseni - pokud dnes muzou sdilet pres finalkovy server souradnice, za jak dlouho myslis, ze si na finalkovem serveru zacnou sdilet odpovedi (pokud to tak uz nedelaji).

 

Mozna by stalo za to jednou za cas menit odpovedi. To ale muze byt nevhodne vzhledem k tem, co loguji offline az dodatecne.


  • 0

#384 xjurasek

xjurasek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 291 příspěvků(y)

Publikováno 22 červen 2020 - 20:44

Ale zajímá mě jiná věc - mudlové, co si chtějí LABky vyzkoušet. Mám takových mezi známými několik.
Když jde o tradiční keše, půjčím do ruky svůj mobil a nechám hledat. Buď baví nebo nebaví, vyzkouší si a na netu žádný problém.
Ovšem u Labek? V okolí mám buď nalezeno nebo svoje.
Možnost č.1 - Jde na mých nastavit a dát na mém mobilu k vyzkoušení test? Nebo to jde jen dokud nejsou publikované?
Možnost č.2 - Musí si vybrat nick a založit na gc.com účet, stáhnout apku a teprve potom jde hrát? (Popřípadě nestahovat apku a přihlásit se svým nickem na mém mobilu. To už je detail.)

Nebo je nějaká možnost, která mě nenapadla?

 

K bodu 2 - nemuzou si vytvorit nick a hrat na Tvem mobilu. Appka si pamatuje, ze uz jsi na miste byla a proto by nemuseli ani prijit do "zony", rovnou by zadavali odpovedi. Predpokladam, ze by pred tim bylo nutne vymazat pamet aplikace v nastaveni telefonu, ale nezkousel jsem.


  • 0

#385 martin_tulak

martin_tulak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 573 příspěvků(y)

Publikováno 22 červen 2020 - 20:50

K bodu 2 - nemuzou si vytvorit nick a hrat na Tvem mobilu. Appka si pamatuje, ze uz jsi na miste byla a proto by nemuseli ani prijit do "zony", rovnou by zadavali odpovedi. Predpokladam, ze by pred tim bylo nutne vymazat pamet aplikace v nastaveni telefonu, ale nezkousel jsem.

 

To se mi nezdá. Jeden telefon přece může sloužit více nickům, pokud se jeden odloguje a jiný se zase naloguje.


  • 0

#386 Solim

Solim

    Introvert

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 870 příspěvků(y)

Publikováno 22 červen 2020 - 21:09

Svym zpusobem je to docela tezky. Na jednu stranu nechci moc prudit poctivy hrace, kteri labky obchazeji, krkolomnou odpovedi Na druhou stranu to chci zneprijemnit tem, co jsou v teple domova a fejkujou polohu sw udelatkem..... Ale nakonec jsem se rozhodl, ze se primarne zamerim na bezneho hrace, ktery si uziva labku v terenu a udelam to cele tak, aby je to aspon trochu bavilo......

Taky s tebou souhlasím, děláme to pro sebe, komunitu a lidi co si chtěji užít. Šel jsem stejnou cestou, dokonce ani to sekvencni pořadi jsem nepožil, ať si každý vybere kudy jít.


  • 0

iGET Blackview GBL6000Pro, Android 11, a:Drake 6.08 + OSM (paws), GeoGet 2.11.8.821, GeoKuk 5.1.0, Locus Map 4

 

S úsměvem jde vše líp


#387 xjurasek

xjurasek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 291 příspěvků(y)

Publikováno 22 červen 2020 - 21:45

To se mi nezdá. Jeden telefon přece může sloužit více nickům, pokud se jeden odloguje a jiný se zase naloguje.

 

Bohuzel nemas pravdu (a ja bych chtel, abys mel). Holt ne kazdy nad svou praci premysli. Proste nebyl na stage kacer, ale zarizeni :-(.


  • 0

#388 martin_tulak

martin_tulak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 573 příspěvků(y)

Publikováno 22 červen 2020 - 22:09

Bohuzel nemas pravdu (a ja bych chtel, abys mel). Holt ne kazdy nad svou praci premysli. Proste nebyl na stage kacer, ale zarizeni :-(.

 

Tak tohle mne vůbec nenapadlo. Já jsem vždycky viděl jen to, že po nalogování jiného nicku byly všechny série nezkompletované (ne všechny, ale ty, co ten nový nick ještě neměl) a už jsem nikdy nezkusil na něco odpovědět. Brrr, to je teda nemilé překvapení. A to jsem si myslel,že GS mne už ničím nemůže překvapit  :rolleyes:

 

Takže tohle nahrává týmům - každý člen týmu s vlastním telefonem obejde jiné série a pak si doma prohodí telefony, přelogují se a z domova vše zodpovědí podle pokynů toho, kdo na té které sérii byl. Hmmm, nejsem si jist, že se mi to líbí...

 

[ Tedy slovem "tým" tady nemyslím skupiny osob, kde všichni loguji pod stejným nickem, ale dva lovce (dva nicky), kteří si takto mohou sdílet výsledky, aniž by sáhli po fakeGPS. ]


Tento příspěvek byl upraven od martin_tulak: 22 červen 2020 - 22:21

  • 0

#389 mirek454

mirek454

    mirek454

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 209 příspěvků(y)

Publikováno 23 červen 2020 - 0:02

Ano, bohužel je to tak. Zkusil jsem na svém mobilu přihlásit dceru a na LABkách kde nebyla ona ale mobil mi (jí) bylo umožněno zadat odpověď.
  • 0

#390 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 23 červen 2020 - 5:38

Hm, dost velká díra - smutné. Také jsem předpokládala, že se bere hráč a ne zařízení.
Už vidím, jak si někteří experti začnou na eventech měnit mobily a odpovědi. :-(
Ale vlastně jsem v době testování smazala apku a nainstalivala znova - dál si odněkud tahala, že jsem na místě byla a já předpokládala, že právě podle nicku. Že podle zařízení mě ani ve snu nenapadlo.

Tento příspěvek byl upraven od zvedavkanocni: 23 červen 2020 - 5:39

  • 0

#391 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 789 příspěvků(y)

Publikováno 23 červen 2020 - 5:50

Měnil jsem telefon. Labka, co jsem lovil se starým, se jeví jako nalezená, vidím do deníčku, atd. Z tohoto pohledu je to v pořádku a nevím, jak by se to tam dostalo jinak, než že je to na serveru. Pokud při odhlášení a jiném přihlášení to bude furt jako nalezené, nebo alespoň bude zóna jako navštívená, je to chyba a měli by to opravit.


  • 0

#392 mirek454

mirek454

    mirek454

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 209 příspěvků(y)

Publikováno 23 červen 2020 - 6:29

Ještě jsem si teď zkusil zjistit, jakou "trvanlivost" tato informace o poloze v mobilu má. Loni v létě navštívené LABky u Galanty by mohla zalogovat i teď. Takže předpokládám, že informaci o poloze ukládá appka někam do souboru.


  • 0

#393 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 23 červen 2020 - 7:16

Čili je to horší než by se dalo předpokládat - po správné odpovědi se labka automaticky zaloguje a logické by bylo, aby se návštěva zóny smazala....Njn, GS - je hezké věřit, že normální je hrát podle pravidel, jenže v programování bývalo kdysi zvykem ošetřit všechny možnosti. Dneska už asi ne?
  • 1

#394 xjurasek

xjurasek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 291 příspěvků(y)

Publikováno 23 červen 2020 - 8:06

Hm, dost velká díra - smutné. Také jsem předpokládala, že se bere hráč a ne zařízení.
Už vidím, jak si někteří experti začnou na eventech měnit mobily a odpovědi. :-(
Ale vlastně jsem v době testování smazala apku a nainstalivala znova - dál si odněkud tahala, že jsem na místě byla a já předpokládala, že právě podle nicku. Že podle zařízení mě ani ve snu nenapadlo.

 

Ano, logicky by člověk očekával, že při odhlášení dojde k promazání cache (ve smyslu dočasných souborů aplikace). Můžou argumentovat tím, že je to vhodné pro rodiny, které můžou použít zařízení k dodatečnému zalogování ostatních členů (a může to působit jako logování z gauče), ale to už jen vymýšlím, k čemu se dá takové chování aplikace smyslupně využít. Myslím ale, že na tohle sedí termín "Hanlonova břitva".


  • 0

#395 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 23 červen 2020 - 8:26

Když tu píšete, tak koukám, že alespoň musí být aplikace spuštěná. Na místě, kde jsem byl teď na dovolené, ale neuvědomil jsem si, že tam jsou LABky, telefon jsem měl, ale neměl jsem puštěnou aplikaci, tak mi to otázky nezobrazí... Takže si ta místa opravdu ukládá aplikace.


  • 0

#396 xjurasek

xjurasek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 291 příspěvků(y)

Publikováno 23 červen 2020 - 8:29

Když tu píšete, tak koukám, že alespoň musí být aplikace spuštěná. Na místě, kde jsem byl teď na dovolené, ale neuvědomil jsem si, že tam jsou LABky, telefon jsem měl, ale neměl jsem puštěnou aplikaci, tak mi to otázky nezobrazí... Takže si ta místa opravdu ukládá aplikace.

 

Uf, nenavadej je, jeste by zacali polohu nacitat z nejake historie zarizeni z google a uz by bylo falsovani dostupne siroce pro vsechny :-).

 

Nejen, ze musi byt aplikace spustena, ale musi byt nactena dana konkretni serie. Tj, kdyz jdes po prekryvajicich se seriich, musis mezi nimi preskakovat.


  • 0

#397 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 23 červen 2020 - 9:44

A co takhle, kdyby změnili LABky tak, že bychom jen chodili s mobilem v kapse a tu by ti naskočila LABka, že jsi byl na místě, tam by ti naskočila LABka, že jsi tam už byl, nejlépe ještě i s historií od založení prvních LABek. To by se teprve sbíraly ty bodíky... To by bylo teprve něco :-)


  • 0

#398 xjurasek

xjurasek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 291 příspěvků(y)

Publikováno 23 červen 2020 - 9:48

A co takhle, kdyby změnili LABky tak, že bychom jen chodili s mobilem v kapse a tu by ti naskočila LABka, že jsi byl na místě, tam by ti naskočila LABka, že jsi tam už byl, nejlépe ještě i s historií od založení prvních LABek. To by se teprve sbíraly ty bodíky... To by bylo teprve něco :-)

 

A protoze jsi tam byl jeste nez tam LABka byla (a nevedel jsi, co mas hledat), tak nebude obtezovat s odpovedi a rovnou ji zaloguje jakou found :-).


  • 0

#399 Kreten8

Kreten8

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 755 příspěvků(y)

Publikováno 23 červen 2020 - 10:24

Nová Statenické labky https://www.geocachi...tatenicke-labky
  • 1

#400 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 23 červen 2020 - 10:45

Čili je to horší než by se dalo předpokládat - po správné odpovědi se labka automaticky zaloguje a logické by bylo, aby se návštěva zóny smazala....Njn, GS - je hezké věřit, že normální je hrát podle pravidel, jenže v programování bývalo kdysi zvykem ošetřit všechny možnosti. Dneska už asi ne?

 

Je videt, ze neprogramujes.  ;)  Osetrit vsechny moznosti je nemozne (pokud pominu nejake primitivni situace). Jeden z programatorskych v tipu rika, ze program nelze udelat blbuvzdorny proto, ze blbec je nesmirne vynalezavy a urcite ho napadne neco, co programatora napadnout nemohlo. Tim blbcem nemusi byt clovek s nizsim IQ, ale i s neznalosti v danem oboru, neznalosti terminologie, ... Na pripadnou otazku pak odpovida podle sveho nejlepsiho vedomi, ale chybne s ohledem na situaci. Treba prave toto programator ocekavat nemuze.

 

V Zajickove knize Bity do bytu je par usmevnych prikladu na podobna temata. Napr. uklizecka zavadi o klavesnici a na monitoru se objevi otazka, zda si preje uklidit. Protoze je uklizecka, pochopitelne odpovi ze ano ... A dojde k datove katastrofe. Je to uz dost fousata knizecka, dneska by ty priklady asi neobsaly, ale typove jsou jasne. A knizce se smeju i dneska, mozna prave proto, ze tu starou dobu jsem zazil.


  • 3

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 





0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama