Přejít na obsah


Fotka

Novy server pro Adventure Lab a plugin pro GG


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
1513 odpovědí na toto téma

#81 rsc_cz

rsc_cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 876 příspěvků(y)

Publikováno 08 březen 2020 - 10:12

1) Podle obrázku mi přijde, že tem severní průsečík kousíček území ČR vynechává. Asi bych oba okruhy posunul trochu blíž k sobě a nahoru.

 

2) Tenhle způsob změny GC kódu mi přijde velmi... nešťastný. To že jsou pro to potřeba stanovit nějaká pravidla mi je jasné, ale prodlužování mateřského kódu znamená, že se použije kód úplně jiné keše, což může přinést potíže v budoucnu. Sice asi za hodně dlouho, ale jednou k tomu dojde.

 

Druhá věc je, že takhle nefunguje URL na mateřskou keš. Pomlčku a to co je za ní si gc.com odmaže sám, ale další znaky je už potřeba odmazávat ručně a nevím, koho to napadne udělat.

 

Mnohem rozumnější by mi přišlo, kdyby za pomlčkou byly v případě více sérií k jednomu ME/GE dva znaky, třeba písmeno (A, B, C,...) a číslo (0-9). Fungovalo by pak URL a na první pohled by bylo poznat, že je tam víc sérií labek

 

 

PS: některé GPX soubory mají pořád nějaký problém s kódováním UTF-8, takže je načte asi jen GeoGet

 

LAB_MIGUEL_HERNANDEZ_Para_la_libertad.gpx
LAB_Jak_to_bude_pohadko.gpx
LAB_Aventyr_i_1800talets_Majorna.gpx
 
 
PS2: na stránce s výsledky vyhledávání by mohl být odkaz na úvodní stránku

Tento příspěvek byl upraven od rsc_cz: 08 březen 2020 - 11:31

  • 0

#82 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 789 příspěvků(y)

Publikováno 08 březen 2020 - 11:14

 Veskere uvahy, ktere jsme tady probirali, jsou naprosto trivialni - zadat do prohlizece url, na kterou probiha komunikace aplikace a precist si obsah.

Tohle na mobilu mi tak úplně triviální nepřipadá, zanamená tam mít něco, co monitoruje webovou komunikaci, aplikace sama žádné URL neukazuje. Ale vím, že lidí, co tohle umí, není tak málo.
 


  • 0

#83 martin_tulak

martin_tulak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 573 příspěvků(y)

Publikováno 08 březen 2020 - 11:20

1) Podle obrázku mi přijde, že tem severní průsečík kousíček území ČR vynechává. Asi bych oba okruhy posunul trochu blíž k sobě a nahoru.

 

Posunul jsem východní okruh kousek na sever.

Přiložené miniatury

  • kruhy-updated.png

  • 0

#84 martin_tulak

martin_tulak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 573 příspěvků(y)

Publikováno 08 březen 2020 - 11:28

 

2) Tenhle způsob změny GC kódu mi přijde velmi... nešťastný. To že jsou pro to potřeba stanovit nějaká pravidla mi je jasné, ale prodlužování mateřského kódu znamená, že se použije kód úplně jiné keše, což může přinést potíže v budoucnu. Sice asi za hodně dlouho, ale jednou k tomu dojde.

 

Prodlužování mateřského kódu (pokud je potřeba) děláme jen pomocí znaků I, L, O, S nebo U, což jsou znaky, které GS v GC kódech nepoužívá, takže by to ani v budoucnu nemělo ukazovat na jinou keš. Ohledně pomlčky a teprve za ní prodlužovací znak s pořadovým číslem, to se mi docela líbí. Autoři GPX a gord se setkají za týden na workshopu GG a tam bychom to rádi definitivně dohodli. Ohledně kódování UTF-8, tam mám dost mezery a osobně jsem z toho zoufalý. Snad to zlepším(e).


  • 2

#85 martin_tulak

martin_tulak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 573 příspěvků(y)

Publikováno 08 březen 2020 - 11:52

Nová série "Litovelská NEJ a ještě něco navíc". GPX soubor nahrán na server. Nemá bonusovou keš, není sekvenční.


  • 1

#86 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 08 březen 2020 - 16:25

 

2) Tenhle způsob změny GC kódu mi přijde velmi... nešťastný. To že jsou pro to potřeba stanovit nějaká pravidla mi je jasné, ale prodlužování mateřského kódu znamená, že se použije kód úplně jiné keše, což může přinést potíže v budoucnu. Sice asi za hodně dlouho, ale jednou k tomu dojde.

 

Druhá věc je, že takhle nefunguje URL na mateřskou keš. Pomlčku a to co je za ní si gc.com odmaže sám, ale další znaky je už potřeba odmazávat ručně a nevím, koho to napadne udělat.

 

Mnohem rozumnější by mi přišlo, kdyby za pomlčkou byly v případě více sérií k jednomu ME/GE dva znaky, třeba písmeno (A, B, C,...) a číslo (0-9). Fungovalo by pak URL a na první pohled by bylo poznat, že je tam víc sérií labek

 

 

PS: některé GPX soubory mají pořád nějaký problém s kódováním UTF-8, takže je načte asi jen GeoGet

 

LAB_MIGUEL_HERNANDEZ_Para_la_libertad.gpx
LAB_Jak_to_bude_pohadko.gpx
LAB_Aventyr_i_1800talets_Majorna.gpx
 
 
PS2: na stránce s výsledky vyhledávání by mohl být odkaz na úvodní stránku

 

 

Dej nam chvili. To cislovani v GC kodu neni uplne trivialni. Osobne jsem take pro zachovaniGC kodu, ale ma to svoje hacky, ktere prodiskutujeme. Nicmene tady je sirsi publikum, nekteri dokonce nepouzivaji ani GG, tak mozna ma smysl uvest muj nazor.

 

V tuto chvili se za pomlcku (presneji za spojovnik, abych nebyl za diletanta) pridava poradove cislo labky v serii prevedene z desitkove sady na tricetisestkovou (0-9,A-Z). Prozatim se snad se vsemi seriemi vejdeme do jdnoho znaku, ale plugin pocita i se dvema. To dava 1295 labek v jedne serii.

 

Jako rozumna moznost mi pripada nejvyssi dvouznakove poradove cislo takove, kde bude na prvnim znaku rekneme 0-9 a A-Z by bylo pouzito pro odliseni "cisla" serie prirazene ke stejne rodicovske kesi. Myslim, ze ten rozsah 1-*36=360 labek v serii jako dostaecny. V pripade potreby neni problem pouzit i dalsi cisla az do ZZ s tim, ze se nebude jednat o dalsi serie. Takovych bude minimum, pokud vubecnejaka, takze se to da podle me tolerovat.

 

Priklady:

  • GCxxxxxx-0 ... prvni labka v serii
  • GCxxxxxx-A ... 10. labka v serii
  • GCxxxxxx-10 ... 37. labka
  • GCxxxxxx-A0 ... 1. labka v prvni serii k teto rodicovske kesi (ale take 361. labka v serii, kdyby byla jedina velka serie)
  • GCxxxxxx-B1 ... 2. labka v druhe serii k teto rodicovske kesi

Zustava tak:

  • zachovan rodicovsky kod, z URL se da odstranit snadno spojovnik a vse za nim
  • mame moznost odlisit serie, nemyslim si, ze by omezeni poctu na 360 bylo nejak vyznamne
  • neni problem pouzit cislovani i pro velke serie, jen bude treba si uvedomit, ze pismeno v poradovem cisle neni cislem serie, ale doplnuje vycerpanou ciselnou radu v poctu labek v serii

Vidi v tom nekdo nejakou nevyhodu?


  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#87 dejwy

dejwy

    dejwy

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 215 příspěvků(y)

Publikováno 08 březen 2020 - 17:08

Pokud platí, že 0=první, pak nevychází A=desátá.
(jen poznámka - jak to jde od nuly, tak je v tom vždy čurbes :-) )
  • 0

#88 rsc_cz

rsc_cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 876 příspěvků(y)

Publikováno 08 březen 2020 - 18:41

To s tou desátou mě napadlo taky  :)

 

Že je potřeba systém číslování nějak sjednotit mi je jasné. Když se teď psalo, že se "trochu čistily GC kódy" tak mi přišlo, že se už dohodnul nějaký systém a nepřišel mi úplně nejlepší. Že se GC kód prodlužuje znaky které v něm vůbec nejsou mi nedošlo (možná by mě něco napadlo kdyby tam bylo O, ale jinak si vůbec nepamatuju, která a kolik písmen to vlastně je). Každopádně URL podle GC kódu pak prostě nefunguje.

Za ty roky se zaběhlo, že se použije GC kód a za něj pomlčka s číslem/písmenem, což mi přijde tak nějak přirozené.

 

Mě by se nejvíc líbilo číslování 0-9 pokud je u ME/GE jenom jedna série a A0-A9, B0-B9, ... při více sériích. Z pohledu lidského chápání mi to přijde nejjasnější (hned vidím, že sérií je víc a orientuji se i uvnitř ní).

Třeba Praga Astronomica má tři série (tuším 10+7+7), takže by to bylo hezky přehledné. Při použití jednoznakového 0-Z se nad tím musí přemýšlet...

 

U "ostatních" Adventure Labs by mi nevadilo ani číslování 1-5. Je to sice nekonzistentní s tím co píšu pro ME/GE, ale je jich vždycky maximálně 5 a já nikdy neměl rád indexování od nuly.

 

A samozřejmě netuším, jak do toho případně časem hrábne groundspeak, protože labky jsou s tím svým nezávislým systémem všeho takové dost... problematické...

 

 

Obecně to píšu proto, aby se tu objevil názor uživatele a případně se to odladilo už na začátku, protože šťourat po čase do už zaběhnutého systému vždycky přináší spoustu komplikací... A pokud se neozve nikdo, tak s tím přeci všichni souhlasí  ;)


  • 1

#89 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 08 březen 2020 - 20:20

 

Obecně to píšu proto, aby se tu objevil názor uživatele a případně se to odladilo už na začátku, protože šťourat po čase do už zaběhnutého systému vždycky přináší spoustu komplikací... A pokud se neozve nikdo, tak s tím přeci všichni souhlasí  ;)

 

To je duvod, proc jsem svu navrh zverejnil.

 

A=10 vlastne 11 :-) je drobnost.

Pouziti pismen k cislovani jsem navrhl kvuli delsim seriim. V Okamziku, kdy bude k jedne rodicovske kesi vice serii, je vhodne se vejit s poradovym cislem labky do jedineho znaku, jinak by byl postfix triznakovy a s celkovou delkou "GC kodu" pak ma rada aplikaci problem. Vetsinou se vejdeme do 0-9, je to tedy v pohode. Ale muj navrh nam dava snad dostatecnou rezervu. Treba ji nevyuzijeme, ale mame ji.


  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#90 xjurasek

xjurasek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 291 příspěvků(y)

Publikováno 08 březen 2020 - 22:24

Tohle na mobilu mi tak úplně triviální nepřipadá, zanamená tam mít něco, co monitoruje webovou komunikaci, aplikace sama žádné URL neukazuje. Ale vím, že lidí, co tohle umí, není tak málo.
 

 

Neinstaloval jsem nic do mobilu, jen jsem se podival na firewallu (potazmo proxy) s cim aplikace komunikuje. Troufam si tvrdit, ze existuje vetsi mnozstvi lidi, kteri umi tohle poslechnout, nez tech, kteri umi ziskane api vyuzit. Navic bude platit, ze kdo umi vyuzit api, umi i poslechnout komunikaci (nikoliv naopak).

 

Ano, nemuselo spoustu lidi napadnout, ze bude api takto verejne popsane, ale porad plati, ze radeji at zrusi verejny pristup, nez abychom se tvarili, ze o nicem nevime. Je to takova light verze "Security through obscurity" (viz. treba https://cs.wikipedia...ough_obscurity)


  • 0

#91 xjurasek

xjurasek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 291 příspěvků(y)

Publikováno 08 březen 2020 - 22:31

Panove smekam pred webem https://labgpx.cz/, pekna prace.

 

Napadlo me jeste jedno vylepseni - obecne mi chybi, ze nelze nastavit notifikaci na nove lab serie, slo by nejak zakomponovat (cimz ale delate praci za GS). Chapu, ze mailove subscribce je velky opruz, ale co zverejnovat nove gpx soubory pres RSS kanal?


  • 0

#92 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 09 březen 2020 - 8:36

Neni to spatny napad, uvidime, co s tim pujde delat.  ;)


  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#93 Solim

Solim

    Introvert

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 870 příspěvků(y)

Publikováno 09 březen 2020 - 9:26

Já vždy tvrdil, že analogový svět se od digitálního liší právě o jedničku a mám s tím problém celý život neb nikdy nejsem schopen zjistit zda o +1 nebo o -1.

 

Já bych se klonil k indexování i normalních LAB 1...5.  To by umožňovalo normální lidské chápání posloupnosti.

U eventových 0...9 nebo 1...0 (to je běžné v telefonní praxi, kde nula je až na konci číselníku) a k tomu další index písmeno A...Z, pokud bude víc serii LABek.

GC kód před polmčkou bych nechal.

 

GCxxxxx-1 ... GCxxxxx-5    (pro normální LABky)

GCxxxxx-A0 ... GCxxxxx-A9 nebo GCxxxxx-0A ... GCxxxxx-9A  (pro eventové LABky)  případně GCxxxxx-0  ... GCxxxxx-9  (pokud nude mít event jen jednu sérii).

 

Tím, zda se začína 0 nabo 1 by se daly rozlišit eventové od běžnáých LABek.

 

Pro mne je důležité aby jedna série LABek měla svůj vlastní číselný rozsah, pokud zústanou LABky v rozsahu 5 LABek u bežných a 10 u eventových tak je to řešitelné. Pokud se to časem zvrhne, tak by asi musel být rozsah 0...9, A...Z. Ale zatím to vypadá, že to drží v rozmezí 5 a 10.

 

P.S. to rozlišování pomocí znaků I, L, O, S, U mi přijde nešťastné, neb to nejsou znaky za sebou, je to jen 5 znaků a do budoucna by to neumožnilo snadné rozšiřování.


Tento příspěvek byl upraven od Solim: 09 březen 2020 - 9:30

  • 1

iGET Blackview GBL6000Pro, Android 11, a:Drake 6.08 + OSM (paws), GeoGet 2.11.8.821, GeoKuk 5.1.0, Locus Map 4

 

S úsměvem jde vše líp


#94 nalano

nalano

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 631 příspěvků(y)

Publikováno 09 březen 2020 - 10:46

Rychlá připomínka: 0 nechť je vždy před 1. Jinak se rozsype řazení.
Souhlasim. Pokud je víc sérií, je uživatelsky příjemné je číslovat A0..A9,B0..B6,C0..C9.
Pokud jedna série, pak 0..9 . S případně se da po 9 následovat A..Z, jak bylo uvedeno.
  • 4

#95 vkvkvk

vkvkvk

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 307 příspěvků(y)

Publikováno 09 březen 2020 - 11:54

Číslování doporučuji jednotné. Mít u půlky začátek na 0 a u půlky na 1, to by byl guláš. 

Na číslování od nuly jsem si docela zvykl. už i v VBA píšu "option base 0"


  • 0

#96 martin_tulak

martin_tulak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 573 příspěvků(y)

Publikováno 09 březen 2020 - 12:37

Nová série "Litovelská NEJ a ještě něco navíc". GPX soubor nahrán na server. Nemá bonusovou keš, není sekvenční.

 

Tato nová série doznala od publikování změny: stala se sekvenční a dostala bonusovou keš. GPX byl na serveru aktualizován. Pozor na to, abyste se ve vašem GG zbavili starého GC kódu této série.


  • 0

#97 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 789 příspěvků(y)

Publikováno 09 březen 2020 - 12:43

Už v tom zmatek je, většina toho co jsem viděl, je od jedničky, na nulu jsem narazil jednou. Ale pro hledače na hledání i do statistik je to vlastně jedno. Spíš jsem uvítal ukazovat ze série na mapě jen tu první (na novém webu), protože jak se zamíchají tři série do sebe, je v tom guláš. A jestli je to nultá nebo první je mi jedno, chápu ale že při jednotném značení se to dá líp automatizovat. Budou se starší GPX upravovat? Abych je pak v GG neměl dvakrát. Nakonec ale by to bylo řešitelné a ničemu by to tak moc nevadilo.


  • 0

#98 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 09 březen 2020 - 12:53

Panove smekam pred webem https://labgpx.cz/, pekna prace.

 

Napadlo me jeste jedno vylepseni - obecne mi chybi, ze nelze nastavit notifikaci na nove lab serie, slo by nejak zakomponovat (cimz ale delate praci za GS). Chapu, ze mailove subscribce je velky opruz, ale co zverejnovat nove gpx soubory pres RSS kanal?

 

V zakladnim tvaru jsem tam RSS dodelal. Ale urcite je co vylepsovat.


  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#99 georabbits.cz

georabbits.cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 403 příspěvků(y)

Publikováno 09 březen 2020 - 17:06

RSS jsem musel hned vyzkoušet a musím potvrdit, že opravdu funguje :-) Super !

Přiložené miniatury

  • RSS.jpg

  • 0

georabbits.cz.png

Devět z deseti kačerů doporučuje k lovu keší aplikaci  Locus


#100 xjurasek

xjurasek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 291 příspěvků(y)

Publikováno 09 březen 2020 - 18:18

V zakladnim tvaru jsem tam RSS dodelal. Ale urcite je co vylepsovat.

 

Pouzivam feedly a dle vseho je v rss neplatny odkaz. Overoval jsem i ve zdrojaku a neni to parsovanim ze strany ctecky. Napr. u nejnovejsich Turcianskych Teplic je odkaz na stazeni:

https://labgpx.cz/do...3c-330b6adf4298

coz je neplatny odkaz.

 

Jako tresnicka na dortu by slo i vlozit tam treba autora a kraj, resp. v nejake podobe ta policka, ktera lze na webu labgpx.cz filtrovat apod.


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama