Přejít na obsah


Fotka

Novy server pro Adventure Lab a plugin pro GG


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
1513 odpovědí na toto téma

#41 Sven Gumby

Sven Gumby

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 323 příspěvků(y)

Publikováno 04 březen 2020 - 13:17

Ano, sdílení finálek je proti pravidlům. Jenže GHQ nemá (a podle mě ani nechce mít) armádu na jejich vymáhání. Takže k*k*ti prostě podvádět budou. Pochybuji, že se na situaci cokoli změní.

A chápu, že ownerům to hodně a právem vadí.


  • 2

#42 xjurasek

xjurasek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 291 příspěvků(y)

Publikováno 04 březen 2020 - 13:32

Jen tu zopakuji, co jsem už jednou psal: aplikace na Turistické známky se pomocí Fake GPS oblbnout nedá, pozná, že souřadnice jsou podvržené a odmítne návštěvu daného místa potvrdit. Takže když je šikovný programátor, tak se aplikace dá udělat tak, aby se jí souřadnice pomocí Fake GPS nedaly podvrhnout.

 

Proto jsem prave uvadel root telefon. Laicky si predstavuju, ze aplikace cte nejaky priznak v systemu "zapnuta emulace gps ano/ne". Pokud mam k telefonu plna prava, nevidim moznost, jak z hlediska aplikace poznat, ze je tento priznak podvrhnuty.


  • 0

#43 Doggy_TeamLost

Doggy_TeamLost

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 289 příspěvků(y)

Publikováno 04 březen 2020 - 13:57

No ty pravidla pokud nejsou v češtině, tak nevím nevím, jestli je to vymahatelné.

Tento příspěvek byl upraven od Doggy_TeamLost: 04 březen 2020 - 13:59

  • -7

#44 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 04 březen 2020 - 14:05

Je to jejich server, jejich pravidla. Abys mohl server pouzivat, tak jsi s temi pravidly musel souhlasit. Pokud jsi jim nerozumnel, pak jsi nemel odkliknout, ze s tim souhlasis. Nemas zadny pravni narok jejich server pouzivat.


  • 6

#45 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 04 březen 2020 - 14:25

Ahoj, předem velmi děkuji za odvedenou práci. Včera jsem vyzkoušel plugin a vše fungovalo. Dnes při spuštění mi skript padá na tuto chybu

[Script Runtime Error]: LabForGg.ggp.pas
Exception: ''03.03.2020'' is not a valid date
Routine: GETIMPORTTIME

Příčina je v tom, že mám nastavený formát data jako 5.4.2017 (bez 0) a nezafunguje tam správně parsování řetězců. Vzhledem k tomu, že se do ini ukládá datum v pevném formátu, nezávislém na nastavení, dovolil jsme si malou úpravu, na které už mi to vše (asi) funguje, jak má.

procedure GetImportTime; // nacte cas posledniho importu z INI souboru
var s:string;
    ini:TMemIniFile;
    dtd, dtt:TDateTime;
    aYear, aMonth, aDay: word;
    aHour, aMinute, aSecond: word;
begin
  ini:=TMemIniFile.Create(GetIniPathname());
  try
    s:=ini.ReadString(GEOGET_DBNAME,'LastImport','');
    if(s<>'') then begin
      aDay := StrToIntDef(Copy(s, 1, 2), 0);
      aMonth := StrToIntDef(Copy(s, 4, 2), 0);
      aYear := StrToIntDef(Copy(s, 7, 4), 0);
      aHour := StrToIntDef(Copy(s, 12, 2), 0);
      aMinute := StrToIntDef(Copy(s, 15, 2), 0);
      aSecond := StrToIntDef(Copy(s, 18, 4), 0);
      if TryEncodeDate(aYear, aMonth, aDay, dtd) and
         TryEncodeTime(aHour, aMinute, aSecond, 0, dtt) then begin
        GgForm_dtSearchDate.Date := dtd;
        GgForm_dtSearchTime.Time:=dtt;
      end;
    end;
  finally
    if(ini<>nil) then ini.Free();
  end;
end;

Toto jsem přesunul z vedlejšího vlákna.

 

Diky, aplikuju to.


  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#46 Y&MD

Y&MD

    Advanced Rejpal

  • Members
  • PipPipPip
  • 481 příspěvků(y)

Publikováno 04 březen 2020 - 14:27

Proto jsem prave uvadel root telefon. Laicky si predstavuju, ze aplikace cte nejaky priznak v systemu "zapnuta emulace gps ano/ne". Pokud mam k telefonu plna prava, nevidim moznost, jak z hlediska aplikace poznat, ze je tento priznak podvrhnuty.

Z pohledu programatora - emulaci gps podle me poznat nejde, jedine treba par sekund sledovat kolisani presnosti a podle toho odvodit, ze to bude asi real, ale dokazu si predstavit, ze tohle by umela ta emulacni appka napodobit. Podle me je reseni mnohem jednodussi - v androdu muzes velmi snadno udelat dotaz co mas nainstalovane za appky, takze pokud si autor te appky Tur.znamky udelal blacklist emulacnich appek, tak jen kontroluje, jeslti ji mas v telefonu a pak te nepusti. Nebo mozna vysledoval nejaky aktivni prvek te appky, cert vi. Kazdopadne je dobre, ze to jde.

 

U te appky k labkam - ja myslim, ze je tam zasadni rozdil v tom, ze ji delali americani, kteri nepredpokladaji, ze by to nekdo chtel obchazet. Tu appku Tur.znamky delal Cech, takze je mu jasne, ze to uzivatele zkusi a verim ze mu prinasi velkou radost to, ze to nekdo zkusi a nejde mu to.


  • 3

#47 xjurasek

xjurasek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 291 příspěvků(y)

Publikováno 04 březen 2020 - 14:47

Z pohledu programatora - emulaci gps podle me poznat nejde, jedine treba par sekund sledovat kolisani presnosti a podle toho odvodit, ze to bude asi real, ale dokazu si predstavit, ze tohle by umela ta emulacni appka napodobit. Podle me je reseni mnohem jednodussi - v androdu muzes velmi snadno udelat dotaz co mas nainstalovane za appky, takze pokud si autor te appky Tur.znamky udelal blacklist emulacnich appek, tak jen kontroluje, jeslti ji mas v telefonu a pak te nepusti. Nebo mozna vysledoval nejaky aktivni prvek te appky, cert vi. Kazdopadne je dobre, ze to jde.

 

Dovolim si opet argumentovat rootnutym telefonem - kdyz budu mit vyssi prava, nic mi nebrani aplikaci rict, ze fake gps neni nainstalovana. I kdyz v tu chvili ji asi nemusim mit nainstalovanou a jako root rovnou reknu pozici, kde se telefon "nachazi".


  • 0

#48 Y&MD

Y&MD

    Advanced Rejpal

  • Members
  • PipPipPip
  • 481 příspěvků(y)

Publikováno 04 březen 2020 - 14:58

Asi jo, je to mozny. Nemam rootnuty telefon a nikdy jsem tu potrebu nemel, takze ani nevim jak se to chova a co to umoznuje.


  • 0

#49 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 784 příspěvků(y)

Publikováno 04 březen 2020 - 15:00

To už bychom tu rovnou mohli zavést hackercaching jako samostatnou hru. Některé tyto konstrukce by vyžadovaly znalosti na úrovni systémového programátora. Neříkám, že takoví nejsou, neříkám, že nejsou podvodníci, ale průnik těchto množin asi neodpovídá množství podvodníků ve hře. Bude asi existovat nějaký jednodušší způsob, jak podvádět.


  • 1

#50 xjurasek

xjurasek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 291 příspěvků(y)

Publikováno 04 březen 2020 - 15:15

Asi jo, je to mozny. Nemam rootnuty telefon a nikdy jsem tu potrebu nemel, takze ani nevim jak se to chova a co to umoznuje.

 

Taky nemam rootnuty telefon a jedine, proc bych o tom uvazoval, je moznost odstranit ty tuny balastu, ktere mi tam predpripravil samsung. Spis mi slo o to, ze pokud budu nejvyssi opravneni v telefonu (tj. budu mit opravneni vyssi nez ma aplikace), muzu ji podsouvat v podstate vsechno.

 

To už bychom tu rovnou mohli zavést hackercaching jako samostatnou hru. Některé tyto konstrukce by vyžadovaly znalosti na úrovni systémového programátora. Neříkám, že takoví nejsou, neříkám, že nejsou podvodníci, ale průnik těchto množin asi neodpovídá množství podvodníků ve hře. Bude asi existovat nějaký jednodušší způsob, jak podvádět.

 

Mas samozrejme pravdu, tohle nema s geocachingem nic spolecneho. Spis to byla diskuse nad nedokonalosti systemu a co by slo udelat pro zlepseni. V tom jsem ale spis pesimista.

 

Kdyz totiz nebude jednoduchy zpusob, casem se najde nekdo, kdo ten slozitejsi zjednodusi. Treba misto sloziteho opisovani souradnic z finalkoveho serveru naserviruje aplikaci, ktera rovnou bude upravovat souradnice davkove (nevim, jestli neco takoveho existuje, jen mi to prislo jako dobry priklad). Proste lidi jsou lini a co jde automatizovat, na to se casem automat najde. Driv si studenti psali tahaky (aspon se tim neco naucili), pak si tahaky opisovali (to uz bylo horsi) a ted si je rovnou tisknou ve vice kopiich...


  • 0

#51 vkvkvk

vkvkvk

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 306 příspěvků(y)

Publikováno 04 březen 2020 - 15:30

Spis mi slo o to, ze pokud budu nejvyssi opravneni v telefonu (tj. budu mit opravneni vyssi nez ma aplikace), muzu ji podsouvat v podstate vsechno.

Dle mého skromého odhadu bys musel do systému hodit svůj driver na GPS. Druhou možností je na počítači napsat si emulaci GPS modulu připojovaného přes bluetooth a přesvědčit mobil, aby ho používal.

Nakonec můžeš vyrazit na správný eshop a koupit rušičku GPS, která podstrčí libovolné souřadnice všem zařízením v dosahu.

Není lepší šlápnout do pedálů a objet to?


  • 1

#52 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 04 březen 2020 - 15:46

No jo, ale nekomu jde o ten princip, ze to dokaze obejit, na pracnosti nezalezi  :D

 

Ja budu taky radej 5 hodin programovat, nez abych 20 minut opisoval nejake souradnice. (A pak kdo je linejsi...)


  • 2

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#53 xjurasek

xjurasek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 291 příspěvků(y)

Publikováno 04 březen 2020 - 15:47

Dle mého skromého odhadu bys musel do systému hodit svůj driver na GPS. Druhou možností je na počítači napsat si emulaci GPS modulu připojovaného přes bluetooth a přesvědčit mobil, aby ho používal.

Nakonec můžeš vyrazit na správný eshop a koupit rušičku GPS, která podstrčí libovolné souřadnice všem zařízením v dosahu.

Není lepší šlápnout do pedálů a objet to?

 

Pokud máš oprávnění systému, můžeš odchytávat systémová volání a modifikovat je (resp. je to tak v linuxu, předpokládám, že tohle Android podědil), v podstatě je ale irelevantní, jestli data podstrkuješ přes systémové volání nebo vlastní driver. Ale Tvé další nápady jsou ještě lepší, to musím uznat :)

 

Bez výhrad souhlasím s tím, že je lepší šlápnout do pedálů a provětrat se. A rád budu věřit, že takových lidí je většina.


  • 0

#54 vkvkvk

vkvkvk

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 306 příspěvků(y)

Publikováno 04 březen 2020 - 15:54

Ja budu taky radej 5 hodin programovat, nez abych 20 minut opisoval nejake souradnice.

To znám. Teď jsem se trápil hledáním písmenek u s t i n a d l a b e m v pražských keších. Nejdřív jsem si v GG vybral špatný export, pak otravoval ownera, zda tu kešku někdo nedisabloval a nakonec natrénoval práci s xml (gpx export byl OK). Proč radši nejdu na finálky??


  • 0

#55 xjurasek

xjurasek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 291 příspěvků(y)

Publikováno 04 březen 2020 - 15:55

No jo, ale nekomu jde o ten princip, ze to dokaze obejit, na pracnosti nezalezi  :D

 

Ja budu taky radej 5 hodin programovat, nez abych 20 minut opisoval nejake souradnice. (A pak kdo je linejsi...)

 

Opět nejde než souhlasit. V obou případech je to ale věcí zájmu o danou věc, případně vzdělávání/trénování se. V tu chvíli se na pracnost/náklady nehledí.

 

Připomělo mi to kamaráda při nedávných hrách ve hře GO - umělá inteligence vs. nejlepší hráči: "Každý se zajímá o to, jaký byl průběh hry a analyzují partie. Mě by zajímalo, jak je to naprogramované."


  • 0

#56 mirek454

mirek454

    mirek454

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 209 příspěvků(y)

Publikováno 04 březen 2020 - 15:56

Prosím, přečti si tohle:

https://www.geocachi...ents/termsofuse

D. Restrictions.

xv. Publish on our websites or anywhere else, solutions, hints, spoilers, or any hidden coordinates for any geocache, Adventure Lab or Lab Cache without consent from the owner.

Hmm, díky tomu, že anglicky absolutně neumím, dal jsem si text celého dokumentu přeložit Googlem. A po tom strojovém překladu tam čtu toto:

 

xv. Publikujte na našich webových stránkách nebo kdekoli jinde, řešení, rady, spoilery nebo skryté souřadnice všech geocache, Adventure Lab nebo Lab Cache bez souhlasu vlastníka.

 

Já vím, že je to špatně přeložené, ale ten dokument v češtině (asi) neexistuje, takže co mám jakožto čech, mluvící jen a pouze česky dělat? Přeložit překladačem. Ale...


  • 0

#57 davidb11

davidb11

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 087 příspěvků(y)

Publikováno 04 březen 2020 - 15:59

Hmm, díky tomu, že anglicky absolutně neumím, dal jsem si text celého dokumentu přeložit Googlem. A po tom strojovém překladu tam čtu toto:

 

xv. Publikujte na našich webových stránkách nebo kdekoli jinde, řešení, rady, spoilery nebo skryté souřadnice všech geocache, Adventure Lab nebo Lab Cache bez souhlasu vlastníka.

 

Já vím, že je to špatně přeložené, ale ten dokument v češtině (asi) neexistuje, takže co mám jakožto čech, mluvící jen a pouze česky dělat? Přeložit překladačem. Ale...

Jenže ty jsi vynechal to nad tím!
D. Restrictions.

Což znamená "omezení"- takže vše pod bodem XV. je nutno brát jako zakázané.


  • 0

#58 vkvkvk

vkvkvk

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 306 příspěvků(y)

Publikováno 04 březen 2020 - 16:02

Gorde kde je ke stažení plugin finalky.cz.ggp.pas? ;)


  • 1

#59 dejwy

dejwy

    dejwy

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 215 příspěvků(y)

Publikováno 04 březen 2020 - 18:35

Gorde kde je ke stažení plugin finalky.cz.ggp.pas? ;)


Jednu chvíli bylo něco podobného součástí checkeru. Po pár dnech to putovalo do mrazáku.
  • 0

#60 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 04 březen 2020 - 20:51

Ten mam doma v supliku a tajne ho furt pouzivam. Ale kdybych do zverejnil, uz bych nemohl byt nejlepsi, tak ze mate smolika a musi si ho napsat kazdy sam.  :P


  • 6

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 





1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama