Přejít na obsah


Fotka

Novy server pro Adventure Lab a plugin pro GG


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
1513 odpovědí na toto téma

#161 Mr.Seaman

Mr.Seaman

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 12 příspěvků(y)

Publikováno 19 březen 2020 - 18:59

Ahoj, bylo by mozny, aby to umelo i stahovat "nalezy"? Udelal jsem par serii, ale v danou chvili jsem neshanel GPX a ted mi to dela bordel ve statistikach... Dik

 

Jinak diky za super praci...


Tento příspěvek byl upraven od Mr.Seaman: 19 březen 2020 - 19:00

  • 0

#162 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 111 příspěvků(y)

Publikováno 19 březen 2020 - 19:02

Nevim o moznosti stahovat nalezy. Tedy ta moznost existuje, ale jen pro autorizovanou aplikaci. Nas plugin se ovsem za takovou aplikaci rozhodne povazovat neda. Takova aplikace je asi jen jedina - ta jejich. 


  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#163 Solim

Solim

    Introvert

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 870 příspěvků(y)

Publikováno 19 březen 2020 - 20:52

Asi jedině: https://labs.geocaching.com/logs . Otevřít si to v druhém okně a v GeoGetu si vyfiltrovat LABky a postupne po nich jet a nastavovat nalezy. Da se najednou oznacit i vice LABek a nastavit nalez najednou. Pokud jich máš nalezeno do cca 200, tak je to otazka cca 15 minut.


  • 0

iGET Blackview GBL6000Pro, Android 11, a:Drake 6.08 + OSM (paws), GeoGet 2.11.8.821, GeoKuk 5.1.0, Locus Map 4

 

S úsměvem jde vše líp


#164 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 792 příspěvků(y)

Publikováno 20 březen 2020 - 8:12

Pokud ti nejde o správné pořadí nálezů, lze nastavit nález hromadně, např. pro celou sérii, máš tam ale pak stejný čas. Já nastavuju pro každou labku čas jiný, cca po 10 minutách. Ale je to vlastně jedno.


  • 0

#165 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 111 příspěvků(y)

Publikováno 20 březen 2020 - 13:23

Hlasim, ze jsme o trochu vylepsili keskomapu s labkama. Uz z ni jde stahovat gpx soubor, ...


  • 1

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#166 zemani

zemani

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 13 příspěvků(y)

Publikováno 20 březen 2020 - 22:38

Ahoj, označila jsem si ke stažení ty 3 zrušený brněnský série, ale ve staženém zipu jsou jen první 2...
Třetí jsem stáhla dodatečně, tak jen pro info, kdyby to někdo chtěl opravit.
Jinak díky všem, kdo se na tom podílejí!


  • 0

#167 Jazzlinka

Jazzlinka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 343 příspěvků(y)

Publikováno 20 březen 2020 - 22:47

Mohli by mě prosím kontaktovat kačeři, kteří odlovili v minulosti některé z těchto LAB?

  • Zřícenina hradu Rokštejn
  • Terezínské hry 2014
  • Terezinske Labky 2016 (Terezin Labs 2016)
  • Terezin: sifry (Ciphers - Chiffren)

EDIT: děkuji Petrs11 a Lence od ufemezumici za poskytnutí tří sérií. Pokud máte odlovené ještě jiné LABky, které nejsou zveřejněny na labgpx.cz, ozvěte se prosím.


Tento příspěvek byl upraven od Jazzlinka: 21 březen 2020 - 10:53

  • 0

#168 georabbits.cz

georabbits.cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 403 příspěvků(y)

Publikováno 20 březen 2020 - 23:14

Ahoj, označila jsem si ke stažení ty 3 zrušený brněnský série, ale ve staženém zipu jsou jen první 2...
Třetí jsem stáhla dodatečně, tak jen pro info, kdyby to někdo chtěl opravit.
Jinak díky všem, kdo se na tom podílejí!

 

Díky za informaci. Opravdu je tam něco rozbitého...


  • 1

georabbits.cz.png

Devět z deseti kačerů doporučuje k lovu keší aplikaci  Locus


#169 martin_tulak

martin_tulak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 573 příspěvků(y)

Publikováno 21 březen 2020 - 13:48

U nás sice moc ven teď nechodíme, ale dnes přibyly dvě polské série (nedaleko našich hranic) a jedna na Slovensku. Najdete je jako obvykle na labgpx.cz.


  • 0

#170 ubuster

ubuster

    ubuster

  • Members
  • PipPipPip
  • 583 příspěvků(y)

Publikováno 21 březen 2020 - 17:56

U nás sice moc ven teď nechodíme, ale dnes přibyly dvě polské série (nedaleko našich hranic) a jedna na Slovensku. Najdete je jako obvykle na labgpx.cz.

Bezva práce, Tuláku. Díky.


  • 0

HW: Motorola One Action _ Garmin eTrex Legend HCx

SW: c:geo _ WhereYouGo _ GDAK _ GCC _ Go(x)°


#171 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 792 příspěvků(y)

Publikováno 21 březen 2020 - 20:03

Funguje už stahování přes plugin? Smazal jsem všechny nenalezené, že si je stáhnu znovu, ale nestáhlo se nic. Plugin jsem aktualizoval, ale automaticky to nešlo.

Pokud to ještě nejde, počkám.


  • 0

#172 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 111 příspěvků(y)

Publikováno 21 březen 2020 - 21:23

Rozhodne by stahovani pluginam melo fungovat. Ja to jinak nedelam.

 

Mas rozumne nastavene parametry pro vyhledani? Co mas zaskrtnuto, ze se ma pri stazeni udelat?


  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#173 nalano

nalano

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 631 příspěvků(y)

Publikováno 21 březen 2020 - 22:23

Nová verze pluginu se neukazuje v GG. Je potřeba plugin stáhnout ručně.
  • 1

#174 Solim

Solim

    Introvert

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 870 příspěvků(y)

Publikováno 21 březen 2020 - 22:30

Dnes jsem spustil plugin s parametry "jen později publikované" a "jen ty co nejsou v GeoGetu" a našlo mi to 54 serií, když jsem odškrtl "jen ty co nejsou v GeoGetu" tak mi to našlo 55 serií a to jsem aktualizoval včera, bylo v tom mnoho eventových archivovaných serii, které v GG už mám.

 

Tak jsem si pro jistotu vytiskl ty nalezene labky a importoval jsem to vše do GG, asi třetinu mi to hlásilo jako nových, zbytek jako aktualizovaných, ale naštěsti se nalezené nezměnily. A u těch co jsem už měl v GG jako nenalezené na první pohled taky žádná změna.


  • 0

iGET Blackview GBL6000Pro, Android 11, a:Drake 6.08 + OSM (paws), GeoGet 2.11.8.821, GeoKuk 5.1.0, Locus Map 4

 

S úsměvem jde vše líp


#175 martin_tulak

martin_tulak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 573 příspěvků(y)

Publikováno 21 březen 2020 - 22:37

Dnes jsem spustil plugin s parametry "jen později publikované" a "jen ty co nejsou v GeoGetu" a našlo mi to 54 serií, když jsem odškrtl "jen ty co nejsou v GeoGetu" tak mi to našlo 55 serií a to jsem aktualizoval včera, bylo v tom mnoho eventových archivovaných serii, které v GG už mám.

 

Tak jsem si pro jistotu vytiskl ty nalezene labky a importoval jsem to vše do GG, asi třetinu mi to hlásilo jako nových, zbytek jako aktualizovaných, ale naštěsti se nalezené nezměnily. A u těch co jsem už měl v GG jako nenalezené na první pohled taky žádná změna.

 

Hlavní dnešní změny byly v doplnění oficiálních ID pro série, vesměs archivované. My jsme dříve nevěděli, jak se dostat k těm archivovaným ID. Když to Jazzlinka zjistil, pustil se do toho. Takových změn by nemělo být už příště mnoho.


  • 0

#176 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 111 příspěvků(y)

Publikováno 22 březen 2020 - 6:29

Nová verze pluginu se neukazuje v GG. Je potřeba plugin stáhnout ručně.

 

Aha, tak to mam nekde chybku. Kouknu na to.


  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#177 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 111 příspěvků(y)

Publikováno 22 březen 2020 - 6:49

Hlavní dnešní změny byly v doplnění oficiálních ID pro série, vesměs archivované. My jsme dříve nevěděli, jak se dostat k těm archivovaným ID. Když to Jazzlinka zjistil, pustil se do toho. Takových změn by nemělo být už příště mnoho.

 

Ja to doplnim trochu technickym vysvetlenim.

 

Geoget ma jako jedinecny identifikator kese GC kod.  Tento GC kod (rikame tomu GC kod rodicovske kese) my pouzivame k tomu, ze od nej odvozujeme GC kody labek v serii, abychm labky mohli ulozit do GeoGeti databaze. To uz kdysi zavedl Haluma a neni duvod toto rozumne znaceni. Bohuzel k jedne rodicovske kesi muze byt nekolik serii. To resime tak, ze pred poradove cislo kese v serii davame znak serie.

 

GS vsak ma LABky naprosto samostatne a zadny GC kod nemaji. Zato maji jedinecne ID (protoze tech ID je mnoho, ma ho kazdy nick, kazda kes, kazdy log, ..., rikame tomu LabId). Vazbu mezi LabId a GC kodem labky vytvarime az v GeoGetu zapisem LabId do tagu.

 

Tolik technikalie se soucasnymi znalostmi.

 

Ovsem tyto znalosti jsme nemeli od zacatku a kdyz uz jsme treba vetsinu vedeli, zase jsme se k nekterym hodnotam neumeli dostat.  To je priklad LabId starych serii, ktere se v mobilni aplikaci neukazuji a abych si je zobrazil v browseru, potreboval jsem LabId - trochu zacarovany kruh. Proto jsme jim davali sve vlastni LabId. Jazzlinka vsak prisel na to, jak to LabId ziskat i pro stare a v podstate nedostupne serie. Abychom v tom meli jednotnost a poradek, rozhodli jsme se to nase LabId prepsat spravnou hodnotou.

 

No, a ted ta nejasnost ohledne "novych" serii, ktere vybira plugin zda jsou nebo nejsou v GG. Protoze u serie se muze menit prakticky cokoli - jmeno;  odvozeny GC kod treba kdyz se pozdeji publikuje bonusova keska k serii; typ serie (sekvencni se zmeni na nesekvencni nebo naopak); poradi labek v serii; jmena labek, ... - je jedina moznost, jak serii identifikovat prave podle toho LabId. A protoze jsem jej zmenili, hlasi se jako nove a jeste neexistujici v GG.

 

(Jen pro zajimavost, abyste vedeli, s cim se musime potykat, vcera jsem objevil LABku, ktera nema zadne souradnice! Presto ma otazku, na kterou je treba odpovedet. Jak ji tedy dostat do GG?)

 

Snad jsem vas nezahltil prilis velkymi podrobnostmi ... 

 

EDIT: jo, jeste drobnost. Pokud se zmeni jen LabId, pri importu je pro GG nejdulezitejsi hodnota GC kod. Pokud se ten nezmeni, tak se vsechny ostatni hodnoty v databazi aktualizuji a vse se tedy jevi jako ze se nic nezmenilo. To LabId totiz normalne nevidite.


Tento příspěvek byl upraven od gord: 22 březen 2020 - 6:52

  • 3

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#178 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 792 příspěvků(y)

Publikováno 22 březen 2020 - 7:30

Plugin jsem si aktualizoval ručním stažením, automaticky to nešlo, ve správci to ani nepsalo, že by byla nová verze, na geoget.cz byla.

Smazal jsem nenalezené série labek, dal přes plugin vyhledat jihočeské, našlo jich to asi 14 (bez ohledu na zatržítko, zda je mám v GG), dal importovat, vše proběhlo, ale v GG se neukázaly. Vrátil jsem databázi ze zálohy a víc jsem nedělal.

EDIT: Jsem slepejš, přehlédl jsem zatržítko Importovat do geogetu, funguje to. A i to, že importované touto verzí pluginu se pro příště nenabízejí, pokud mám zatržítko

Jen ty, co nejsou v GG. Ty, které tam mám od dříve, se nabízejí dál, zřejmě kvůli novému jednočíslicovému značení. Týká se to i nalezených, takže je radši předělám.


Tento příspěvek byl upraven od mpik: 22 březen 2020 - 7:41

  • 0

#179 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 111 příspěvků(y)

Publikováno 22 březen 2020 - 7:51

Jak jsem psal - omlouvam se za potize, ale kdyz jsme s tim zacinali, netusili jsme jaky bude vyvoj. To je i pripad toho dvojznakoveho cislovani. (My jsme si temi akcemi s upravou dat va GG prosli kazdy nekolikrat, vim o co jde a ze je to piplacka. Ale pro budoucnost jsme se rozhodli system upravit a budem se snazit jej dusledne dodrzovat a jiz nemenit.)


  • 1

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#180 Doggy_TeamLost

Doggy_TeamLost

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 289 příspěvků(y)

Publikováno 22 březen 2020 - 8:19

Jde na RSS feedu si nastavit pouze notifikace na české labky? Jelikož zahraniční mě tak nezajímají a celkem to spamuje :D.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama