Přejít na obsah


Fotka

Novy server pro Adventure Lab a plugin pro GG


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
1513 odpovědí na toto téma

#201 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 01 duben 2020 - 6:10

Mluvíte o času, ale myslíte tím, počítám, jen datum, že? Nebo někde v mých nálezech je k přečtení i čas? To by byla novinka a překvapení. Ale jinak bych tentokrát kritiku GS neviděl tak ostře, protože je tam sice datum v jiném než lokálním čase, ale ten použitý čas je tam uveden, je to UTC (tedy ani ne ten emerický). Příklad: "Completed: 3/15/2020 UTC".

 

Ja nemluvil o casu, ale to tom, ze datum nalezu do streaku pocitaji podle sveho lokalniho casu a ne podle lokalniho casu v miste labky. To nema nic spolecneho s datem a pripadne casem poskytovanym pres API. To je chybna hodnota pro vytvareni statisticke rady a takovou chybu nelze zpetne napravit.

 

Netusim, zda po smazani logu je mozne poslat odpoved znovu, ale to bych si tu jejich chybu musel uvedomit vcas, protoze aplikace dela vse s aktualnim casem - coz je spravne, jen to vyhodnoceni casu maji chybne.


  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#202 Gresaci

Gresaci

    Romana

  • Members
  • PipPipPip
  • 986 příspěvků(y)

Publikováno 01 duben 2020 - 7:54

Vy řešíte čas a mně to dokonce už ve dvou případech, kdy jsem nešla v doporučeném pořadí, napsalo datum u ukončení všech o několik dní dříve.
  • 0

#203 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 01 duben 2020 - 8:08

vsak o tom to pravee je. Ze diky spatne interpretaci casu ti ten nalez pretece do jineho dne.


  • 0

#204 xjurasek

xjurasek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 291 příspěvků(y)

Publikováno 01 duben 2020 - 8:11

vsak o tom to pravee je. Ze diky spatne interpretaci casu ti ten nalez pretece do jineho dne.

 

Ja jsem to prave pochopil tak, ze i kdyz je navenek serie jako nelinearni, tak vevnitr ji berou jako linearni a datum dokonceni serie = datum nalezeni te LABky, kterou povazuji v GS za posledni bez ohledu na fakt, ze jsem nenasel jeste zbyle.


  • 0

#205 Gresaci

Gresaci

    Romana

  • Members
  • PipPipPip
  • 986 příspěvků(y)

Publikováno 01 duben 2020 - 12:52

Tak dnes dokončeno a datum tam mám 13. 12.
  • 0

#206 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 01 duben 2020 - 12:54

Tak jeste jednou a konkretne, pak uz toho necham, chtel jsem na to jen upozornit, ne rozpoutat diskusi.

 

Labku jsem zalogoval 8:23 dne 19.3.2020 a v prehledu nalezu na https://labs.geocaching.com/logs mam u ni napsano, ze jsem ji nasel 3/19/2020 UTC (to UTC tam fakt maji). Ale do streaku se mi zaznamenala s datem 18.3.2020. (To ovsem zjistim jen kdyz se podivam po zalogovani teto labky na statistiky, ktere vytvari GS, ze se nezmenilo datum konce streaku.)

 

Takze nalez je poznacen spravne, ale streak je spatne pocitany. U ostatnich kesi je datum nalezu do streaku zapocteno spravne podle lokalniho casu.


  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#207 SiMateam

SiMateam

    SiMateam

  • Members
  • PipPipPip
  • 43 příspěvků(y)

Publikováno 01 duben 2020 - 19:23

Tak jsem dnes sepsal seznam Adventure LAB keší s access kódami (krátké odkazy) na ně.

 

Seznam je k nalezení na: https://docs.google....LXzf6Ni1LM/edit

 

Předem se omlouvám za nějaký případný překlep. Seznam jsem psal v kuse. Spoustu odkazů (access kódů) nemám a pokud je máte a můžete je poskytnout, tak budu rád. Buď to můžete přidat formou komentáře (ten až si ho přečtu, tak access kód doplním a komentář odstraním) a nebo mailem na simonpetrak@seznam.cz

 

*EDIT 2. 4. 2020 - 19:20: TENTO SOUBOR UŽ NEBUDE AKTUALIZOVÁN!!!, PROTOŽE ODKAZY NA JEDNOTLIVÉ LABKY JSOU UŽ NA LABGPX.CZ POD IKONKOU QR KÓDU U KAŽDÉ LABKY. SEZNAM TEDY VYDRŽEL NECELÝ 1 DEN A K VIDĚNÍ NA ODKAZU JE VIDĚT PRVNÍ A I POSLEDNÍ VERZE SOUBORU, KTERÁ JE Z 1. 4.2020 20:24.


Tento příspěvek byl upraven od SiMateam: 02 duben 2020 - 18:20

  • 0

#208 martin_tulak

martin_tulak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 573 příspěvků(y)

Publikováno 01 duben 2020 - 19:31

Tak jsem dnes sepsal seznam Adventure LAB keší s access kódami (krátké odkazy) na ně.

 

Nejsem si jist, že chápu důvod k sepsání access kodů, ale to není má věc. Jen upozorňuji, že u všech LABek, které máte v GG, je tag " LABsmartLink", který odpovídá tomu, co SiMateam nazývá access kod.


  • 0

#209 SiMateam

SiMateam

    SiMateam

  • Members
  • PipPipPip
  • 43 příspěvků(y)

Publikováno 01 duben 2020 - 19:47

Nejsem si jist, že chápu důvod k sepsání access kodů, ale to není má věc. Jen upozorňuji, že u všech LABek, které máte v GG, je tag " LABsmartLink", který odpovídá tomu, co SiMateam nazývá access kod.


Já jsem to sepsal jen tak. Samozřejmě pokud to zde vadí, tak to smažu.
  • 0

#210 martin_tulak

martin_tulak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 573 příspěvků(y)

Publikováno 01 duben 2020 - 19:56

Já jsem to sepsal jen tak. Samozřejmě pokud to zde vadí, tak to smažu.

 

Ne, rozhodně to vůbec nevadí. Já jen ukázal na další možnost, kde se dají tyto access kody dostat.


  • 0

#211 xjurasek

xjurasek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 291 příspěvků(y)

Publikováno 01 duben 2020 - 20:27

Nejsem si jist, že chápu důvod k sepsání access kodů, ale to není má věc. Jen upozorňuji, že u všech LABek, které máte v GG, je tag " LABsmartLink", který odpovídá tomu, co SiMateam nazývá access kod.

 

Nesel by ten tag vyuzit na labgpx - na mape nebo v prehledu gpx souboru jako odkaz na stranku GC s QR kodem? Je to jen mozna idea do budoucna...


  • 0

#212 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 02 duben 2020 - 6:35

Acces code vs. SmartLink - to je zase ukazka prace GS. Jednu vec na ruznych mistech nazyvaji ruzne. Podobnych prikladu by se naslo vice (treba reference code vs. id, ackoli id je vetsinou ciselny kod, tak prave jen vetsinou). V kazdem pripade je to totez a abych se priznal, tak vlastne nevim, k cemu je to potreba. Jsou labky, ktere tento kod nemaji a jsou labky, ktere tento kod maji, ale ne ve tvaru a seznaky, ktere by slo pouzit do URL. Puvodne to asi bylo zamysleno prave pro URL, je k tomu i funkce v API (ktera je nyni zakazana). Proto tam bylo i doporuceni na pouzite znaky a delku. Ovsem uzivatele doporuceni nedbali a GS (zase polovicate) ty znaky nevynucoval, takze k tomuto ucelu kod nejde pouzit a funkci tedy v API zrusili (to je moje domnenka).

 

Je pravda, ze zobrazeni stranky muze byt z tabulky dostupne a neni. Pisu si to.

 

Ale stejne by me zajimalo, k jakemu ucelu ma ta tabulka s kody slouzit.


Tento příspěvek byl upraven od gord: 02 duben 2020 - 7:13

  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#213 vojtisekp

vojtisekp

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 143 příspěvků(y)

Publikováno 02 duben 2020 - 8:06

Tak jak jsem říkal, posílám GC kód bonusové kešky v Jablonci nad Nisou - Jablonecké věže. GC8NJWV - ovšem nebude to taková a klasická bonusovka, bude to normální multina která bude mít stejné stage, a stejné odpovědi jako LABka, ale bude to možné odlovit i bez zapnutí LABkové aplikace. Ne každý totiž má data, a chtěl bych aby i jiní měli možnost si to odlovit sice ne jako LABku ale jako klasickou multinu.


  • 0

#214 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 02 duben 2020 - 8:20

Doplnil jsem tam moznost skocit na tu stranku. Ale z pochopitelnych duvodu to ne u kazde serie funguje. Treba GC8HDAJ, GC8KD3N maji v tom stringu jine nez ASCII znaky a nepodarilo se mi prijit na to, jestli to ma GS nejak prekodovane nebo ne. Ale zase tak moc jsem to nezkoumal.


Tento příspěvek byl upraven od gord: 02 duben 2020 - 8:25

  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#215 KRON family

KRON family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 292 příspěvků(y)

Publikováno 02 duben 2020 - 8:25

Tak zas takový problém bez dat by to být nemusel. Sice jsem to nikdy nezkoušel, ale na třech náměstích slibovali veřejnou wifi už před lety. To by znamenalo po zadání kódu maximálně dvě vracečky někam na signál.

Web wiman těch míst k připojení ve městě ukazuje dokonce k tisícovce, ale otázkou je, co všechno to počítá jako veřejnou wifi.

Tím samozřejmě nic proti multi; jen chci říct že odlov bez dat nemusí být předem ztracen.


  • 0

#216 vojtisekp

vojtisekp

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 143 příspěvků(y)

Publikováno 02 duben 2020 - 8:34

Tak zas takový problém bez dat by to být nemusel. Sice jsem to nikdy nezkoušel, ale na třech náměstích slibovali veřejnou wifi už před lety. To by znamenalo po zadání kódu maximálně dvě vracečky někam na signál.

Web wiman těch míst k připojení ve městě ukazuje dokonce k tisícovce, ale otázkou je, co všechno to počítá jako veřejnou wifi.

Tím samozřejmě nic proti multi; jen chci říct že odlov bez dat nemusí být předem ztracen.

Možná je to chyba telefonu, ale já tam ždnou veřejnou wi-fi neměl. Na Mírovém možná na Íčku, možná i  u knihovny, ale na Ruďáku si myslím že nebude. Já sám data nemám a proto jsem chtěl aby to bylo možné bez nich. Navíc mám rád multinky :-)


  • 0

#217 xjurasek

xjurasek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 291 příspěvků(y)

Publikováno 02 duben 2020 - 8:53

Tak zas takový problém bez dat by to být nemusel. Sice jsem to nikdy nezkoušel, ale na třech náměstích slibovali veřejnou wifi už před lety. To by znamenalo po zadání kódu maximálně dvě vracečky někam na signál.

Web wiman těch míst k připojení ve městě ukazuje dokonce k tisícovce, ale otázkou je, co všechno to počítá jako veřejnou wifi.

Tím samozřejmě nic proti multi; jen chci říct že odlov bez dat nemusí být předem ztracen.

 

Vzhledem k tomu, ze vyzvu k odpovedi dostanes bez dat, stacilo proste napred vsechny obejit, poznacit si odpoved na papir, lab aplikace si poznaci, ze jsi na miste byl. Pak kavarna, dopsat odpovedi a hotovo.

 

Ale osobne se mi napad s multi se stejnou sadou stage moc libi, velmi :-).


  • 0

#218 martin_tulak

martin_tulak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 573 příspěvků(y)

Publikováno 02 duben 2020 - 9:00

Tak jak jsem říkal, posílám GC kód bonusové kešky v Jablonci nad Nisou - Jablonecké věže. GC8NJWV

 

Změnil jsem tedy GC kod série a zapsal k ní příznak bonusové kešky. Až bude bonus publikován, tak začne odkaz ze serveru fungovat.


  • 0

#219 xjurasek

xjurasek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 291 příspěvků(y)

Publikováno 02 duben 2020 - 12:19

Doplnil jsem tam moznost skocit na tu stranku. Ale z pochopitelnych duvodu to ne u kazde serie funguje. Treba GC8HDAJ, GC8KD3N maji v tom stringu jine nez ASCII znaky a nepodarilo se mi prijit na to, jestli to ma GS nejak prekodovane nebo ne. Ale zase tak moc jsem to nezkoumal.

 

Mozna jsem prehlidnul, ale kde presne je ten odkaz? Mozna by stalo za to mit "klikaci" primo nazev serie na mape.

 

Vim, ze je to uz trosku mimo puvodni zamereni, ale uz ted je brouzdani po LABkach diky vasi praci neskutecne pohodlnejsi a tohle jsou jen drobne vychytavky.

 

 

Ohledne url - zda se, ze url nejak neescapuji a proste jim to nefunguje. Podle https://forums.geoca...ache-gpx-files/ je totiz i alternativni url, ktera vyuziva LABid, nikoliv LABsmartLink. Napr. pro Tebou uvadene "Jak to bude pohadko":

https://labs.geocach...67-d73da33331fc

ktery me nasmeruje do cyklu na url https://labs.geocach...om/goto/panďata

 

Cyklus jde pekne nasimulovat:

$ GET 'https://labs.geocach...m/goto/panďata'
<html><head><title>Object moved</title></head><body>
<h2>Object moved to <a href="/goto/pan%C4%8Fata">here</a>.</h2>
</body></html>
 

Naopak pokud si vezmu serii "Zajimavosti Drnovic", tak alternativni url:

https://labs.geocach...10-96856fd3fe05

ktery me nasmeruje na spravne (odpovidajici LABsmartLink) url: https://labs.geocach...com/goto/780124

 

Cili si muzes zaradit na dlouhy seznam "V GS nedomysleli..."


  • 0

#220 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 02 duben 2020 - 13:09

Klikaci text jsem se rozhodl nedelat, protoze tech klikacich odkazu je vic a nebylo by jasne, co ktery dela. Proto jsem pouzil klikaci ikonky. Vedle GC kodu jsou klikaci tlacitka. Vzdycky je tam ikona s disketkou pro stazeni GPX a vetsinou je tam i ikonka QR kodu, ktera by mela otevrit novou stranku v browseru.

 

Obecne se neumim pres LabId dostat na tu stranku s QR kodem, pokud je tam "paznak", tak to proste nejde ani pres LabId (nebo ja na to neprisel).


  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 





1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama