Přejít na obsah


Fotka

Zákaz hromadných akcí


Nejlepší odpověď ladislavappl , 19 duben 2020 - 22:44

    Všimli jste si nenápadné zprávy, že pokladní v našich hypermarketech prakticky nejsou nemocné koronavirem? A že těch několik nakažených se prokazatelně nakazilo jinde, než v obchodě od zákazníků?

    Sdělovací prostředky jsou teď "samé protilátky" proti koronavirové infekci. Že je prý má jen malé procento populace, jiní odhadují číslo 40 a více procent, odborníci i členové vlády se v televizních vystoupeních  upínají na testování protilátek v desetitisícových souborech ... Na výsledky máme čekat jak na smilování a že pak konečně budeme vědět na čem jsme a pak prý snáze s koronaviry zatočíme. Těšíme se, až nás bude 60 % promořeno a pandemie se zastaví, protože viry už nebudou mít koho infikovat.

    Co se ale podle mne vytrácí, je právě důraz na nespecifickou imunitu, kterou připravované testování neodhalí. To znamená schopnost populace se ubránit nejen koronavirům, ale všemožným virovým (nebo bakteriálním) nemocem. Specifické protilátky totiž začnou jisté druhy bílých krvinek (hlavně B-lymfocyty) vyrábět až za několik dní. Do té doby nás chrání několik obranných linií nespecifické imunity (buňky retikuloendoteliálního systému, makrofágy "požírající" viry, proteiny komplementu, interferon, lymfocyty a další).

    Ale vraťme se k těm prodavačkám. Lze se oprávněně domnívat, že už je jejich imunita vytrénovaná neustálým a dlouhodobým stykem se zákazníky s rýmou, chřipkou a dalšími virovými infekcemi, takže si s těmi pár viry, které proniknou rouškami "dárce" a "příjemce" snadno a rychle poradí. A asi nejen prodavačky.Také proto si myslím, že uvolnění "rouškové morálky" a nedodržování odstupů o Velikonocích atd. se nějak dramaticky neprojeví a že další postupné uvolňování restrikcí je namístě.

    Zajímavé jsou malé počty nakažených seniorů v ČR v porovnání s jinými zeměmi. Pořád je vyšší nemocnost lidí ve středním věku než seniorů (výjimkou jsou ústavy pro seniory s velkou koncentrací osob na jednom místě). Vzpomínáte na nedávné výroky některých ekonomů (i MUDr. Šmuclera), že nejlepší by bylo zavřít všechny seniory do koncentrač   do lázní nebo aspoň do jejich bytů a zakázat jim vycházet ven po dobu několika měsíců? Kdyby k tomu došlo, tak se okamžitě zhroutí např. péče praktických i odborných lékařů, sester a pomocného personálu zdrav. zařízení, která ještě fungují díky pracujícím v důchodovém věku. A z Parlamentu a Senáty by zbyly žalostné trosky...

Přejít na celý příspěvek


  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
950 odpovědí na toto téma

#381 panzerstepan

panzerstepan

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 562 příspěvků(y)

Publikováno 07 duben 2020 - 17:06

Jj, datum od kdy se mohou eventy konat
  • 0

#382 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 214 příspěvků(y)

Publikováno 07 duben 2020 - 18:28

 

(předpokládám, že se tipuje datum, od kdy reviever pustí publikování eventů, nikoliv datum prvního po-coronavirovýho eventu :-) - i tak jsem optimista :-) )

 

 

 

Jj, datum od kdy se mohou eventy konat

Tak publikovat nebo konat? V tom bude cca 14 dní rozdíl. Předpokládám, že předmětem soutěže je datum, od kdy revírník bude ochoten pustit publikaci eventu, když mu jí někdo pošle. Sám event pak bude muset být minimálně o 2 týdny později, jestli teda furt platí ty stejný pravidla, co si pamatuju.

 


  • 0

#383 PaTTrick

PaTTrick

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 445 příspěvků(y)

Publikováno 07 duben 2020 - 19:29

Ja to chapu tak, ze kdyz 1.6. reviewer rekne, ze od dnes je povoleno publikovat eventy.... Tak novy schvaleny event muze byt dle pravidel za 2tydny... Tedy 15.6..... ale zaroven muze byt jiz pred karantenou publikovany event na 2.6. a ten by se taky uskutecnil predpokladam
  • 0
Na GC.COM jako PaTTTTrick

#384 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 07 duben 2020 - 19:30



Pojdme udelat aspon tipovaci soutez na to, kdy bude poradani eventu obnoveno. Kazdy ma jeden tip. Pokud se chcete zucastnit tipovaci souteze, staci jen citovat posledni prispevek a dopsat tam svuj tip.


25.4. PaTTrick

1.5. - PanzerStepan

18.5. - KRON family
30.5. - KulisekW

1.6. - Solim
12.6. - Beetovy

3.7. - erebi
6.7. - Jacka

15.7. - taxoft

1.8. - Zverinec

30.2. - rpalat


(předpokládám, že se tipuje datum, od kdy reviever pustí publikování eventů, nikoliv datum prvního po-coronavirovýho eventu :-) - i tak jsem optimista :-) )


OK, netušila jsem, že nesmí být tip stejný, ovšem potěšilo mě, že mám odhad stejný zrovna s taxoftem. :-)
Takže na druhý pokus dávám 10.7.
  • 0

#385 PaTTrick

PaTTrick

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 445 příspěvků(y)

Publikováno 07 duben 2020 - 19:30

Ja to chapu tak, ze kdyz 1.6. reviewer rekne, ze od dnes je povoleno publikovat eventy.... Tak novy schvaleny event muze byt dle pravidel za 2tydny... Tedy 15.6..... ale zaroven muze byt jiz pred karantenou publikovany event na 2.6. a ten by se taky uskutecnil predpokladam :).... Tedy vyhercem by byl tipujici 1.6.

Navic muze dojit k situaci, ze pravidla budou uvolnovana postupne...prvni treba eventy do 15lidi ve venkovnim prostredi a postupne dalsi :)

Chapu tedy zadani souteze tak, kdy reviewer rekne, ze od dnes muze pustit event (kterykoliv, i za omezeni vyse)... Treba ten den se ani zadny event nepusti, i kdyz tomu neverim :) .... Nebo se mysli v zadani souteze plne a bez omezeni povolene pousteni eventu?
  • 0
Na GC.COM jako PaTTTTrick

#386 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 07 duben 2020 - 19:55



Pojdme udelat aspon tipovaci soutez na to, kdy bude poradani eventu obnoveno. Kazdy ma jeden tip. Pokud se chcete zucastnit tipovaci souteze, staci jen citovat posledni prispevek a dopsat tam svuj tip.


25.4. PaTTrick

1.5. - PanzerStepan

18.5. - KRON family
30.5. - KulisekW

1.6. - Solim
12.6. - Beetovy

3.7. - erebi
6.7. - Jacka

15.7. - taxoft

1.8. - Zverinec

30.2. - rpalat

10.7. - zvedavkanocni

(předpokládám, že se tipuje datum, od kdy reviever pustí publikování eventů, nikoliv datum prvního po-coronavirovýho eventu :-) - i tak jsem optimista :-) )


  • 0

#387 panzerstepan

panzerstepan

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 562 příspěvků(y)

Publikováno 07 duben 2020 - 20:13

Je to datum kdy se ohlasi zacatek schvalovani novych eventu. Omluva, pokud jsem to spatne napsal.
Proste konec GC eventove karanteny

Tento příspěvek byl upraven od panzerstepan: 07 duben 2020 - 20:14

  • 1

#388 Zverinec

Zverinec

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 163 příspěvků(y)

Publikováno 07 duben 2020 - 21:04

Aha... ja tipovala datum od kdy se mohou eventy konat :)
  • 0

#389 evidlo

evidlo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 587 příspěvků(y)

Publikováno 07 duben 2020 - 21:06

Pojdme udelat aspon tipovaci soutez na to, kdy bude poradani eventu obnoveno. Kazdy ma jeden tip. Pokud se chcete zucastnit tipovaci souteze, staci jen citovat posledni prispevek a dopsat tam svuj tip.

 

25.4. PaTTrick

1.5. - PanzerStepan

18.5. - KRON family
30.5. - KulisekW

1.6. - Solim
12.6. - Beetovy

15.6. evidlo

3.7. - erebi
6.7. - Jacka

15.7. - taxoft

1.8. - Zverinec

30.2. - rpalat


  • 0

#390 KRON family

KRON family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 292 příspěvků(y)

Publikováno 07 duben 2020 - 21:34

Tak publikovat nebo konat? V tom bude cca 14 dní rozdíl.

Čtrnáctidenní rozdíl být nemusí. Hromadně archivovány byly (zatím) pouze eventy do 13.dubna. Pokud v další vlně budou archivovány listingy například do konce měsíce, a koncem měsíce by došlo ke zrušení omezení, pak by se první eventy mohly uskutečnit hned 1.května. Nebo tedy o den později, neboť koukám, že první květnové eventy dle publikovaných listingů jsou plánovány až na druhého.

K rozdílu by mohlo dojít pouze v těch případech, že by:

- buď oznámili zrušení omezení se čtrnáctidenním předstihem (v což nevěřím),

- nebo by se další archivační vlna týkala všech již publikovaných eventů bez ohledu na datum jejich konání (to mi také nepříjde pravděpodobné),

- nebo pokud by se další vlna archivací nekonala opět jednorázově, ale postupně by se každý den archivovaly eventy s datem konání za 14 dní (ani tento scénář mi nepříjde reálný).


  • 0

#391 DarkLord Reviewer

DarkLord Reviewer

    Advanced Member

  • Reviewer
  • PipPipPip
  • 401 příspěvků(y)

Publikováno 07 duben 2020 - 21:37

A mohu si taky tipnout?  :)


  • 4

#392 Solim

Solim

    Introvert

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 870 příspěvků(y)

Publikováno 08 duben 2020 - 7:21



Pojdme udelat aspon tipovaci soutez na to, kdy bude poradani eventu obnoveno. Kazdy ma jeden tip. Pokud se chcete zucastnit tipovaci souteze, staci jen citovat posledni prispevek a dopsat tam svuj tip.

 

25.4. PaTTrick

1.5. - PanzerStepan

18.5. - KRON family
30.5. - KulisekW

1.6. - Solim
12.6. - Beetovy

15.6. evidlo

3.7. - erebi
6.7. - Jacka

10.7. - zvedavkanocni

15.7. - taxoft

1.8. - Zverinec

30.2. - rpalat

 

Nějak nám z toho vypadla Zvedavka, tak jsem ji doplnil


  • 0

iGET Blackview GBL6000Pro, Android 11, a:Drake 6.08 + OSM (paws), GeoGet 2.11.8.821, GeoKuk 5.1.0, Locus Map 4

 

S úsměvem jde vše líp


#393 panzerstepan

panzerstepan

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 562 příspěvků(y)

Publikováno 08 duben 2020 - 7:33

A mohu si taky tipnout?  :)

 

urcite, na tvuj tip cekame se zatajenym dechem :D


  • 1

#394 miki6

miki6

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 771 příspěvků(y)

Publikováno 08 duben 2020 - 7:42

Tak si pojdme udelat aspon tipovaci soutez na to, kdy bude poradani eventu obnoveno. Kazdy ma jeden tip. Pokud se chcete zucastnit tipovaci souteze, staci jen citovat posledni prispevek a dopsat tam svuj tip.


1.5. - PanzerStepan
18.5. - KRON family
30.5. - KulisekW

1.6. - Solim
12.6. - Beetovy

3.7. - erebi
6.7. - Jacka

15.7. - taxoft
1.8. - Zverinec
30.2. - rpalat


Kdo má odvahu napsat 30.2. ???  Bude nějaký extra přestupný rok ? :D :D :D


Tento příspěvek byl upraven od miki6: 08 duben 2020 - 7:47

  • 0

#395 Shashlick

Shashlick

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 516 příspěvků(y)

Publikováno 08 duben 2020 - 7:53

Kdo má odvahu napsat 30.2. ???  Bude nějaký extra přestupný rok ? :D :D :D

 

Pokud je mi známo, tak 30.2. je Mezinárodní den chyb v kalendáři :)


  • 1

Jde se lovit!

Moje statistiky ZDE


#396 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 795 příspěvků(y)

Publikováno 08 duben 2020 - 8:20

A což 35. květen? Ten existuje. Jen je třeba naučit se nabíjet nůž pečenými jablky, pro zahnání velryby.


  • 0

#397 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 214 příspěvků(y)

Publikováno 08 duben 2020 - 8:28

Čtrnáctidenní rozdíl být nemusí. Hromadně archivovány byly (zatím) pouze eventy do 13.dubna. Pokud v další vlně budou archivovány listingy například do konce měsíce, a koncem měsíce by došlo ke zrušení omezení, pak by se první eventy mohly uskutečnit hned 1.května. Nebo tedy o den později, neboť koukám, že první květnové eventy dle publikovaných listingů jsou plánovány až na druhého.

K rozdílu by mohlo dojít pouze v těch případech, že by:

- buď oznámili zrušení omezení se čtrnáctidenním předstihem (v což nevěřím),

- nebo by se další archivační vlna týkala všech již publikovaných eventů bez ohledu na datum jejich konání (to mi také nepříjde pravděpodobné),

- nebo pokud by se další vlna archivací nekonala opět jednorázově, ale postupně by se každý den archivovaly eventy s datem konání za 14 dní (ani tento scénář mi nepříjde reálný).

V každým případě se jedná o dvě různý věci a je třeba je rozlišit a jednoznačně určit, kterou máme na mysli. Nehodlám se pak prát s Taxoftem nebo Zvědavkou o první cenu, kterou určitě vyhraju. Pokud revírníci 6. července vyhlásí, že schvalujou eventy, které se budou konat od 1. srpna, tak je prostě jasný, že jsem vyhrála já a né kolegyně Zvěřinec.


  • 1

#398 Nemo02

Nemo02

    Nemo02

  • Members
  • PipPipPip
  • 393 příspěvků(y)

Publikováno 08 duben 2020 - 9:10

Pojdme udelat aspon tipovaci soutez na to, kdy bude poradani eventu obnoveno. Kazdy ma jeden tip. Pokud se chcete zucastnit tipovaci souteze, staci jen citovat posledni prispevek a dopsat tam svuj tip.

 

25.4. PaTTrick

1.5. - PanzerStepan

18.5. - KRON family
30.5. - KulisekW

1.6. - Solim
12.6. - Beetovy

15.6. evidlo

17.6. Nemo02

3.7. - erebi
6.7. - Jacka

10.7. - zvedavkanocni

15.7. - taxoft

1.8. - Zverinec

30.2. - rpalat


  • 0

#399 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 15 duben 2020 - 9:34

Rozumím dobře, že eventy pro max 50 lidí budou možné od 8.6.?

Pokud ano, bude zejména u venkovnich eventů k výročí gc problém maximum ohlídat. Vyhlášení stop stavu bohužel někteří nerespektují - s tím mám zkušenost hned u svého prvního eventu před lety. :-(

Tak nevím, pořádat nebo nepořádat? Počkat na další uvolnění?

Fakt by se mi nechtělo kvůli pár "dobrákům" mít zbytečný problém.
  • 0

#400 Beetovy

Beetovy

    Beetovy

  • Members
  • PipPipPip
  • 499 příspěvků(y)

Publikováno 15 duben 2020 - 10:04

Rozumím dobře, že eventy pro max 50 lidí budou možné od 8.6.?

Pokud ano, bude zejména u venkovnich eventů k výročí gc problém maximum ohlídat. Vyhlášení stop stavu bohužel někteří nerespektují - s tím mám zkušenost hned u svého prvního eventu před lety. :-(

Tak nevím, pořádat nebo nepořádat? Počkat na další uvolnění?

Fakt by se mi nechtělo kvůli pár "dobrákům" mít zbytečný problém.

 

Tak 8.6. je téměř za dva měsíce. To se ještě může 3x změnit. Eventy bych začal řešit tak za měsíc, až už to bude trochu jasnější.


  • 2




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama