Přejít na obsah


Fotka

Zákaz hromadných akcí


Nejlepší odpověď ladislavappl , 19 duben 2020 - 22:44

    Všimli jste si nenápadné zprávy, že pokladní v našich hypermarketech prakticky nejsou nemocné koronavirem? A že těch několik nakažených se prokazatelně nakazilo jinde, než v obchodě od zákazníků?

    Sdělovací prostředky jsou teď "samé protilátky" proti koronavirové infekci. Že je prý má jen malé procento populace, jiní odhadují číslo 40 a více procent, odborníci i členové vlády se v televizních vystoupeních  upínají na testování protilátek v desetitisícových souborech ... Na výsledky máme čekat jak na smilování a že pak konečně budeme vědět na čem jsme a pak prý snáze s koronaviry zatočíme. Těšíme se, až nás bude 60 % promořeno a pandemie se zastaví, protože viry už nebudou mít koho infikovat.

    Co se ale podle mne vytrácí, je právě důraz na nespecifickou imunitu, kterou připravované testování neodhalí. To znamená schopnost populace se ubránit nejen koronavirům, ale všemožným virovým (nebo bakteriálním) nemocem. Specifické protilátky totiž začnou jisté druhy bílých krvinek (hlavně B-lymfocyty) vyrábět až za několik dní. Do té doby nás chrání několik obranných linií nespecifické imunity (buňky retikuloendoteliálního systému, makrofágy "požírající" viry, proteiny komplementu, interferon, lymfocyty a další).

    Ale vraťme se k těm prodavačkám. Lze se oprávněně domnívat, že už je jejich imunita vytrénovaná neustálým a dlouhodobým stykem se zákazníky s rýmou, chřipkou a dalšími virovými infekcemi, takže si s těmi pár viry, které proniknou rouškami "dárce" a "příjemce" snadno a rychle poradí. A asi nejen prodavačky.Také proto si myslím, že uvolnění "rouškové morálky" a nedodržování odstupů o Velikonocích atd. se nějak dramaticky neprojeví a že další postupné uvolňování restrikcí je namístě.

    Zajímavé jsou malé počty nakažených seniorů v ČR v porovnání s jinými zeměmi. Pořád je vyšší nemocnost lidí ve středním věku než seniorů (výjimkou jsou ústavy pro seniory s velkou koncentrací osob na jednom místě). Vzpomínáte na nedávné výroky některých ekonomů (i MUDr. Šmuclera), že nejlepší by bylo zavřít všechny seniory do koncentrač   do lázní nebo aspoň do jejich bytů a zakázat jim vycházet ven po dobu několika měsíců? Kdyby k tomu došlo, tak se okamžitě zhroutí např. péče praktických i odborných lékařů, sester a pomocného personálu zdrav. zařízení, která ještě fungují díky pracujícím v důchodovém věku. A z Parlamentu a Senáty by zbyly žalostné trosky...

Přejít na celý příspěvek


  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
950 odpovědí na toto téma

#341 ru šedesátsedm

ru šedesátsedm

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 661 příspěvků(y)

Publikováno 06 duben 2020 - 14:30

Tak se nezucastnis :D Vzdyt se nic nestane. Me by se povidani o Beskydech treba moc libilo. Zvlast v tehle dobe.

Ale vždyť tomu nic nebrání, nikdo nic nenamítá proti tomu, aby se lidi na skypu sešli a společně si o něčem povídali. Námitky jsou jen proti logování - sbírání bodů tímhle způsobem.


  • 5

#342 Sven Gumby

Sven Gumby

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 323 příspěvků(y)

Publikováno 06 duben 2020 - 14:31

Bez registrace? Hmmm.

Nic to ale nemění na tom, že geocaching bez příchodu na souřadnice mi přijde podivný.

A tlachání přes internet nikdo nezakazuje, ne? Ostatně, co tady asi děláme.


  • 1

#343 Beetovy

Beetovy

    Beetovy

  • Members
  • PipPipPip
  • 498 příspěvků(y)

Publikováno 06 duben 2020 - 14:31

Zadna registace neni potreba. Nekdo vytvoří udalost a kdokoli komu ji posles se k ni pres web muze pripojit. Registraci nepotrebuje ani poradatel ani ucastnik. ;)
  • 0

#344 ru šedesátsedm

ru šedesátsedm

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 661 příspěvků(y)

Publikováno 06 duben 2020 - 14:39

Zadna registace neni potreba. Nekdo vytvoří udalost a kdokoli komu ji posles se k ni pres web muze pripojit. Registraci nepotrebuje ani poradatel ani ucastnik. ;)

Zvláštní, protože zatím vždycky, když jsem se na skype chtěla připojit, první, co mi vyskočilo, bylo "přihlaste se".

Tak jako kdo se pak přidám k té události, když se nepřihlásím ke svému účtu? Jak se mi skype spustí? Pojedu v události jako anonym 15 příp. anonym 154?

A jak založím na skypu tu událost, když se mi ani nespustí?

 

Nevylučuju, že jsem zavostala za vopicema, protože skype už používám jen ojediněle, co máti už není schopná. Tak budu ráda za přesný popis akce. Hodilo by se mi to i na firemním počítači, kde soukromý skype nemám povolený.


  • 0

#345 panzerstepan

panzerstepan

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 562 příspěvků(y)

Publikováno 06 duben 2020 - 14:41

Ale vždyť tomu nic nebrání, nikdo nic nenamítá proti tomu, aby se lidi na skypu sešli a společně si o něčem povídali. Námitky jsou jen proti logování - sbírání bodů tímhle způsobem.

Kdyby to byl event kam naleze 300 lidi a zalogujou si to, tak by mi to asi vadilo. Ale pokud bylo rozdanych bodu tolik co WA logu tak na dvou eventech slo o 9 lidi. Urcite si na tom chteli postavit hracskou karieru. Me nevadi to, ze jim nekdo umazal body. Tak jim to prejme. 

Vadi mi, ze jsou za to tahani blatem a pritom tohle beru v dnesni dobe jako fajn pocin na zvyseni moralky. Mozna to tak mohlo fungovat. To mi na tom prijde jako velka skoda. 


  • 1

#346 panzerstepan

panzerstepan

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 562 příspěvků(y)

Publikováno 06 duben 2020 - 14:43

A pritom by jen stacilo udelat to cislo s poctem nalezu neverejne. To by byl v komunite mir a klid :D  :D

 

Najednou by nebyl jednim z nejlepsich evropskych kaceru podvodnik a  nikdo by se nekastoval.


Tento příspěvek byl upraven od panzerstepan: 06 duben 2020 - 14:45

  • 1

#347 ru šedesátsedm

ru šedesátsedm

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 661 příspěvků(y)

Publikováno 06 duben 2020 - 14:45

Kdyby to byl event kam naleze 300 lidi a zalogujou si to, tak by mi to asi vadilo. Ale pokud bylo rozdanych bodu tolik co WA logu tak na dvou eventech slo o 9 lidi. Urcite si na tom chteli postavit hracskou karieru. Me nevadi to, ze jim nekdo umazal body. Tak jim to prejme. 

Vadi mi, ze jsou za to tahani blatem a pritom tohle beru v dnesni dobe jako fajn pocin na zvyseni moralky. Mozna to tak mohlo fungovat. To mi na tom prijde jako velka skoda. 

Neprotiřečíš si?

Šlo o 9 lidí, žádné sbírání bodů.

Ale "Mozna to tak mohlo fungovat" - a to by už sbírání bodů nebylo? Časem by ses na těch 300 logujících dostal, věř mi. Možná i na víc. Možná z celého světa.

 

BTW - někdo tady někoho tahá blátem? Nevšimla jsem si. Nebo si asi tahání blátem představuju jinak.


Tento příspěvek byl upraven od ru šedesátsedm: 06 duben 2020 - 14:46

  • 0

#348 panzerstepan

panzerstepan

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 562 příspěvků(y)

Publikováno 06 duben 2020 - 14:51

Neprotiřečíš si?

Šlo o 9 lidí, žádné sbírání bodů.

Ale "Mozna to tak mohlo fungovat" - a to by už sbírání bodů nebylo? Časem by ses na těch 300 logujících dostal, věř mi. Možná i na víc. Možná z celého světa.

 

BTW - někdo tady někoho tahá blátem? Nevšimla jsem si. Nebo si asi tahání blátem představuju jinak.

Je to mysleno, ze tam moc lidi nebylo a přitom by to v dnešní době mohlo být hezké východisko z nastalé situace. Ale jen pro eventy již schválené a po dobu trvání omezení.


  • 0

#349 ru šedesátsedm

ru šedesátsedm

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 661 příspěvků(y)

Publikováno 06 duben 2020 - 14:56

Je to mysleno, ze tam moc lidi nebylo a přitom by to v dnešní době mohlo být hezké východisko z nastalé situace. Ale jen pro eventy již schválené a po dobu trvání omezení.

To mi přijde zbytečné, dělat to mermomocí jako bodované a upravovat kvůli tomu dočasně pravidla, a taky i trochu nespravedlivé vůči eventům, které takto uspořádat nejde, protože na nich jde o víc než jen o povídání si o něčem. Ale které většinou právě z toho důvodu bývají na uspořádání podstatně náročnější.


  • 0

#350 Beetovy

Beetovy

    Beetovy

  • Members
  • PipPipPip
  • 498 příspěvků(y)

Publikováno 06 duben 2020 - 18:21

Zvláštní, protože zatím vždycky, když jsem se na skype chtěla připojit, první, co mi vyskočilo, bylo "přihlaste se".
Tak jako kdo se pak přidám k té události, když se nepřihlásím ke svému účtu? Jak se mi skype spustí? Pojedu v události jako anonym 15 příp. anonym 154?
A jak založím na skypu tu událost, když se mi ani nespustí?

Nevylučuju, že jsem zavostala za vopicema, protože skype už používám jen ojediněle, co máti už není schopná. Tak budu ráda za přesný popis akce. Hodilo by se mi to i na firemním počítači, kde soukromý skype nemám povolený.


Je to přes web. Najed na www.skype.com a tam to vše uvidíš.
  • 0

#351 Beetovy

Beetovy

    Beetovy

  • Members
  • PipPipPip
  • 498 příspěvků(y)

Publikováno 06 duben 2020 - 18:56

To mi přijde zbytečné, dělat to mermomocí jako bodované a upravovat kvůli tomu dočasně pravidla, a taky i trochu nespravedlivé vůči eventům, které takto uspořádat nejde, protože na nich jde o víc než jen o povídání si o něčem. Ale které většinou právě z toho důvodu bývají na uspořádání podstatně náročnější.


Jé, proč hned měnit pravidla? Kvůli pár závistivým idiotům? No to asi jo. Přitom by stačila trocha zdravého rozumu a vstřícnosti.
Ale co, já jsem rád, že nejsem úplně sám kdo to vidí podobně a vidí svět trochu barevněji.
  • 0

#352 Sven Gumby

Sven Gumby

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 323 příspěvků(y)

Publikováno 06 duben 2020 - 20:30

Je fakt, že by se takové virtuální eventy hodily do kalendáře. Nikam se mi nechce, najdu si někde ve světě nějaký event, připojím se přes skype.com, napíšu něco jako: "Nazdar, lidi, já to dneska tak moc potřebuji do sedmikalendářové čelendže a zase se mi zhoršily mze, tak bylo fajn vás potkat, mějte se, díky za bodík" a vyřešeno. A kolik zemí by se tím dalo vybarvit.


  • 6

#353 None

None

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 286 příspěvků(y)

Publikováno 07 duben 2020 - 7:22

Ne nadarmo se říká, že cesta do pekel bývá dlážděná dobrými úmysly. Nápad fajn, to provedení už horší. Na druhou stranu se nic nestalo, parta lidí, co si chtěli popovídat si pokecala, akorát ten bod není, ale protože nikomu přeci o ty body nejde, tak žádný problém. Určitě mi nepřijde košer, používat výrazy "závistivej idiot", hlavne ve chvíli, kdy ten "idiot" má jednoznačnou oporu v pravidlech. Na druhou stranu není přeci problém naprášit revírníka na GS že nechápaje složitou situaci pokazil kreativní řešení eventu. A rovnou požádat o vrácení bodů. :-)  :-)  :-)


Tento příspěvek byl upraven od None: 07 duben 2020 - 7:25

  • 5

#354 panzerstepan

panzerstepan

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 562 příspěvků(y)

Publikováno 07 duben 2020 - 7:52

Je fakt, že by se takové virtuální eventy hodily do kalendáře. Nikam se mi nechce, najdu si někde ve světě nějaký event, připojím se přes skype.com, napíšu něco jako: "Nazdar, lidi, já to dneska tak moc potřebuji do sedmikalendářové čelendže a zase se mi zhoršily mze, tak bylo fajn vás potkat, mějte se, díky za bodík" a vyřešeno. A kolik zemí by se tím dalo vybarvit.

 

 

Ne nadarmo se říká, že cesta do pekel bývá dlážděná dobrými úmysly. Nápad fajn, to provedení už horší. Na druhou stranu se nic nestalo, parta lidí, co si chtěli popovídat si pokecala, akorát ten bod není, ale protože nikomu přeci o ty body nejde, tak žádný problém. Určitě mi nepřijde košer, používat výrazy "závistivej idiot", hlavne ve chvíli, kdy ten "idiot" má jednoznačnou oporu v pravidlech. Na druhou stranu není přeci problém naprášit revírníka na GS že nechápaje složitou situaci pokazil kreativní řešení eventu. A rovnou požádat o vrácení bodů. :-)  :-)  :-)

 

 

 

Pro oba. Tady preci nejde vubec o body nebo nejake vybarvovani kalendare. Vzdyt jde jen o ty eventy co uz byly publikovany a ted se o ne prislo. Jde o ten napad. Lidi resej proste aktualni situaci. Copak by tech eventu bylo tolik?  Nekoukejte se na ty lidi  jako na boduchtivce, ale jakes takes inovatory.  Jeste ze se dnes neupaluje jako za dob Galilea.  Chapu, jsou tu pravidla, ale co to nechat aspon zkusit.

 

Zkusme se zamyslet: Opravdu jsou lidi takovy?? Vsichni chteji jen bod? Musi na sebe donaset??     Ja verim v to lepsi v nich. 

 

Ale co uz je to pryc a stejne se nepresvedcime jestli slo o inovaci nebo kacirstvi :D

 

 

P.S: kamarad nasel videokonferencni sluzbu, ktera nevyzaduje registraci. Dneska to odzkousime na virtualnim PRUTu (bez bodu :D )


Tento příspěvek byl upraven od panzerstepan: 07 duben 2020 - 8:13

  • 0

#355 Beetovy

Beetovy

    Beetovy

  • Members
  • PipPipPip
  • 498 příspěvků(y)

Publikováno 07 duben 2020 - 8:28

Pro oba. Tady preci nejde vubec o body nebo nejake vybarvovani kalendare. Vzdyt jde jen o ty eventy co uz byly publikovany a ted se o ne prislo. Jde o ten napad. Lidi resej proste aktualni situaci. Copak by tech eventu bylo tolik?  Nekoukejte se na ty lidi  jako na boduchtivce, ale jakes takes inovatory.  Jeste ze se dnes neupaluje jako za dob Galilea.  Chapu, jsou tu pravidla, ale co to nechat aspon zkusit.

 

Zkusme se zamyslet: Opravdu jsou lidi takovy?? Vsichni chteji jen bod? Musi na sebe donaset??     Ja verim v to lepsi v nich. 

 

Ale co uz je to pryc a stejne se nepresvedcime jestli slo o inovaci nebo kacirstvi :D

 

 

P.S: kamarad nasel videokonferencni sluzbu, ktera nevyzaduje registraci. Dneska to odzkousime na virtualnim PRUTu (bez bodu :D )

 

Ten Skype funguje taky fajn i bez registrace. Odzkouseno = behen pokecu vypity dve pivka a jeden Myslivec.  :rolleyes:


  • 1

#356 ru šedesátsedm

ru šedesátsedm

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 661 příspěvků(y)

Publikováno 07 duben 2020 - 8:29

Už jsem to nevydržela a ten palec dolů fakt dala. Napřed osočování z tahání blátem, teď rovnou upalování.

 

Kdo je útočnější - ti, co tenhle způsob logování nechtějí, protože vidí dopředu a vidí, k čemu by to vedlo, a tudíž tím argumentují - a nebo ty těmi svými jakože někoho obhajujícími výkřiky?

 

Jinak naprosto souhlasím s None a do pekla dlážděním dobrými úmysly. Dobré úmysly jsou nejčastější zbraní krátkozrakosti. Všechny největší průsery v dějinách koneckonců na svém začátku měly taky dobré úmysly.


  • 0

#357 panzerstepan

panzerstepan

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 562 příspěvků(y)

Publikováno 07 duben 2020 - 8:38

Už jsem to nevydržela a ten palec dolů fakt dala. Napřed osočování z tahání blátem, teď rovnou upalování.

 

Kdo je útočnější - ti, co tenhle způsob logování nechtějí, protože vidí dopředu a vidí, k čemu by to vedlo, a tudíž tím argumentují - a nebo ty těmi svými jakože někoho obhajujícími výkřiky?

 

Jinak naprosto souhlasím s None a do pekla dlážděním dobrými úmysly. Dobré úmysly jsou nejčastější zbraní krátkozrakosti. Všechny největší průsery v dějinách koneckonců na svém začátku měly taky dobré úmysly.

Palec dolu mi nevadi od toho tu jsou (pokud by jsi to nedelala jako A12) :D

 

A vsechen pokrok se udal pres odpor lidi lpejicich na starych radech a pravidlech.   A to ze jsem prirovnal situaci ke Galileovi? Ano pripadlo mi to jako nejzarnejsi pripad prosazovani nove myslenky. A jak vidno melo to uspech :D:D  A neboj, nikdo z tebe inkvizitora nedela. Jak je napsano, to v dnesni dobe nastesti nejde. 


  • 0

#358 ru šedesátsedm

ru šedesátsedm

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 661 příspěvků(y)

Publikováno 07 duben 2020 - 8:43

Hmm...


  • -1

#359 Beetovy

Beetovy

    Beetovy

  • Members
  • PipPipPip
  • 498 příspěvků(y)

Publikováno 07 duben 2020 - 9:06

My se tady bavíme o deseti smazaných Attended lozích o kterých víme. Tedy alespoň já. Ale docela by mě zajímalo, kolik takových logů revírníci smazali v rámci celé republiky. Umí to někdo zjistit?

 

Nic to zamozřejmě nemění a nezmění, ale jen tak pro zajímavost.


  • 0

#360 panzerstepan

panzerstepan

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 562 příspěvků(y)

Publikováno 07 duben 2020 - 9:32

Tak si pojdme udelat aspon tipovaci soutez na to, kdy bude poradani eventu obnoveno. Kazdy ma jeden tip. Pokud se chcete zucastnit tipovaci souteze, staci jen citovat posledni prispevek a dopsat tam svuj tip.

 

 

 

Takze vykopavam. 

 

1.5. - PanzerStepan


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama