Přejít na obsah


Fotka

Lock down v.2.2


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
420 odpovědí na toto téma

#281 PIVNÍ PUPEK

PIVNÍ PUPEK

    PIVNÍ PUPEK

  • Members
  • PipPipPip
  • 405 příspěvků(y)

Publikováno 27 únor 2021 - 22:23

 až příjde něco šířící se vzduchem na sto kilometrů a onemocní každý, kdo se nadechne...

 

Myslím, že to už by tě nemuselo zajímat.


  • 0

Jsem to stále já.


#282 Vláček

Vláček

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 787 příspěvků(y)

Publikováno 27 únor 2021 - 22:24

 Pokud ano, byl by covid v podstate vyresenej protoze by stacilo eliminovat tohle slaby misto.

To by mě zajímalo, jak vyeliminuješ práci a domácnost. Tam je podle mě ten základ.


  • 0

#283 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 27 únor 2021 - 22:25

to Roman_Jaromer: Nakupuji v Bille, které není velká, vím, co chci koupit a kde to najdu.

 

to Modrak: Mohu popsat jak k nákaze snadno dojde (stalo se to známým): na chalupu na prodloužený víkend jelo 8 lidí. Majitelé (2) to měli nedávno, 2 (lékaři) byli očkovaní, zbylí 4 šli před odjezdem na test, byli negativní. Jednomu z nich začalo být po víkendu blbě, ve středu šel na test a měl to, 3 šli na test ve čtvrtek a už to měli taky. 1 z nich už je v nemocnici. Snadno se dá spočítat, kolik dalších lidí to od nich (v práci apod.) chytlo...

Jo. Ale tohle neni ani rodina, ani domacnost, ani prace. To je bohapustej mejdan jak v techtle mechtle.

 

BTW to je docela zajimavej case. Chytli to i ti naockovani? A vi se kdo z tech osmi to pritahnul? Byli to ti negativne testovani, nebo ti ockovani, nebo ti vyleceni? Tohle celkem ukazuje podstatu pruseru. A ukazuje to jak mimo jsou uvahy o ockovani co nas zachrani o testech co nas zachranej, a podobne. Nic z toho nefunguje na 100%. Mozna ani na 90%. Kazdy z toho muze nejak pomoct, ale nic z toho neni definitivni reseni. No a kdyz budes mit 8 lidi ze kterych kazdy sam je treba na 95% OK (a spolehlivejsi fakt neni nic z toho na zaklade ceho si mysleli ze jsou v pohode), tak to ale ve finale znamena ze slozena pravdepodobnost ze jsou OK vsichni je jen 66%. Takze to co popisujes neni nic co by prekvapilo, zejmena pokud ti 4 nakazeni byli ti co nebyli ani ockovani, ani to neprodelali. Ostatne jit na mejdan s doktorem je v podstate asistovana sebevrazda a to ze je doktor ockovanej na tom moc nemeni. Ze to nevedi ti ostatni bych chapal. Ze to nevedi ti doktori je pruser.

 

BTW my meli poplach v praci pred par dny. Kolega zahlasil manzelku v karantene kvuli podezrelymu kontaktu. Samozrejme z nasi strany nasledoval zakaz pristupu do firmy az do odvolani, nez se zjisti jak to je. Ale hygiena by ho do ty prace normalne poslala. Do karanteny dali jen jeho zenu, ale rodinne prislusniky ze spolecne domacnosti uz ne. Nakonec se nastesti ukazalo ze nic nema a vsichni jsou OK. Ale hygiena by tohle pustila. Takze asi tak.
 


  • 0

#284 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 27 únor 2021 - 22:30

Já nic nesčítám, abych dal dohromady víc než polovinu. Tohle jsou oficiální aktuální data, která tě zajímala (psal jsi, že máš data pouze do října), kde to sčítaji ti, kteří je zveřejnili. Rodina+domácnost+volnočasové prostředí se bere jako jedna kategorie už od počátku, stejně jako se pracoviště nerozlišují na fabriky a úřady. Tedy je to součet dvou oficiálních kategorií, nikoli čtyř.

To jo. Protoze to proste nekdo secetl. Ale jiste chapes ze domacnost neni stejna kategorie jako navsteva fitka nebo fotbalek. Naprosto nesouvisejici veci a ze to scita uz UZIS na tom nic nemeni. Jabka + hrusky.


  • 0

#285 PIVNÍ PUPEK

PIVNÍ PUPEK

    PIVNÍ PUPEK

  • Members
  • PipPipPip
  • 405 příspěvků(y)

Publikováno 27 únor 2021 - 22:36

Mohu popsat jak k nákaze snadno dojde (stalo se to známým): na chalupu na prodloužený víkend jelo 8 lidí. Majitelé (2) to měli nedávno, 2 (lékaři) byli očkovaní, zbylí 4 šli před odjezdem na test, byli negativní. Jednomu z nich začalo být po víkendu blbě, ve středu šel na test a měl to, 3 šli na test ve čtvrtek a už to měli taky. 1 z nich už je v nemocnici. Snadno se dá spočítat, kolik dalších lidí to od nich (v práci apod.) chytlo...

 

Tohle je právě jasný důkaz, že je veškeré testování k ničemu. Otestujou tě, jsi negativní, a za 5 minut na to, to chytneš. Vyhozený peníze. Spíš by bylo potřeba soustředit se na léčení nemocných, zajistit pro ně léky, které existují, ale mocipáni je sabotují protože jsou moc levné. Zajistit aby vakcína neležela ve skladech, atd.


  • 2

Jsem to stále já.


#286 nalano

nalano

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 631 příspěvků(y)

Publikováno 27 únor 2021 - 23:25

Myslím, že výhoda testování spočívá v každém odhaleném pozitivním bezpříznakovém přenašeči.
Samozřejmě je třeba věnovat úsilí léčení a očkování, s tím souhlasím.

Tento příspěvek byl upraven od nalano: 27 únor 2021 - 23:28

  • 2

#287 TARATARATA

TARATARATA

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 264 příspěvků(y)

Publikováno 27 únor 2021 - 23:29

Mohu popsat jak k nákaze snadno dojde (stalo se to známým): na chalupu na prodloužený víkend jelo 8 lidí. Majitelé (2) to měli nedávno, 2 (lékaři) byli očkovaní, zbylí 4 šli před odjezdem na test, byli negativní. Jednomu z nich začalo být po víkendu blbě, ve středu šel na test a měl to, 3 šli na test ve čtvrtek a už to měli taky. 1 z nich už je v nemocnici. Snadno se dá spočítat, kolik dalších lidí to od nich (v práci apod.) chytlo...

Tak podrobněji: Ti, co to měli asi před měsícem jsou v pohodě, očkovaní lékaři to taky nechytli (pro mě náznak důkazu, že očkování asi funguje). Přinesl to jeden z těch zbylých, který byl den před příjezdem na testu zdarma. Paradoxní je, že ten hle roznašeč jim pak vyčítal, že se nakazil, když byl na testu, což je samozřejmě časově blbost. Stihl nakazit ještě svojí bývalou, děti apod.
Jednoznačně z toho plyne: že se to šíří fakt snadno a rychle, že testy ukážou jen stav ve chvíli odběru a že pracoviště, domov atd. vůbec nemusí být hlavním zdrojem, takových techtle mechtle je totiž určitě víc, než si ti z řad opatrnějších umí představit.


  • 0

#288 ladislavappl

ladislavappl

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 886 příspěvků(y)

Publikováno 28 únor 2021 - 0:04

BTW my meli poplach v praci pred par dny. Kolega zahlasil manzelku v karantene kvuli podezrelymu kontaktu. Samozrejme z nasi strany nasledoval zakaz pristupu do firmy az do odvolani, nez se zjisti jak to je. Ale hygiena by ho do ty prace normalne poslala. Do karanteny dali jen jeho zenu, ale rodinne prislusniky ze spolecne domacnosti uz ne. Nakonec se nastesti ukazalo ze nic nema a vsichni jsou OK. Ale hygiena by tohle pustila. Takze asi tak.
 

Postup hygieniků podle mne byl v souladu s platnými předpisy.

Pokud jsem to dobře pochopil, tak někdo onemocněl a byla mu nařízena izolace, manželka Tvého spolupracovníka byla v kontaktu s tím nemocným a právem byla uvržena do karantény. Její manžel je ovšem volný a může do práce. Pouze pokud by ta manželka onemocněla, šla by do izolace a do karantény by šel on. A pokud by onemocněl i on,  tak půjde do karantény jeho okolí a třeba i Ty s půlkou fabriky.  Leda by ses jmenoval Babiš nebo pracuješ ve zdravotnictví...

viz věta níže: Rodinní příslušníci a osoby sdílející s Vámi společnou domácnost nemají uloženo žádné omezení.

 

Musíme rozlišovat izolaci nemocného (při prokázané infekci, resp. s pozitivním testem) a karanténu (po kontaktu s prokazatelně nakaženým). Nic jako např.  karanténa 2. řádu ("karanténa karantény") není.

To by pak už skoro nikdo nepracoval...

 

Cituji z předpisu (ale změnily se od doby publikace kvůli mutacím viru některé lhůty).

Co Vás čeká, pokud jste byli v rizikovém kontaktu s osobou pozitivní na Covid-19

(...) Zaměstnanci KHS Vás informují o Vašem kontaktu s pozitivní osobou, a dále o tom, že v rozmezí 5.-7. dne od rizikového kontaktu (nejpozději však do 10. dne) s touto osobou musíte absolvovat test (RT-PCR), tj. dostavit se na odběrové místo. (...) V případě, že se nepodaří provést RT-PCR test v průběhu 10 dnů od rizikového kontaktu s pozitivně testovanou osobou, karanténa osob bez příznaků je ukončena bez provedení testu, a to za 14 dnů od posledního kontaktu s pozitivně testovanou osobou.(...) Dále budete informováni, že budete v karanténějejíž délka se počítá 10 dnů od rizikového kontaktu s pozitivní osobou. V případě, že nemocný je člen společné domácnosti, může být karanténa dalším členům této společné domácnosti (rizkovým kontaktům nemocného) prodloužena až na 15 dní.

 

Rodinní příslušníci a osoby sdílející s Vámi společnou domácnost nemají uloženo žádné omezení.

 

Pokud bude  test RT-PCR negativní, pokračujete v nastavené karanténě a při absenci klinických příznaků bude karanténa ze strany PL ukončena.

 

Pokud by test RT-PCR byl pozitivní, byla by Vám nařízena ze strany praktického lékaře 10 denní izolace od data odběru a postup by byl dle 1. bodu.


Tento příspěvek byl upraven od ladislavappl: 28 únor 2021 - 0:06

  • 1
Quaerendo invenietis (Kdo hledá, najde).

#289 davidb11

davidb11

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 087 příspěvků(y)

Publikováno 28 únor 2021 - 5:11

Mohu popsat jak k nákaze snadno dojde (stalo se to známým): na chalupu na prodloužený víkend jelo 8 lidí. Majitelé (2) to měli nedávno, 2 (lékaři) byli očkovaní, zbylí 4 šli před odjezdem na test, byli negativní. Jednomu z nich začalo být po víkendu blbě, ve středu šel na test a měl to, 3 šli na test ve čtvrtek a už to měli taky. 1 z nich už je v nemocnici. Snadno se dá spočítat, kolik dalších lidí to od nich (v práci apod.) chytlo...

Tak podrobněji: Ti, co to měli asi před měsícem jsou v pohodě, očkovaní lékaři to taky nechytli (pro mě náznak důkazu, že očkování asi funguje). Přinesl to jeden z těch zbylých, který byl den před příjezdem na testu zdarma. Paradoxní je, že ten hle roznašeč jim pak vyčítal, že se nakazil, když byl na testu, což je samozřejmě časově blbost. Stihl nakazit ještě svojí bývalou, děti apod.
Jednoznačně z toho plyne: že se to šíří fakt snadno a rychle, že testy ukážou jen stav ve chvíli odběru a že pracoviště, domov atd. vůbec nemusí být hlavním zdrojem, takových techtle mechtle je totiž určitě víc, než si ti z řad opatrnějších umí představit.

Ale ta situace vůbec neměla nastat!
Je to jejich blbost a proto jsme (celá republika), tam kde jsme.
Každý je potenciálně nakažený. Ano, negativní test = do času toho testu jsem nic nechytil. Minutu potom to mohu chytit kdekoli.

Tento příspěvek byl upraven od davidb11: 28 únor 2021 - 7:57

  • 3

#290 jidis

jidis

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 328 příspěvků(y)

Publikováno 28 únor 2021 - 7:52

Já myslím, že i test bude reagovat pozitivně až v době, kdy se u nakaženého vir rozšíří do místa, kde je vzorek odebrán, můžeš to dostat i přes oči a tam se vzorek neodebírá. 

https://www.lidovky....233_ln_veda_sei


  • 0

#291 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 789 příspěvků(y)

Publikováno 28 únor 2021 - 7:57

Je k pláči nebo smíchu, že naši zákonodárci a všichni kdo o tom teď diskutují neví, že je rozdíl mezi obcí a katastrálním územím. Psát o katastru obce je nesmysl. Jsou obce, co mají desítky katastrálních území a naopak, několik obcí ve společném. Takže z Kájova (obec, ale katastr nemá, patří do sousedního) můžu do celého Boletického újezdu.


  • -1

#292 jidis

jidis

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 328 příspěvků(y)

Publikováno 28 únor 2021 - 8:01

Tím míříš na kolomba jo?  :)  

http://www.geocachin...ti-ke-katastru/


  • 0

#293 Laminátka240

Laminátka240

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 21 příspěvků(y)

Publikováno 28 únor 2021 - 8:08

Jak je to tedy s tou výjimkou ze zákazu volného pohybu za účelem cesty do přírody (a tedy i např. geocachingu)? Podle vlády to smí být jen na území obce, kde dotyčný bydlí. Když bydlím v Praze, tak mám Prahu chápat jako jednu velkou obec a tedy se můžu pohybovat po celé Praze jak chci, nebo je tím myšlena jen městská část? A smí to být opravdu jen v přírodě, nebo i v zastavěné části? Moc tomu celému nerozumím.


  • 0
Lamin%C3%A1tka240.png

#294 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 28 únor 2021 - 8:24

Postup hygieniků podle mne byl v souladu s platnými předpisy.

...

Jo, to asi byl. To taky nezpochybnuju. Akorat to ze je neco v souladu s predpisy jeste neznamena ze to je spravne. Hygienik holt pracuje se vzdalenosti od nakazy 1 (nekdy ani to ne, napriklad u clenu vlady), my pracujeme pro jistotu se vzdalenosti 2. To je cely. Myslet si ze vzdalenost 1 staci muzou, ale pak taky muzou velice snadno dopadnout jak ti co zminuje TARATARATA, kteri preci meli negativni test, tak mohli jit kalit na chatu. Vsechno to pracuje jen s pravdepodobnosti, nic neni jistota. A podle toho je potreba se chovat.

 

BTW uz jsem zazil i false positive vysledek testu (antigenniho), Chvili byl poplach, nez se ukazalo ze to byla chyba testu (a to dokonce dvojita, u dvou osob/maznzelskyho paru soucasne).


  • -1

#295 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 789 příspěvků(y)

Publikováno 28 únor 2021 - 8:54

Jo, Pražáci mohou po celé Praze, já můžu do celého města, ale ne do lesa za sídlištěm. Ten už patří sousední vzdálené vesnici. Jsem si jist, že to většina místních neví a do toho lesa chodit budou. Ale proč ne? Je lepší chodit po sídlišti, než v lese? Jde o to, aby se lidi nemíchali, což splněno bude. Rozhodnout od stolu o tom, kdo bude moci jak daleko jít, není asi správné, zvl. když je zdůrazněno, že Praha je jedna obec. Nebo Pelhřimov, který má ve svém obvodu desítky vesnic a je rozdroben do 5 nesouvisejících území.


  • 0

#296 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 28 únor 2021 - 10:03

Ať bys to omezil jakkoliv, vždycky najdeš absurdní situace a nikdy to nebude spravedlivé. Je to ale lepší, než aby tam byly podmínky abstraktní, či milión výjimek, které nikdo nepobere a ani nedokáže kontrolovat.
  • 1

#297 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 789 příspěvků(y)

Publikováno 28 únor 2021 - 10:19

Jo, je mi to jasné, že tohle se musí nějak nastřelit a rovnoměrné to nebude nikdy. Ale nějak se mi nezdá ta Praha a vůbec velká města. Praha je prakticky kraj, jinde se nesmí ani za hranice okresu? No uvidí se za 3 týdny, jestli na tom bude lépe Praha, nebo malé vesnice. Když drobit, tak by měly smysl městské čtvrtě. Nebo ten kilometr od bydliště (ale ten by mě štval moc).


  • 0

#298 1gato1

1gato1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 520 příspěvků(y)

Publikováno 28 únor 2021 - 10:35

Tak jsem si dnes poprvé nasadila při nákupu v obchodě respirátor asi na 15 minut (dřív jsem nosila roušku) a hned mám na ksichtě vyrážku. Uááááá...


  • 0
Blaze tomu, kdo nic nema, nema starost, kam to schova.

#299 1gato1

1gato1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 520 příspěvků(y)

Publikováno 28 únor 2021 - 10:37

Vloni bylo dost pořadu s různými dermatolozkami jak na pleť, když má člověk roušku. Tak se snad dočkáme i letos.
  • 0
Blaze tomu, kdo nic nema, nema starost, kam to schova.

#300 ladislavappl

ladislavappl

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 886 příspěvků(y)

Publikováno 28 únor 2021 - 10:41

Každý je potenciálně nakažený. Ano, negativní test = do času toho testu jsem nic nechytil. Minutu potom to mohu chytit kdekoli.

Tohle je taky riziko masového testování. Lidé uklidnění negativním testem ztratí na určitou dobu ostražitost, chytí virus a roznášejí ho po okolí. Nejinfekčnější jsou (u většiny infekčních nemocí - např. u inf. žloutenky) lidé těsně před vypuknutím prvních typických příznaků. Masové jednorázové testování s sebou nese navíc riziko nákazy cestou na test, čekání ve frontě a cestou zpátky. Uvidíme, jaké budou výsledky na Slovensku v delší časové řadě.

Doplnění: Koukám na křivky ČR a SR, tvar je velmi podobný (vrcholy i období poklesu), ale SR má celkově nižší (i relativně) počet pozitivních testů. Těžko říct, jestli to nebyly vyhozené peníze. Do slovenského byznysu ovšem obyčejný Čech nevidí...

https://www.google.c...COVID Slovensko

https://www.google.c...istika COVID ČR


Tento příspěvek byl upraven od ladislavappl: 28 únor 2021 - 10:53

  • 1
Quaerendo invenietis (Kdo hledá, najde).




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama