Přejít na obsah


Fotka

Covid


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
270 odpovědí na toto téma

#81 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 21 prosinec 2020 - 16:30

Když se tady ohání tím očkováním na chřipku, na kterou jinou virovou infekcí se ockujete kazdy rok? Virová zloutenka, encefalitida... Takže ohánět se tady tím, že to stejně nemůže fungovat, protože chřipka, to mi přijde zvláštní. Zvlášť, když vůbec neznáme, jak moc bude vir v budoucnu mutovat.
  • 4

#82 dejwy

dejwy

    dejwy

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 215 příspěvků(y)

Publikováno 21 prosinec 2020 - 17:05

Ne každá vakcína je proti virových infekcím. Když se budeme bavit jen o nich, tak není třeba aby vakcína obsahovala kompletní genetickou informaci viru. Moderní vakcíny proti Covidu, které se budou užívat v ČR nejdříve, tj. od firem Pfizer a Moderna jsou mRNA typu, zjednodušeně řečeno naše buňky dostanou recept aby vyráběly cosi typického pro Covid a na tom se naučí naše imunita. Podrobněji viz třeba Wikipedie.

U chřipky není očkování na loňský kmen, ale snaží se o predikci, které kmeny budou v další sezóně dominantní. Složení se chystá pro jižní a severní polokouli zvlášť.

 

Máš pravdu, já to ale nechtěl rozpitvávat do prodrobna..


  • 0

#83 davidb11

davidb11

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 087 příspěvků(y)

Publikováno 21 prosinec 2020 - 17:46

https://fb.watch/2wxVzHmZaZ/


  • 1

#84 ivans

ivans

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 110 příspěvků(y)

Publikováno 21 prosinec 2020 - 18:34

Určitě ano.
  • 0
ivans

#85 rpalat

rpalat

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 40 příspěvků(y)

Publikováno 21 prosinec 2020 - 19:26

Je to sice ošemetné, ale nepřijde mi jako nejhorší nápad, kdyby se časem dalo při prokázání se očkováním vyjet za hranice bez omezení.

Na likvidaci zázemí, které normálně při tom cestování očekáváš se cíleně pracuje. Cílem je a bude omezení mobility. Už se s tím nikdo netají.


  • 2

#86 mtauf

mtauf

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 706 příspěvků(y)

Publikováno 21 prosinec 2020 - 19:44

Já se přiznám, že v tom úplně jasno nemám. Očkovat se pravděpodobně dám, ale rozhodně to budu nějakou dobu odkládat. Nejsem odborník, abych mohl o této oblasti šířit jakýkoliv zasvěcený názor, ale jako ajťák vím

- nic nefunguje na první pokus

- tlak na uvedení do provozu vždycky znamená podcenění nějakých problémů

- urychlení nebo zkrácení testování totéž

- upnutí se na jediné řešení znamená, že přehlédnu několik jiných

Rozhodně nepodceňuji Covid jako takový ani snahu o řešení. Ale počkám si na reálné výsledky. Do té doby se spolehnu na svou imunitu nebo na toho nahoře, že na mě dohlédne.


  • 6

#87 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 21 prosinec 2020 - 19:48

Na likvidaci zázemí, které normálně při tom cestování očekáváš se cíleně pracuje. Cílem je a bude omezení mobility. Už se s tím nikdo netají.

Na omezení mobility se usilovně pracuje už dlouho, proto ty nesmyslně přísné limity na spalovací motory a propagace elektroaut.


  • 3

#88 d-n

d-n

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 324 příspěvků(y)

Publikováno 22 prosinec 2020 - 11:22

1. Protože chřipka výrazně rychleji mutuje.
2. Na zastavení stačí naočkovat 70% lidí a to se myslím najde dobrovolně, v následujícím roce bude spíš vakcíny nedostatek na to aby se dostalo na všechny zájemce.
3. Efekt promoření nebude fungovat, protože protilátky při ani při prodělání nemoci nevydrží déle než v řádu měsíců.

1. To možná teď, kdy imunitně nepřipravenou populací projíždí jako nůž máslem. Pokud by třeba zabrala vakcína, prosadí se zase nějaký jiný kmen.

2. Souhlasím, že spíš bude vakcíny nedostatek, ale obávám se, že to nebude vládám bránit nějaké to omezení typu cestovat mohou jen očkovaní zavést.

3. Pokud by se člověk po prodělání nemoci zavřel na půl roku do skleníku, tak určitě, ale s tím virem se bude setkávat stále, takže si bude imunitu průběžně obnovovat. Jenomže to bychom si tu imunitu nesměli neustále oslabovat rouškami. Obávám se, že spějeme do stádia, kdy nás po případném odložení roušek hromadně zkosí i banální nemoci.


  • -1

#89 Sven Gumby

Sven Gumby

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 323 příspěvků(y)

Publikováno 22 prosinec 2020 - 14:58

Tu jsou roušky zcela neúčinné a tudíž zbytečně, tu jejich nošení oslabuje imunitu. Není lehké se vyznat.
  • -1

#90 rpalat

rpalat

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 40 příspěvků(y)

Publikováno 22 prosinec 2020 - 16:46

Tu jsou roušky zcela neúčinné a tudíž zbytečně, tu jejich nošení oslabuje imunitu. Není lehké se vyznat.

S první částí souhlasím, je to k ničemu. Nikdy v životě jsem to žádného běžného zdravotníka (ani na infekčním) nosit neviděl a žádný to ani po mne nechtěl. A to byly čekárny plné všeho možného. Ta druhá část je sporadická  myslím, že funguje naopak. Pokud to nosíš na sobě (já to venku nedělám, není to při dodržení vzdálenosti 2 metry od ostatních povinné) podstatnou část dne, nalepí se ti na to časem bordel, kolem kterého bys normálně jenom prošel. No a ten bordel pak celou dobu pamalinku polehoučku vdechuješ celou dobu, co máš toho vetřelce na sobě. Zároveň vše, čeho by jsi se měl zbavit například vydechováním anebo vykašláváním zůstává uvnitř a vrací se to zpět do tebe. Ne nadarmo se doporučuje přebývat ve větraných mísnostech a toto je přesný opak větrané místnosti. Takže tím, že ti to vlastně škodí, ti to může pomoci.


  • 0

#91 zmijovkar

zmijovkar

    zmijovkar

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 221 příspěvků(y)

Publikováno 22 prosinec 2020 - 17:27

1. To možná teď, kdy imunitně nepřipravenou populací projíždí jako nůž máslem. Pokud by třeba zabrala vakcína, prosadí se zase nějaký jiný kmen.

2. Souhlasím, že spíš bude vakcíny nedostatek, ale obávám se, že to nebude vládám bránit nějaké to omezení typu cestovat mohou jen očkovaní zavést.

3. Pokud by se člověk po prodělání nemoci zavřel na půl roku do skleníku, tak určitě, ale s tím virem se bude setkávat stále, takže si bude imunitu průběžně obnovovat. Jenomže to bychom si tu imunitu nesměli neustále oslabovat rouškami. Obávám se, že spějeme do stádia, kdy nás po případném odložení roušek hromadně zkosí i banální nemoci.

Nečtu úplně vše o covidu, ale zas toho nečtu tak málo. Byl by, prosím, odkaz na vyjádření nějakého imunologa? Nic takového jsem nezaznamenal...

 

 

 

 


 


 

 


  • 0

#92 seedcorp

seedcorp

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 661 příspěvků(y)

Publikováno 22 prosinec 2020 - 20:06

Kde je třeba letošní chřipka? Lidi si tím, že se nebudou promořovat běžnými viry připraví o imunitu a pak to bude násobně horší. Všechny reklamy pořád hlásí desinfikuj, per v desinfekci, kde je žraní žížal, hroudy hlíny, žáby, brouci, bordel, toulání se venku, prskání na sebe a na zvířata, prostě dětství? Není náhodou jakási korelace mezi nástupem IT, mobilů a alergiemi? Čím víc se budeme separovat a budeme doma, tím to bude horší.

 

Omezování svobody je naprosto šílený, ale co s tím? Dá se emigrovat někam, kde to není? Znáte nějakou zemi, která je v tomhle v pohodě? Takový ty ostrovy typu mauritius, jamajka nebo tak asi ano, ale to není pro každého...


  • -1

#93 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 22 prosinec 2020 - 20:53

Přiznám se, že osobně se budu snažit s očkováním čekat alespoň rok. Důvody už tu zazněly, navíc se mi od zhruba čtyřicítky začaly objevovat různé podivné alergické reakce - při banální operaci byl problém po podání jedné látky až takový, že to vypadalo na konečnou. Takže se radši nechám omezit např. v cestování než dopadnout špatně. Druhý důvod je, že jsem velmi pravděpodobně Covidem v březnu/dubnu prošla a doufám, že imunita trvá déle než se momentálně odhaduje. Navíc se také snažím posilovat imunitu, jak se doporučuje. Roušku sice používám, ale co nejméně - pokud není nikdo blíž než 2 metry, nemůže mi nikdo nic.
  • 0

#94 mysakf

mysakf

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 288 příspěvků(y)

Publikováno 22 prosinec 2020 - 21:09

Kde je třeba letošní chřipka? Lidi si tím, že se nebudou promořovat běžnými viry připraví o imunitu a pak to bude násobně horší. Všechny reklamy pořád hlásí desinfikuj, per v desinfekci, kde je žraní žížal, hroudy hlíny, žáby, brouci, bordel, toulání se venku, prskání na sebe a na zvířata, prostě dětství? Není náhodou jakási korelace mezi nástupem IT, mobilů a alergiemi? Čím víc se budeme separovat a budeme doma, tím to bude horší.
 
Omezování svobody je naprosto šílený, ale co s tím? Dá se emigrovat někam, kde to není? Znáte nějakou zemi, která je v tomhle v pohodě? Takový ty ostrovy typu mauritius, jamajka nebo tak asi ano, ale to není pro každého...


Onemocnět chřipkou není žádná výhra. Jestli máš zájem vylepšit svoji imunitu nad možnosti zdravého životního stylu, doporučil bych spíš očkování.

Korelace mezi alergiemi a přehnanou čistotou v útlém dětství skutečně existuje, s mobily a IT to nesouvisí, úzkostlivé desinfekce v domácnostech začaly mnohem dříve. Bohužel na propagaci žraní žížal a pusinkování koček se nejspíš nedá zbohatnout.
  • 1
Vložený obrázek

#95 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 22 prosinec 2020 - 21:44

Kde je chřipka a další respirační nemoci? Že se o nich nemluví neznamená, že vůbec nejsou. Jsou schovaní v těch dvou třetinách negativních testů. Nebo myslíte, že když je vám blbě a chrchálte, tak že to musí být jen Covid?


  • 1

#96 Sven Gumby

Sven Gumby

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 323 příspěvků(y)

Publikováno 22 prosinec 2020 - 21:47

Už to chápu, používání roušek je škodlivé ze tří důvodů:

1. Všechno propustí a přitom dávají falešný pocit bezpečí.

2. Usazují se v nich sajrajty, jak ty, co si do nich člověk nadýchá sám, tak i ty zvenčí. A pak si všechno pěkně vdechne, takže vlastně zvyšují nálož, kterou dostane.

3. Izolují člověka od všeho (něco jako úzkostlivá dezinfekce), čímž degradují jeho imunitu.

A všechny tyto tři negativní vlivy působí společně, čímž se jejich účinek násobí. Dejme tomu, že podíl každého škodlivého vlivu je 33%, takže celková škodlivost je 33 x 33 x 33 = 35937 %. Strašné.


  • 0

#97 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 22 prosinec 2020 - 21:51

... a proto jsme po pul roce noseni rousek vymřeli. No vážně, proč myslíte, že je na ulicích méně lidí? B)


  • 1

#98 seedcorp

seedcorp

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 661 příspěvků(y)

Publikováno 22 prosinec 2020 - 22:04

No, byl jsem se podívat na Staromáku a lidí zbylo tedy dost.

 

Pozitivní je, že místo ožralých cizinců jsou tam rodiny s dětmi, kočárky, dvojičky, skupinky přátel a další davy. Hodně pozitivní mi přišlo že nikde nebyly žádný benga a tak svařáky, který se prodávaj na každým rohu do kelímku (s víčkem a nápisem na doma) se konzumují bez problému. Klobása se též sežene, místo tácku do polystyrénový krabičky, opět s nápisem na doma, ale vzal to ďas, že?

 

K tomu se ovšem váže negativum a to že když nejsou trhy, nepřidali koše. A tak je z těch málo stávajících hromada plastového odpadu. (Fuck off Greta!) Neslyšet až příliš často ruštinu, byl bych naprosto spokojen.

 

Stromek je krásný, není moc velký, hezky a nekřiklavě ozdobený, jen mi chyběl betlém pod ním. A celkově to byl moc heká vánoční procházková PA... :)

 

Před orlojem se v celou hodinu shromáždilo odhadem několik set lidí, natěsno v davu, roušky spíše ne než ano, docela jsem se lekl jednoho chlapíka co měl masku z planety opic přez celý ksicht... a dětičky vzychají jů... a rodiče cvakají telefony a baví se...


Tento příspěvek byl upraven od seedcorp: 22 prosinec 2020 - 22:14

  • 1

#99 Solim

Solim

    Introvert

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 870 příspěvků(y)

Publikováno 22 prosinec 2020 - 22:07

... a proto jsme po pul roce noseni rousek vymřeli. No vážně, proč myslíte, že je na ulicích méně lidí? B)

Protože jsou všichni narvaní v nákupních centrech, než je zas zavřou :o .


  • 0

iGET Blackview GBL6000Pro, Android 11, a:Drake 6.08 + OSM (paws), GeoGet 2.11.8.821, GeoKuk 5.1.0, Locus Map 4

 

S úsměvem jde vše líp


#100 vojtisekp

vojtisekp

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 143 příspěvků(y)

Publikováno 22 prosinec 2020 - 22:12

Asi do toho půjdu, i když na 100% si jistý ještě nejsem. Jinak si stejně myslím že na nás obyčejné lidi dojde až někdy během roku 2022
  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama