Přejít na obsah


Fotka

Covid


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
270 odpovědí na toto téma

#61 tomy.22

tomy.22

    MODERATORS

  • Moderators
  • 2 411 příspěvků(y)

Publikováno 21 prosinec 2020 - 2:01

seedcorpe myslíš třeba takhle poctivě? Poznáš z toho jestli je aplikování bezpečné a ověřené standartními postupy nebo ne? 

 

Může způsobovat otoky různých částí těla, nejčastěji v obličeji nebo v oblasti krku, závažná alergické reakce způsobující dechové potíže nebo závrať, která může vést až k šokovému stavu. Dále může nastat závažná kožní reakce, které často předchází horečka, bolesti hlavy, bolest v krku, bolest těla (příznaky podobné chřipce). Kožní projevy bývají doprovázeny postižením sliznic v podobě vředů v ústech, krku, nosu.

 

.

  • 0

#62 mirek454

mirek454

    mirek454

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 209 příspěvků(y)

Publikováno 21 prosinec 2020 - 5:31

Covid jsem si prodělal, nic hezkého to opravdu nebylo. A i kdybych si tím neprošel, jsem z generace, která očkování bere jako normální součást života a nepřemýšlí nad kravinama proč ne. Takže ANO
  • 5

#63 dejwy

dejwy

    dejwy

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 215 příspěvků(y)

Publikováno 21 prosinec 2020 - 6:28

Každá vakcína je v podstatě zanesení oslabeného víru do těla.
Na každou vakcínu jsou alergické reakce. Záleží na každém člověku zvlášť, jak je alergický na nějakou složku vakcíny, nemusí jít ani o onu aktivní látku, ale o některou z ostatních, pomocných (napr. látka vázající onu aktivní apod).
I na současné vakcíny jsem nějakou reakci měl. Většinou červená boule v okolí vpichu několik dní.
I na současné vakcíny lidé mají i silné alergické reakce a sem tak i někdo zemře, problém je hlavně u alergiků, kteří o své alergii na nějakou látku zatím nevědí.

Nic není účinně ani neproblematické pro 100% lidí.

Naopak se nyní z každé alergická reakce na příslušných antivax skupinách bude dělat konec světa a důkaz nefunkčnosti.

Jestli ano či ne. Spíše ano, jen čekám na více informací. Jak dlouho trvá po očkování rezistence a jak to bude s odlišnou mutací víru.
Je to respirační choroba jako chřipka, takže očekávám každoroční mutace. U chřipky je taky očkování na loňský kmen.

Tento příspěvek byl upraven od dejwy: 21 prosinec 2020 - 6:32

  • 1

#64 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 21 prosinec 2020 - 7:41

Jsem alergik, astmatik. Párkrát už mě kvůli alergickým reakcím vezli i do nemocnice. Ale kvůli očkování to nikdy nebylo. A nějaký ten červený pupínek nebo zarudnutí (únavu většinou ani neregistruji, protože nevím, jestli nepatří k aktivitám, které normálně přitom dělám)...

 

Ohledně nějakých smrtí z důsledků očkování (když tu Dejw zmiňuje, že sem tam někdo zemře) - by mne zajímalo, kolik takových smrtí doopravdy bylo v porovnání k počtu očkovaných. A hlavně v porovnání k počtu zachráněných. Já jsem o žádné smrti spojené přímo s očkováním neslyšel.

 

A ohledně různých negativních účinků vakcíny na COVID mi přijde, že naopak veškeré servery informují více, než o stejných účincích jiných vakcín. By mne zajímalo srovnání v počtu těch negativních důsledků s ostatními vakcínami (třeba proti té chřipce). Třeba bychom se dozvěděli, že to je naprosto srovnatelné.

 

Já se očkovat dám. I kvůli tomu, že se starám o babičku, kterou nechci zabít, kdybych ji nakazil, stejně tak nechci dětem upřít styk s dalšími prarodiči. A byl bych rád, aby se naočkovalo co nejvíce lidí, protože to je jedna z cest ke snížení všech možných opatření. Protože buď bude dostatek proočkovaných, nebo budou muset být ještě přísnější opatření po hodně dlouhou dobu. A to bych opravdu nerad.


  • 5

#65 Solim

Solim

    Introvert

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 870 příspěvků(y)

Publikováno 21 prosinec 2020 - 8:30

Rozhodně ANO.

Covid jsem prodělal a sranda to nebyla. Teď sleduji co se děje okolo studií vakcín a zatím jsou docela v plenkách, dál než 4 měsíce zatím ty studie nevidí. No doufám, že to očkování bude fungovat alespoň 1 rok.


  • 1

iGET Blackview GBL6000Pro, Android 11, a:Drake 6.08 + OSM (paws), GeoGet 2.11.8.821, GeoKuk 5.1.0, Locus Map 4

 

S úsměvem jde vše líp


#66 rpalat

rpalat

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 40 příspěvků(y)

Publikováno 21 prosinec 2020 - 8:54

Já se očkovat dám. I kvůli tomu, že se starám o babičku, kterou nechci zabít, kdybych ji nakazil, stejně tak nechci dětem upřít styk s dalšími prarodiči. A byl bych rád, aby se naočkovalo co nejvíce lidí, protože to je jedna z cest ke snížení všech možných opatření. Protože buď bude dostatek proočkovaných, nebo budou muset být ještě přísnější opatření po hodně dlouhou dobu. A to bych opravdu nerad.

Nikoho neochráníš, nakažlivý budeš pořád, hadr z pusy taky nesundáš (už jsem to cítil na jaře)

https://ct24.ceskate...ovine-roku-2021
a potom si to můžeš dát ještě jednou a ještě jednou a tak pořád dokola

https://ct24.ceskate...va-nove-vyzkumy

minimálně ale 4 krát do roku, pokud je většina z těch věcí podávána dvoufázově.

Pokud není cílem se toho mediálně protežovaného viru zbavit, pak to nedává smysl. Alespoň ne logický, ale logiku bych za tím nehledal.


  • 0

#67 dejwy

dejwy

    dejwy

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 215 příspěvků(y)

Publikováno 21 prosinec 2020 - 9:30

Ohledně nějakých smrtí z důsledků očkování (když tu Dejw zmiňuje, že sem tam někdo zemře) - by mne zajímalo, kolik takových smrtí doopravdy bylo v porovnání k počtu očkovaných. A hlavně v porovnání k počtu zachráněných. Já jsem o žádné smrti spojené přímo s očkováním neslyšel.

 

Většina nežádoucích účinků očkovacích látek je mírná a přechodná, např. bolest paže nebo zvýšený teplota. Ty lze většinou lehce zvládnout paracetamolem (Paralen) po očkování. Závažnější nežádoucí účinky jsou vzácné (řádově 1 z tisíce až 1 k milionům dávek) a některé jsou tak výjimečné, že jejich riziko nelze ani přesně posoudit. Stejně tak riziko úmrtí po očkování nelze statisticky zhodnotit, protože jich bylo velmi málo. Pokud někdy dojde po očkování k úmrtí, je to způsobeno nejčastěji chybou personálu (chybné podání jiné látky než je vakcína) a ne vlastní očkovací látkou.


  • 1

#68 dejwy

dejwy

    dejwy

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 215 příspěvků(y)

Publikováno 21 prosinec 2020 - 9:39

Nikoho neochráníš, nakažlivý budeš pořád, hadr z pusy taky nesundáš (už jsem to cítil na jaře)

https://ct24.ceskate...ovine-roku-2021

Poněkud si s to chybně vyložil:
Žádná z doposud schválených vakcín nebyla testována na to, jestli očkovaný člověk nemůže nakazit ostatní. Testy se soustředily na to, aby se zjistilo, zda očkování chrání přímo očkovaného. Není tedy zatím jasné, jestli očkovaný člověk nemůže být asymptomatickým přenašečem, který může virus šířit mezi ostatní.

 

 

a potom si to můžeš dát ještě jednou a ještě jednou a tak pořád dokola

https://ct24.ceskate...va-nove-vyzkumy

minimálně ale 4 krát do roku, pokud je většina z těch věcí podávána dvoufázově.

Poněkud nízký vzorek lidí na takové závěry:
„Studie potvrdila, že pacienti s covidem-19 vytvářejí neutralizující protilátky, které jsou schopné blokovat virus, a tudíž mít ochranný účinek, nejméně šest měsíců od okamžiku nákazy,“ 
Studie vychází z půlročního sledování 210 lidí nakažených koronavirem SARS-CoV-2.

 

Na přesné závěry je, pánové a dám, ještě opravdu brzo, nezapomeňte, že nemoc je tu něco přes rok, tak se těžko dají dělat závěry, zda vydrží imunita déle než 1/2 roku.


  • 0

#69 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 789 příspěvků(y)

Publikováno 21 prosinec 2020 - 10:15

Není otázka JESTLI, ale KDY. Vidím, že než se situace srovná a bude naočkován každý, kdo bude mít zájem, uplyne dost dlouhá doba.

A co se týče katastrofických informací, stačí si přečíst příbalový leták k jakémukoli léčivu. Oni tam prostě musí napsat všechno, co by se někomu mohlo stát, i když je to hodně nepravděpodobné. Ale vzhledem k době, než se na mě dostane řada, už o tom asi budeme vědět víc.


  • 3

#70 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 21 prosinec 2020 - 12:01

Ja zatim ne. A to nejsem zadny zlehcovac covidu ani odpurce ockovani, spis naopak. Leccos naznacil dejwy. Momentalne je to akorat silenej hon na prachy bez radneho testovani. Uz treba jen informace o obrovske ucinnosti ockovani (mnohem vetsi nez byva obvykle) vyvolavaji znacnou neduveru i k tomu ostatnimu. Momentalne je to ve stavu ze mam vetsi duveru ve svuj imunitni system, nez ve farmaceuticky firmy. Pockam si az to bude aspon trochu vyzkouseny.


  • 2

#71 None

None

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 286 příspěvků(y)

Publikováno 21 prosinec 2020 - 12:53

Já rozhodně ano. Bez ohledu na svůj věk a zdravotní dispozice. Už mě se...re věčné rozvolňování a utahování šroubů. Zatím to takhle vypadá po celém světě bez výjimky, ti před měsícem nejlepší teď padají na úplné dno a naopak. Tedy promořenost jaksi nefunguje, další na řadě je vakcína. Na jedné straně je to výhra pro farmaceutické společnosti, na druhé to platí stát - potažmo my. Vakcinace ale má smysl od určitého množství opíchaných lidí. V méně vyspělých společnostech to lze nařídit, jinde ne. Stát má samozřejmě páky, jak pozitivní tak negativní diskriminaci. Evropa je ještě o level dál. Sice nevěřím, že by to dopadlo jak v San Marinu, ale kdo ví ??? To se bavíme jenom o soukromých aspektech, co bude dělat ekonomika za rok nebo za dva? A co budou dělat naši zdravotníci? Nemyslím si, že je baví desítky hodin měsíčně navíc a v atombordelu. 


  • 4

#72 MikiHamza

MikiHamza

    MikiHamza

  • Members
  • PipPipPip
  • 885 příspěvků(y)

Publikováno 21 prosinec 2020 - 13:16

Ano, pokud to bude navíc spojeno s obdržením "bumážky", která bude umožňovat svému nositeli volněji vycestovat či jít ven kam bude chtít bez náhubku. ;)

PS: A trasovací nanočástice či modifikace DNA mi nevadí :P


  • 2

#73 KulisekW

KulisekW

    KulisekW

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 232 příspěvků(y)

Publikováno 21 prosinec 2020 - 13:25

Otázka do pranice: je tu někdo, kdo se plánuje nechat očkovat?


Ano. Jen nepočítám, že se na mě dostane řada příliš brzy, neboť bude mít řada lidí přednost.

Je to sice ošemetné, ale nepřijde mi jako nejhorší nápad, kdyby se časem dalo při prokázání se očkováním vyjet za hranice bez omezení.
  • 4

#74 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 789 příspěvků(y)

Publikováno 21 prosinec 2020 - 14:07

Jenomže pokud budeme čekat půl roku než se na nás <60 dostane řada a papír bude platit půl roku, bude to na okamžité objednání na příště. Ale jak už jsem psal, situace se mění každý den, kdoví co bude za půl roku platit.

A když vidím zmatky kolem karantény, která nás měla zachránit, pak zmatky kolem testování, které nás mělo zachránit, pochybuju, že s vakcínou to bude lepší. Mělo by. Ale tuším, že za pár měsíců se bude jen konstatovat, že se to nepovedlo v takovém měřítku, aby to zastavilo šíření.


  • 1

#75 d-n

d-n

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 324 příspěvků(y)

Publikováno 21 prosinec 2020 - 14:47

Pár poznámek:

1. V době, kdy by tak teoreticky mohla přijít řada na běžného smrtelníka, už tady budou převažovat úplně jiné mutace. Proč se asi dělá na chřipku každý rok nová vakcína?

2. Kdyby se náhodou podařilo vakcíny zajistit dostatek, i ten největší odpírač se nakonec bude muset naočkovat, jinak bude mít menší práva než žid v nacistickém Německu.

3. Doba, kdy se začne ve větší míře očkovat, se bude krýt s dobou, kdy začne být patrný efekt promoření. Ten je v současné době ještě poměrně malý a pozorovatelný spíše regionálně, ale na konci jara to už bude při současné rychlosti šíření mnohem výraznější.


  • 0

#76 mysakf

mysakf

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 288 příspěvků(y)

Publikováno 21 prosinec 2020 - 15:09

1. Protože chřipka výrazně rychleji mutuje.
2. Na zastavení stačí naočkovat 70% lidí a to se myslím najde dobrovolně, v následujícím roce bude spíš vakcíny nedostatek na to aby se dostalo na všechny zájemce.
3. Efekt promoření nebude fungovat, protože protilátky při ani při prodělání nemoci nevydrží déle než v řádu měsíců.

Tento příspěvek byl upraven od mysakf: 21 prosinec 2020 - 15:10

  • 1
Vložený obrázek

#77 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 738 příspěvků(y)

Publikováno 21 prosinec 2020 - 15:32

ad 1. To se zatím s určitostí neví.

 

ad 3. Někteří odborníci (tuším např. prof. Beran) tvrdí, že protilátky vydrží mnohem déle.


  • 0

#78 mysakf

mysakf

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 288 příspěvků(y)

Publikováno 21 prosinec 2020 - 15:45

Každá vakcína je v podstatě zanesení oslabeného víru do těla.

Je to respirační choroba jako chřipka, takže očekávám každoroční mutace. U chřipky je taky očkování na loňský kmen.

Ne každá vakcína je proti virových infekcím. Když se budeme bavit jen o nich, tak není třeba aby vakcína obsahovala kompletní genetickou informaci viru. Moderní vakcíny proti Covidu, které se budou užívat v ČR nejdříve, tj. od firem Pfizer a Moderna jsou mRNA typu, zjednodušeně řečeno naše buňky dostanou recept aby vyráběly cosi typického pro Covid a na tom se naučí naše imunita. Podrobněji viz třeba Wikipedie.

U chřipky není očkování na loňský kmen, ale snaží se o predikci, které kmeny budou v další sezóně dominantní. Složení se chystá pro jižní a severní polokouli zvlášť.
  • 2
Vložený obrázek

#79 mysakf

mysakf

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 288 příspěvků(y)

Publikováno 21 prosinec 2020 - 15:51

ad 1. To se zatím s určitostí neví.
 
ad 3. Někteří odborníci (tuším např. prof. Beran) tvrdí, že protilátky vydrží mnohem déle.


S určitostí se neví nic, ale to co jsem psal je podle aktuálně dostupných informací nejpravděpodobnější. Zatím nejsou informace, že by očkování pro některým mutacím Covidu nezabíralo.
  • 0
Vložený obrázek

#80 mysakf

mysakf

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 288 příspěvků(y)

Publikováno 21 prosinec 2020 - 15:56

Samozřejmě je možné po předělání nemoci si nechat periodicky testovat protilátky v krvi a nechat se očkovat až po poklesu, ale obecně se touto cestou nepůjde, protože vakcína je levnější než test.
  • 0
Vložený obrázek




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama