Přejít na obsah


Fotka
- - - - -

Geoget - Nelze se spojit s Geocaching API serverem!


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
31 odpovědí na toto téma

#21 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 508 příspěvků(y)

Publikováno 18 prosinec 2022 - 20:00

Zkoumam to, a jsou to dva nesouvisející problémy. První je, že mi ten https server prostě nefunguje, protože se nenačte certifikát, protože používá již nepodporovane algoritmy. To odpovídá tě chybě při použití externího prohlížeče. Budu muset vyrobit lepší certifikát.

Fór je v tom, že při použití interního prohlížeče se ten https server vůbec nepoužívá, takže ta původní Pontiacova chyba s tím nijak nesouvisí. Tam selhalo jedno z řady volání API serveru, a je mi zatím záhadou proč. Nicméně budete stejně do toho kódu sahat kvůli novým bezpečnostním požadavkům Groundspeaku, tak to tam zreviduju a zkusím tam vypisovat víc diagnostiky.
  • 3

#22 Pontiac_CZ

Pontiac_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 161 příspěvků(y)

Publikováno 19 prosinec 2022 - 10:01

No, tak já se před chvílí připojil ke kamarádovi zvědav, co si uzurpuje port 54545. Přišlo mi nejdřív, že ho obsadil Firefox, ale pak jsem si uvědomil, že jsem jen špatně pochopil ten víceřádkový výstup netstatu (kéž by ten, co je za to zodpovědný, dostal padáka, nejde použít FIND).

TCP    127.0.0.1:50564        PC-DELL:50563          ESTABLISHED
[firefox.exe]
  TCP    127.0.0.1:54545        PC-DELL:0              LISTENING
[geoget.exe]
  TCP    127.0.0.1:54546        PC-DELL:0              LISTENING
[geoget.exe]
  TCP    127.0.0.1:56630        PC-DELL:5939           ESTABLISHED
[TeamViewer_Desktop.exe]
  TCP    192.168.0.110:139      PC-DELL:0              LISTENING

Nejdřív port, až pak následuje název procesu. Čili zdá se, že i port 54545 patří Geogetu. Zkoušel jsem v Geogetu pro jistotu znovu se přihlásit a autorizovat, ale chyba je stále stejná - "Nelze se spojit s Geocaching API serverem!".


  • 0

SW: a:Drake 6
HW: Ulefone PowerArmor 18t (Android 12), Qstarz BT-Q818XT bluetooth GPS modul

 

"When you go to hide a geocache, think of the reason you are bringing people to that spot. If the only reason is for the geocache, then find a better spot." – briansnat

 
 

 

 


#23 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 508 příspěvků(y)

Publikováno 19 prosinec 2022 - 10:19

jak jsem psal, pro interni autorizaci jsou ty porty fuk, tam musi byt nejaky jiny problem, zatim nevim jaky.

 

Externi autorizace je ted rozbita (nefunguje HTTPS server), ale da se snadno opravit. Stahnete si https://www.geoget.c...e/localhost.pfx a nahradte jim stejnojmenny soubor v instalacnim adresari.

 

Pomohlo to?


  • 0

#24 PabloM64

PabloM64

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 223 příspěvků(y)

Publikováno 19 prosinec 2022 - 11:10

Problém s Geocaching API hlásí i jiné aplikace, např. https://cachetur.no/


  • 0

#25 Kohout team

Kohout team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 539 příspěvků(y)

Publikováno 19 prosinec 2022 - 12:10

Pomohlo to?

 

Pomohlo. Super, díky.


  • 0

Geoget + Locus Pro na Asus Zenfone Max Pro M1, občas Etrex 30 + GPI generator, Wine, Debian testing


#26 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 508 příspěvků(y)

Publikováno 19 prosinec 2022 - 12:17

Problém s Geocaching API hlásí i jiné aplikace, např. https://cachetur.no/

nejake blizsi info?

Kazdopadne bych pripomnel, ze se rozhodne nejedna o plosny problem. Zkousel jsem to na trech ruznych pocitacich, a vsude mi to funguje normalne.


  • 0

#27 PabloM64

PabloM64

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 223 příspěvků(y)

Publikováno 19 prosinec 2022 - 16:00

Jen, že jsem v poslední době musel opakovaně potvrzovat přihlášení k API (až 4 x za den) a nyní to píše tuto zprávu ....
 

 

 

Přiložené miniatury

  • API_Výstřižek.JPG

  • 0

#28 hlavsic

hlavsic

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 806 příspěvků(y)

Publikováno 19 prosinec 2022 - 20:09

No, ja ted musim kazdy den pri pravidelne aktualizaci kesi na zactku autorizovat Geoget....Zacalo to delat tak cca pred tydnem, Je to otravne, ale jinak vse funguje....


  • 0

:ph34r:  Google Pixel 7 PRO + Android 14 - GeoGet - Locus Map - Garmin fenix 7X PRO Sapphire Solar   :ph34r:

 

hlavsic.png

 

 


#29 Pontiac_CZ

Pontiac_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 161 příspěvků(y)

Publikováno 19 prosinec 2022 - 21:07

Tak já bohužel hlásím, že s dodaným localhost.pfx externí autorizace stále nefunguje, stejný PR_CONNECT_ABORTED_ERROR jako v mém příspěvku na předcházející straně. Interní jsem taky vyzkoušel, tam pochopitelně taky žádná změna.

 

I oba ty porty si Geoget stále drží otevřené (54545, 54546).


  • 0

SW: a:Drake 6
HW: Ulefone PowerArmor 18t (Android 12), Qstarz BT-Q818XT bluetooth GPS modul

 

"When you go to hide a geocache, think of the reason you are bringing people to that spot. If the only reason is for the geocache, then find a better spot." – briansnat

 
 

 

 


#30 Pe_Bo

Pe_Bo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 613 příspěvků(y)

Publikováno 20 prosinec 2022 - 6:09

nejake blizsi info?

Kazdopadne bych pripomnel, ze se rozhodne nejedna o plosny problem. Zkousel jsem to na trech ruznych pocitacich, a vsude mi to funguje normalne.

Zdá se, že je to plošný problém - v cca třetině případů se nepovede refresh tokenu (vrátí se chyba 500 z endpointu pro tokeny) a musí se tedy udělat celé kolečko s autorizací.


  • 1

#31 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 508 příspěvků(y)

Publikováno 22 prosinec 2022 - 11:43

Já ti nevím, nějak se mi žádný takový problém při mém denním používání nepovedlo vyvolat.

 

Připomínám, že uložené tokeny jsou platné pouze pro konkrétní počítač a konkrétního uživatele. Nelze je přenášet, ani nic z toho přejmenovávat. Je to tak schálně, aby tokeny nebylo tak snadné ukrást a zneužít.


  • 0

#32 Pe_Bo

Pe_Bo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 613 příspěvků(y)

Publikováno 22 prosinec 2022 - 11:56

Zhruba někdy včera dopoledne se to všechno magicky spravilo a už se chyba 500 nevracela.

 

 

Já ti nevím, nějak se mi žádný takový problém při mém denním používání nepovedlo vyvolat.

 

Připomínám, že uložené tokeny jsou platné pouze pro konkrétní počítač a konkrétního uživatele. Nelze je přenášet, ani nic z toho přejmenovávat. Je to tak schálně, aby tokeny nebylo tak snadné ukrást a zneužít.

Taky jsem nepoužíval token(y) z GeoGetu :D V čem ten problém vězel, ví možná Groundspeak, ale spíš myslím, že to neví nikdo.


  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama