Přejít na obsah


Fotka

Geoget 2.13.0

geoget

  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
48 odpovědí na toto téma

#21 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 801 příspěvků(y)

Publikováno 10 květen 2024 - 9:26

Někde v základním nastavení geogetu je, v jakém pořadí se bude vypisovat, Datum a čas je jednou z možností. Myslím, že to tak mám, s tím, že tam, kde jsem si čas nepoznamenal, není správné pořadí zaručeno. Hlavně pokud to neloguju a nenačítám ve skutečném pořadí jak jsem nalezl. Mě to tak moc nikdy nevadilo, když jsem měl něco prohozeno, ale teď loguju převážně z Adraka a tam mám datum a čas přímo v logovací šabloně, do logu se vkládá automaticky, tak jen labky musím označovat s časem. Ale zase - teď tu geoget nemám a kde je to nastaveno, se můžu podívat až večer.


  • 0

#22 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 524 příspěvků(y)

Publikováno 10 květen 2024 - 17:07

Geoget sám o sobě to řadí jako jakýkoliv jiný sloupeček, tedy dle data s časem. Pleteš si to s počítáním pořadí nálezů pro statistiky ve Statoru.


  • 0

#23 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 851 příspěvků(y)

Publikováno 02 červen 2024 - 22:13

Včera byl u mne kamarád s notebookem, kde má GeoGet, dělal jsem mu nějakou údržbu. Problémy:

1) má tam Win11  a například ve filtru jsou třístavové buttony viditelné jen jako dvoustavové - tedy prázdný a plný čtvereček. Prý mu to dělá i na dalším počítači s Win11.

2) spouštěl jsem pluginy na opravu datbáze, ale Obnovení pomocných informací zhavarovalo ve fázi kontroly listingů. Nějakou dobu jsem po tom lezl, nakonec jsem zjistil že jedna keš není pro chybu exportovatelná (ani zobrazitelná) a pomohlo až ji iteracemi najít, smazat a stáhnout znovu. Už bylo pozdě a tak jsem celou Obnovu už znovu nepouštěl. Dnes mi psal, že tam ta chyba je znovu - takže nějaká další keš. Až to zase dostanu do ruky - byl by zájem o tu keš v samostané databázi ?


Tento příspěvek byl upraven od Arne1: 02 červen 2024 - 22:14

  • 0

Používám a doporučuji a:Drake - nejlepší geocachingovou aplikaci pro Android!


#24 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 524 příspěvků(y)

Publikováno 03 červen 2024 - 7:46

1) má tam Win11  a například ve filtru jsou třístavové buttony viditelné jen jako dvoustavové - tedy prázdný a plný čtvereček. Prý mu to dělá i na dalším počítači s Win11.

Na W11 to provozuji běžně, a nikde jsem nic takového nepozoroval. Ostatně, já si ten ovládací prvek nekreslím, ten si kresli Windows samy podle svého vizuálního stylu v souladu se všemi standardními ovládacími. U mne to na W11 vypadá takto:

3state.png


  • 0

#25 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 524 příspěvků(y)

Publikováno 03 červen 2024 - 8:03


2) spouštěl jsem pluginy na opravu datbáze, ale Obnovení pomocných informací zhavarovalo ve fázi kontroly listingů. Nějakou dobu jsem po tom lezl, nakonec jsem zjistil že jedna keš není pro chybu exportovatelná (ani zobrazitelná) a pomohlo až ji iteracemi najít, smazat a stáhnout znovu. Už bylo pozdě a tak jsem celou Obnovu už znovu nepouštěl. Dnes mi psal, že tam ta chyba je znovu - takže nějaká další keš. Až to zase dostanu do ruky - byl by zájem o tu keš v samostané databázi ?

Nejvíc bych ocenil odeslaný report chyby, abych věděl, k jaké konkrétně chybě došlo a kde přesně. Až když to z toho nebude jasné, pak se hodí vzorek, na kterém se dá problém demonstrovat.


  • 1

#26 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 851 příspěvků(y)

Publikováno 03 červen 2024 - 9:13

Na W11 to provozuji běžně, a nikde jsem nic takového nepozoroval. Ostatně, já si ten ovládací prvek nekreslím, ten si kresli Windows samy podle svého vizuálního stylu v souladu se všemi standardními ovládacími. U mne to na W11 vypadá takto:

3state.png

 

jo, tohle tam bylo, jenže u něj na tom 13 palcovém NB to nešlo rozeznat


Nejvíc bych ocenil odeslaný report chyby, abych věděl, k jaké konkrétně chybě došlo a kde přesně. Až když to z toho nebude jasné, pak se hodí vzorek, na kterém se dá problém demonstrovat.

seženu


  • 0

Používám a doporučuji a:Drake - nejlepší geocachingovou aplikaci pro Android!


#27 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 851 příspěvků(y)

Publikováno 04 červen 2024 - 20:11

Zatím tohle z toho pluginu

Přiložené miniatury

  • IMG_20240604_210537.jpg

  • 0

Používám a doporučuji a:Drake - nejlepší geocachingovou aplikaci pro Android!


#28 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 524 příspěvků(y)

Publikováno 05 červen 2024 - 6:23

Aha, tak to by mne vzzorek zajímal.

Nicméně, jaký je důvod pro puštění právě tohoto pluginu?


  • 0

#29 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 851 příspěvků(y)

Publikováno 05 červen 2024 - 12:34

údržba jednou za rok.  Ale na té první keši havaroval i export a zobrazení, takže je to něco divného. Přitom si myslím, že jsem mu všechny keše v databázi které nebylo možno vymazat aktualizoval buď z PQ nebo přes API - ale je možné se aktualizace bez chybového hlášení prostě neprovedla.

Nicméně, o víkendu na megáči mám slíbenou flešku s databází.


  • 0

Používám a doporučuji a:Drake - nejlepší geocachingovou aplikaci pro Android!


#30 hlavsic

hlavsic

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 812 příspěvků(y)

Publikováno 05 červen 2024 - 16:50

www.geoget.cz pry neni dostupny. Nejaky problem?

 

 

UPDATE: 18:04 uz ok :-)


  • 0

:ph34r:  Google Pixel 8 PRO + Android 14 - GeoGet - Locus Map - Garmin fenix 7X PRO Sapphire Solar   :ph34r:

 

hlavsic.png

 

 


#31 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 851 příspěvků(y)

Publikováno 05 červen 2024 - 20:56

Prozatím další hláška...

Jdu iterovat abych to trochu zmenšil, a pak budu muset nají emailovou adresu na kreou to poslat.

 

Přiložené miniatury

  • Schránka 01.jpg

  • 0

Používám a doporučuji a:Drake - nejlepší geocachingovou aplikaci pro Android!


#32 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 851 příspěvků(y)

Publikováno 06 červen 2024 - 1:41

Pokud funguje mejl co na Tebe mám, tak bys to tam měl mít. 


  • 0

Používám a doporučuji a:Drake - nejlepší geocachingovou aplikaci pro Android!


#33 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 524 příspěvků(y)

Publikováno 06 červen 2024 - 10:51

Jo, dorazilo, stahnuto, dík. Teď už jen najít chvíli času.


  • 0

#34 Archi1

Archi1

    Archi1

  • Members
  • PipPipPip
  • 864 příspěvků(y)

Publikováno 24 červenec 2024 - 7:51

Ahojky,
prosím o radu. Klekl mi PC, kde jsem měl dva disky na jednom systém, na druhém pracovní databázi GG (Datair) a druhou, kde jsem měl jen nalezené keše (Nálezy). Vše klapalo bez problémů. Po upgrajdu PC, mám nově jeden velký disk (2 TB), kde mi ve firmě řekli, že rozdělení takového disku se nedělá, protože to zpomaluje a dělá to víc problémů. Proto prosím o radu, kam mám ty dvě pracovní databáze nakopírovat abych mohl s nimi pracovat a při aktualizaci GG se to nepřepsalo? Standartně mám GG v C:\Program Files\GeoGet. Prosím postup pokud možno polopaticky. Děkuji.


  • 0
Archi1 +/- 49°23.727;15°35.447 Ježek bodne

#35 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 851 příspěvků(y)

Publikováno 24 červenec 2024 - 8:07

No nevím jak ta firma byla odborná. Anebo se názory za posledních několik let radikálně změnily. Vždycky platilo, že data je dobré mít oddělená od systému, když se systém posere nebo je nutné ho přeinstalovat, zůstanou data v pořádku.

 

Ale k věci. Celý DATADIR tak jak byl můžeš nakopírovat do nového umístění - to najdeš napsané úplně na spodním okraji okna GeoGetu. Dokonce toto umístění poklepem na tuto informaci otevřeš v průzkumníku.


Tento příspěvek byl upraven od Arne1: 24 červenec 2024 - 8:08

  • 0

Používám a doporučuji a:Drake - nejlepší geocachingovou aplikaci pro Android!


#36 Archi1

Archi1

    Archi1

  • Members
  • PipPipPip
  • 864 příspěvků(y)

Publikováno 24 červenec 2024 - 8:33

To znamená, že mám obě databáze nakopírovat do C:\Program Files\GeoGet.


  • 0
Archi1 +/- 49°23.727;15°35.447 Ježek bodne

#37 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 851 příspěvků(y)

Publikováno 24 červenec 2024 - 9:30

To znamená, že mám obě databáze nakopírovat do C:\Program Files\GeoGet.

Do Program Files určitě ne, v Program Files jsou jen programy a žádná data. Maximálně to mohlo být v \ProgramData\Geoget - já se k sobě nepodívám, protože implicitní instalaci nepoužívám, vše mám tam kde se k tomu snadno dostanu. Na tom spodním okraji jsi určitě neměl ProgramFiles !

 

Mimochodem, jaký smysl má si stěhovat nalezené do zvláštní databáze ? Takové zvyky mají lidé používající GSAK, v GeoGetu to normálně nemá smysl a je to zbytečně pracné, najít nalezené je otázkou filtru, příklad takového filtru je ve std instalaci.

 

A Datadir neobsahuje jen databázi, je tam spousta dalších prográmků, skriptů a dalšího. Proto se datadir kopíruje kompletní aby se nemuselo vše znovu tvořit a konfigurovat. Informace v datadiru jsou nezávislé na umístění na disku.


Tento příspěvek byl upraven od Arne1: 24 červenec 2024 - 9:35

  • 2

Používám a doporučuji a:Drake - nejlepší geocachingovou aplikaci pro Android!


#38 vkvkvk

vkvkvk

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 308 příspěvků(y)

Publikováno 24 červenec 2024 - 9:45

To znamená, že mám obě databáze nakopírovat do C:\Program Files\GeoGet.

Datadir bývá standardně v C:\Users\UserName\AppData\Roaming\geoget (nebo tam je místo Roaming Local) Aby ses tam dostal, musíš v zobrazení povolit skryté soubory. Oravdu si to GG vypisuje na stavovém řádku.


  • 0

#39 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 130 příspěvků(y)

Publikováno 24 červenec 2024 - 11:48

Pokud ma byt ucelem jen oddelena databaze nalezenych a nenalezenych kesi, a ne neco dalsiho, napr. rozdilne nastaveni cehokoli, oddeleni nekolika uzivatelu, ..., je nejlepsi opravdu ve stejnem adresari mit vice databazi a prepinat mezi nimi. GG to umi, navic uz ted mas jiste v adresari vic databazi - nejake stare zalohy pojmenovane geoget_RRRRMMDD.db3.

 

Arne1 ma pravdu v tom, ze neni zadny duvod k tomu, mit oddeleou databazi pro nalezene kese. Komplikuje to nektere dalsi cinnosti (napr. statistiky generovane Statorem). Neni mozne zobrazit na mape obe skupiny kesi najednou pro hledani volneho mista pro svou novou kesku, ale take pro odhad obtizne lustitelne mysterky.


  • 1

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#40 rsc_cz

rsc_cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 878 příspěvků(y)

Publikováno 24 červenec 2024 - 18:56

Mimochodem, jaký smysl má si stěhovat nalezené do zvláštní databáze ? Takové zvyky mají lidé používající GSAK, v GeoGetu to normálně nemá smysl a je to zbytečně pracné, najít nalezené je otázkou filtru, příklad takového filtru je ve std instalaci.

 

Samostatnou databázi pro nalezené bych naopak čekal u uživatelů GeoGetu, protože tam nejde zamknout stav keše...

V GSAKu na zobrazení nalezených keší stačí dvojklik na příslušný údaj dole na liště (takže vyfiltrovat jdou velmi snadno).

 

Já si nalezené keše také dávám do zvláštní databáze, protože chci mít zakonezrvovaný jejich stav v době nálezu (časem se může změnit doslova cokoliv kromě GC kódu).

Mám je ale i v hlavní databázi, kde si je udržuju v aktuálním stavu.

 

Takže za mě důvod pro více databází je, záleží na konkrétním uživateli co mu vyhovuje


Tento příspěvek byl upraven od rsc_cz: 24 červenec 2024 - 18:57

  • 1





Také označené jedním nebo více z těchto klíčových slov:geoget

0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama