Přejít na obsah


Fotka

RSS


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
65 odpovědí na toto téma

#1 Czecho Cowboy

Czecho Cowboy

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 372 příspěvků(y)

Publikováno 23 leden 2007 - 13:59

Nenapsal by jste sem prosím někdo adresy RSS kanálů z gc.cz?

Ve vlákně Comunnity Server jsem našel adresu jen na RSS od oznámeních.


  • 0

#2 les-coccinelles

les-coccinelles

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 309 příspěvků(y)

Publikováno 23 leden 2007 - 15:24

 


  • 0

#3 Pazitka

Pazitka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 393 příspěvků(y)

Publikováno 23 leden 2007 - 16:11

Jak vam funguje RSS v tomto novem systemu webu geocaching.cz? Me spatne :-)

Predtim - RSS zobrazoval kazdy novy prispevek tucnym textem s nazvem vlákna.

Nyni - RSS zobrazuje tucne pouze nova vlakna, tedy nevim, zda-li je neco noveho v tom danem, a musim kliknout, abych se to dozvedel. Navic zobrazuje poslednich 25 novych vlaken, nikoliv 25 prispevku. Tedy prispevky do starsich vlaken mi uniknou.

Zkusil jsem vestaveny RSS ve Firefoxu, a SAGE plugin pro FF. 


  • 0

#4 maros251

maros251

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 109 příspěvků(y)

Publikováno 23 leden 2007 - 16:13

Dik, ale nevim nevim rss čtečka mně stáhne jen první přízpěvek z vlákna a dál jí to nezajímá [:'(]
  • 0

#5 PLAJ family

PLAJ family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 104 příspěvků(y)

Publikováno 23 leden 2007 - 20:05

pazitka:

Jak vam funguje RSS v tomto novem systemu webu geocaching.cz? Me spatne :-)

Predtim - RSS zobrazoval kazdy novy prispevek tucnym textem s nazvem vlákna.

Nyni - RSS zobrazuje tucne pouze nova vlakna, tedy nevim, zda-li je neco noveho v tom danem, a musim kliknout, abych se to dozvedel. Navic zobrazuje poslednich 25 novych vlaken, nikoliv 25 prispevku. Tedy prispevky do starsich vlaken mi uniknou.

Zkusil jsem vestaveny RSS ve Firefoxu, a SAGE plugin pro FF. 

JJ. Mám stejný problém. Wizz RSS ve FF. 


  • 0

#6 marfik

marfik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 41 příspěvků(y)

Publikováno 23 leden 2007 - 20:22

Zcela evidentně není problém v tom, kdo jakou používá RSS čtečku ale v samotném nastavení RSS zpráv na serveru. Používám čtečku v Opeře a jsem na tom stejně jako ostatní a taky mi to moc nevyhovuje. V dřívější verzi GC.cz jsem sice občas byl zahlcen zprávami, ale dostal jsem je všechny až pod nos. Stává se, že příspěvky neodpovídají nadepsanému tématu, což při současném nastavení nemám možnost zjistit, protože se mi objeví akorát ten nadpis. Je ale asi jen otázka zvyku.
  • 0

#7 Tom Kl

Tom Kl

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 130 příspěvků(y)

Publikováno 23 leden 2007 - 21:07



  • 0

#8 PLAJ family

PLAJ family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 104 příspěvků(y)

Publikováno 23 leden 2007 - 22:33

Tom Klíčník: Mám to stejně v Sage o Thunderbildu. Určitě jde o nastavení serveru, protože u každého threadu máte možnost jeho odebírání přes RSS.

To je sice pravda, ale pak musím přidat každé vlákno. A ta vlákna se pak hromadí. [:(] Prostě co téma to channel.


  • 0

#9 Mion

Mion

    Mion

  • Members
  • PipPipPip
  • 945 příspěvků(y)

Publikováno 24 leden 2007 - 10:35

PLAJ family:

To je sice pravda, ale pak musím přidat každé vlákno. A ta vlákna se pak hromadí. [:(] Prostě co téma to channel.


Jak už jsem asi 4x psal, chtělo by to podpořit vznik globálního RSS kanál... (s vyjímkou gratulací)

  • 0

#10 jarry-2395

jarry-2395

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 220 příspěvků(y)

Publikováno 24 leden 2007 - 10:44

Mion:

PLAJ family:

To je sice pravda, ale pak musím přidat každé vlákno. A ta vlákna se pak hromadí. [:(] Prostě co téma to channel.



Jak už jsem asi 4x psal, chtělo by to podpořit vznik globálního RSS kanál... (s vyjímkou gratulací)

PODPORUJI MIONUV NAVRH TAK, JAK JIM BYL PREDLOZEN!!!
  • 0

#11 pepa.z.pocernic.test2

pepa.z.pocernic.test2

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 170 příspěvků(y)

Publikováno 24 leden 2007 - 11:02

Ono je možný, že to v tom systému nastavit nejde. V tom případě to nejlíp podpoříte tak, když si stáhnete community server, proniknete do tý hromady tabulek a dllek a ten generátor globálního rss napíšete.

  • 0

#12 jarry-2395

jarry-2395

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 220 příspěvků(y)

Publikováno 24 leden 2007 - 11:42

pepa: Ono je možný, že to v tom systému nastavit nejde. V tom případě to nejlíp podpoříte tak, když si stáhnete community server, proniknete do tý hromady tabulek a dllek a ten generátor globálního rss napíšete.

Pak by asi bylo dobry, kdyby spravce serveru nejdriv rekl jasne jestli to jde nebo ne. Je to pro radu lidi veliky krok zpatky, tak by byla na miste spis reakce nekoho kdo o tom opravdu neco vi. Servilni navrh laika je dojemny, ale neni zatim predcasny?
  • 0

#13 pepa.z.pocernic.test2

pepa.z.pocernic.test2

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 170 příspěvků(y)

Publikováno 24 leden 2007 - 12:14

jarry:

pepa: Ono je možný, že to v tom systému nastavit nejde. V tom případě to nejlíp podpoříte tak, když si stáhnete community server, proniknete do tý hromady tabulek a dllek a ten generátor globálního rss napíšete.

Pak by asi bylo dobry, kdyby spravce serveru nejdriv rekl jasne jestli to jde nebo ne. Je to pro radu lidi veliky krok zpatky, tak by byla na miste spis reakce nekoho kdo o tom opravdu neco vi. Servilni navrh laika je dojemny, ale neni zatim predcasny?

Technicky by to asi šlo i v případě, že to systém nemá v sobě zabudovaný. Lehce jsem mrknul na tabulky a možná by to nemusel být velký problém. To je první věc. Druhá věc je, že se někomu musí chtít tomu věnovat čas a práci aby to zkusil naprgat.


  • 0

#14 PLAJ family

PLAJ family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 104 příspěvků(y)

Publikováno 24 leden 2007 - 12:30

pepa:

jarry:

pepa: Ono je možný, že to v tom systému nastavit nejde. V tom případě to nejlíp podpoříte tak, když si stáhnete community server, proniknete do tý hromady tabulek a dllek a ten generátor globálního rss napíšete.

Pak by asi bylo dobry, kdyby spravce serveru nejdriv rekl jasne jestli to jde nebo ne. Je to pro radu lidi veliky krok zpatky, tak by byla na miste spis reakce nekoho kdo o tom opravdu neco vi. Servilni navrh laika je dojemny, ale neni zatim predcasny?

Technicky by to asi šlo i v případě, že to systém nemá v sobě zabudovaný. Lehce jsem mrknul na tabulky a možná by to nemusel být velký problém. To je první věc. Druhá věc je, že se někomu musí chtít tomu věnovat čas a práci aby to zkusil naprgat.

Pak ale nic nebrání tomu, říci:

1. nejde to

2. možná to jde, ale nechci se tím zabývat.

3. jde to, ale z nějakého důvodu to neudělám.

4. jde to, udělám to

Nejlepší je varianta 4, ale když to bude některá z předchozích variant, tak se nedá nic dělat a budeme se s tím muset naučit žít, ale aspoň budeme vědět na čem jsme, a nebudeme tu takhle planě tlachat.

 


  • 0

#15 A. da Mek

A. da Mek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 133 příspěvků(y)

Publikováno 24 leden 2007 - 12:36

pazitka: Jak vam funguje RSS v tomto novem systemu webu geocaching.cz? Me spatne :-)


A proč vlastně všichni používáte RSS? Je to v něčem výhodnější než nechávat si to posílat do e-mailu?


  • 0

#16 pepa.z.pocernic.test2

pepa.z.pocernic.test2

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 170 příspěvků(y)

Publikováno 24 leden 2007 - 13:17

A. da Mek:

pazitka: Jak vam funguje RSS v tomto novem systemu webu geocaching.cz? Me spatne :-)

A proč vlastně všichni používáte RSS? Je to v něčem výhodnější než nechávat si to posílat do e-mailu?

Nehce se mi kombinovat rss a email a jiné servery odebírám přes rss. A to proto, že třeba nic než rss nenabízejí, nebo nechci všude zadávat mejlovou adresu, je pohodlnější zrušit odběr rss, než se někde odhlašovat, nemusim řešit, že si poštovní server který nemám pod kontrolou myslí, že je to spam a vrací to příjemci.


  • 0

#17 les-coccinelles

les-coccinelles

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 309 příspěvků(y)

Publikováno 24 leden 2007 - 14:35

Klidně to udělám, pokud to nejde někde zapnout. Záleží ovšem co všechno půjde rozjet na serveru...

  • 0

#18 minarjo

minarjo

    minarjo

  • Members
  • PipPipPip
  • 758 příspěvků(y)

Publikováno 24 leden 2007 - 15:01

Taky podobne jako A. da Mek moc nechapu, proc vsichni tak prahnou po RSS. Me se na tomto novem foru libi, ze kdyz jsem prihlasen, tak vsechna vlakna, ktera se od me posledni navstevy nijak nezmenila (zadny dalsi prispevek), zustanou seda, tj. vzdy staci projit jen ta, ktera jsou tucne a zajimaji me, a to primo zde. A RSS potom dle meho nic vyrazne nezrychli. Jinak receno-co jste uz cetli si za vas pamatuje Community server (nebo je to v Cookies?), tak proc to "pamatovat" pomoci RSS. Samosebou, ze kazdy ma pozadavky jine.

  • 0

#19 les-coccinelles

les-coccinelles

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 309 příspěvků(y)

Publikováno 24 leden 2007 - 15:32

Abych se nemusel pořád dívat (v extrému každou hodinu), jestli je nový příspěvek a potom procházet jednotlivá vlákna. Až budu mít chuť, tak se podívám do čtečky. Od toho tu RSS je - proč pravidelně oblézat oblíbené servery, když můžu mít pěkný výtah.

  • 0

#20 jarry-2395

jarry-2395

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 220 příspěvků(y)

Publikováno 24 leden 2007 - 15:47

minarjo: Taky podobne jako A. da Mek moc nechapu, proc vsichni tak prahnou po RSS. Me se na tomto novem foru libi, ze kdyz jsem prihlasen, tak vsechna vlakna, ktera se od me posledni navstevy nijak nezmenila (zadny dalsi prispevek), zustanou seda, tj. vzdy staci projit jen ta, ktera jsou tucne a zajimaji me, a to primo zde. A RSS potom dle meho nic vyrazne nezrychli. Jinak receno-co jste uz cetli si za vas pamatuje Community server (nebo je to v Cookies?), tak proc to "pamatovat" pomoci RSS. Samosebou, ze kazdy ma pozadavky jine.

Hlavni vyhoda RSS je v tom, ze se v zadanem intervalu automaticky stahuji na mobilni zarizeni (ale i na PC) male objemy dat s kompletnim obsahem diskuzniho fora (vzdy jsou dostupne posledni cca 80-100 prispevky, podle velikosti) razenych casove za sebou. Otviram kazdy prispevek listovanim v seznamu posouvanim jedineho tlacitka.
Email obsahuje spoustu balastu, musi se otvirat kazda zprava zvlast, vsechno to trva mnohem dyl, cas doruceni taky muze kolisat.
Pokud nekdo sedi u PC cely den, muze mit pocit, ze RSS je zbytecne. Ale neni to tak, urcite je to mnohem dokonalejsi a pritom jednodussi pristup k informacim ve foru, zvlaste na cestach.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama