Přejít na obsah


Fotka

RSS


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
65 odpovědí na toto téma

#21 minarjo

minarjo

    minarjo

  • Members
  • PipPipPip
  • 758 příspěvků(y)

Publikováno 24 leden 2007 - 16:02

jarry: Hlavni vyhoda RSS je v tom, ze....

Ano, uznavam, ze RSS se samosebou hodi. Jen jsem chtel vyzdvihnout vyhodu tohoto fora v oznaceni prectenych vlaken sedou barvou, coz v puvodnim nebylo.


  • 0

#22 Mion

Mion

    Mion

  • Members
  • PipPipPip
  • 945 příspěvků(y)

Publikováno 25 leden 2007 - 9:08

minarjo:

Ano, uznavam, ze RSS se samosebou hodi. Jen jsem chtel vyzdvihnout vyhodu tohoto fora v oznaceni prectenych vlaken sedou barvou, coz v puvodnim nebylo.



To je asi opravdu fajn funkce, ale jen pro ty, co maji čas fóra pravidelně a často procházet a otvírat jednotlivá vlákna. Já bohužel většinou na to čas nemám ani náhodou a tak je mám pořád označená jako nepřečtená. K fóru se dostanu tak dvakrát denně na 5-15 minut a bez globálního RSS spoustu příspěvku přehlédnu a mnohá vlákna z časových důvodů musím navíc ignorovat - dle jejich názvů. Ty ale mohou být zavádějící. Spolehlivé RSS a bleskové offline prohlédnutí v RSS čtečce (třeba i za pomocí vyhledávání) se nedá s prohlédnutím přes pomalý web ani zdaleka srovnat a je tak východiskem pro ty, co přes den opravdu pracují [;)]


  • 0

#23 Mimon_team

Mimon_team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 417 příspěvků(y)

Publikováno 25 leden 2007 - 9:30

Plha (vlastně Mimoň) se taky hlásí, že by měl rád globální RSS (a ne 50 kanálů pro jednotlivé thready). A proto sem taky přihodí tag, ať se to na úvodní stránce konečně promítne velkým fontem.


  • 0

#24 bellows

bellows

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 87 příspěvků(y)

Publikováno 25 leden 2007 - 10:50

Jak jsem jiz psal ve vlakne CommunityServer.
Jsou napr. temata, ktere si myslim, ze me nemusi zajimat a za nekolik dni se na vlakne probira uplne neco jineho. To se stava. A kdyz si nezachytis odber tothoto vlakna, nic nevis...
...kdysi jsem si tu hromadu zparav v RSS v rychlosti promazal a byl jsem v obraze.
Proto RSS!!!

  • 0

#25 Pazitka

Pazitka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 393 příspěvků(y)

Publikováno 30 leden 2007 - 13:00

Otestoval jsem. Sauce reader - naprosto nepouzitelne. RSS Bandit - mnohem propracovanejsi, pouzitelne. Ovsem ani jeden SW problem "novych prispevku" neresi vubec, opet stahuje pouze cela vlakna, resp. jejich hlavicky, jako neprectena oznaci tedy pouze nova vlakna, nove prispevky ve starych vlaknech neoznaci, tedy se o nich nedozvim, pokud neprovedu nejakou akci. Tedy je skoro jedno, jesli ctu fora na RSS nebo na GC.cz :-(  


  • 0

#26 Mimon_team

Mimon_team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 417 příspěvků(y)

Publikováno 30 leden 2007 - 14:37

Asi je to blbost (protože jde o věc, která musí napadnout každého), ale raději se zeptám:

Předpokládám že ať už CommunityServer běží nad čímkoliv (asp+mssql, nebo php+mysql, prostě cokoliv), všechny příspěvky se snad ukládají do jedné jediné databázové tabulky, a určitě se u nich eviduje i datum příspěvku.

Nedala by se mimo CS prostě vyrobit triviální stránka která by RSS generovala? Prostě, když to lehce zjednoduším, tak něco jako "SELECT * FROM diskuse ORDER BY zaevidovano DESC LIMIT 500" ze kterého by se pak ve smyčce o 5 řádcích vyrobilo RSS?

Chápu, že takové lahůdky ze starého gc.cz, jako bylo RSS "Poslední logy" nebo "Nově založené cache" bez dat z Groundspeaku zařídit nepůjdou. Ale mohl bych se přimluvit za globální RSS?

off-topic: kdybych měl vzdálený read-only přístup ke zdejší databázi (nebo vybraným tabulkám), klidně to vyrobím i na svém serveru, to není problém, tzn. klidně na tomhle "projektu" odvedu nějakou práci. Jen ASP ani PHP není moje parketa, takže se obávám že pro vývoj přímo na geocaching.cz bych nebyl nic platný.


  • 0

#27 pepa.z.pocernic.test2

pepa.z.pocernic.test2

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 170 příspěvků(y)

Publikováno 30 leden 2007 - 14:37

pokud chcete někdo testnout pokus o generátor rss příspěvků: http://charoon.aspwe...ID=5&Mode=0

 Pozor, je to pouze první testovací verze která přenese všechno co z rss vyčte. Takže to posílá kvanta dat. Není to určeno pro pravidelné použití, jen test.

Edit: adresa už je nefunkčí, dále ve vláknu najdete platnou 


  • 0

#28 pepa.z.pocernic.test2

pepa.z.pocernic.test2

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 170 příspěvků(y)

Publikováno 30 leden 2007 - 14:41

Mimon_team:

Asi je to blbost (protože jde o věc, která musí napadnout každého), ale raději se zeptám:

Předpokládám že ať už CommunityServer běží nad čímkoliv (asp+mssql, nebo php+mysql, prostě cokoliv), všechny příspěvky se snad ukládají do jedné jediné databázové tabulky, a určitě se u nich eviduje i datum příspěvku.

Nedala by se mimo CS prostě vyrobit triviální stránka která by RSS generovala? Prostě, když to lehce zjednoduším, tak něco jako "SELECT * FROM diskuse ORDER BY zaevidovano DESC LIMIT 500" ze kterého by se pak ve smyčce o 5 řádcích vyrobilo RSS?

Chápu, že takové lahůdky ze starého gc.cz, jako bylo RSS "Poslední logy" nebo "Nově založené cache" bez dat z Groundspeaku zařídit nepůjdou. Ale mohl bych se přimluvit za globální RSS?

off-topic: kdybych měl vzdálený read-only přístup ke zdejší databázi (nebo vybraným tabulkám), klidně to vyrobím i na svém serveru, to není problém, tzn. klidně na tomhle "projektu" odvedu nějakou práci. Jen ASP ani PHP není moje parketa, takže se obávám že pro vývoj přímo na geocaching.cz bych nebyl nic platný.

je to aspx a mssql. technicky by se to asi dalo, zbytek (nějak to zorganizovat nebo udělat) je na provozovateli serveru.


  • 0

#29 pepa.z.pocernic.test2

pepa.z.pocernic.test2

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 170 příspěvků(y)

Publikováno 30 leden 2007 - 14:50

admin:

chtelo to chvilku casu. zdejsi rss pouzivaji pro komentare tag wfw:commentRss a jsou ctecky, ktere ho podporuji a ctecky, ktere ho nepodporuji. z tech, ktere ho podporuji to je treba RSS Bandit nebo Sauce Reader. ani jednu z nich nemam vyzkousenou. najde se tu nejaka zkusena laboratorni mys?

-honza, gc.cz

Tak jsem teď zjistil, že na url odkazovné tímhle tagem je rss jen s prvními asi 24 příspěvky. Teda můj odhad. Výsledek je jiný než na odkazu přímo z webu


  • 0

#30 Pazitka

Pazitka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 393 příspěvků(y)

Publikováno 30 leden 2007 - 16:20

Pepo, otestoval jsem tebou vytvoreny kanal,

http://charoon.aspweb.cz/kom.ashx?adresa=http://geocaching.cz/cs/forums/rss.aspx?ForumID=5&Mode=0

a tak si to presne predstavuji, tak by to melo vypadat, fungovat.


  • 0

#31 pepa.z.pocernic.test2

pepa.z.pocernic.test2

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 170 příspěvků(y)

Publikováno 30 leden 2007 - 16:49

pazitka:

Pepo, otestoval jsem tebou vytvoreny kanal,

http://charoon.aspweb.cz/kom.ashx?adresa=http://geocaching.cz/cs/forums/rss.aspx?ForumID=5&Mode=0

a tak si to presne predstavuji, tak by to melo vypadat, fungovat.

Pokud se to nepořeší přímo na tomhle serveru, chtěl by někdo tu pomůcku používat? Jde mi o zhodnocení reálnosti nasazení nejen pro mé potřeby. Přecijen to běží na freewebu a pravidelná kontrola rss dokáže vygenerovat docela slušný objem dat.

  • 0

#32 Mimon_team

Mimon_team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 417 příspěvků(y)

Publikováno 30 leden 2007 - 17:13

Toť otázka. 100% bych tenhle vynález využíval, kdyby běžel na zdejším webu, protože bych věděl že negeneruje žádnou extrémní zátěž. Navíc mi přijde blbé podporovat tě v tom, abys trávil volný čas vytvářením pomůcky která asi stejně nebude mít dlouhého trvání, protože se snad nakonec dočkáme i integrovaného globálního RSS [:)].

Ale stejně: JO, bral bych to, všemi deseti! Ještě kdyby byly příspěvky seřazené od nejaktuálnějšího k nejstaršímu (nejsem si jistý, jestli ve verzi kterou jsem zkoušel, to tak bylo), a bude to dokonalé [:)]. Díky.


  • 0

#33 pepa.z.pocernic.test2

pepa.z.pocernic.test2

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 170 příspěvků(y)

Publikováno 30 leden 2007 - 18:30

Tak tu mám další testovací rss.

Vlastnosti:

  • Do tohodle rss se dostane jen to co je v rss na geocaching.cz. Nic víc
  • Kromě vyhození nadbytečných tagů se momentálně nic neupravuje, žádné řazení ani nic podobného. To nechť zařídí čtečka
  • Data se kešují 10 minut od posledního generování. Je to aspoń malá snaha o snížení zátěže na geocaching.cz. To znamená, že nemá cenu číst častěji
  • Jede to na freehostingu. To  znamená, že funkčnost není zaručena. Ani nevím, jaký je limit na přenos dat. Takže když to přeženete a típnou účet, tak máme po žížalkách.
  • Cokoliv se kdykoliv může změnit.

A teď ty exporty 

http://charoon.aspweb.cz/komentare.ashx?tema=obecne

http://charoon.aspweb.cz/komentare.ashx?tema=gps

http://charoon.aspweb.cz/komentare.ashx?tema=frc

http://charoon.aspweb.cz/komentare.ashx?tema=oznameni

http://charoon.aspweb.cz/komentare.ashx?tema=zmeny

http://charoon.aspweb.cz/komentare.ashx?tema=gratulace 


  • 0

#34 bellows

bellows

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 87 příspěvků(y)

Publikováno 31 leden 2007 - 8:33

Dobra prace, DIIIKY. Nasel jsem dost vlaken, ktere mi unikly. Napriklad usmevna "zakopana slivovice"[;)].
  • 0

#35 Pazitka

Pazitka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 393 příspěvků(y)

Publikováno 31 leden 2007 - 11:11

Co rici vice nez DEKUJI! Ano, takhle nejak to ma fungovat! Skoda, ze to nejde primo z gc.cz. To vidim jako veliky nedostatek. Neslo by se spojit s administratorem, (Honzo?)  a rozbehnout to primo zde?

  • 0

#36 pepa.z.pocernic.test2

pepa.z.pocernic.test2

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 170 příspěvků(y)

Publikováno 31 leden 2007 - 11:14

Malá změna, expirace 5 minut a do výsledku jdou jen příspěvky z rss mladší než týden.

  • 0

#37 maros251

maros251

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 109 příspěvků(y)

Publikováno 31 leden 2007 - 11:49

Dik moc [Y] udělalo mně to radost [;)]
  • 0

#38 les-coccinelles

les-coccinelles

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 309 příspěvků(y)

Publikováno 31 leden 2007 - 13:38

Suuupr :). Diky

  • 0

#39 Mimon_team

Mimon_team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 417 příspěvků(y)

Publikováno 01 únor 2007 - 10:43

Senzace, díky moc! Přestal jsem teď používat integrovanou čtečku z Maxthona (nějak se v ní ty kanály z gc.cz pořád promíchávaly), přešel jsem na Google reader, a je to božííííí! Konečně na jedno kouknutí vidím co nového se přihodilo.


  • 0

#40 pepa.z.pocernic.test2

pepa.z.pocernic.test2

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 170 příspěvků(y)

Publikováno 01 únor 2007 - 14:32

Tak jsem v těch exportech opravil drobnou chybku způsobující výpadek. Jestli to někdo používáte a narazíte na nějaký problém, tak se nestyďte a dejte vědět.

  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama