Přejít na obsah


Fotka

Mechanismus Opencachingu - jak funguje ?


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
63 odpovědí na toto téma

#21 adp.

adp.

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 231 příspěvků(y)

Publikováno 10 únor 2007 - 8:38

Autacku, pokud povazujes za svevolne ruseni cache to, ze ti reviewer zrusil TB hotel odporujici pravidlum o komercni cache, navic obulbikovany pouze proto, ze jsi tyto skutencosti pri per-review procesu primo zatajil a reviewra obelhal a jeho reakci pri zjisteni teto skutecnosti byla archivace cache, tak jen uvedeni do stavu neschvaleni, tak prosim.

Pote, co jsme meli spolu mailovou komunikaci ohledne teto cache kdy jsem na frekventovanem muste hledal TB hotel a posleze se dozvedel, ze je to jinak, pote, co jsem cetl tve vyplody na foru musim jen konstatovat, ze muj nazor je, ze drahy, po kterych se pohybuji tvoje myslenky jsou mi apsolutne cizi a v skrytu duse doufam, ze je tomu tak i u 98 % ceske geopopulace.

Radej koncim, nechci do toho hloubeji zabredavat,

geocaching je takovy, jaky si jej delame

takze jdu radeji cachovat na pekna mista a toto flame rychle zapomenout.


  • 0

#22 Tom Kl

Tom Kl

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 130 příspěvků(y)

Publikováno 10 únor 2007 - 10:35

 


  • 0

#23 WAV

WAV

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 434 příspěvků(y)

Publikováno 10 únor 2007 - 10:54

Moc hezky řečeno. [Y] Jen bych si k tomu dovolil ještě malou poznámku. Právě proto, co jsi Tome napsal, se nemohu ubránit dojmu, že O.C a jiné podobné se pasou na duševním vlastnictví GC

  • 0

#24 MilanoXTeam

MilanoXTeam

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 128 příspěvků(y)

Publikováno 10 únor 2007 - 21:29

WAV: Moc hezky řečeno. [Y] Jen bych si k tomu dovolil ještě malou poznámku. Právě proto, co jsi Tome napsal, se nemohu ubránit dojmu, že O.C a jiné podobné se pasou na duševním vlastnictví GC

S tímto bych si dovolil trošičku nesouhlasit. Geocaching je zábava, kterou si tvoří cacheři sami. Groundspeak jim v tom prostřednictvím geocaching.com pomáhá, to že se na tom snaží vydělat je pochopitelné, jejich infrastruktura a provoz není zdarma. Kolik na tom vydělají, to mě netlačí. Tím že si koupím TB plíšek, nebo zaplatím PM jim přispěju a dělám to dobrovolně. ALE tak keš je MOJE!  Já ji založil a to že ji zveřejním na geocaching.com, opencaching.com, navicaching.com nebo bůhvíjakejkešing.com to je moje věc. Prostě mám radost, když ji někdo najde. A to že na gc.com ji někdo schvaluje a děje se to se zpožděním, za to nemůžu. Kdo chce honit FTF, ten hold musí koukat na více míst. Komu stačí radost z hledání, ten ji na gc.com najde, teda pokud bude schválená, ale pokud schválená nebude, tak předpokládám, že k tomu bude rozumnej důvod a budu se ho snažit napravit.


  • 0

#25 Vitek team CZ

Vitek team CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 99 příspěvků(y)

Publikováno 10 únor 2007 - 22:12

to MilanoXTeam

Já myslim že tady nikdo netvrdí nic jinýho. Tady jde spíš o to že když má kdosi problém dodržovat daný pravidla Groundspeaku, tak by se měl věnovat výhradně Opencachingu. Ono to pak trochu vypadá že si dělá z úst...... trhací kalendář [;)]

Jenže dělat kešky jen pro Opencaching by byla trochu nuda, že jo?
 


  • 0

#26 WAV

WAV

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 434 příspěvků(y)

Publikováno 11 únor 2007 - 9:58

To MilanoXTeam: 

No jo Milane, skoro se vším, co jsi napsal souhlasím, zvláště s vlastnictvím keše, ale já měl původně za to, že když to logneš na o.c tak se to odsud automaticky generuje do g.c, kde to teprve schvaluje reviewer. Jenomže to je nějak tak, že vyznavač OC to reportuje na OC a pak hned, nebo až za několik dní na GC, kde to ještě trvá den než si to reviewer proštuduje a schválí či neschválí. Nebo naopak to owner reportuje na GC, kde mu to neschválí, on neuzná připomínky, urazí se a reportuje to na OC. Hrát jednu hru podle dvou různých pravidel mi osobně vadí, ale je to jen můj názor a ten rozhodně nechci nikomu vnucovat.


  • 0

#27 Dorcadion

Dorcadion

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 315 příspěvků(y)

Publikováno 11 únor 2007 - 11:42

Mne osobne také připadá existence keší na obou serverech zvláštní. Počítal jsem s tím, že na OC.cz budou publikovat ti, kteří jsou notoricky nespokojení s "omezeními" diktovanými "Velkým bratrem" či "Bushovými přisluhovači"  [6] spoza Atlantiku takové keše, které by na GC.com nebyly schváleny... Nebo prostě kěše geocacherstva svobodomyslného, stádový server nepodporujícího; lidí kteří nechtějí být "závislí" na "komerčním" geoserveru. Proto mne dost překvapilo, že většina keší na OC je i na GC. Pak ta rebelie trochu postrádá smysl, spíš jde o klasickou českou vychcanost a lavírování mezi dvěma názorovými platformami a snaha být "in" na dvou stranách. Ale je mi vcelku to jedno, protože hledám keše pouze existující v rámci GC a tam je také loguji.

Při čtení logů na jedné OC keši mne spíš vytočilo zde s gustem popisované focení zimujících netopýrů - tohle se objevit na GC.com tak píšu bez výčitek approverovi s žádostí o okamžitou archivaci cache. Tohle je fakt cypovina maximálnícho charakteru - rušit při zimní hibernaci netopýra téměř vždy znamená jeho smrt, při probuzení spotřebuje obrovské množství energie a po opětovném upadnutí do hibernace pak již nemá dost další energie na skutečné jarní probuzení. Vzhledem k přísné ochraně netopýrů u nás a v celé Evropě (s patřičnými finančními sankcemi...) je tohle chování geokačerstva dost napováženou a nesvědčí i jejich ohleduplnosti k přírodě. Kdysi jsem dost aktivně jeskyňařil a prostory, kde zimují netopýři jseme v zimě obcházeli obloukem a snažili jsme se je chránit před hloupými speleomudly. Proto je také do většiny jeskyní a starých důlních děl vstup zakázán - jedním z důvodů je ochrana zimovišť ohrožených a užitečných netopýrů....

M.


  • 0

#28 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 176 příspěvků(y)

Publikováno 11 únor 2007 - 11:57

Dorcadion:

Při čtení logů na jedné OC keši mne spíš vytočilo zde s gustem popisované focení zimujících netopýrů - tohle se objevit na GC.com tak píšu bez výčitek approverovi s žádostí o okamžitou archivaci cache.

Zajimave. Opencacheri se od zacatku ohaneji, ze jejich server ma samozrejme take pravidla podobna tem groundspeaku, ze ochrana prirody je nutna a cache tomuto odporujici v zadnem pripade dlouho nevydrzi. Na prime dotazy, jak tyto mechanismy funguji se mi nikdy nedostalo odpovedi (a to ani neprime). Jsem opravdu zvedav, jak se mili opencacheri zachovaji ted a jestli zminena ujisteni nebyla jen prazdnymi frazemi...

edit: kosmeticke upravy 


  • 0

#29 MilanoXTeam

MilanoXTeam

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 128 příspěvků(y)

Publikováno 11 únor 2007 - 17:44

Dorcadion:

Při čtení logů na jedné OC keši mne spíš vytočilo zde s gustem popisované focení zimujících netopýrů - tohle se objevit na GC.com tak píšu bez výčitek approverovi s žádostí o okamžitou archivaci cache. Tohle je fakt cypovina maximálnícho charakteru - rušit při zimní hibernaci netopýra téměř vždy znamená jeho smrt, při probuzení spotřebuje obrovské množství energie a po opětovném upadnutí do hibernace pak již nemá dost další energie na skutečné jarní probuzení. Vzhledem k přísné ochraně netopýrů u nás a v celé Evropě (s patřičnými finančními sankcemi...) je tohle chování geokačerstva dost napováženou a nesvědčí i jejich ohleduplnosti k přírodě. Kdysi jsem dost aktivně jeskyňařil a prostory, kde zimují netopýři jseme v zimě obcházeli obloukem a snažili jsme se je chránit před hloupými speleomudly. Proto je také do většiny jeskyní a starých důlních děl vstup zakázán - jedním z důvodů je ochrana zimovišť ohrožených a užitečných netopýrů....


Tato keška opravdu není zrovna košer, ale zeptal bych se takto: Upozornil někdo z těch, kdo to četl a ví jakej je to problém, na tutp skotečnost ownerku a doporučil jí disablování keše do jara?? Pokud ano a ona se na to vykašlala, tak by opravdu "jednu" zasloužila, ale pokud ne, tak brblání na fóru nepomůže, ne všichni je totiž čtou....


  • 0

#30 Autacek

Autacek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 744 příspěvků(y)

Publikováno 12 únor 2007 - 3:08

Drahý Vítku /případně ostatní, co mi nemůžete přijít na jméno/,

málem už jsem si myslel, že si odpustíte další invektivy. Slyš Vítku, že když o tom nic nevíš, alepoň mlč.

Pokud na jedné straně připouštíš, že owneři zakládají kešky pro ostatní, nikoliv sami pro sebe, možná by jsi se mohl zamyslet nad tím, proč to dělají, možná by stálo za to uvážit, zda-li to, či ono, je dobrý nápad, stálo-li by to za úvahu, je-li to realizivatelné,nicméně, je to především pro ostatní a owneři s tím mají jen starosti a práci.

Jistě že existují faktické fyzické i logické překážky, proč tam či jinde keš být nemůže, ovšem systém "byrokracie über alles" alá groundspeak rozhodně nepovažuji za nejšťastnější volbu. Na jednoduchý dotaz, proč to co dřív šlo, či jinde jde, jen tady ne, na ten odpověď nenajdeš, kdy nárok na odvolání proti rozhodnutí lokálního reviewra je odsouzen k neúspěchu ještě dřív, než se o to pokusíš (moc výkonná i jurisdikce je spojena v jedno), kdy logicky předpokládáš, že když se na problém dotážeš "vyšší" instance a požádáš o výjimku (tak jak jsem žádal já, v případě plánovaného zřízení multikeše, že toto alespoň s lokálním reviewrem zkusí někdo "zhora" prokonzultovat, zda to má smysl, a zjistíš, že nic, že je to jako spláchnout žádost do záchodu, kdy bys předpokládal, že ti naopak bude lokální reviewer nápomocen, podpořit tvoji žádost, protože se jedná o dobrou věc, nikoliv o nějaký pozdraz, tunel, kulišárnu, věc co je třeba dobrá pro všechny, že se nejedná o úplnou blbost,.. ...  ále nic.

Pokud někdo z moci mu z groundspeaku dané opovrhne takto Tvou snahou - udělat něco dobrého pro ostatní, taky nebudeš zářit blahem. Pokud tedy někdo má tu moc, rozhovodvat o tom, jaká a kde keška být může, ať to dělá, ale ať se nemontuje do věcí, co jsou mimo keš, protože to je zcela mimo jeho kompetence.

Jestli jsi poněkud méně bystrý, zopakuju to ještě jednou a pomaleji. Reviwer dle mého může rozhodovat o keši, potažmo jednotlivých stážích keše. Pokud třeba rozhodnul v případě brněnského nádraží, že to nemůže být multikeš, ok. Jedná-li se ale o obyčejnou keš, včetně logbooku, potom sorry dál, co je mimo keš, po tom mu skutečně není vůbec nic. To znamená, že k lustraci, kde se nachází TB z keše, jestli u Tebe v kapse, u mě doma v šuplíku, či třeba v krabici u kamarádky zmrzlinářky, ho vážně nic neporavňuje, já mu skutečně nemusím odpovídat, to může zajímat pochopitelně vlastníka TB, ovšem opakuji, do této problematiky nemá reviwer co zasahovat, stejně tak jako do bodů za nález či nenález keše. Dívat se ti do kapes, do auta, do baťohu, či do krabice jej neopravňují ani pravidla slušného chování, ani pravidla groundspeaku. A jestli na základě těchto svých myšlenkových pochodů Ti navíc zruší (bez přiměřené lhůty k odstranění případných závad) fungující keš, koleduje si nejen o kritiku, ale potom jeho ostatních, tisíc dobrých skutků,  toto zlo v mých očích nesmyje.

Hlavně je to o ale o tom, snažit se vyjít vstříc, tedy, akceptovat, co není zakázáno, nezaujatě vyhodnotit, na co mám, a na co nemám pravomoc a jestli si tím, či jiným dělat kolem sebe zlou krev, ne bez jakýchkoliv argumentů opakovat svou, protože.. "já jsem bůh a co řeknu je svaté".

A tak k tomu tady většina lidí přistupuje, postavím se za "mocnějšího a silnějšího", jen málo kdo dokázal říct, jo, to či ono není (nebyla) špatná myšlenka, nějak to vymyslíme...

Mě tady někteří vážně připadáte, jako byste měli pocit, že já z toho něco mám, či snad z toho nějak profituji, jestli bude keš tady, nebo tam..

Mne jen točí, že když pustím do světa TB a on ještě v Česku, hned ve třetí keši zmizí. Tak když můžu něco pro danou věc udělat, tak se o to snažím, aby se to třeba příště jiným nestalo. Ale minimalizace těchto ztrát je proti politice groundspeaku, mám pocit, že jejich jedinou starostí jsou pouze finance. Aby utržili, nic netratili, nikdo jiný na geocachingu nezbohatnul. A jde to do těch absurdit, že slečna zmrzlinářka by na geocacherech vydělala jmění,  přímo by parazitovala na GC. Vážení, chce to jen trochu zdravého rozumu..


  • 0

#31 WAV

WAV

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 434 příspěvků(y)

Publikováno 12 únor 2007 - 9:41

To Autacek:

Prosiiiim, pane Autacek pište tyto příspěvky na OC. Tady jsme zastánci  GC. A děláme GC, protože s nastavenými pravidly souhlasíme. Předem děkuji.


  • 0

#32 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 176 příspěvků(y)

Publikováno 12 únor 2007 - 10:32

Autacek:

Drahý Vítku /případně ostatní, co mi nemůžete přijít na jméno/,

málem už jsem si myslel, že si odpustíte další invektivy. Slyš Vítku, že když o tom nic nevíš, alepoň mlč.

Pokud na jedné straně připouštíš, že owneři zakládají kešky pro ostatní, nikoliv sami pro sebe, možná by jsi se mohl zamyslet nad tím, proč to dělají, možná by stálo za to uvážit, zda-li to, či ono, je dobrý nápad, stálo-li by to za úvahu, je-li to realizivatelné,nicméně, je to především pro ostatní a owneři s tím mají jen starosti a práci.

....

Mily Autacku...

O nezalozeni tve cache jdou jiste vest polemiky. Ja treba chapu, ze jsi to myslel dobre, a asi bych proti tomu nebyl. Za zruseni, kvuli kteremu se citis az za hrob ublizen a urazen, si ale uz muzes jen a jen ty svym dost necestnym jednanim. Ber to tak, ze reviewer je taky soucast mistni geokomunity a ne jen nejaky byrokrat ze zamori.

K tvemu argumentu, ze co je mimo cache se netyka reviewera asi tolik.... az si budes u kamaradky zmrzlinarky uskladnovat geolutiny, tak prosim. Ale dokud jde o organizovane uskladneni geocacherskych TB, ktere rozhodne jsou soucasti hry ridici pravidly groundspeaku, a pokud to bude jeste v ramci cache, ktera se asi nenahodou jmenovala Travelbug hotel, tak fakt netusim, co se nam to tu snazis nakecat.


  • 0

#33 Autacek

Autacek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 744 příspěvků(y)

Publikováno 12 únor 2007 - 17:39

WAV:

To Autacek:

Prosiiiim, pane Autacek pište tyto příspěvky na OC. Tady jsme zastánci  GC. A děláme GC, protože s nastavenými pravidly souhlasíme. Předem děkuji.


  • 0

#34 Autacek

Autacek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 744 příspěvků(y)

Publikováno 12 únor 2007 - 18:13

WAV:

To Autacek:

Prosiiiim, pane Autacek pište tyto příspěvky na OC. Tady jsme zastánci  GC. A děláme GC, protože s nastavenými pravidly souhlasíme. Předem děkuji.

Potom nechapu, proc se ptas na OC na strankach GC, to jsi se asi trochu popletl, kdyz jsi otviral toto vlakno diskuse, ne ?

Na demonstrovanem prikladu (mimo to pro me uzavrene zalezitosti - znate to porekadlo o perlach a tech zviratkach s placatym cumakem...) jsem chtel demonstorovat, ze neustale pritvrzovani pravidel a hlavne jejich nejednoznacne stanoveni, kazdemu merit jinym metrem (naprosta komercnost event kesi), lustrace, zakazy, prikazy, narizeni, se proste nemusi vsem pozdavat. Myslim, ze IQ prumerneho cloveka staci, aby pochopil, ze v jeskyni nema fotografovat netopyry, na to staci selsky rozum, poznat co je dobre a co spatne.

Vzdyt se podivejte, jak GC ve Statech zacinal. Pixla zakopana v zemi, na miste, ktere nestalo za nic. O obsahu kese nemluve. Absolutne vse proti dnesnim pravidlum, a na plechovku s fazolema vsichni dodnes koukaji jak na svaty gral. Vyvoj se hybe, tak ze se mozna skutecne dockame, ze az bude chtit nekdo zorganizovat tady v Cesku event, bude muset poslat do Statu poplatek.... A budeme zase, jako berani prikyvovat, protoze pokud se nam to nebude libit, muzeme jit jinam, jo jo, s tim souhlasim.

Jak zaprodanci minuleho rezimu, komu se diktatura nelíbila, mohl emigrovat,  to ale prece neresilo problem.

Ne, tak dalece tragicke to skutecne neni, nicmene, musim to zvelicit, abyste se probrali, zamysleli se nad samou podstatou, proc tedy vzniknul opencaching, v cem by byl ve sve podstate horsi a v cem lepsi, za predpokladu, ze by mel stejny pocet uzivatelu, kesi, i celosvetove rozsireni by bylo stejne ? Asi byste dosli k zaveru, ze je to identicka hra, ktera se vsak snazi mit trochu jina, vsem stricnejsi, skutecne nekomercni pravidla.


  • 0

#35 Saman

Saman

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 941 příspěvků(y)

Publikováno 12 únor 2007 - 18:25

Mily Autacek, mne Haggaeus uz tiez pred asi rokom neschvalil cache, a este si sa tu o tom nedocital, ja som totiz uznal, ze jeho argumentacia je naozaj oprena o pravidla gc.com (a tiez islo o tzv. komercnu cache). Takze ak to chces pocut, tak a) ano, Tvoja myslienka je zaujimava a bola by prospesna B) bohuzial je proti pravidlam c) pokusil si sa "ochcat" reviewera d) nevies to doteraz uniest a beries to ako nejaku svoju prehru, ktora  Ti kazi radost z hry - namiesto toho, aby si v tom hladal poucenie. Mne osobne na Tvojom konani najviac vadi bod c).

To je len moj sukromny nazor, btw nikto sa tu myslim nestavia za "mocnejsieho a silnejsieho", ale proste respektujeme pravidla hry, ktore sme sa zaviazali (vratane Teba) dodrziavat pri registracii na gc.com. BTW ak si nespojojny s vyrokom reviewera, mas moznost pouzit standardny postup staznosti a dat to na zvazenie dalsim reviewerom - Haggaeus Ti urcite poradi ako na to. Celkom ma osobne zaujima, ci sa pri pripadnom "negativnom" vyroku podriadis alebo budes kopat okolo seba dalej, uz len kvoli tomu Ti pouzitie tohto standardneho postupu odporucam.

EDIT: az teraz som si precital Tvoj posledny prispevok o OPENCACHINGU: a) nikto nikomu nebrani opencachingu sa venovat, akurat osobne by som bol radsej, keby jedna cache nebola zaroven na gc.com, opencachingu, terra a navicachingu - a to len z dovodu mozneho stracania TB medzi jednotlivymi systemami, kedze nie vsetky opencache, navi a terra cache su aj na gc.com atd.


  • 0

#36 allfa

allfa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 121 příspěvků(y)

Publikováno 12 únor 2007 - 19:48

No tak teď jsem teprve pochopil předešlé debaty o PM only keších. Myslel jsem si o tom svoje, ale pokud existují takoví kolegové kteří propagují takovéto myšlenky - cituji:

"ALE tak keš je MOJE!  Já ji založil a to že ji zveřejním na geocaching.com, opencaching.com, navicaching.com nebo bůhvíjakejkešing.com to je moje věc. ",

pak myšlenku PM only začínám plně chápat. Takhle abych před každou výpravou hledal, jestli keš náhodou není zveřejněná na open, navi a bůhvíjakémkešingu, v Blesku, Šípu a dalších podobných institucích. Protože do takové bych TB, kterého jsem v dobrém úmyslu vzal někde na cestu, prostě nadal.

 

 

 

 


  • 0

#37 WAV

WAV

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 434 příspěvků(y)

Publikováno 12 únor 2007 - 20:57

Nasprosto s Tebou souhlasím alfe [Y][:D]

  • 0

#38 GCS Team

GCS Team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 198 příspěvků(y)

Publikováno 12 únor 2007 - 21:01

A změní se teď vlastně něco ? [:(]

  • 0

#39 Vitek team CZ

Vitek team CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 99 příspěvků(y)

Publikováno 12 únor 2007 - 22:09

Autacek:

Drahý Vítku /případně ostatní, co mi nemůžete přijít na jméno/.............

[:D][:D][:D][:D]  je mi vás líto pane Autacek........ a to myslim uprimne [;)]


  • 0

#40 Saman

Saman

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 941 příspěvků(y)

Publikováno 12 únor 2007 - 22:18

allfa:

No tak teď jsem teprve pochopil předešlé debaty o PM only keších. Myslel jsem si o tom svoje, ale pokud existují takoví kolegové kteří propagují takovéto myšlenky - cituji:

"ALE tak keš je MOJE!  Já ji založil a to že ji zveřejním nageocaching.com, opencaching.com, navicaching.com nebobůhvíjakejkešing.com to je moje věc. ",

pak myšlenku PM only začínám plně chápat. Takhle abych před každou výpravou hledal, jestli keš náhodou není zveřejněná na open, navi a bůhvíjakémkešingu, v Blesku, Šípu a dalších podobných institucích. Protože do takové bych TB, kterého jsem v dobrém úmyslu vzal někde na cestu, prostě nadal.

 

 

 

 

prepac, ale nikde nie je napisane, ze PM only cache nemoze byt zaregistrovana aj na open, navi, mega giga terra cachingu... btw ja by som napr. nedal TB do PM only cache, ak teda nie je extremne casto navstevovana, aby tam neskysol...

  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama