Přejít na obsah


Fotka

Mechanismus Opencachingu - jak funguje ?


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
63 odpovědí na toto téma

#41 MilanoXTeam

MilanoXTeam

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 128 příspěvků(y)

Publikováno 12 únor 2007 - 23:27

Tak jsme se od víceméně technického dotazu, zda se keše z OC automaticky načítají na geocaching.com, dostali přes různé kešingy, diskusi o svobodě projevu, spor jednoho cachera s reviewerem a částí kačerstva až po návrh založit PremiumMember caching. Co takhle se na to dohadování se vykašlat a jít dělat něco zajímavýho: třeba keše.... [8-|]
  • 0

#42 Jedla-bedla

Jedla-bedla

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 188 příspěvků(y)

Publikováno 13 únor 2007 - 3:03

Protože z toho již několik nocí nemohu spát a tu fotku jsem na OC uveřejnil já, tak chci tady veřejně prohlásit, že mi opravdu nedošlo co se mohlo stát a moc toho lituju a opravdu si myslím, že by se tato keš měla na zimu disablovat, ale nešlo o žádné s "gustem" popisované focení!!!
  • 0

#43 WAV

WAV

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 434 příspěvků(y)

Publikováno 13 únor 2007 - 9:29

To je chlapské jednání!

Myslím, že každý udělá sem tam nějakou chybu. Znám Tě z několika eventů, tak je mi jasné, že nejsi ten typ, co by měl úmlyslně škodit přírodě.

 


  • 0

#44 Dorcadion

Dorcadion

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 315 příspěvků(y)

Publikováno 13 únor 2007 - 9:35

Jedla-bedla: Protože z toho již několik nocí nemohu spát a tu fotku jsem na OC uveřejnil já, tak chci tady veřejně prohlásit, že mi opravdu nedošlo co se mohlo stát a moc toho lituju a opravdu si myslím, že by se tato keš měla na zimu disablovat, ale nešlo o žádné s "gustem" popisované focení!!!

¨


 ...ta výtka byla míněna obecně a hlavně na autory keší, aby se trošku zamysleli nad tím, co udělají návštěvy mnoha kačerů na podobných místech. Takže můžeš klidně spát...[:D] a díky za "postavení se čelem" k uvedené záležitosti. Jde o princip a upozornění na to, co by jsem obecně dělat neměli - ne o jednotlivé hlouposti, které během svých geoakcí provedeme.


 Michal


  • 0

#45 Saman

Saman

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 941 příspěvků(y)

Publikováno 13 únor 2007 - 9:58

MilanoXTeam: Tak jsme se od víceméně technického dotazu, zda se keše z OC automaticky načítají na geocaching.com, dostali přes různé kešingy, diskusi o svobodě projevu, spor jednoho cachera s reviewerem a částí kačerstva až po návrh založit PremiumMember caching. Co takhle se na to dohadování se vykašlat a jít dělat něco zajímavýho: třeba keše.... [8-|]

no ale este musime doriesit, kam potom tie cache mame prihlasit [:P][;)]

  • 0

#46 WAV

WAV

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 434 příspěvků(y)

Publikováno 13 únor 2007 - 10:10

[:D][:D][:D] Šamane, máš kouzelné komentáře nejsi náhodou ten známý Mišo Vtipkár?

  • 0

#47 Vitek team CZ

Vitek team CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 99 příspěvků(y)

Publikováno 13 únor 2007 - 10:34

Saman: no ale este musime doriesit, kam potom tie cache mame prihlasit [:P][;)]

Já bych navrhoval zůstat věrný Groundspeaku i s jeho všemi pohunky. Ti ostatní nespokojení ať to udělají podle známého hesla: "Komu se to nelíbí ať si...... je zveřejňuje na Opencachingu" [:D]


  • 0

#48 Pitr

Pitr

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 97 příspěvků(y)

Publikováno 15 únor 2007 - 18:19

Opencaching v CR, tak jak je provozován dnes je dle meho nazoru spise ku skode kesovani, nez k obecnemu uzitku. Az namale svetle vyjimky typu Brnensky drak, nema prozatim vetsiho vyznamu. Kdyz sem vsak myslenka prichazela, byla idea podstatne robustnejsi a vidinou byl narodni server, v narodni sprave mistnich nadsnecu a dobrovolniku, s jasnymi pravidly s moznou regionalni upravou (dle mistnich zakonu a zvyklosti) a hlavne s kompletnim prevodem vsech regionalnich kesi z centralniho systemu do regionalniho, vcetne vsech logu a bodu (aby staresina neprisla o to nejcennejsi). Navic mel cely projekt ambice toto vybudovat minimalne celoevropsky, idealne celosvetove a zaroven vsechny servery (se stejnym systemem i designem, jen s jinou jazykovou mutaci) vzajemne bezplatne propojit. Vyhodou pro geokomunity jednotlivych zemi by byl "narodni" server, podkytujici totez co doposud GC, dnesnima ocima jiz vlastne vice nez GC (treba seznam vsech kesi v GPXzdarma apod.), kompletni prostredi v materskem jazyce a pritom intuitivni pri navsteve stranek jineho statu, urcitou benevolenci pri schvalovani kesi dle mistnich zvyklosti - bylo-li by to treba a hlavne absolutni nezavislost na cemkoliv. Takovy system nekolika desitek serveru by byl jen tezko zpoplatnitelny... Ale jak se ukazalo, cela idea je jen velkym snem o necem idealnim, neb tolik nadsencu, kteri by se do toho nejak houfne mezinaroidne hrnuli rozhodne neni. A neni to jen o ceskem opencachingu, ktery ma od zacatku tak trochu nepravem spatne jmeno, protoze ho geokomunita (a zejmena ti nejostrilenejsi) pohanila, pospinila a tim i odsoudila. A tak k masove podpore projektu  ceskym geokacerstvem nedoslo a kde nejsou keseri, nejsou kese. A co bysme tam teda jako meli hledat, ze...  A protoze mne osobne je myslenka (dnes jiz spise sci-fi) nezavislych narodnich a presto dle pravidel oraganizovanych serveru velmi blizka, podporil jsem na pocatku alespon demonstativne projekt souhlasem s publikaci vsech svych kesek. Ale starat se o listingy na dvou mistech je nesmysl, stejne tak publikovat nove na vice mistech. At tak, ci tak - opencaching tak jak je dnes provozovan je z meho pohledu KRAVINA, na kterou sice mavneme rukou, ale novacky muze zbytecne mast. Za tohoto stavu je rozhodne prospesnejsi zvednout ruku a jit s davem  - tedy podporovat hru na jednom miste a NETRISTIT ji, at uz si o tom myslime cokoli, kdyz uz se nepodarilo prevest ji do "federativniho" rezimu. 

Jina vec by byla, kdyby on nevedel, ze neni kralik. Ale on to vi...

Alespon tak to vidim ja. 


  • 0

#49 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 176 příspěvků(y)

Publikováno 15 únor 2007 - 18:42

Pitr:

A neni tojen o ceskem opencachingu, ktery ma od zacatku tak trochu nepravemspatne jmeno, protoze ho geokomunita (a zejmena ti nejostrilenejsi)pohanila, pospinila a tim i odsoudila.

No osobne si myslim, ze to s temi duvody je mnohem sirsi, ale neva. Nejlepsi by asi bylo shromazdit nekde seznam linku na stare vlakna, ktera se opencachingu tykaji, aby si pripadni zajemci mohli udelat svuj vlastni nezaujaty obrazek. Mohlo by se to pridat treba na wiki k heslu opencaching. Par odkazu uz myslim nekde mam, tak to snad zitra dam dokupy.

Jinak na to netristeni a zbytecny chaos mam nazor podobny.


  • 0

#50 Saman

Saman

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 941 příspěvků(y)

Publikováno 16 únor 2007 - 0:23

to Pitr: no, nepohanila, nepospinila, len od zaciatku poukazovala na to, ze to je utopia, na co si ostatne pod vplyvom poznania reality po case prisiel tiez...

  • 0

#51 shaman3

shaman3

    Advanced Member

  • Banned
  • PipPipPip
  • 2 179 příspěvků(y)

Publikováno 13 srpen 2012 - 6:25

Může být jedna a ta samá keš na geocaching.com i opencaching.com i opencaching.cz ??? Když ji na jednom serveru zveřejní dříve, platí pak takový nález a log i na jiném serveru, když byl udělán ještě před zveřejněním a zalogován až po zveřejnění? Existují ještě nějaké další takové geocacherské servery pro keše v ČR?
  • 0

#52 KRON family

KRON family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 292 příspěvků(y)

Publikováno 13 srpen 2012 - 7:15

shaman3 napsal/a:
Může být jedna a ta samá keš na geocaching.com i opencaching.com i opencaching.cz ??? Když ji na jednom serveru zveřejní dříve, platí pak takový nález a log i na jiném serveru, když byl udělán ještě před zveřejněním a zalogován až po zveřejnění? Existují ještě nějaké další takové geocacherské servery pro keše v ČR?


Nechceš si to zkusit vyhledat? Určitě jsem o tom tady už psal...
- Ano, jedna a ta samá keš může být na všech serverech, ovšem musí všude být zadaná jedném ownerem. Není možné, aby se ti líbila například Frantova keš na oc.cz, a tak bys ji založil listing na gc.com.
- V logbooku jsi, nález platí.
- Ano, existují tu ještě Envikešky, něco tu mají pionýři, pak tu občas bývají různé takové soutěžní weby typu najdi deset keší co jsme ukryli a dostaneš flašku vína, celosvětové servery uvedené zde a určitě jsou v ČR ještě nějaké kešky z OC.PL (stejně jakou na OC.CZ pomalu začínají převažovat polské kešky).
  • 0

#53 janca361

janca361

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 215 příspěvků(y)

Publikováno 13 srpen 2012 - 7:24

shaman3 napsal/a:
Může být jedna a ta samá keš na geocaching.com i opencaching.com i opencaching.cz ???

Jestli může nebo ne, to nevím, ale vím, že taková keš je. Konkrétně tahle: GC2QMK2
Schránka byla (aspoň v září 2011) označena spíše jako schránka opencachingu než geocachingu. Ale podle známých razítek bylo jasné, že jde (i) o geocachingovou skrýš. V krabce se nachazel jen jeden logbook, takže se všichni psali do jednoho a bylo jedno, kdo je z které hry.

Kes je pravdepodobne polskeho puvodu...
  • 0

#54 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 834 příspěvků(y)

Publikováno 13 srpen 2012 - 10:45

Já myslím, že můžeme být rádi že u nás k té schizofrenii nedošlo. Uznávám, že v některých zemích je schvalování v jejich nározdní verzi i mnohem přísnější než "našimi" reviewery, ale pak je to každé úplně jiná hra. A v dnešní globalizované době by se mi opravdu nelíbilo při cestě za kešemi na kraj Maďarska uvažovat 4 různé systémy. K čemu je mi v Maďarsku že tam mají mnoho tisíc "svých" keší, že mají stále virtuálky když bych musel louskat řeč proti které obecně nic nemám ale ani se slovníky ji nejsem schopen chápat (nemyslím jen vlastní listing, ale i jen prokousat se webem). Mladá generace maďarských kačerů už to pochopila také a zakládají minimálně "schizofrenně", takže se tam dá normálně lovit. Keš může být v X systémech, jsou ještě nějaké terrakeše, navikeše a kdo ví jaké. Nicméně pokud jsem pozoroval, tak Groundspeak nemá rád když jsou v listingu odkazy na tyto jiné systémy.
  • 0

#55 weselka

weselka

    weselka

  • Members
  • PipPipPip
  • 696 příspěvků(y)

Publikováno 13 srpen 2012 - 11:27

Akorát to pěkně mate, já bych ty ostatní systémy zrušil :| Nedávno jsem lovil tuhle GC1FQ4J a našel krabičku označenou polským Opencachingem. Nezdálo se mi to, protože mě gpska táhla dál a tak jsem našel druhou krabičku o 15m dál, ale úplně stejnou se stejným nápisem Opencaching.pl. Evidentně starší verzi téže. Tak jsem už dál nehledal. Asi si napíšu dva found-it ;)
  • 0
www.povetrnik.cz

#56 janca361

janca361

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 215 příspěvků(y)

Publikováno 13 srpen 2012 - 11:40

Arne1 napsal/a:
Keš může být v X systémech, jsou ještě nějaké terrakeše, navikeše a kdo ví jaké.

Jo, pokud je to jedna krabička a ta je pro všechno je to ok. Ale na jednom vrcholu v Tatrách je keš a poblíž je schránka jiné hry. Bylo zajímavé sledovat nálezy na webu, jak každý našel jinou schránku.
Takže ono je možná lepší, když schránka je jen jedna.
  • 0

#57 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 789 příspěvků(y)

Publikováno 13 srpen 2012 - 11:49

Jo, plete se to i s vrcholovými knížkami. Máme studánku v lese s návštěvní knihou, keš je o několik desítek metrů vedle, ale v té návštěvní knize se objevují kačerská razítka, nekontroloval jsem, jestli jsou i v logbooku. A ta jedna schránka pro obě hry je pěkná past na trackably. Ne každý kdo loví oba systémy si zkontroluje, do které hry track patří.
  • 0

#58 niximor

niximor

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 583 příspěvků(y)

Publikováno 13 srpen 2012 - 12:04

mpik napsal/a:
Jo, plete se to i s vrcholovými knížkami. Máme studánku v lese s návštěvní knihou, keš je o několik desítek metrů vedle, ale v té návštěvní knize se objevují kačerská razítka, nekontroloval jsem, jestli jsou i v logbooku.


Tak ja kdyz najdu vrcholovou / hloubkovou / navstevni knihu, tak tam taky razitko strcim, to ale jeste neznamena, ze to povazuju za found it kese, zvlast, kdyz GPS ukazuje nekam jinam :)
  • 0
Správce gcm.cz | cwg.gcm.cz

#59 Petman02

Petman02

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 681 příspěvků(y)

Publikováno 13 srpen 2012 - 12:34

Na Čertově stěně je také kromě GC krabičky další od nějaké konkurenční. Dříve byly obě v jedné skrýši, teď jsou cca. 5m od sebe. Loni na první pokus jsme samozřejmě našli tu "špatnou". Hint jsem nečetl, krabička nebyla označená. Až na základě předchozích logu jsem poznal svůj omyl a samozřejmě owner mi nález neuznal. No letos už jsme našel tu správnou :D
  • 0

#60 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 674 příspěvků(y)

Publikováno 13 srpen 2012 - 13:17

niximor napsal/a:

mpik napsal/a:
Jo, plete se to i s vrcholovými knížkami. Máme studánku v lese s návštěvní knihou, keš je o několik desítek metrů vedle, ale v té návštěvní knize se objevují kačerská razítka, nekontroloval jsem, jestli jsou i v logbooku.


Tak ja kdyz najdu vrcholovou / hloubkovou / navstevni knihu, tak tam taky razitko strcim, to ale jeste neznamena, ze to povazuju za found it kese, zvlast, kdyz GPS ukazuje nekam jinam :)


Kdo by koukal na GPSku, když už se mu povedlo někam zalogovat :-D
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz





0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama