Přejít na obsah


Fotka

Handy Geocaching


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
40 odpovědí na toto téma

#21 Mates168

Mates168

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 115 příspěvků(y)

Publikováno 17 říjen 2007 - 18:19

Sutech napsal/a:
Mě spíš zajímá, kdy se tady rozjede diskuze podobná té o GeoGetu, ve které se poukáže na to, že tenhle úžasný Destilův program, bez kterého bych si já už dnes nedokázal geocaching představit, tahá neoprávněně data z GC.com a tak by se to mělo zarazit :@
Pokud na to dojde, tak se Destile nedej a na ty moralisty kašli :D


To snad ani neřikej, aby si to nepřivolal... to by byla rána! Ale snad to nikdo Groungspeaku nebonzne.
  • 0

#22 martinek-2695

martinek-2695

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 53 příspěvků(y)

Publikováno 19 říjen 2007 - 6:37

alkes napsal/a:

Czecho Cowboy napsal/a:
Mimochodem, tím, co jsi tu napsal aplikuješ na mě to samé, jako já na toho chlapíka z Olomouce... :)

Což ale ještě neznamená, že to je dobře... ;)
Taky bych se přimlouval, aby ses mírnil.


souhlasim s alkesem!
  • 0

#23 BBBubak

BBBubak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 324 příspěvků(y)

Publikováno 19 říjen 2007 - 7:25

Mates168 napsal/a:

Sutech napsal/a:
Mě spíš zajímá, kdy se tady rozjede diskuze podobná té o GeoGetu, ve které se poukáže na to, že tenhle úžasný Destilův program, bez kterého bych si já už dnes nedokázal geocaching představit, tahá neoprávněně data z GC.com a tak by se to mělo zarazit :@
Pokud na to dojde, tak se Destile nedej a na ty moralisty kašli :D


To snad ani neřikej, aby si to nepřivolal... to by byla rána! Ale snad to nikdo Groungspeaku nebonzne.


Na rozdil od X jinych programu ale HG netaha data po velkych hromadach, nestahuje listingy ani waypointy nekolika set kesi v jednom baliku... coz je to, co celkem pochopitelne Groundspeaku vadi. HG jen zprostredkovava komunikaci, kterou by uzivatel provadel rucne ve zhruba stejnem rozsahu, takze myslim Groundspeak celkem nebude zajimat...
Jestli jsem nejake funkce programu prehledl a blabolim, tak me opravte.
  • 0

#24 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 19 říjen 2007 - 7:44

BBBubak napsal/a:
Na rozdil od X jinych programu ale HG netaha data po velkych hromadach, nestahuje listingy ani waypointy nekolika set kesi v jednom baliku... coz je to, co celkem pochopitelne Groundspeaku vadi. HG jen zprostredkovava komunikaci, kterou by uzivatel provadel rucne ve zhruba stejnem rozsahu, takze myslim Groundspeak celkem nebude zajimat...
Jestli jsem nejake funkce programu prehledl a blabolim, tak me opravte.


Bylo tu srovnani s GG, a ten paradoxne treba zrovna listingy po zadnych velkych hromadach netahal. Umel ho stahnout, to ano, ale jen rucne a vzdy jen jeden najednou. Rozhodne se GroundSpeak dosud nevyjadril, ze by mu ani tohle nevadilo...
  • 0

#25 labid

labid

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 příspěvků(y)

Publikováno 19 říjen 2007 - 8:30

To snad ani neřikej, aby si to nepřivolal... to by byla rána! Ale snad to nikdo Groungspeaku nebonzne.


Jestli si to přečte Jarry tak jsou dny HG sečteny ;-(
  • 0

#26 Sutech

Sutech

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 197 příspěvků(y)

Publikováno 19 říjen 2007 - 9:04

Jestli si to přečte Jarry tak jsou dny HG sečteny ;-(


I kdyby to někdo prásknul, nemusí to nutně znamenat, že HG skončí, ono totiž hrozně záleží na autorovi, jak se k tomu postaví - pokud se nedá zastrašit jako autor GG, nebude problém...
  • 0

#27 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 19 říjen 2007 - 10:23

Zastrasit? :o Treba ja s GG odmitam byt rukojmim jednoho zalobnicka a delat tim problemy tomuto serveru. A uprimne, to ze jsem ty stahovaci funkce v GeoGetu zakazal, programu jen prospelo. Ted je v podobe, proti ktere GroundSpeak i ten zalobnicek nemuze rict ani popel! A ze by uzivatele Geogetu o neco prisli? NEPRISLI! Jen misto pohodlneho stahovani pres ikonku v Geogetu stahuji jinymi externimi programy. Ze ty externi programy nestahuji tak setrne jako to delal GeoGet? Nebo ze ty externi programy umi stahnout treba hromadne listingy, coz GeoGet schvalne kvuli zatezi gc.com nedelal? To uz preci neni problem Geogetu! Takze zalobnicek zpusobil, ze GrundSpeak je na tom hur nez byl, a GeoGet nemaji zadnou paku. Uzivatele Geogetu jsou na tom ted lip. Tak ja ti nevim, jestli jsem zastraseny... ;)
  • 0

#28 Sutech

Sutech

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 197 příspěvků(y)

Publikováno 19 říjen 2007 - 10:30

Zdravím kolego HaLuMo. :) Nemyslel jsem to nijak zle s tím zastrašováním, jen, že jsi téměř ihned stahovací funkce zablokoval, jak se tu objevila ta diskuze o tom, zda to může Groundspeaku vadit, či ne. Asi jsi nechtěl zbytečně vyvolávat problémy a já to zcela chápu, jen říkám, že na tvém místě bych si počkal na to, co Groundspeak udělá a nenechal pár moralistů a žalobníčků, aby ti do tvého vydařeného díla kecali :P Proto ta výzva Destilovi, aby v případě, že by se opakovalo něco podobného, nenechal stejným způsobem "zastrašit" ;)
  • 0

#29 FHonza

FHonza

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 321 příspěvků(y)

Publikováno 19 říjen 2007 - 12:40

To HaLuMa: upřimě (a nemyslim to nijak ironicky) obdivuju tvuj postoj vzhledem ke gc.cz. A naprosto nechápu v jakém hnutí mysli někdo "napráská" GG GroudSpeaku. Zaprvé (jak píšeš) je celá řada stahovacích programů a za druhé zátěž serveru nedělá GG (nebo jiný program), ale uživatel. A když někdo mermomocí "potřebuje" databázi Evropy, tak jí stejně stáhne, akorát teď to má složitější. No a za třetí, trochu bych chápal kdybys GG dělal pro zisk, ale takhle... Prostě mě hlava nebere, že mezi (většinou) dospělými se někdo takový vyskytne.
  • 0

#30 LiborH

LiborH

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 334 příspěvků(y)

Publikováno 19 říjen 2007 - 13:23

FHonza napsal/a:
...Prostě mě hlava nebere, že mezi (většinou) dospělými se někdo takový vyskytne.

To nechápe asi víc lidí a z hloubi duše se mi to příčí. Ale třeba ten dotyčný má nějakej těžkej problém a tímto si ho kompenzuje, kdo ví...:(
  • 0

#31 Pitrus

Pitrus

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 301 příspěvků(y)

Publikováno 19 říjen 2007 - 19:59

Stejně by mě zajímalo, jak si kdosi napíše GroundSpeaku mail, že nějaký program v ČR může stahovat jejich data a zástupci GroundSpeaku se briskně obrátí na geocaching.cz, aby ukončil jeho "podporu". Z jakého důvodu? Když by jim ten program vadil, proč by se neobrátili přímo na autora programu? Nebyl by problém, HaLuMa se neskrývá. Mně to prostě nějak nejde dohromady. Jinak jsem rád, že se program dál rozvíjí a že se HaLuMa nejen nedal "zastrašit" :), ale že se nedal ani znechutit. :P
  • 0

#32 Mion

Mion

    Mion

  • Members
  • PipPipPip
  • 945 příspěvků(y)

Publikováno 21 říjen 2007 - 21:41

Pitrus napsal/a:
... kdosi napíše GroundSpeaku mail, že nějaký program v ČR může stahovat jejich data a zástupci GroundSpeaku se briskně obrátí na geocaching.cz, aby ukončil jeho "podporu"....

Já se spíš bavím, jak jsou v takovém případě amíci neuvěřitelně rychlí. Ale zprovoznit oficiální tok dat pro gc.cz nějak schopni nejsou. No, spíš to vypadá, že nechtějí. Otázkou je, zda se to poskytovaní dat někdy dotáhne do nějakého rozumného konce. Ale to už je tady v tomto vláknu trochu moc off-topic...
  • 0

#33 Tommyczech

Tommyczech

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 3 příspěvků(y)

Publikováno 24 říjen 2007 - 18:40

Rád bych si tuto aplikaci take vyzkousel,ale mam problem a rad bych se zeptal, zda nedo nema podobnou zkusenost. Mam nokii 6230i a kdyz do ni jar nebo i jad soubor nahraju, telefon ho neumi cist a hlasi ho jako neznamy format. Mam verzi software 03.89, nechal jsem si ho i v servisu aktualizovat, ani toto nepomohlo. Jine problemy s telefonem nemam, dalsi formaty (txt, mp3,..) cte korektne. Prosim o radu nebo tip, kde by mohl byt problem.
  • 0

#34 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 674 příspěvků(y)

Publikováno 24 říjen 2007 - 20:14

Tommyczech napsal/a:
Rád bych si tuto aplikaci take vyzkousel,ale mam problem a rad bych se zeptal, zda nedo nema podobnou zkusenost. Mam nokii 6230i a kdyz do ni jar nebo i jad soubor nahraju, telefon ho neumi cist a hlasi ho jako neznamy format.
.....


Já aplikace instaluju volbou stahnout aplikace v menu Aplikace.
Mám sice 6230, ale to bude stejné.
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#35 Tommyczech

Tommyczech

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 3 příspěvků(y)

Publikováno 24 říjen 2007 - 20:16

Je to tak, už jsem na to přišel, musí se to instalovat přes PC Suite.
  • 0

#36 pepega

pepega

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 253 příspěvků(y)

Publikováno 30 březen 2009 - 20:31

mám problém: když si chci najít keše kolem sebe v zahraničí,najde mi to jen 11 kolem mě....i když mám nastavený větší počet keší,najde mi to třeba 11ks do 2,2km kolem, když je jich méně, i na další vzdálenost... jde to nějak nastavit,aby jich bylo víc? díky
  • 0
Geocaching je můj nový život obohacovaný dalšími a dalšími keškami
náš team: Petr,Olča,Ája,Petřík,Gábinka
+ geopsi Jork a Nela/yorkshire/ Lip a Popelka/čínský chocholatý pes/

Geovozy dlouhá Felda, Mercedes Actros 440HP+autopřepravník, Fiat Bravo
Garmin Etrex Legend, Mio C250, N9500,SE K700i,Handy Geocaching,Skrýšotlač

#37 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 30 březen 2009 - 21:04

Zatím jsem s tím v cizině neměl problém... takže buď jich víc v okolí není, nebo máš vypnutý filtr na různé typy keši..
  • 0

#38 pepega

pepega

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 253 příspěvků(y)

Publikováno 30 březen 2009 - 21:11

sobikovi napsal/a:
Zatím jsem s tím v cizině neměl problém... takže buď jich víc v okolí není, nebo máš vypnutý filtr na různé typy keši..

hledám venku jen tradicionálky, včera jsem jich dal v hannoveru 12 na 22km pochodu...pěkně jsme se s pejskama prošli...a tohle mě právě štvalo...našlo mi do do 2km od auta,dal jsem se jedním směrem až k té nejvzdálenější,tam jsem hledal znovu kolem sebe,ale polovina co to našlo jsem už měl...naštěstí mám německou SIM,tak ty data nejsou tak drahý..ale stejěn mě to štve..
ale zase lepší jak nic,pokaždé stojím jinde a rvát si do GPS celý německo a benelux nechci...
  • 0
Geocaching je můj nový život obohacovaný dalšími a dalšími keškami
náš team: Petr,Olča,Ája,Petřík,Gábinka
+ geopsi Jork a Nela/yorkshire/ Lip a Popelka/čínský chocholatý pes/

Geovozy dlouhá Felda, Mercedes Actros 440HP+autopřepravník, Fiat Bravo
Garmin Etrex Legend, Mio C250, N9500,SE K700i,Handy Geocaching,Skrýšotlač

#39 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 30 březen 2009 - 21:13

pepega napsal/a:

sobikovi napsal/a:
Zatím jsem s tím v cizině neměl problém... takže buď jich víc v okolí není, nebo máš vypnutý filtr na různé typy keši..

hledám venku jen tradicionálky, včera jsem jich dal v hannoveru 12 na 22km pochodu...pěkně jsme se s pejskama prošli...a tohle mě právě štvalo...našlo mi do do 2km od auta,dal jsem se jedním směrem až k té nejvzdálenější,tam jsem hledal znovu kolem sebe,ale polovina co to našlo jsem už měl...naštěstí mám německou SIM,tak ty data nejsou tak drahý..ale stejěn mě to štve..
ale zase lepší jak nic,pokaždé stojím jinde a rvát si do GPS celý německo a benelux nechci...

No a proč si nenastavíš jen ty nenalezené, což HG umí. Zobrazí jen nenalezené v okolí GPS nebo dané keše.
  • 0

#40 pepega

pepega

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 253 příspěvků(y)

Publikováno 30 březen 2009 - 21:22

[¨stojím jinde a rvát si do GPS celý německo a benelux nechci...[/quote]No a proč si nenastavíš jen ty nenalezené, což HG umí. Zobrazí jen nenalezené v okolí GPS nebo dané keše.[/quote] protože to bere z gc.com a já je na něm nemám zalogovaný.. jinak to tam samozřejmě mám... ted se mi stáhly do GPS cache z mého okolí,spím v Liberci,tak to tu jdu trošku provětrat :-) přelezl jsem 200 (pr někoho prkotina) a byla to nějaká mikro v Hannoveru,ani nevím jaká... no snad se toi probere,zkusím to ještě na jiných telefonech než na K700 (N9500,N9300,SE K750i,Samsung U600)víc toho taky použitelnýho nemám, N9210 mě s tím pošle do háje.. ale díky za snahu... pro vás: občas nazarím na váš log,třeba se někde potkáme osobně...bývalka byla prdlá do sobů, měla je všude,plyšový,na šále,nálepky, falešný soby :-) někde jsem viděl i Sobíkov :-) ale to je na okraj...
  • 0
Geocaching je můj nový život obohacovaný dalšími a dalšími keškami
náš team: Petr,Olča,Ája,Petřík,Gábinka
+ geopsi Jork a Nela/yorkshire/ Lip a Popelka/čínský chocholatý pes/

Geovozy dlouhá Felda, Mercedes Actros 440HP+autopřepravník, Fiat Bravo
Garmin Etrex Legend, Mio C250, N9500,SE K700i,Handy Geocaching,Skrýšotlač




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama