Přejít na obsah


Fotka

Čím dál míň kvalitních kešek:-/


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
97 odpovědí na toto téma

#81 station2381

station2381

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 126 příspěvků(y)

Publikováno 12 srpen 2008 - 8:43

Myslím ale, že je také rozdíl, když kritizuje člověk s 5ti nalezenými než ten co jich má třeba 500 a více... a že jsem se s tím už párkrát setkal..
  • 0
www.rcmonstr.ic.cz

#82 rodinka veverek

rodinka veverek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 532 příspěvků(y)

Publikováno 12 srpen 2008 - 9:14

to: Dain & Olik Pokud na keši nění co chválit, tak nezbývá nic jiného než kritizovat. Vzpomínám si na dvě nic moc kešky. Druhá moje nalezená (ještě pod jiným nickem), tehdy jsem neměl jak srovnávat a tak nekritizoval a pak ještě jedna multikeš, kde nebylo opravdu co chválit, takže jen kritika a obligátní "Díky za bod". Je to jedna úplně mizerná keš na 100 nalezených, což není tak hrozné. Problém je, že lidé si pamatují ty nejlepší kešky a také ty nejhorší, takže vzniká subjektivní pocit, že těch hrozných je moc. Je mnoho věcí, které lze hodnotit: nápad, lokalita, místo uložení, způsbob uložení a uchycení, způsob maskování, krabička, popisy na krabičce, logbůk, cesta ke keši, listing, u multikeší též způsob a místo získávání indicií, u msyterek nápaditost hádanky. Při pochválení aspoň něčeho pozitivního (ale upřímně) se kritika lépe snáší a kritizované straně se hůř reaguje protiútokem a je větší naděje, že autor špatnou vlastnost keše napraví nebo se jí aspoň příště vyvaruje.
  • 0

#83 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 674 příspěvků(y)

Publikováno 12 srpen 2008 - 10:25

rodinka Veverek napsal/a:
to: Dain & Olik
Pokud na keši nění co chválit, tak nezbývá nic jiného než kritizovat.
............


To je zvláštní přístup, nic mezi pochvalou a kritikou neexistuje?
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#84 rodinka veverek

rodinka veverek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 532 příspěvků(y)

Publikováno 12 srpen 2008 - 11:04

kolombo napsal/a:

rodinka Veverek napsal/a:
to: Dain & Olik
Pokud na keši nění co chválit, tak nezbývá nic jiného než kritizovat.
............


To je zvláštní přístup, nic mezi pochvalou a kritikou neexistuje?

Pak se dá ještě mlčet, nebo zaujmout neutrální postoj, což mnoho kačerů dělá, myslím tím logy typu: "Nalezeno v pohodě, díky za keš." Tento přístup nepomůže dalším hledačům v rozhodování, zda jít nebo nejít a ve svém důsledku ani vlastníkovi keše. Ale jak jsem už psal, je jen málo kešek, na nichž není co pochválit a každá pochvala potěší.
  • 0

#85 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 674 příspěvků(y)

Publikováno 12 srpen 2008 - 11:18

rodinka Veverek napsal/a:

kolombo napsal/a:

rodinka Veverek napsal/a:
to: Dain & Olik
Pokud na keši nění co chválit, tak nezbývá nic jiného než kritizovat.
............


To je zvláštní přístup, nic mezi pochvalou a kritikou neexistuje?

Pak se dá ještě mlčet, nebo zaujmout neutrální postoj, což mnoho kačerů dělá, myslím tím logy typu: "Nalezeno v pohodě, díky za keš." Tento přístup nepomůže dalším hledačům v rozhodování, zda jít nebo nejít a ve svém důsledku ani vlastníkovi keše. Ale jak jsem už psal, je jen málo kešek, na nichž není co pochválit a každá pochvala potěší.


Řekl bych, že je celkem normální, zaujmout k většině věcí kolem sebe neutrální postoj.

Takže jsou keše, které se vyloženě líbí, pak je spousta keší, které jsou dobře udělané, ale nevzbuzují žádné přehnané emoce a pak jsou keše, kde je potřeba zaujmout negativní stanovisko.

Nechápu, proč se snažíte vytvořit ostrou hranici mezi líbí a nelíbí a nenecháváte tam ten neutrální prostor, který by. logicky, měl být nejširší.
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#86 mitak

mitak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 277 příspěvků(y)

Publikováno 12 srpen 2008 - 12:11

rodinka Veverek napsal/a:
Pak se dá ještě mlčet, nebo zaujmout neutrální postoj, což mnoho kačerů dělá, myslím tím logy typu: "Nalezeno v pohodě, díky za keš." Tento přístup nepomůže dalším hledačům v rozhodování, zda jít nebo nejít a ve svém důsledku ani vlastníkovi keše. Ale jak jsem už psal, je jen málo kešek, na nichž není co pochválit a každá pochvala potěší.

Já nechci pomáhat dalším hledačům v rozhodování, jestli na kešku jít nebo ne. Maximálně jim chci v logu pomoct, když už jsou na místě a nemůžou najít. Pokud je keška víceméně nudná/špatná a ani mě během lovu nesrazí autobus, tak mi to prostě nestojí za to, abych se potil a snažil vymyslet na sílu něco pozitivního. Aby si autor kešky nakonec neudělal mylnou představu, že ten jeho kousek je vlastně docela fajn. Stačí "Dík za bod. Čau."
  • 0

#87 hejv

hejv

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 23 příspěvků(y)

Publikováno 12 srpen 2008 - 13:21

Já nechci pomáhat dalším hledačům v rozhodování, jestli na kešku jít nebo ne. Maximálně jim chci v logu pomoct, když už jsou na místě a nemůžou najít. Pokud je keška víceméně nudná/špatná a ani mě během lovu nesrazí autobus, tak mi to prostě nestojí za to, abych se potil a snažil vymyslet na sílu něco pozitivního. Aby si autor kešky nakonec neudělal mylnou představu, že ten jeho kousek je vlastně docela fajn. Stačí "Dík za bod. Čau."

Musím odpovědět, neboť můj názor se ve všech bodech liší.
1. Pomoc v rozhodování dalším hledačům - to naopak vždy uvítám, při přípravě si čtu poslední logy a i pěkné přiložené obrázky dávají skvělou představu o místě.
2. Pomoc na místě, když nemůžou najít - tu naopak v logu moc nevítám, protože při čtení logů mi to připadá jako zbytečná nápověda.
3. Stojí za to vypotit jednu malou pochvalu za snahu a pak klidně odstavec kritiky, protože tím můžeme autora motivovat k vylepšení keše/listingu/místu uložení (nebo třeba i k naštvání a zrušení keše). Sám jsem u své keše mezi mnoha pochvalami zaznamenal i drobnou kritiku a díky tomu nejen vylepšil listing (snad), ale hlavně získal zkušenost pro příští založení keše.
Výše uvedené samozřejmě platí pro ty, kteří čtou pečlivě listing + logy + fotky a podle toho se rozhodují, na které keše vyrazí.
  • 0

#88 bodlak

bodlak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 905 příspěvků(y)

Publikováno 12 srpen 2008 - 13:32

2. Pomoc na místě, když nemůžou najít - tu naopak v logu moc nevítám, protože při čtení logů mi to připadá jako zbytečná nápověda.

Ono to asi chce, když už někdo napoví do logu na webu, aby to nepsal na plnou hubu, ale tak aby to čtenář pochopil až když je na místě.
  • 0

#89 Fénix-4018

Fénix-4018

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 558 příspěvků(y)

Publikováno 12 srpen 2008 - 13:52

nebo encrypt
  • 0

#90 hejv

hejv

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 23 příspěvků(y)

Publikováno 12 srpen 2008 - 14:02

Ono to asi chce, když už někdo napoví do logu na webu, aby to nepsal na plnou hubu, ale tak aby to čtenář pochopil až když je na místě.

Moje zkušenost je taková, že i zkušení cacheři (mnoho set nálezů) do logu občas zbytečně hintují. Ale to se prostě stane, při logování více kešek si to zrovna neuvědomí. Ale není třeba z toho dělat vědu, ty logy zmizí pod nánosem dalších novějších.
  • 0

#91 malcor

malcor

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 523 příspěvků(y)

Publikováno 12 srpen 2008 - 14:13

Na druhou stranu jsem ted kesoval u Zell am See, kesky sem mel nahrany v Coloradu a 2x sem hledal mikro nekde v lese coz by byl sam o sobe porod. U jedne byla napoveda sice relativne srozumitelna pomoci slovniku ale kes byla zamerena o 20m mimo. Nastesti sem mel v Coloradu i 5 poslednich logu a byl tam log od Milancera ktery to zminil. Jinak sem mel smulu. Druha kes byla lautr to samy, akorat napoveda byla "viz. obrazek" takze sem byl zas nahranej, ale nakonec se zadarilo. Takze napoveda v logu nekdy neni na skodu.
  • 0
Přehled bookmarklistů a nejoblíbenějších keší v ČR

Garmin Oregon 300 + Topo Czech 2 PRO, případně HTC Touch HD

#92 hejv

hejv

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 23 příspěvků(y)

Publikováno 12 srpen 2008 - 14:31

malcor napsal/a:
Na druhou stranu jsem ted kesoval u Zell am See, kesky sem mel nahrany v Coloradu a 2x sem hledal mikro nekde v lese coz by byl sam o sobe porod. U jedne byla napoveda sice relativne srozumitelna pomoci slovniku ale kes byla zamerena o 20m mimo. Nastesti sem mel v Coloradu i 5 poslednich logu a byl tam log od Milancera ktery to zminil. Jinak sem mel smulu. Druha kes byla lautr to samy, akorat napoveda byla "viz. obrazek" takze sem byl zas nahranej, ale nakonec se zadarilo.

Takze napoveda v logu nekdy neni na skodu.

Ano, to nepopírám, už mi také pomohla nápověda v logu. Nicméně je to jen potvrzení, že chyba je v listingu/zaměření/špatném hintu a platí zde výše uvedený bod 1. Popsat do listingu chyby a kritiku, aby to autor mohl opravit. Čím více takových logů, tím větší tlak na vlastníka :)
  • 0

#93 mitak

mitak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 277 příspěvků(y)

Publikováno 12 srpen 2008 - 15:13

HEJV: Až napíšeš srdceryvný korektní log typu: "Chápu, že tě tato nesmyslná mysterka při vytváření bavila. I já mám několik kamarádů, které baví programovat v jazyce X chipset Y a jsou z toho naprosto nadšení. Mně se ale tato tématika nelíbila vůbec, beru ji jen jako další bod do statistik abych se zabavil cestou z práce, i když místo samotné není úplně marné." a dojde ti odpověď typu: "Tak už na moje keše nikdy nechoď ty demente, kdo o tvoje rozumy stojí..." Tak pochopíš, že mnoha lidem se nikdy nezavděčíš a bylo lepší napsat "Díky za bod. TNLN." Není v mých silách zjišťovat dopředu reakci nějakého krypla, který bude podrážděně reagovat na to, že se mi jeho keš nelíbí, i když to nakonec u kešky píše každý druhý (a zbytek je "Dík, TNLN." Číst dopředu všechny logy u kešky je nesmysl. Ty nemáš nic lepšího na práci ?
  • 0

#94 drobik

drobik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 286 příspěvků(y)

Publikováno 12 srpen 2008 - 15:21

mitak napsal/a:
"Dík, TNLN."

Nasledne sa objavi diskusia jesitneho ownera o nevdacnych kaceroch, ktori sa tak zenu za bodmi, ze niesu ochotni ani napisat par slov do logu; ako sa uz par krat preberalo na fore :) A tak stale dokola :)
  • 0

#95 hejv

hejv

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 23 příspěvků(y)

Publikováno 12 srpen 2008 - 15:28

mitak napsal/a:
HEJV:

Promiň, na takovou reakci se mi nechce moc odpovídat, ale přece jen stručně: Uvedenou mysterku bych prostě neluštil, tedy ani nelogoval, žádná sprostá odpověď od nějakého vlastníka mi zatím nepřišla, kdyby ano nechal bych to být. Všechny logy samozřejmě nečtu, ale to měla být jistě jen vtipná narážka :) . Už jsem z toho zapomněl téma diskuse, v tom případě se omlouvám ;)
  • 0

#96 Miproous

Miproous

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 27 příspěvků(y)

Publikováno 12 srpen 2008 - 19:46

Zdravim. Nevím jestli se to sem hodí, ale s geocachingem jsem začal s polu s manželkou nedávno. Docela nás to vzalo, a litojeme toho že jsem o tom nevěděl dříve když jsem byl na dovolené. Určitě by to bylo zpestření :-). Jak je udělaná keš není v celku pro nás ani podstatné, hlavně že je o důvod víc vyškrábat se na nějaký ten kopeček a podívat se na nějaké místo, a ve finále zažít trochu toho dobrodružství hledáním keše. Byť jen třeba mikro, ale i to potěší. Rozhodli sme se proto založit keš na docela zajímavém místě v severních čechách, na kterém jestě žádná keš není (docela se divim) :-). Na zpracování keše si dáváme docela záležet, tak aby nebyla přeplácaná, ale také aby zaujmula a měla úspěch, a hlavně radost z pěkné procházky k ní.. Tak snad toto umístění vyjde tento víkend a můžete se začít těšit :-)
  • 0

#97 Miproous

Miproous

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 27 příspěvků(y)

Publikováno 12 srpen 2008 - 19:47

Miproous napsal/a:
Zdravim. Nevím jestli se to sem hodí, ale s geocachingem jsem začal s polu s manželkou nedávno. Docela nás to vzalo, a litojeme toho že jsem o tom nevěděl dříve když jsem byl na dovolené. Určitě by to bylo zpestření :-). Jak je udělaná keš není v celku pro nás ani podstatné, hlavně že je o důvod víc vyškrábat se na nějaký ten kopeček a podívat se na nějaké místo, a ve finále zažít trochu toho dobrodružství hledáním keše. Byť jen třeba mikro, ale i to potěší. Rozhodli sme se proto založit keš na docela zajímavém místě v severních čechách, na kterém jestě žádná keš není (docela se divim) :-). Na zpracování keše si dáváme docela záležet, tak aby nebyla přeplácaná, ale také aby zaujmula a měla úspěch, a hlavně radost z pěkné procházky k ní.. Tak snad toto umístění vyjde tento víkend a můžete se začít těšit :-)


P.S Michal a Petra
  • 0

#98 mtauf

mtauf

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 706 příspěvků(y)

Publikováno 13 srpen 2008 - 5:28

hejv napsal/a:

Ono to asi chce, když už někdo napoví do logu na webu, aby to nepsal na plnou hubu, ale tak aby to čtenář pochopil až když je na místě.

Moje zkušenost je taková, že i zkušení cacheři (mnoho set nálezů) do logu občas zbytečně hintují. Ale to se prostě stane, při logování více kešek si to zrovna neuvědomí. Ale není třeba z toho dělat vědu, ty logy zmizí pod nánosem dalších novějších.

Tohle se mi kdysi stalo u jedné minarjovy mysterky a přestože jsem na svém logu neviděl nic špatného, tak když mě minarjo slušně požádal, abych formulaci v logu upravil, tak jsem to obratem udělal. Ani jeden jsme z toho nedělali vědu.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama