Přejít na obsah


Fotka

Čím dál míň kvalitních kešek:-/


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
97 odpovědí na toto téma

#41 mitak

mitak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 277 příspěvků(y)

Publikováno 10 květen 2007 - 16:28

marekl:

Já asi žiju v jiném geosvětě. Keše, které tady kolem Brna vznikají, jsou až na pár výjimek zajímavé, pěkné, rád se na ně vypravím a ve výsledku z toho mám radost. Naprosto nesouhlasím s tvrzením, že většina nových keší stojí za prd. O jaké konkrétní lokalitě píšeš?
 

Že jo ? [:D] Ať si cajzli nejdřív udělají pořádek mezi sebou než s tím lezou na fórum [:)] Mimochodem, když už naštvaně říkáte, že poměr dobrých a špatných kešek je pořád konstantní a tudíž těch špatných je v absolutních číslech čím dál tím víc, ta nechápu proč taky oslavně nejásáte nad faktem, že těch dobrých je taky pořád víc a víc [:^)] A už nechte toho nadávání a pochlubte se nějakýma zajímavýma kouskama, kterýma chcete situaci obrátit k lepšímu ?!?


  • 0

#42 Jondy

Jondy

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 162 příspěvků(y)

Publikováno 10 květen 2007 - 17:00

WAV:

[:D][:D][:D] Týývoléé to není snad možný. Zrovnasedím u kompu a přemýšlím nad tím samým. Kliknu, že se podívám co jenovýho na GCCZ a svítí tam to samý na co jsem myslel. Mám však obavy,že s tím toho moc nenaděláme. Jediný, co mě napadá, je BÝT OTEVŘENÝ.
Když je keška nah..., tak to tam sdělit. A ne to formální T4TC nebo Dík za kes a myslet si něco úplně jiného
 

 

dobrá náhodička[;)] 


  • 0

#43 Jondy

Jondy

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 162 příspěvků(y)

Publikováno 10 květen 2007 - 17:03

No taky se mě třebas stalo že jsem narazil na cachera, který založil kešky o který se vůbec nestaral...a bylo mu úplně fuk co se s ní děje...to taky zamrzí, když člověk hledá keš a potom narazí na vůbec neudržovanou cache...

  • 0

#44 Tom Kl

Tom Kl

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 130 příspěvků(y)

Publikováno 10 květen 2007 - 20:15


 


  • 0

#45 Mago76

Mago76

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 37 příspěvků(y)

Publikováno 10 květen 2007 - 21:16

Každý máme sice rozdílná kritéria na hodnocení toho jak je keš kvalitní, nicméně alespoň podle sebe soudím, že listing by mohl být bez chyb (není snad takový problém to po sobě nechat někoho přečíst, případně použít i jiný způsob kontroly) a samotné provedení keše to je další otázka  ....Já naprosto souhlasím s Tomem Klíčníkem ohledně tvorby nových keší,vím o spoustě supr míst v Českém ráji, ale keš tam nedám už jen z toho důvodu, že by to místo dostalo pěkně na frak a docela mě mrzí, když tam keš dá někdo jiný a neohlíží se na přírodu a je mi jedno jestli má jednu nebo tisíc keší.
Stalo se mi několikrát, že jsem dostal připomínky  či kritiky od ostatních a kdybych se měl pro každou z nich rozčilovat to bych s tím už praštil,to si z nich raděli vezmu ponaučení pro příště.

Mago76 


  • 0

#46 les-coccinelles

les-coccinelles

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 309 příspěvků(y)

Publikováno 10 květen 2007 - 23:18

Tom Klíčník:

Kolem Brna se teď pár lokalit uvolní...

 

Ale no tak :( 


  • 0

#47 Lidoop-2694

Lidoop-2694

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 45 příspěvků(y)

Publikováno 11 květen 2007 - 7:25

Mozna sem naivni, ale podle me nikdo nedela kesky proto aby ty co je budou hledat nasr... Akorat kazdej je proste jinej a tak nekdo umi zpivat, nekdo umi pravopis, nekdo ma napady a cas delat kesky a nekdo to neumi, ale pokousi se a holt se mu to ne uplne povede.

Kritiku v nasich oblastech prijimat neumime, protoze kazda kritika vuci nasi osobe je vzdy neopodstatnena, spatna a zla. :o) Na druhou stranu je to s kritikou kese slozitejsi - nekdo muze mit k mistu uplne jiny vztah, kvuli kteremu si neuvedomuje drobne nedostatky, zatimco treba z prace rozladeny kacer si vsima naopak jenom jich.

Za kazkou kesku by mel kacer podekovat, protoze bez pozitivniho pristupu to prestane byt zabava ... 

Tak me napada a co je to ta KVALITA? Jsou to prirodni mista? Nebo lehani si na chodnik? Pocitani vzorcu? Lozeni do korun stromu?
 Obrazkovy listing? Krabicka LL?


  • 0

#48 PedroKV

PedroKV

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 278 příspěvků(y)

Publikováno 12 květen 2007 - 15:46

mitak:

A už nechte toho nadávání a pochlubte se nějakýma zajímavýma kouskama, kterýma chcete situaci obrátit k lepšímu ?!?



Tak já se tedy pochlubím. S GC jsem začal před rokem, kdy jsem si pořídil PDA kvůli dovolené v Chorvatsku, která nakonec nebyla. Na jaře jsem něco odlovil, pak dlouho nic, nebyl čas. Za dlouhých zimních večerů a krátké zimní dovolené doma na blátě jsme vyráželi s přítulkou na lov a popojeli asi o 10 keší. Pak dovolená na Kanárech a dalších asi 13 bodů.
Celý ten rok jsem přemýšlel nad založením cache, ale říkal jsem si, že nebudu spěchat, nejdřív nějaké najdu, omrknu a pak teprve zasadím svoji.
Místo jsem měl vymyšlené, ale nechtěl jsem, aby to byla další piksla pod šutrem. Pak se u sousedi udělali to, co měli v plánu a část výsledku
jejich snažení mi věnovali. Švagr mi s tím pomohl a výsledkem je GC12N1X a podle logů se zdá, že se mi nápad povedl :-) Víc neprozradím, běžte se sami podívat. :-)

  • 0

#49 pyngu

pyngu

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 20 příspěvků(y)

Publikováno 28 červen 2007 - 18:54

Začal jsen s geocachingem teprve před cca dvěma měsíci, ale k pár keším už jsem se musel taky vyjádřit kriticky. Myslím si totiž, že taková dobrá keš by měla být dostupná co nejširšímu okruhu "hledačů". Nechápu, proč někteří owneři zakládají keše na místech, která mají svou hodnotu hlavně pro vyznavače nebezpečí a adrenalinu, bez výhledu a signálu, a přitom třeba pár metrů od hradeb krásného hradu. Přitom v nejbližším okolí jsou desítky zajímavějších míst pro keš, ke kterým se relativně v pohodě dostane i dítě nebo starší člověk. Mám potom pocit, že někomu dělá zatraceně dobře, když si pročítá jak se kdo šíleně plahočil k jeho keši, jak tam hodil záda, natrhl si kalhoty apod. To není geocaching, ale sadismus[8o|]. Pokud už zakládám keš, tak se na ni snažím podívat očima člověka, který už nebo ještě nevyšplhá tak vysoko nebo nemá tolik odvahy jako já, a když už se tam vydrápe, aby ta keš stála za to. 
  • 0

#50 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 176 příspěvků(y)

Publikováno 28 červen 2007 - 19:17

pyngu: Začal jsen s geocachingem teprve před cca dvěma měsíci, ale k pár keším už jsem se musel taky vyjádřit kriticky. Myslím si totiž, že taková dobrá keš by měla být dostupná co nejširšímu okruhu "hledačů". Nechápu, proč někteří owneři zakládají keše na místech, která mají svou hodnotu hlavně pro vyznavače nebezpečí a adrenalinu, bez výhledu a signálu, a přitom třeba pár metrů od hradeb krásného hradu....

Jako všude i v geocachingu platí, že každému se líbí něco jiného. Proto jsou cache jednoduché i složité a ne každému musí jít vyloženě o to, aby jeho cache navštěvovaly stovky lidí všech věkových kategorií. Rozhodně si ale nemyslím, že by to někdo dělal z nějakých sadistický pohnutek, jak píšeš. Hezké na tom je právě, že si každý může vybrat, co se mu libí. Je to jen na tobě, takže vybírej a choď na cache dle své libosti. [;)]


  • 0

#51 vancosi

vancosi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 290 příspěvků(y)

Publikováno 28 červen 2007 - 20:38

pyngu: Začal jsen s geocachingem teprve před cca dvěma měsíci, ale k pár keším už jsem se musel taky vyjádřit kriticky. Myslím si totiž, že taková dobrá keš by měla být dostupná co nejširšímu okruhu "hledačů". Nechápu, proč někteří owneři zakládají keše na místech, která mají svou hodnotu hlavně pro vyznavače nebezpečí a adrenalinu, bez výhledu a signálu, a přitom třeba pár metrů od hradeb krásného hradu. Přitom v nejbližším okolí jsou desítky zajímavějších míst pro keš, ke kterým se relativně v pohodě dostane i dítě nebo starší člověk. Mám potom pocit, že někomu dělá zatraceně dobře, když si pročítá jak se kdo šíleně plahočil k jeho keši, jak tam hodil záda, natrhl si kalhoty apod. To není geocaching, ale sadismus[8o|]. Pokud už zakládám keš, tak se na ni snažím podívat očima člověka, který už nebo ještě nevyšplhá tak vysoko nebo nemá tolik odvahy jako já, a když už se tam vydrápe, aby ta keš stála za to. 

¨


Většina mojich keší je a bude rizikem minimálně pro oblečení. Samozdřejmě to zdůrazním v listingu. Sám takové piksly vyhledávám a dokonale se na nich bavím.  Takže já na to koukám zase jinak než ty, vidím skálu a divím se že keš je uložena pod ní, vnímám to jako zabírání pěkného místa. [:)]  Je dobře že názory se v tomto různí. Alepoň jsme čas od času všichi překvapeni :-) a geokešing je tím pestřejší. Je příjemné, když se lidi baví o keši na které si prožili dobrodružství, já je poslouchám a zjistím že jsem její autor. Sadista, snad nejsem, možná sadomasochista :-). Větší sadismus mě připadá keš uložená uprostřed zástupu mudlů, u takových se vždy opravdu zapotím.  [8o|] [:D] [B]


 


  • 0

#52 pyngu

pyngu

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 20 příspěvků(y)

Publikováno 28 červen 2007 - 20:54

alkes:

pyngu: Začal jsen s geocachingem teprve před cca dvěma měsíci, ale k pár keším už jsem se musel taky vyjádřit kriticky. Myslím si totiž, že taková dobrá keš by měla být dostupná co nejširšímu okruhu "hledačů". Nechápu, proč někteří owneři zakládají keše na místech, která mají svou hodnotu hlavně pro vyznavače nebezpečí a adrenalinu, bez výhledu a signálu, a přitom třeba pár metrů od hradeb krásného hradu....

Jako všude i v geocachingu platí, že každému se líbí něco jiného. Proto jsou cache jednoduché i složité a ne každému musí jít vyloženě o to, aby jeho cache navštěvovaly stovky lidí všech věkových kategorií. Rozhodně si ale nemyslím, že by to někdo dělal z nějakých sadistický pohnutek, jak píšeš. Hezké na tom je právě, že si každý může vybrat, co se mu libí. Je to jen na tobě, takže vybírej a choď na cache dle své libosti. [;)]

Pokusil jsi se to podat co nejvíc objektivně, ale pravdu mít můžeš a stejně tak nemusíš. Hodnocení obtížnosti a terénu je víceméně subjektivní záležitostí a už jsem se setkal s paradoxy i po přečtení logů. Navíc nikdy předem nezjistíš (pokud to tam neznáš) jak to na konkrétním místě vypadá, když si přečteš spoustu logů typu "kopeček nám dal pěkně zabrat" nebo "GPSka se zbláznila" ale kritika veškerá žádná a pak se tam třeba s námahou, ale rád (můj případ) vyškrábeš a zjistíš, že to místo je nicneříkající téměř smetiště, tož to bude asi na tom to hezké. Takže pak vybírej a choď podle libosti. Nevím jak Ty, ale já si na svou keš raději přečtu logy pozitivní nebo konstruktivně kritické, než ty neutrální s TFTC ze slušnosti.


  • 0

#53 pyngu

pyngu

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 20 příspěvků(y)

Publikováno 28 červen 2007 - 21:03

2 Vancosi: Takže jak vidím, za keš Ti asi děkovat nebudu, tak vyjádřím aspoň tisíceré díky za varování. [:D]

  • 0

#54 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 176 příspěvků(y)

Publikováno 28 červen 2007 - 21:09

pyngu: Pokusil jsi se to podat co nejvíc objektivně, ale pravdu mít můžeš a stejně tak nemusíš. Hodnocení obtížnosti a terénu je víceméně subjektivní záležitostí a už jsem se setkal s paradoxy i po přečtení logů. Navíc nikdy předem nezjistíš (pokud to tam neznáš) jak to na konkrétním místě vypadá, když si přečteš spoustu logů typu "kopeček nám dal pěkně zabrat" nebo "GPSka se zbláznila" ale kritika veškerá žádná a pak se tam třeba s námahou, ale rád (můj případ) vyškrábeš a zjistíš, že to místo je nicneříkající téměř smetiště, tož to bude asi na tom to hezké. Takže pak vybírej a choď podle libosti. Nevím jak Ty, ale já si na svou keš raději přečtu logy pozitivní nebo konstruktivně kritické, než ty neutrální s TFTC ze slušnosti.

Jasně no, vždycky to bohužel nepoznáš. Pak nezbývá než říct si, že na to nemáš, popřípadě nemáš za potřebí, jít se podívat na ten nedaleký pěkný hrad, zalogovat DNF a do logu napsat, co se ti nelíbilo. Ale hlavně slušně, s rozmyslem a vědomím, že je to jen jeden názor z mnoha možných!

Kvalitu cache a okolí taky často nepoznáš, dokud ji neuvidíš, ale na to jsem nereagoval. Každý chce číst na svých cachích pěkné logy spokojených nálezců, to je jasné, ale i při nejlepším vědomí a svědomí ta cache prostě všem nemusí sednout právě proto, že každý geocaching pojímá trošku jinak a líbí se mu jiné cache. Pak ti třeba někdo adrenalinovější napíše na pařezovku v placatém lese, na kterou může stoletá babička i pětileté dítě, že to byla nuda.  Taky to hrozně moc záleží na náladě počasí, lidech, se kterými hledáš, a zážitcích, které třeba ani vůbec nesouvisí s cachí samotnou.

Je to prostě hodně subjektivní, každý to vidí jinak a nezatracoval bych proto cache, které se nelíbí zrovna mně. Pouze toto jsem se tím vším snažil říct.


  • 0

#55 pyngu

pyngu

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 20 příspěvků(y)

Publikováno 28 červen 2007 - 21:32

alkes:

pyngu: Pokusil jsi se to podat co nejvíc objektivně, ale pravdu mít můžeš a stejně tak nemusíš. Hodnocení obtížnosti a terénu je víceméně subjektivní záležitostí a už jsem se setkal s paradoxy i po přečtení logů. Navíc nikdy předem nezjistíš (pokud to tam neznáš) jak to na konkrétním místě vypadá, když si přečteš spoustu logů typu "kopeček nám dal pěkně zabrat" nebo "GPSka se zbláznila" ale kritika veškerá žádná a pak se tam třeba s námahou, ale rád (můj případ) vyškrábeš a zjistíš, že to místo je nicneříkající téměř smetiště, tož to bude asi na tom to hezké. Takže pak vybírej a choď podle libosti. Nevím jak Ty, ale já si na svou keš raději přečtu logy pozitivní nebo konstruktivně kritické, než ty neutrální s TFTC ze slušnosti.

Jasně no, vždycky to bohužel nepoznáš. Pak nezbývá než říct si, že na to nemáš, popřípadě nemáš za potřebí, jít se podívat na ten nedaleký pěkný hrad, zalogovat DNF a do logu napsat, co se ti nelíbilo. Ale hlavně slušně, s rozmyslem a vědomím, že je to jen jeden názor z mnoha možných!

Kvalitu cache a okolí taky často nepoznáš, dokud ji neuvidíš, ale na to jsem nereagoval. Každý chce číst na svých cachích pěkné logy spokojených nálezců, to je jasné, ale i při nejlepším vědomí a svědomí ta cache prostě všem nemusí sednout právě proto, že každý geocaching pojímá trošku jinak a líbí se mu jiné cache. Pak ti třeba někdo adrenalinovější napíše na pařezovku v placatém lese, na kterou může stoletá babička i pětileté dítě, že to byla nuda.  Taky to hrozně moc záleží na náladě počasí, lidech, se kterými hledáš, a zážitcích, které třeba ani vůbec nesouvisí s cachí samotnou.

Je to prostě hodně subjektivní, každý to vidí jinak a nezatracoval bych proto cache, které se nelíbí zrovna mně. Pouze toto jsem se tím vším snažil říct.

Máš recht. Jen jsem chtěl říct, že trochu víc konstruktivní a slušné kritiky by mohlo nejen mně, ale spoustě dalších pomoci právě ve výběru.  A měl bych mít na paměti, že"jakýkoli člověk nestihne najít tisíce univerzálních keší, zato univerzální člověk stihne najít tisíce jakýchkoli keší" [:)]


  • 0

#56 Aviatik

Aviatik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 435 příspěvků(y)

Publikováno 29 červen 2007 - 10:00

Někdo má rád dobrodružnější cache, někdo zase takové které se dají najít bez nebezpečí s malými dětmi. Právo na existenci mají všechny. A ať nikdo nenadává že cache není podle jeho vkusu, představu o tom jaká cache je si totiž může udělat každý předem z listingu (od toho jsou hvězdičky a atributy) a z logů ostatních hledačů a já osobně se i podívám na mapy.cz na leteckou mapu abych viděl kde ta cache je a věděl do čeho jdu. V počítači mám v aplikaci EasyGPS seznam cachí které chci najít a některé cache které neodpovídají mým představám tam prostě nezahrnu (cache v zamudlované oblasti, uprostřed vesnice a podobně), tudíž se mi v GPS neobjeví a já potom většinou nemusím nadávat že to je hnus.
Byl bych nerad kdyby to tu vypadalo jako na fotografických serverech kdy někteří uživatelé hodnotí fotky spíše podle žánru a kdy jsou podle nich krajiny kýč a teleobjektivem pořízené fotografie zvířat "furt ta samá nuda".
Mimochodem hodnocení terénu hvězdičkami je dost nevyrovnané a myslím že mnohdy přehodnocené.


  • 0

#57 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 176 příspěvků(y)

Publikováno 29 červen 2007 - 10:21

Aviatik: Mimochodem hodnocení terénu hvězdičkami je dost nevyrovnané a myslím že mnohdy přehodnocené.

S hodnocením je to totiž do určité míry, jako s těmi cachemi.[;)]  Sice jsou určitá pravidla, ale stejně se k tomu přistupuje dost subjektivně. To přehodnocení je ale často relativní i z čistě objektivních hledisek. Za mokra může být některý terén mnohem nebepečnější než za sucha například... Nejlepší asi je ještě slovní popis v listingu.


  • 0

#58 abakus

abakus

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 159 příspěvků(y)

Publikováno 29 červen 2007 - 10:49

pyngu:


Nechápu, proč někteří owneři zakládají keše na místech, která mají svou hodnotu hlavně pro vyznavače nebezpečí a adrenalinu, bez výhledu a signálu, a přitom třeba pár metrů od hradeb krásného hradu.



Až najdeš několik set keší, tak pochopíš. 1/1 kešky můžou být na zajímavých místech, ale kešku samotnou si neužiješ, prtože to je jen formalita. U adrenalinových zažiješ mnohem větší zábavu - obzvlášť, pokud na ně nejdeš sám.


Pokud chceš jednoduché kešky, podívej se na terén a choď na ty, které mají terén 1-1,5. Já osobně děkuji všem za jejich 3+ terénní kešky [:)]


  • 0

#59 mitak

mitak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 277 příspěvků(y)

Publikováno 29 červen 2007 - 17:47

abakus:

Já osobně děkuji všem za jejich 3+ terénní kešky [:)]



Pokud to ovšem není jen pouhý výstup do prudkého kopce přes popadané větve, pak je to nejen nuda, ale i pruda [;-)]


  • 0

#60 GeoAnimals Team

GeoAnimals Team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 109 příspěvků(y)

Publikováno 29 červen 2007 - 20:25

Ani jsem nepročítal celé vlákno, jen sem napíšu můj názor. ano, kešek je hodně a ano, s kvalitou to jde z kopce. Ono je to také tím, že je dosti překešováno. Však se podívejte do Prahy... A přitom v ČR je spoustakrásných míst, kde keška chybí, jen ta sveřepá touha každého geocachera, který sice našel celkem 2 caches, ale už už chce mít svoji založenou. A tak najde krabičku od filmu, nalepí na ní ještěrku, zahodí do bordelu pod schodama v paneláku a na net napíše "Betonové schody" Hint : Pod schody.

Hmmm... takovýto přístup prostě nemám rád. Naše tři kešky, které vlastníme, jsme dlouho dopředu promýšleli, hledali něco, co tu ještě nebylo, myslím, že IVAO Celebration Cache je toho dobrým příkladem. I tradiční kešky jsou alespoň chytře a zajímavě ukryté..

Prostě chce to trochu rozmýšlet... a ne, jako jsem se dočetl nyní na jedné cache : "Neměli jsme s kámoškou co dělat, a tak jsme koupili jogurt, snědli o přestávce ve škole a založili keš"

Prostě hledejme, přátelé, hledejme něco, co tu ještě nebylo, ať je to pořád ještě zajímavé a nešťouráme za chvíli krabičky od filmů z každé meze.

  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama