Přejít na obsah


Fotka

Čím dál míň kvalitních kešek:-/


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
97 odpovědí na toto téma

#1 Jondy

Jondy

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 162 příspěvků(y)

Publikováno 09 květen 2007 - 19:17

Poslední dobou narážím čím dál tím víc na méně kvalitní kešky, nemyslím tím samotnou cache, ale důvod proč je keš umístěna právě tam kde to člověku nic neřekne...vidíte to taky?

  • 0

#2 Saman

Saman

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 941 příspěvků(y)

Publikováno 09 květen 2007 - 19:29

to je klasicka tema, je vela geocacherov, takze je vela cache, vela je kvalitnych, vela nekvalitnych. Geocaching nie je aktivita, kde sa da zhora prikazat, na akom mieste ma cache byt. Nie je to ani nejaka novacikovska chyba, vela novacikov zalozi pekne cache, taktiez vela "starych mazakov" nema niektore cache moc pekne, navyse hodnotenie kvality cache je velmi individualna zalezitost. Treba si na to zvyknut a tesit sa na tie pekne cache, stale ich je spusta a zazitky z nich mi dokonale potlacaju negativne zazitky z nudnych cache "pre bod" [:)]

  • 0

#3 WAV

WAV

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 434 příspěvků(y)

Publikováno 09 květen 2007 - 19:30

[:D][:D][:D] Týývoléé to není snad možný. Zrovna sedím u kompu a přemýšlím nad tím samým. Kliknu, že se podívám co je novýho na GCCZ a svítí tam to samý na co jsem myslel. Mám však obavy, že s tím toho moc nenaděláme. Jediný, co mě napadá, je BÝT OTEVŘENÝ.
Když je keška nah..., tak to tam sdělit. A ne to formální T4TC nebo Dík za kes a myslet si něco úplně jiného
 


  • 0

#4 chipoliny

chipoliny

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 326 příspěvků(y)

Publikováno 09 květen 2007 - 19:31

Ahoj, my se věnujeme geocachingu relativně krátce, porovnám li to s jinými pardály, takže těžko sledovat nějaký vývoj, ale faktem je, že některé cache jsou doslova odbyté. Je na nich vidět, že owner spěchal se založením, že nevěnoval přípravě dost času. Teď jsme byli v Jeseníkách a odlovili několik kešek a nenarazili jsme v podstatě na žádnou propracovanou co se provedení týká: obyčejné krabičky, místo logbooku spíš loogdeníčky které nevydrží, vše psané ručně a nestylově. Nic moc. A o umístění ani nemluvím. Např. nechali jsme si schválně stou keš na Praděd, aby to bylo takové stylové, ale jaké bylo moje rozčarování, když jsem zjistil, že cache je od pradědu nejméně kilometr a není od ní na něj ani vidět...no to by bylo na další téma. Ještě jsme nelogovali jesenické úlovky, takže pokud to nezaloguje moje drahá polovička, tak počítám, že budou moje logy i kritické. Ostatně všimli jste si, jak málo bývají logy kritické? Myslím teď tu objektivní kritiku, nebo upozornění chcete-li. Skoro vždy je to "super, díky, pěkné místo..." Tak nevím...asi budu občas nepopulární. Nechci šťourat, jen mám rád precizní práci. [:)]


  • 0

#5 marekl

marekl

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 883 příspěvků(y)

Publikováno 09 květen 2007 - 19:43

Já tedy takový dojem nemám. Jistě, jsou pěkné keše, průměrné keše, horší keše, ale globálně zatím myslím všechno dobře funguje. Když se dívám na poslední keše, které kolem Brna vznikly, vždyť to jsou skoro všechno stále moc pěkné nápady nebo místa. Osobně ale už nesleduji, jestli je keš krabička taková nebo jiná, jestli je logbook deníček nebo nalinkovaný papír. To prostě nějak nevnímám, jde mi o místo, o nápad.

Možná by pomohlo, kdyby autor keše vždy do listingu podrobně napsal, co od ní mají nálezci čekat. Že to je třeba jen keš pro rychlý bod, že je v pěkném prostředí, že je daleko od místa, jehož se týká atd. (Jinak že je keška kilometr od Pradědu přece nebylo nutné zjistit až na místě - stačí se při plánování podívat do mapy.)

Na geocachingu se mi hodně líbí takový ten americký pozitivní styl, kdy se za každou keš děkuje, chválí. Je to pro mě odpočinutí od drsných českých internetových diskuzí, se kterými se často musím potýkat.


  • 0

#6 PLAJ family

PLAJ family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 104 příspěvků(y)

Publikováno 09 květen 2007 - 19:48

chipoliny:

Ahoj, my se věnujeme geocachingu relativně krátce, porovnám li to s jinými pardály, takže těžko sledovat nějaký vývoj, ale faktem je, že některé cache jsou doslova odbyté. Je na nich vidět, že owner spěchal se založením, že nevěnoval přípravě dost času. Teď jsme byli v Jeseníkách a odlovili několik kešek a nenarazili jsme v podstatě na žádnou propracovanou co se provedení týká: obyčejné krabičky, místo logbooku spíš loogdeníčky které nevydrží, vše psané ručně a nestylově. Nic moc. A o umístění ani nemluvím. Např. nechali jsme si schválně stou keš na Praděd, aby to bylo takové stylové, ale jaké bylo moje rozčarování, když jsem zjistil, že cache je od pradědu nejméně kilometr a není od ní na něj ani vidět...no to by bylo na další téma. Ještě jsme nelogovali jesenické úlovky, takže pokud to nezaloguje moje drahá polovička, tak počítám, že budou moje logy i kritické. Ostatně všimli jste si, jak málo bývají logy kritické? Myslím teď tu objektivní kritiku, nebo upozornění chcete-li. Skoro vždy je to "super, díky, pěkné místo..." Tak nevím...asi budu občas nepopulární. Nechci šťourat, jen mám rád precizní práci. [:)]

Hodnocení je pak taky, když je většina logů TFTC nebo Díky za keš. To by mohlo napovědět, že to asi není zas tak úžasná keška.

Musíš samozřejmě odfiltrovat logy geokombajnérů, kteří v ten den našli 20 keší a už nevědí která je která. A pak logy "ukecaných kačerů" jako např: http://www.geocachin...3d-b0cebefe8944 [:S]
 


  • 0

#7 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 09 květen 2007 - 19:58

chipoliny:

Ostatně všimli jste si, jak málo bývají logy kritické? Myslím teď tu objektivní kritiku, nebo upozornění chcete-li. Skoro vždy je to "super, díky, pěkné místo..." Tak nevím...asi budu občas nepopulární. Nechci šťourat, jen mám rád precizní práci. [:)]

proc jsou logy malo kriticke? no, zkusenost lidi co znam i moje je takova, ze se vam okamzite ozve dotcene autor, co ze si to dovolujete. takze si vymenite par urazlivych mejlu, pripadne nevymenite, jen ten urazeny vlastnik - kdyz nereagujete - vas zbombarduje par emaily. z cehoz result je, ze pokud chci brat GC jako zabavu, tohle nemam zapotrebi a na nejakou kritiku se vykaslu. napisu proste neco a je to. - ano, neni to fer vuci tem, co prijdou po mne a treba by si usetrili cestu, kdyby vedeli, ze tam povicero lidi napsalo, ze to stoji z prd.


  • 0

#8 chipoliny

chipoliny

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 326 příspěvků(y)

Publikováno 09 květen 2007 - 20:05

Tak nevím "americký pozitivní styl" se mi zdá prostě a jednoduše neupřímný. Vlastně nezdá...on je...  

A k tomu Pradědu: notebook nemám, PDA nemám, smartphone apd. nemám,... všechny cache které jsme chtěli na severu Moravy brát jsme si prostě vytiskli a zakreslili do mapy. Na Praděd jsme zapomněli, ani jsme tam původně nechtěli, je to nejvyšší moravská dálnice [;)], ale pak jsme neodolali, takže jsem využil Operu v mobilu a bez mapy si zjistil pouze a jen souřadnice a listing! Čekal jsem to teda o fous jinde. Takový název cache pak bere možnost těm co by ji umístili skutečně na vrchol.

Toť asi vše


  • 0

#9 chipoliny

chipoliny

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 326 příspěvků(y)

Publikováno 09 květen 2007 - 20:07

Tak tohle chápu. To je pak o lidech, že nepříjmou kritiku.


  • 0

#10 seedcorp

seedcorp

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 662 příspěvků(y)

Publikováno 09 květen 2007 - 20:18

Joooo, kdyz napisu kritickej log a dam tam svuj znamy bookmark, dostanu na prde.... To je pak tezky psat kriticky, kdyz vas pak tady vlacej bahnem....
  • 0

#11 chipoliny

chipoliny

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 326 příspěvků(y)

Publikováno 09 květen 2007 - 20:21

Ať si mě tu vláčí třeba kanálama...snad ještě můžem říkat co si myslíme ne? Vždyť to není politika tak se kvůli tomu hned nemusí všichni čertit.
  • 0

#12 WAV

WAV

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 434 příspěvků(y)

Publikováno 09 květen 2007 - 20:45

seedcorp: Joooo, kdyz napisu kritickej log a dam tam svuj znamy bookmark, dostanu na prde.... To je pak tezky psat kriticky, kdyz vas pak tady vlacej bahnem....

Když Ti v hospě přinesou připálenej řízek, tak se taky jen usmíváš a máš strach, že se na tebe kuchtík z kuchyně bude mračit ?[;)]
 


  • 0

#13 minarjo

minarjo

    minarjo

  • Members
  • PipPipPip
  • 758 příspěvků(y)

Publikováno 09 květen 2007 - 21:00

seedcorp: Joooo, kdyz napisu kritickej log a dam tam svuj znamy bookmark, dostanu na prde.... To je pak tezky psat kriticky, kdyz vas pak tady vlacej bahnem....

Tak tak, ja se take vzdy snazim upozornovat na chyby v listingu ci jine nedostatky - autori to vetsinou akceptuji, chybu v listingu ci terenu opravi (jde zpravidla o spatne zamereni, chybu v textu listingu, vzorci atd.) a podekuji. Bohuzel jsou takovi cacheri jako dandra, kteri jaksi toto moje snazeni zjevne berou nevimproc asi jako buzeraci autoru a kvuli tomu se po kazde me vytce na me osocuji, byt nejsou primo autory dane cache-viz napr. jeho vcerejsi log, kde me nazyva "reditelem zemekoule" u mnou nalezene cache Kes pratel nejvernejsich - tam jsem navic ani neupozornoval na chybu, jen jsem vylicil duvod, proc nekteri vcetne dandry asi nenalezli. To me taky pak bere chut autory na nedostatky ci mozne problemy upozornovat, i kdyz vim, ze ostatni se pak budou potykat s problemy, ktere kratka aktivita autora po upozorneni muze opravit...


  • 0

#14 WAV

WAV

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 434 příspěvků(y)

Publikováno 09 květen 2007 - 21:12

 To Minarjo: No a ? Aspoň vidíš, že je reakce a mělo to efekt. Měl bys být naopak spokojenej

  • 0

#15 vojrou

vojrou

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 93 příspěvků(y)

Publikováno 09 květen 2007 - 21:34

O.K. do konce kvetna necham bezet CVV8P, pak ji zrusim. Je o nicem. Dekuji (uprimne) vsem za navstevu, a nekterym i za konstruktivni kritiku.

 

Fakt je, ze hodnoceni kesek zalezi na mnoha okolnostech: stres v praci, rodine..., pocasi, slunicko, dest, denni doba, nalada, pocet keseru u kese v danou chvili, pocet kesi za den, momentalni nalada, atd...


  • 0

#16 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 09 květen 2007 - 22:21

minarjo:

seedcorp: Joooo, kdyz napisu kritickej log a dam tam svuj znamy bookmark, dostanu na prde.... To je pak tezky psat kriticky, kdyz vas pak tady vlacej bahnem....

Tak tak, ja se take vzdy snazim upozornovat na chyby v listingu ci jine nedostatky - autori to vetsinou akceptuji, chybu v listingu ci terenu opravi (jde zpravidla o spatne zamereni, chybu v textu listingu, vzorci atd.) a podekuji. Bohuzel jsou takovi cacheri jako dandra, kteri jaksi toto moje snazeni zjevne berou nevimproc asi jako buzeraci autoru a kvuli tomu se po kazde me vytce na me osocuji, byt nejsou primo autory dane cache-viz napr. jeho vcerejsi log, kde me nazyva "reditelem zemekoule" u mnou nalezene cache Kes pratel nejvernejsich - tam jsem navic ani neupozornoval na chybu, jen jsem vylicil duvod, proc nekteri vcetne dandry asi nenalezli. To me taky pak bere chut autory na nedostatky ci mozne problemy upozornovat, i kdyz vim, ze ostatni se pak budou potykat s problemy, ktere kratka aktivita autora po upozorneni muze opravit...

jenze minarjo tvoje rady uz se casto meni v - dle meho nazoru - zbytecne poucovani s dovetky stylu - " jak ja uz jsem rikal treba tady..., jak uz jsem davno napsal zde atd" .... a to nemusi byt vsem pochuti.

neber to ve zlem, jen se ti snazim vysvetlit, co dana k tomu mozna vede.


  • 0

#17 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 176 příspěvků(y)

Publikováno 09 květen 2007 - 23:48

WAV:

seedcorp: Joooo, kdyz napisu kritickej log a dam tam svuj znamy bookmark, dostanu na prde.... To je pak tezky psat kriticky, kdyz vas pak tady vlacej bahnem....

Když Ti v hospě přinesou připálenej řízek, tak se taky jen usmíváš a máš strach, že se na tebe kuchtík z kuchyně bude mračit ?[;)]
 

V hospode si kurna ale za ten rizek platis, zatimco  za cache vetsinou plati ten, co ji zaklada. Krom toho kritizovat se da i diplomaticky a inteligentne... na coz mnoho lidi bohuzel zapomina a pak to vypada tak, jak to vypada... nasr. autori a rovnez nasr. a nepochopeni kritici.

edit: SVV dnes fakt neni dobry den na vypinani autocenzury a reagovani na podobna temata. 


  • 0

#18 minarjo

minarjo

    minarjo

  • Members
  • PipPipPip
  • 758 příspěvků(y)

Publikováno 10 květen 2007 - 0:02

Dáin & Olík:

jenze minarjo tvoje rady uz se casto meni v - dle meho nazoru - zbytecne poucovani s dovetky stylu - " jak ja uz jsem rikal treba tady..., jak uz jsem davno napsal zde atd" .... a to nemusi byt vsem pochuti.

neber to ve zlem, jen se ti snazim vysvetlit, co dana k tomu mozna vede.

Neberu to ve zlem, naopak by me zajimalo, co proti me Dan ma, sam mi to nesdelil [:)]. Pokud takove "dovetky" opravdu pouzivam, tak si toho ani nejsem moc vedom a snad jsem tedy nikoho moc neurazil...

Konec reseni osobnich zalezitosti. Osobne si myslim, ze kazdy by mel hodnoceni do logu napsat dle sveho svedomi a nesnazit se z negativniho nazoru udelat pozitivni jen proto, aby se autor "neurazil" 


  • 0

#19 WAV

WAV

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 434 příspěvků(y)

Publikováno 10 květen 2007 - 0:17

alkes:

V hospode si kurna ale za ten rizek platis, zatimco  za cache vetsinou plati ten, co ji zaklada. Krom toho kritizovat se da i diplomaticky a inteligentne... na coz mnoho lidi bohuzel zapomina a pak to vypada tak, jak to vypada... nasr. autori a rovnez nasr. a nepochopeni kritici.edit: SVV dnes fakt neni dobry den na vypinani autocenzury a reagovani na podobna temata. 

Nemáš pravdu, za každou nalezenou keš platíš i Ty a někdy zatraceně hodně, vic než za ten řízek. Si to spočítej.
A nikdo po nikom nechce hulvátskou kritiku, ale slušnou a konstruktivní. Mě kritika nevadí, naopak budu radši za oprávněné kritické slovo na adresu mých keší. A hulvátský výkřiky jdou mimo mě, tak přecitlivělej nejsem.  


  • 0

#20 WAV

WAV

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 434 příspěvků(y)

Publikováno 10 květen 2007 - 0:33

Je rozdil dělat chytrýho nebo říct autorovi na příklad : "Hele ta krabka od nanukace je naprd uz ted je napraskla , mel bys ji vymenit za neco bytelnejsiho"
nebo "Nepochopil jsem ucel Tvoji kesky, neni tu nic na koukani"  nebo "Pri hledani jsem se musel prehrabovat v hromade strepu, nechces to posunout kousek dal ?"
Koho taková věta urazí ten je s prominutím vůl a nemá cenu s ním dál diskutovat a na jeho kešky nejezdit. TA

 


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama