Přejít na obsah


Fotka

Klistata


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
284 odpovědí na toto téma

#181 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 31 květen 2011 - 19:16

Letos je to fakt nejaky husty. Viz muj log z nedele http://www.geocachin...c4-8fdc70b3ea2e
  • 0

#182 brundi

brundi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 508 příspěvků(y)

Publikováno 01 červen 2011 - 6:06

btw ty obojky na psy : nam funguje skvele, uz ho pouzivame 3 roky, a neni ani kliste .... teda na psovi :)... mozna by stalo za to nejak vyzjistit co tam je za latky a kdyz to nebude cloveku vadit, do lesa si ho brat taky :D... jinak by mne zajimalo, vi nekdo, je mensi nebo vetsi imunita proti neoroborelioze, pripadne meningitide, kdyz ji clovek prodela?
  • 0

brundi
 


#183 Chryseis

Chryseis

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 396 příspěvků(y)

Publikováno 01 červen 2011 - 8:23

Bohužel, jediný důvod, proč se dávno nevyrábějí klíštěcí obojky pro lidi je ten, že se moc často myjeme, takže by nefungovaly :P Ale tak si říkám, že přestat se mýt, možná by nebyl ani obojek potřeba, po týdnu kačerského života bez vody a mýdla žádné klíště tu vrstvu neprokousne :)
  • 0
You can't get lost if you don't know where you're going.

#184 maaaca

maaaca

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 707 příspěvků(y)

Publikováno 01 červen 2011 - 8:50

Jsem taky magnet na klistata, po vlecce jsem jich ze sebe sundal vic nez 15 (pak uz jsem to radsi nepocital).
  • 0

#185 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 01 červen 2011 - 8:53

brundi napsal/a:
btw ty obojky na psy : nam funguje skvele, uz ho pouzivame 3 roky, a neni ani kliste .... teda na psovi :)... mozna by stalo za to nejak vyzjistit co tam je za latky a kdyz to nebude cloveku vadit, do lesa si ho brat taky :D... jinak by mne zajimalo, vi nekdo, je mensi nebo vetsi imunita proti neoroborelioze, pripadne meningitide, kdyz ji clovek prodela?


boreliozu si muzes dat, kolikrat chces, imunita nevznika. na encefalitidu vetsinou vznika dlouhodoba az dozivotni imunita.
  • 0

#186 Mau Loftin

Mau Loftin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 901 příspěvků(y)

Publikováno 06 červen 2011 - 5:59

Tak používám B komplex -repelent - prášky s vitamínem B a dalšími, co pak váš pot odpuzuje hmyz i klíšťata + Diffusil repelent - nejenže odpuzuje, ale i přímo zabíjí vše,co se vás dotkne
- potil jsem se jako sviň - to snad ani v tomto vedru ani jinak nejde, smrděl jsem a...

= ještě v lese jsem vyoperovával dvě klíšťata

a to jedno bylo přímo nad tou smradlavou příšerně propocenou ponožkou....

Tak já už nevim, co víc: po B komplexu mám krásně svítivou žlutou moč a na olíznutí jsem jedovatý a je mi to stejně prd platný.... tak co mám ještě dělat??


PS: Sháním starší vesmírný skafandr.
Zn.: Hermeticky uzavíratelný


.
  • 0

#187 Anupev

Anupev

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 597 příspěvků(y)

Publikováno 06 červen 2011 - 9:06

Dát klíšťatům olíznout svou krásnou svítivou moč...;) A především se prohlížet, jistota je jistota....v repelentech nikdy není 100%
  • 0
Každá keš je stupněm ke kačerově posmrtné blaženosti.

#188 Mau Loftin

Mau Loftin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 901 příspěvků(y)

Publikováno 06 červen 2011 - 9:27

Anupev napsal/a:
..... v repelentech nikdy není 100%


utěšuje mě jen pocit, že jsem třeba cestou potkal dalších 12 253 klíšťat, ale jen tyto dvě se chytli - což by byl zase dobrý výsledek :)
  • 0

#189 montezuma2

montezuma2

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 303 příspěvků(y)

Publikováno 06 červen 2011 - 20:27

kontroluju svoji sérku, a během 5 minut jich ze sebe setřesu 5, pak jsem doma zjistil, že jsem si další 4 přitáh...slyšel jsem, že nejlepší repelent je citronová šťáva, ale nevím, so je na tom pravdy;)
  • 0
Vybavení: otahaný Coleman Latitude x1150, celta, karimatka, ešus a vařič, kolo, Garmin Etrex Legend HCx + GeoGet + Geojarry

Nikdy nebudu balit lock´n´lock krabičky do smradlavých igeliťáků.

Pakliže chcete strávit jedno odpoledne v přírodě, doporučuji Divoké údolí ;)

#190 Voldik

Voldik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 426 příspěvků(y)

Publikováno 07 červen 2011 - 22:08

Jsou to svině malé... Z předvčerejšího odlovu jsem si odnesl dvě, jedno se chytlo pod zadek, takže jsem ho neviděl a druhé jsem musel přehlédnout, pak jsem ho objevil až ráno na stehně. Bylo takové malé, spíš hnědé. Takže obě se mnou hezky spinkala... :-/ No a budoucnost není růžová: http://www.mzcr.cz/V...011_5086_5.html
  • 0

#191 Kedar®

Kedar®

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 60 příspěvků(y)

Publikováno 08 červen 2011 - 8:12

Už nevím od koho, ale nedávno se mně dostal do rukou návod na tinkturu proti klíšťaům Složení: 1 pytlík rozmarýnu, 1 lžíce bílého vinného octa, 1l vody Příprava: 1. litr vody přivedeme k varu 2. odstavíme a vložíme rozmarýn, louhujeme do vychladnutí 3. po vychladnutí přefiltrujeme a přidáme lžíci bílého vinného octa 4. uchováváme v ledničce Tinkturu naplníme do nějakého rozstřikovače a před vycházkou rozstříkáme po těle.
  • 0

#192 None

None

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 287 příspěvků(y)

Publikováno 08 červen 2011 - 8:25

Já si myslím, že nejlepší repelent je očkování proti encefalitidě. Mám ho už sedm let a nechytl jsem žádné klíště. Venku v přírodě jsem každý den, od jara do podzimu kraťasy a sandály a stále nic. Viděl jsem několik lidí po encefalitidě a řeknu Vám nic moc. Můj kamarád měl lehkou formu, osm měsíců neschopnost, z toho skoro dva v nemocnici a teď(po pěti letech) "už je to lepší". Boreliozy se nebojím ta se dá dnes léči bez problémů (vlasní zkušenost). Akorát už nemůžeš darovat krev. Ale stejně jsou klíšťáci hnusnej dobytek.
  • 0

#193 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 084 příspěvků(y)

Publikováno 08 červen 2011 - 8:39

Me se opet osvecila kombinace US armadnich bot a kalhot s nohavici uvazanou pres botu, nikoli do boty. Byli jsme o vikendu na GC2HTQR a klistat bylo jako svina. Ja ale nemel jsem ani jedno a ani jsem nemel zadnej repelent ....
  • 0
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#194 Parkis

Parkis

    Parkis

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 912 příspěvků(y)

Publikováno 08 červen 2011 - 8:47

lubbez: Očkování není repelent, očkovaní jsme s přítelkyní oba a stejně si jich pokaždé domů pár doneseme. Asi jim prostě nechutnáš :) kapsa: tohle řešení je asi sichr, ale asi bych se v tomhle hice utopil v potu, už takhle v pohorkách po půl dni chození skoro čvachtám ;)
  • 0

#195 Mau Loftin

Mau Loftin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 901 příspěvků(y)

Publikováno 08 červen 2011 - 10:01

lubbez napsal/a:
.... nejlepší repelent je očkování proti encefalitidě...


No to jsi asi myslel trochu nadneseně, že?

Ale repelent bys měl používat, i když jsi očkován. 1) očkování né vždy je 100% 2) ale hlavně!: klíšťata přenášejí i jiné vážné nemoci! a i ty, proti kterým se nedá očkovat! - takže nechci ti brát iluzi bezpečí, ale máš mylnou představu
  • 0

#196 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 084 příspěvků(y)

Publikováno 08 červen 2011 - 11:30

Parkis napsal/a:kapsa: tohle řešení je asi sichr, ale asi bych se v tomhle hice utopil v potu, už takhle v pohorkách po půl dni chození skoro čvachtám ;)

Zalezi na tom, jaky poridis - dobry jsou treba vzor desert v provedeni ripstop - jsou svetly a velmi tenky, takze se v tom neuvaris. Jsou delany do pouste ....
  • 0
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#197 Parkis

Parkis

    Parkis

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 912 příspěvků(y)

Publikováno 08 červen 2011 - 11:51

kapsa napsal/a:

Parkis napsal/a:kapsa: tohle řešení je asi sichr, ale asi bych se v tomhle hice utopil v potu, už takhle v pohorkách po půl dni chození skoro čvachtám ;)

Zalezi na tom, jaky poridis - dobry jsou treba vzor desert v provedeni ripstop - jsou svetly a velmi tenky, takze se v tom neuvaris. Jsou delany do pouste ....

dík za tip, už se delší dobu do nějakého armyshopu chystám kvůli botám, tak aspoň můžu mrknout i po tomhle
  • 0

#198 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 084 příspěvků(y)

Publikováno 08 červen 2011 - 14:43

Parkis napsal/a:dík za tip, už se delší dobu do nějakého armyshopu chystám kvůli botám, tak aspoň můžu mrknout i po tomhle

Pokud to mas aspon trosku dostupne, tak fakt bez do toho Holoubkova u Plzne. Oproti ostatnim armyshopum ceny cca za polovic a oproti "outdoorum" jako je Hudy a podobny, tak se da nakoupit i za ctvrtinu ceny. Treba ty boty - kozeny s minimem svu, odpruzena podrazka, Vibram, Goretex, rychloutahovani - 1.500,- Kc. No schvalne, kolik by takovy staly v obchodu typu Hudy ?? Tipuju tak cca 6.000,- Kc ....
Nedavno tam meli i karimatky, armadni verze od Thermarest (udajne nejlepsi na svete), pouzite za 450,- a nove za 900,-. V beznych obchodech nejlevnejsi verze kolem 3.000,- ....
  • 0
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#199 FISATA

FISATA

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 114 příspěvků(y)

Publikováno 08 červen 2011 - 20:47

lubbez napsal/a:
Já si myslím, že nejlepší repelent je očkování proti encefalitidě. Mám ho už sedm let a nechytl jsem žádné klíště. Venku v přírodě jsem každý den, od jara do podzimu kraťasy a sandály a stále nic. Viděl jsem několik lidí po encefalitidě a řeknu Vám nic moc. Můj kamarád měl lehkou formu, osm měsíců neschopnost, z toho skoro dva v nemocnici a teď(po pěti letech) "už je to lepší". Boreliozy se nebojím ta se dá dnes léči bez problémů (vlasní zkušenost). Akorát už nemůžeš darovat krev. Ale stejně jsou klíšťáci hnusnej dobytek.


No, jsem očkovanej, protože zhruba 80% pracovního času trávím venku. Takže z FSME strach nemám. Ale s tou borelkou bych to tak růžově neviděl. Hlavně co se léčení týká. Kdo dneska pozná ranné stádium boreliozy? Příznaky jsou hodně individuální, skvrny na kůži se vůbec nemusí vytvořit a nad příznaky nachlazení taky hodně lidí mávne rukou - s klíštětem si to vůbec nemusí spojit.... A pokud propukne 3. fáze, na léčení je už pozdě. Doporučuji přečíst tohle: http://www.borelioza...rojevy_nemoci/? a ochranu (jako při všem:D) nepodceňovat. Vitamín B, pivo, vhodnej oděv, repelenty....
  • 0

#200 Jarous1

Jarous1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 337 příspěvků(y)

Publikováno 13 červen 2011 - 21:11

Nerad bych tu někomu dělal reklamu, takže to kdyžtak smázněte...

Ale, už jste někdo zkoušel B-komplex REPELENT ?
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama