Přejít na obsah


Fotka

Klistata


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
284 odpovědí na toto téma

#221 pohoda80

pohoda80

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 6 příspěvků(y)

Publikováno 30 June 2011 - 11:21

No tak hru jsem si zahrala a aspon nejake virtualni zadostiucineni. Letos jsem jich ze psa sbirala uz vic nez za tri roky predtim a to jeste leto ani poradne nezacalo. Uz jsme vystridali nekolik pripravku, ale asi jsou vuci tomu imunni, ted jsem zkusila Advantix, no tak uvidime, kolik jich domu zase prinese, uz se mi moznost vyberu, co na nej nasplichat celkem omezila :-(((( Z geomanzela zatim jen jedno, ale uz par let nemel zadne.
  • 0

#222 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3176 příspěvků(y)

Publikováno 05 July 2011 - 9:57

Hehe, tohle mě pobavilo...
Až vás omrzí logogování keší, můžete si logovat aspoň klíšťata :)
http://www.gcticker....x.php?page=home
  • 0

#223 Nikita-1

Nikita-1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 41 příspěvků(y)

Publikováno 07 July 2011 - 16:12

Jo klišťáky fakt nemusím. Ty malé potvory snad nemají žádného přirozeného predátora či co, a tak jich je fakt hafo. Rovněž jsem loni řešil zda se očkovat proti encefalitidě, ale nějak jsem to prošvihl. Letos už jsem neváhal ani vteřinu, protože za ty nervy mi to fakt nestojí. Čili toto mám pořešené. Horší to ovšem je s tou boreliózou. Má obrana, a troufám si říct, že zatím úspěšná, je: 1. Chodit v dlouhých nohavicích z umělého vlákna. 2. Používat repelent, i když o účincích se dá hodně diskutovat 3. Pokaždé když vylezu z nějakého chamradí na cestu, ihned zběžně zkontroluju nohy, nohavice a vše co vidím. Takto dokážu ještě v lese eliminovat nezanedbatelný počet klíšťat. 4. Pro jistotu protřepu nohavice, ať to co nevidím, nechť spadne. 5. Doma, pokud je to možné, ihned prohlídka, sprcha a převléci. 6. Když už, tak klíště vytahuju namydleným tamponem co mají ženský na čištění xichtu. Jde jo jak po másle a rychle. 7. Umyju se a na ranku jodisol. 8. Hadry z lesa pověsím nad vanu, do místnosti pustím biolit a koupelnu zavru. By ste se divili, kolik jich jeste vzdy najdu mrtvych na dně vany. 9. Druhý den hadry načichlé Biolitem fungují lépe než repelent. Zkuste to, fakt to funguje, ale do společnosti v tom nechoďte :)))
  • 0

#224 poohDA

poohDA

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 975 příspěvků(y)

Publikováno 07 July 2011 - 16:22

dneska ráno jsem chytil jednoho tady GC20G4P - Slavia Rugby. Zakousl se mi do kolena.
  • 0

#225 Svojetice

Svojetice

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 79 příspěvků(y)

Publikováno 07 July 2011 - 16:27

My jsme si z úterního výletu ve 3 lidech přinesli 5 klíšťat. A to jsme měli dlouhé kalhoty a zas až tak vysokou trávou jsme nechodili...
  • 0
Ať je léto nebo zima, lovit kešky je vždy prima.

Garmin vista HCx

#226 Vianney

Vianney

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 664 příspěvků(y)

Publikováno 07 July 2011 - 18:44

Nemohl by těm klíšťatům někdo (třeba evoluční biologové) vysvětlit, že přisátí se na člověka většinou končí smrtí (pro to klíště)?
  • 0

Geokalendář 2024 - v prodeji ve vašem oblíbeném geoshopu. www.facebook.com/geokalendar


#227 Pan Pctros

Pan Pctros

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 147 příspěvků(y)

Publikováno 07 July 2011 - 20:20

dneska po sipce sem ze sebe oplachl sest klistat zadny prisata asi jim nechutnam :)
  • 0
Rozhodne odeme necekejte nic rozumnyho

#228 vlcice.pavlina

vlcice.pavlina

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 196 příspěvků(y)

Publikováno 07 July 2011 - 21:11

Nez jsem zacala s Geocachingem tak jsem mela kliste naposledy nekdy ve 12ti letech a tento rok jiz 5 :-D
  • 0
Na Geocaching jsem narazila náhodou a byla to ta nejkrásnější náhoda, která mne kdy potkala Garmin Oregon 300, Vodafone 845 + GeOrg

#229 Do-bby

Do-bby

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 307 příspěvků(y)

Publikováno 11 July 2011 - 14:38

byl jsem ted nekolik dni na rock for people. cele je to na poli, sedime na zemi a zadne kliste. az pak jsem sedel u aut na sterku a nasel jsem si ho :) vcera lov kesek trasa valasske mezirici - brno. prodirani polem, lesem, krovim a k memu udivu jsme si nenasli jedine kliste :)
  • 0

#230 lukabike.com

lukabike.com

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1207 příspěvků(y)

Publikováno 11 July 2011 - 15:30

Do-bby napsal/a:
vcera lov kesek trasa valasske mezirici - brno. prodirani polem, lesem, krovim a k memu udivu jsme si nenasli jedine kliste :)

No vidis, byli jsme lovit na Srbsku, na Kode a okoli a na nohou jsem jich napocital 26 :) Nastesti jsem je stacil "odcvrnkat" a chytlo se jen jedno...
  • 0

Garmin 60csx, MacBook Air M1 + Geoget 2.8.X


#231 stokurev

stokurev

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 55 příspěvků(y)

Publikováno 19 July 2011 - 14:11

já s potvůrkami tedy žádný velký problém nemám, občas se nějaké chytne, jedu v repelentech a když to jde tak v pivu :D nejvíc jsem jich nachytal na treku v Norsku, na kalhotech snad milion a přisátých 5 na každé noze, ovšem bez repelentu, protože jsem je tam prostě nečekal :( ale narazil jsem na toto: stopkliste.cz neznám, neumím posoudit kvalitu, ale možná to má něco do sebe..... pokud je to skrytá reklama, omlouvám se a žádám admina ať to smázne :)
  • 0
Prostě mám rád výlety a nejsem vulgární, protože se můžeme někde potkat :)

#232 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5271 příspěvků(y)

Publikováno 19 July 2011 - 19:28

Já zatím letos nasbíral patnáct klíšťat, poslední včera v práci (pracuju v kanceláři). Zato manželka měla dvě klíšťata za celý život.
  • 0

#233 SAKULPOL

SAKULPOL

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 79 příspěvků(y)

Publikováno 19 July 2011 - 22:08

Mam rad tyto leky, co si vice muzu prat :|, nejsem si jistej zeto mam od klistete, spise nenazranej komar.

Vložený obrázek
  • 0

#234 kiReGPS

kiReGPS

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2345 příspěvků(y)

Publikováno 19 July 2011 - 22:43

Zdá se, že některé krevní skupiny klíšťákům chutnají znatelně více. Moje nulka RH+ v kombinaci s celodenním pohybem v přírodě na jednom extrémním eventu minulý týden způsobily dosažení rekordního počtu 24 přisátých klíšťat (na jednom těle) B)...
  • 0

#235 perchCZ

perchCZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 229 příspěvků(y)

Publikováno 19 July 2011 - 22:50

Klišťat za rok moc nechytnu, i když letos je to úplná invaze, hlavně těch strašně miniaturních. No v každém připadě letos už mám za sebou i boreliózu. I když nevím jestli od klíštěte nebo komára.
  • 0
Všechny cesty vedou ke kešce...

#236 Do-bby

Do-bby

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 307 příspěvků(y)

Publikováno 30 July 2011 - 20:35

no tak nevim jak to delame. vcera od 10ti rano do 9ti vecer lovime kesule. vetsina ve mestech zbytek venku ale zato prodirani lesem, loukami apod. a zadne kliste. asi jim nechutname. jinak nam byl doporucen repelent na klistata. jen ted nevim jak se jmenuje a pry zabira. otec si ho bere na chatu s prateli a nedavno pry oni kazdou chvili z bot otrasali klistata a on, ktery jako jediny je mel nastrikany timto sajrajtem tak ne. a i kdyz nekam chodi tak se tim strika a zatim nic. jen co to najdu tak vam sem napisu vyrobce pripadne i hodim fotku.
  • 0

#237 LaM_couple

LaM_couple

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 9 příspěvků(y)

Publikováno 30 July 2011 - 23:36

Do-bby napsal/a:
... asi jim nechutname.

Nechci to zakřiknout, ale ani na nás se ještě žádné nepřisálo. Ať s repelentem nebo bez, žádný jsme si domů nepřinesli, nebo o něm alespoň nevíme. U GC1XF02 se o tom něco málo píše v odstavci "Na koho klíštata jdou a na koho ne?".
  • 0

#238 Ivank

Ivank

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 438 příspěvků(y)

Publikováno 31 July 2011 - 0:33

Do-bby: červený Diffusil, což? Já chutnám všem létajícím potvorám už od mala. Boreliózu jsem chytila v poslední době 2x. Teď se láduji B-komlexem a všem těm nepříjemným mrškám asi dělám čáru přes rozpočet = už jim nechutnám!:D
  • 0
1.

#239 Do-bby

Do-bby

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 307 příspěvků(y)

Publikováno 31 July 2011 - 20:13

to je take dobre :) koukal jsem na to. je to: Repelent proti klistatum REBEL nasel jsem i fotku na googlu tak tady je. http://www.unisort.c...DSC_0127[5].jpg ja osobe ho vyzkouseny nemam ale jak jsem psal na predchozi strance - tatovi to zabita perfektne.
  • 0

#240 maluston

maluston

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 157 příspěvků(y)

Publikováno 02 November 2011 - 8:08

Nová nemoc - http://www.lidovky.c...0428_ln_veda_sk
  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama