Přejít na obsah


Fotka

POI.cz


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
449 odpovědí na toto téma

#321 LiborH

LiborH

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 334 příspěvků(y)

Publikováno 29 August 2007 - 14:33

choze napsal/a:
Asi nevíš o tom, že server geocaching.cz se snaží skoro rok vyjednat oficiální přístup k datům Groundspeaku (souřadnicím keší). Cokoli kdokoli udělal, má to pravděpodobně nelegálně.


Něco takového jsem zaregistroval, ale podrobné informace se o tom moc neventilují. Ono , alespoń pro mne, není ani zcela jasné KDO je geocaching.cz a KDO se nás běžné kačery snaží zastřešovat a zastupovat u GC.COM a KDO nás chrání před zlými pirátskými kopiemi do našich GPS. Podle fukce Hlavní administrátor mohu usoudit, že chose je asi jedním z nich, ale stejně se mi stále nedostalo odpovědi na mou první a základní otázku: pude alternativa k POI.CZ (samozřejmě po tom tvrdém vyjednání legálních dat na GS), nebo nebude?

PS: aby mne někdo neosočoval a neurážel - nesnažím se zlehčit činnost GC.CZ, ale zajímá mne ta jediná konkrétní informace.
  • 0

#322 jarry-2395

jarry-2395

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 220 příspěvků(y)

Publikováno 29 August 2007 - 16:01

Frikulin napsal/a:

choze napsal/a:
Asi nevíš o tom, že server geocaching.cz se snaží skoro rok vyjednat oficiální přístup k datům Groundspeaku (souřadnicím keší). Cokoli kdokoli udělal, má to pravděpodobně nelegálně.


Něco takového jsem zaregistroval, ale podrobné informace se o tom moc neventilují. Ono , alespoń pro mne, není ani zcela jasné KDO je geocaching.cz a KDO se nás běžné kačery snaží zastřešovat a zastupovat u GC.COM a KDO nás chrání před zlými pirátskými kopiemi do našich GPS. Podle fukce Hlavní administrátor mohu usoudit, že chose je asi jedním z nich, ale stejně se mi stále nedostalo odpovědi na mou první a základní otázku: pude alternativa k POI.CZ (samozřejmě po tom tvrdém vyjednání legálních dat na GS), nebo nebude?

PS: aby mne někdo neosočoval a neurážel - nesnažím se zlehčit činnost GC.CZ, ale zajímá mne ta jediná konkrétní informace.

Muj osobni nazor je, ze to co bylo na poi.cz nikde v CR legalne nebude, ani tady.
Jinak geocaching je zajmova cinnost jednotlivcu, takze nikdo nikoho nezastresuje ani pred nicim nechrani, jen individualni dohody pri registraci na gc.com. GC.CZ je jen zajmovy server na dobrovolne bazi a neni s GC.COM nijak spojen a neni to zadna pobocka pro CR, jak si mnozi mysli.
Je zajimave, ze pred casem na nejakych italskych strankach delanych reviewerem GC pro italii vsechno bylo ke stazeni. Ale bylo to jeste pred reklamou v listincich, co je tam mozny ted netusim.
Je mozny, ze GC jeste italii bere jako georozvojovou zemi. Nas uz bohuzel ne.
  • 0

#323 mitak

mitak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1277 příspěvků(y)

Publikováno 29 August 2007 - 16:05

Ono už se to táhne tak dlouho, že nově příchozí to mohou vnímat jako ty, že jsou v informačním vakuu. V podstatě bych ti mohl odpovědět na všechny tvoje otázky, protože se to tady mnohokrát (kdysi) rozebíralo, ale nejdůležitější otázka, kterous nepoložil a na kterou neznáme odpověď je: KDY konečně něco bude, protože ti američtí vometáci jsou skoupí na slovo a komunikace s něma vázne.
  • 0

#324 rossini.poi.cz

rossini.poi.cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 37 příspěvků(y)

Publikováno 29 August 2007 - 16:42

Mohl by mi někdo z Vás, zkušených geocachers majících založeno pár CACHí ozřejmit otázku, kterou se trápím již cca týden: "Jdu, koupím krabičku, logbook, seženu nějaké věci plus FTF cenu, založím si moji první CACHE (čti zakopu někde v lese) a teď... Ještě stále jsem majitel. Zveřejním ji na GC.com a co teď? Dle mého názoru jsem stále majitel, nebo už ji vlastní Grondspeak?"... Co tím sleduji je nabíledni: Pokud jsem stále majitel já, potom bych přeci měl já GroundSpeaku dovolit, ať s údaji o mojí CACHE nakládá atd... a mimo to to taky buď povolím nebo zakážu například webu poi.cz nebo GC.cz nakládání s údaji o mých CACHE. Ne?
  • 0

#325 GCS Team

GCS Team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 198 příspěvků(y)

Publikováno 29 August 2007 - 16:43

mitak napsal/a:
Ono už se to táhne tak dlouho, že nově příchozí to mohou vnímat jako ty, že jsou v informačním vakuu. V podstatě bych ti mohl odpovědět na všechny tvoje otázky, protože se to tady mnohokrát (kdysi) rozebíralo, ale nejdůležitější otázka, kterous nepoložil a na kterou neznáme odpověď je: KDY konečně něco bude, protože ti američtí vometáci jsou skoupí na slovo a komunikace s něma vázne.

Ti američtí vometáci nejsou zas až tak skoupí na slovo, není to ovšem jenom otázkou dohody s GC.COM.

PS: kdo má zájem a chuť si otevřeně popovídat "živě" se zástupcem Groundspeak Inc., ten je zvaný na event GC158MM.
  • 0

#326 GCS Team

GCS Team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 198 příspěvků(y)

Publikováno 29 August 2007 - 16:45

rossini.poi.cz napsal/a:
Mohl by mi někdo z Vás, zkušených geocachers majících založeno pár CACHí ozřejmit otázku, kterou se trápím již cca týden: "Jdu, koupím krabičku, logbook, seženu nějaké věci plus FTF cenu, založím si moji první CACHE (čti zakopu někde v lese) a teď... Ještě stále jsem majitel. Zveřejním ji na GC.com a co teď? Dle mého názoru jsem stále majitel, nebo už ji vlastní Grondspeak?"...
Co tím sleduji je nabíledni: Pokud jsem stále majitel já, potom bych přeci měl já GroundSpeaku dovolit, ať s údaji o mojí CACHE nakládá atd... a mimo to to taky buď povolím nebo zakážu například webu poi.cz nebo GC.cz nakládání s údaji o mých CACHE. Ne?

Ano, krabičku může zakopat kdokoli a kamkoli, ale pokud chce využít bezplatných služeb geocaching.com, musí souhlasit s jejími pravidly.
  • 0

#327 maty

maty

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 85 příspěvků(y)

Publikováno 29 August 2007 - 17:18

rossini.poi.cz napsal/a:
Mohl by mi někdo z Vás, zkušených geocachers majících založeno pár CACHí ozřejmit otázku, kterou se trápím již cca týden: "Jdu, koupím krabičku, logbook, seženu nějaké věci plus FTF cenu, založím si moji první CACHE (čti zakopu někde v lese) a teď... Ještě stále jsem majitel. Zveřejním ji na GC.com a co teď? Dle mého názoru jsem stále majitel, nebo už ji vlastní Grondspeak?"...
Co tím sleduji je nabíledni: Pokud jsem stále majitel já, potom bych přeci měl já GroundSpeaku dovolit, ať s údaji o mojí CACHE nakládá atd... a mimo to to taky buď povolím nebo zakážu například webu poi.cz nebo GC.cz nakládání s údaji o mých CACHE. Ne?


Mozna se pletu, ale ja to chapu tak, ze KRABICKA je moje a muzu si s ni delat "co chci". Kdezto GroundSpeak vlastni data - nazev, souradnice, velikost, apod. Pri vyrobe/editaci musis mimojine zaskrtnout neco "YES, souhlasim s:
http://www.geocachin...termsofuse.aspx "
Tam se asi muzes docist vse;)

Edit - jeste par vet:
Pokud stahujes Pocket Queries (sluzba pro Premium membery), prectes si nasledujici:
Using this service you agree to the terms of this license agreement.

V licence agreementu je take uvedeno: (pokud by nekdo chtel plne zneni, necht me kontaktuje emailem)

IMPORTANT--READ CAREFULLY BEFORE DOWNLOADING THE ONLINE DATA

GROUNDSPEAK, INC. D/B/A GEOCACHING.COM (GROUNDSPEAK), IS WILLING TO LICENSE THE REQUESTED DATA TO YOU ONLY UPON THE CONDITION THAT YOU ACCEPT THE TERMS AND CONDITIONS CONTAINED IN THIS LICENSE AGREEMENT. PLEASE READ THE TERMS AND CONDITIONS CAREFULLY BEFORE CLICKING THE ‘I ACCEPT’ BUTTON AND THEREAFTER DOWNLOADING THE ONLINE DATA. BY DOWNLOADING THE ONLINE DATA, YOU ARE INDICATING YOUR ACCEPTANCE OF THE GROUNDSPEAK DATA LICENSE AGREEMENT. IF YOU DO NOT AGREE TO THE TERMS AND CONDITIONS AS STATED, THEN GROUNDSPEAK IS UNWILLING TO LICENSE THE DATA TO YOU.

GROUNDSPEAK DATA LICENSE AGREEMENT

This is a license agreement, and not an agreement for sale, between the end user (Licensee) and GROUNDSPEAK, Inc. (GROUNDSPEAK), a Washington corporation, with its principal place of business at 2127 5th Avenue, Seattle, WA, 98121, USA. This GROUNDSPEAK Data License Agreement (Agreement) gives Licensee certain limited rights to use the Data and Related Materials. All rights not specifically granted in this Agreement are reserved to GROUNDSPEAK.

Reservation of Ownership and Grant of License: GROUNDSPEAK and its licensor(s) retain exclusive ownership of the copy of the Data and Related Materials licensed under this Agreement and, hereby, grant to Licensee a personal, nonexclusive, nontransferable license to use the Data and Related Materials based on the terms and conditions of this Agreement. Licensee agrees to use reasonable effort to protect the Data and Related Materials from unauthorized use, reproduction, distribution, or publication.

Proprietary Rights and Copyright: Licensee acknowledges that the Data and Related Materials contain proprietary and confidential property of GROUNDSPEAK and its licensor(s). The Data and Related Materials are owned by GROUNDSPEAK and its licensor(s) and are protected by United States copyright laws and applicable international copyright treaties and/or conventions.

Permitted Uses:
• Licensee may install the Data or portions of the Data onto a global positioning system unit [“GPS”] for Licensee's own internal use.
• Licensee may make only one (1) copy of the original Data for archival purposes unless the right to make additional copies is granted to Licensee in writing by GROUNDSPEAK.
• Licensee may modify the Data and merge other data sets with the Data for Licensee's own internal use. The portions of the Data merged with other data sets will continue to be subject to the terms and conditions of this Agreement.
• Licensee may use, copy, alter, modify, merge, reproduce, and/or create derivative works of the on-line textual content [including the about geocaching content, links content and cache hiding tutorial] for Licensee's own internal use. The portions of the on-line documentation merged with other software, data, hard copy, and/or digital materials shall continue to be subject to the terms and conditions of this Agreement and shall provide the following copyright attribution notice acknowledging GROUNDSPEAK's proprietary rights in the on-line documentation: "Portions of this document include intellectual property of GROUNDSPEAK and are used herein by permission. Copyright © 2006 GROUNDSPEAK, Inc. All Rights Reserved."
Uses Not Permitted:
• Licensee shall not sell, rent, lease, sublicense, lend, assign, time-share, or transfer, in whole or in part, or provide access to the Data, Related Materials, any updates, or Licensee's rights under this Agreement to any third party whatsoever.
• Licensee shall not reverse engineer, decompile, or disassemble the GROUNDSPEAK-compatible data format(s) in an attempt to duplicate the proprietary and copyright-protected GROUNDSPEAK data model(s) and/or export format(s).
• Licensee shall not remarket, resell, and/or redistribute the Data or any derived portion(s) of the Data in its digital form to any third party whatsoever.
• Licensee shall not remove or obscure any GROUNDSPEAK and/or licensor(s) copyright, proprietary, or trademark notices.
Redistribution Rights for Derived Digital Data Sets: At GROUNDSPEAK's sole option, GROUNDSPEAK may grant a separate sublicense agreement, on a royalty fee basis, with Licensees who wish to obtain redistribution rights for derived or other value-added digital data sets in GROUNDSPEAK-compatible data format(s). Please address your written proposals to Attn.: GROUNDSPEAK Data Manager, GROUNDSPEAK, Inc., 2127 5th Avenue, Seattle, WA, 98121 USA.

....a tak dale... snad je to odpovedi na Tvoji otazku.
(Vsem ostatnim se omlouvam za dlouhy prispevek)
  • 0

#328 LiborH

LiborH

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 334 příspěvků(y)

Publikováno 29 August 2007 - 19:14

Tímto děkuji Jarrymu a Mitakovi za alespoň částečnou odpověď na mou otázku. Sice mne to moc nepotěšilo, ale alespoň mám jasno. Počkám a uvidím. Ale kdyby uměl GC ta data nabídnout PM, tak bych uvažoval o členství - takhle je to pro občasný kešing dost nepoužitelné a nezbývá mi, mež jako trubka sosat po jedné souřadnici z webu. ach jo :@ Ale to je asi cíl celého bussinesu....
  • 0

#329 mitak

mitak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1277 příspěvků(y)

Publikováno 29 August 2007 - 19:19

Musíš vydržet, až konečně začne GS dodávat data na místní stránky, než půjdu do důchodu, tak to určitě bude ;)
  • 0

#330 abakus

abakus

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1159 příspěvků(y)

Publikováno 29 August 2007 - 19:22

Frikulin napsal/a:
Tímto děkuji Jarrymu a Mitakovi za alespoň částečnou odpověď na mou otázku. Sice mne to moc nepotěšilo, ale alespoň mám jasno. Počkám a uvidím. Ale kdyby uměl GC ta data nabídnout PM, tak bych uvažoval o členství - takhle je to pro občasný kešing dost nepoužitelné a nezbývá mi, mež jako trubka sosat po jedné souřadnici z webu. ach jo :@ Ale to je asi cíl celého bussinesu....


A co přesně ti poi.cz nabízelo a PM nenabízí? Pročítal jsem tvoje příspěvky a nikde jsi nebyl konkrétní. Třeba jen nevíš jak na to.
  • 0

#331 Solipso

Solipso

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 73 příspěvků(y)

Publikováno 29 August 2007 - 19:23

Já jen nechápu, proč všichni, kdo chtějí stahovat data keší pro celou ČR, nezaregistují SVÉ kešky na opencaching.cz. To všichni pláčou, ale aby sedli a za pár minut tam své kešky zaregistrovali, to ne. Kdybychom to udělali všichni, problém by přestal existovat.
  • 0

#332 abakus

abakus

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1159 příspěvků(y)

Publikováno 29 August 2007 - 19:29

Solipso napsal/a:
Já jen nechápu, proč všichni, kdo chtějí stahovat data keší pro celou ČR, nezaregistují SVÉ kešky na opencaching.cz. To všichni pláčou, ale aby sedli a za pár minut tam své kešky zaregistrovali, to ne. Kdybychom to udělali všichni, problém by přestal existovat.


No to asi ne. Například moje kešky se záměrně na opencaching nikdy neobjeví. Teda aspoň ne mým přičiněním.
  • 0

#333 LiborH

LiborH

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 334 příspěvků(y)

Publikováno 29 August 2007 - 19:54

abakus napsal/a:
A co přesně ti poi.cz nabízelo a PM nenabízí? Pročítal jsem tvoje příspěvky a nikde jsi nebyl konkrétní. Třeba jen nevíš jak na to.

OK, budu konkrétní: nehodlám si před každou cestou dělat seznam keší, které bych mohl potkat. takhle jsem si třeba jednou za měsíc zaktualizoval POI ve svém garminu a bylo vystaráno. pak jsem jen vzal garmina, případně u multi a mystery si z GC vytisk papír a jel. Nemám na lov keší ani NB, ani PDA ani telefon s velkým použitelným displejem, takže takhle mi to stačilo a plně vyhovělo. Pokud si zaplatím PM, tak ty data ve formátu POI nedostanu. Dostanu po nějakých blocích vybrané keše mejlem a co s nima s mým vybavením? Ne nemyslím si že jsem troglodyt, kterej neumí používat techniku - pouze nepotřebuju bejt otrokem dalších krabiček a programů a konvertorů dat a kdoví čeho. Tak to aspoň vidím já.
  • 0

#334 jarry-2395

jarry-2395

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 220 příspěvků(y)

Publikováno 29 August 2007 - 19:58

rossini.poi.cz napsal/a:
Mohl by mi někdo z Vás, zkušených geocachers majících založeno pár CACHí ozřejmit otázku, kterou se trápím již cca týden: "Jdu, koupím krabičku, logbook, seženu nějaké věci plus FTF cenu, založím si moji první CACHE (čti zakopu někde v lese) a teď... Ještě stále jsem majitel. Zveřejním ji na GC.com a co teď? Dle mého názoru jsem stále majitel, nebo už ji vlastní Grondspeak?"...
Co tím sleduji je nabíledni: Pokud jsem stále majitel já, potom bych přeci měl já GroundSpeaku dovolit, ať s údaji o mojí CACHE nakládá atd... a mimo to to taky buď povolím nebo zakážu například webu poi.cz nebo GC.cz nakládání s údaji o mých CACHE. Ne?

Prakticky je to tak, ze s informacemi o svych kesich muzes nakladat jak chces, ale ani ty nesmis k tomu pouzivat databazi GC.COM jinak nez linkem. I struktura i vzhled stranek GC.COM je predmetem licence a proto ani jmeno waypointu ve tvaru GCXXX , ani typ kese, hodnoceni obtiznosti, proste nic, co maji oni ve formulari pro zalozeni kese nesmis na svych strankach pro popis waypointu pouzit. Tohle vsechno odklepnes pri registraci nebo zakladani kese, nebo pri stahovani waypointu, cili opravdu jim davas souhlas s vyhradnim pouzivanim vsech udaju a sam se jich vzdavas v jejich prospech. Jedine muzes nekde uvest souradnice a jmeno treba "rossiniho holomocky tvarozek".
  • 0

#335 LiborH

LiborH

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 334 příspěvků(y)

Publikováno 29 August 2007 - 19:58

Solipso napsal/a:
Já jen nechápu, proč všichni, kdo chtějí stahovat data keší pro celou ČR, nezaregistují SVÉ kešky na opencaching.cz. To všichni pláčou, ale aby sedli a za pár minut tam své kešky zaregistrovali, to ne. Kdybychom to udělali všichni, problém by přestal existovat.

Je to sice alternativa ale zatím moc použitelná není. Mít keše zaregistrovaný na obou systémech je dost schizofrenické. A pokud tam někdo dá TB nebo GC a zaloguje na OC, tak jak se uživatel GC o něm dozví (a naopak)? Nebo to je nějak ošetřené? Řekl bych buďto tam nebo tam, ale pod obojí to asi moc schůdný nejni. A to ne že bych nepřál GC pořádnou alternativu a konkurenci :)
  • 0

#336 abakus

abakus

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1159 příspěvků(y)

Publikováno 29 August 2007 - 20:06

Frikulin napsal/a:
OK, budu konkrétní: nehodlám si před každou cestou dělat seznam keší, které bych mohl potkat. takhle jsem si třeba jednou za měsíc zaktualizoval POI ve svém garminu a bylo vystaráno. pak jsem jen vzal garmina, případně u multi a mystery si z GC vytisk papír a jel. Nemám na lov keší ani NB, ani PDA ani telefon s velkým použitelným displejem, takže takhle mi to stačilo a plně vyhovělo. Pokud si zaplatím PM, tak ty data ve formátu POI nedostanu. Dostanu po nějakých blocích vybrané keše mejlem a co s nima s mým vybavením? Ne nemyslím si že jsem troglodyt, kterej neumí používat techniku - pouze nepotřebuju bejt otrokem dalších krabiček a programů a konvertorů dat a kdoví čeho. Tak to aspoň vidím já.


Tak teď teda nevím. Čemu říkáš "data ve formátu POI"? Já poi.cz nepoužívám, takže jsem se tam podíval a pro Garmina jsem našel jen formát .gpx. Což je přesně to, co dostaneš v Pocket Query pokud si zaplatíš Premium Membership.
Navíc ti PQ chodí do mejlu podle zvoleného schámatu (každý den, jednou týdně...)
Pokud se tím nechceš zabývat, zadáš si, že v PQ má být třeba 500 keší kolem domovských souřadnic, přičemž tam mají být jen aktivní a tebou nenalezené.
Nemůžu si pomoct, ale v tom, co jsi napsal ty, je PQ dokonce lepší (a není to pracnější) než poi.cz. Anebo jsem něco v tvé příspěvku nepochopil.
Anebo jsi jeden z těch, co nutně musí mít kešky v celé ČR.
  • 0

#337 bartj

bartj

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 5 příspěvků(y)

Publikováno 29 August 2007 - 21:21

rychle jsem prosel vsech sedmnact stranek a porad se mi jeste nezda, ze se mi podarilo vsechno vstrebat, ale jestli to chapu spravne, tak poi.cz to zvladlo dobre *potlesk*. co se tyka duvodu proc by data nemely byt uplne volne k dispozici (pro mene informovane: neni mozne zverejnovat souradnice nebo je poskytovat dal) podle mne ... min dulezity duvod je, ze na gc.com je potreba se nejdriv zaregistrovat, prihlasit a behem toho procesu se prokousat aspon par radky instrukci jak zalogovat navstevu nebo co patri/nepatri do cache. dulezitejsi je asi treba to, ze u dat, ktera jsou mimo gc.com se budou napriklad obtizne promitat zmeny. krome omylu pri zadavani souradnic se to (podle mne) muze projevit, kdyz majitel chce kes schovat treba z duvodu rabovani okolnich kesi (to u nas asi zatim tolik nehori) nebo kvuli umisteni na nevhodnem/nebezpecnem miste, kde by to mohlo vadit majiteli pozemku nebo ucastnikum hry pri hledani (to uz jsme tu snad jednou zazili). byly tu k tomu i dalsi komentare a dohromady mi to omezeni dava trochu smysl. k pohledu na groundspeak a placeni clenstvi (podle mne) ... hodnotu pocket queries a dalsich veci v ramci pm oceni kazdy jinak. do ringu nastupuje skolak s kapesnym od rodicu vs. workoholik placeny od hodiny. jako nahradnik nastupuje obchodni cestujici s firemnim autem a internetem v mobilu jako soucast pausalu od zamestnavatele. jak by rekla teta katerina: "kazdy sveho stesti strujcem!" nakonec jsem myslel i na ty kapitalisty. nevim presne, jestli maji se zamestnanci uzavrenou vyderacskou smlouvu a nevim ani kolik jich maji. na www.groundspeak.com/jobs.aspx se obcas daji najit nabidky na ruzna kuriozni zamestnani jako ilustrator kreslici postavicky vcetne firemniho maskota a asistujici japonskym geocacherum (aktualni nabidka) nebo (starsi) poptavka po programatorech z okoli seattlu. na homepage gc.com je ted videt, ze delaji gps adventure maze exhibit a krome hardware, pripojeni a najmu prostor urcite daji neco i do podobnych akci. ja to beru jako polehcujici okolnost. kapitalisti jsou nemilosrdni! dik, ze jste pozorne vydrzeli cist do konce ;)
  • 0
Vložený obrázek

#338 LiborH

LiborH

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 334 příspěvků(y)

Publikováno 29 August 2007 - 22:06

abakus napsal/a:
Čemu říkáš "data ve formátu POI"? Já poi.cz nepoužívám, takže jsem se tam podíval a pro Garmina jsem našel jen formát .gpx.

Ano, samozřejmě se do garmina strká formát GPX, o tom nepochybuju - POI je (pro ty co to nevědí Point of interest) obecné označení bodů zájmů a tam můžou být i jiné věci než keše. A neustále s tím manipulovat a slučovat a nahrávat do GPS stále dokola je docela otrava.

abakus napsal/a:
Nemůžu si pomoct, ale v tom, co jsi napsal ty, je PQ dokonce lepší (a není to pracnější) než poi.cz. Anebo jsem něco v tvé příspěvku nepochopil.

Ano, asi je lepší a obsáhlejší, ale je s tím víc patlání a to ne každej je ochotnej furt dělat.

abakus napsal/a:
Anebo jsi jeden z těch, co nutně musí mít kešky v celé ČR.

Závislej na tom pocitu fakt nejsem, ale vyhovuje mi je mít po ruce, když to zrovna potřebuju, bez zdlouhavýho plánování, stahování a manipulace. Myslím, že to snad tak nepochopitelný není - Jsem na dovolený a rozhodneme se si jí prodloužit a popojet ještě někam jinam. A co teď ? Shánět někde komp s internetem, abych naloudoval další dávku keší? V našich krajích mimo Prahu a větší města internetových kaváren moc není a tak to nemá moc řešení. Ale to asi PM s trvalým přístupem k netu přes PDA a mobil nemusí pochopit...

Ale je to můj názor a mám na něj právo. Ostatní mohou mít názory jiné a tak to má být :D
  • 0

#339 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5674 příspěvků(y)

Publikováno 29 August 2007 - 22:35

Frikulin napsal/a:
.....
Závislej na tom pocitu fakt nejsem, ale vyhovuje mi je mít po ruce, když to zrovna potřebuju, bez zdlouhavýho plánování, stahování a manipulace. Myslím, že to snad tak nepochopitelný není - Jsem na dovolený a rozhodneme se si jí prodloužit a popojet ještě někam jinam. A co teď ? Shánět někde komp s internetem, abych naloudoval další dávku keší? V našich krajích mimo Prahu a větší města internetových kaváren moc není a tak to nemá moc řešení. Ale to asi PM s trvalým přístupem k netu přes PDA a mobil nemusí pochopit...

Ale je to můj názor a mám na něj právo. Ostatní mohou mít názory jiné a tak to má být :D


A co Handy Geocaching?
Zadáš polohu a vyhodí Ti to kešky v okolí ....
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#340 abakus

abakus

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1159 příspěvků(y)

Publikováno 29 August 2007 - 22:39

Nemůžu se zbavit dojmu, že si myslíš, něco, co není pravda. Viděl jsi někdy, jak se pracuje s PQ? Pokud nechceš, tak naprosto žádná manipulace a přímé načtení do MapSource. A jakej je problém si vygenerovat další gpx před tím, než někam odjedu a mít tam vše, co potřebuju? Já taky nepoužávám PDA s netem a nikdy mi nic nechybělo. Vidím, že to nemá cenu, protože opravdu nevíš, jak to funguje a dokud to neuvidíš, tak neuvěříš ;) Ale to je tvoje věc. Přesvědčovat tě nebudu, chtěl jsem ti pomoct.
  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama