Přejít na obsah


Fotka

POI.cz


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
449 odpovědí na toto téma

#341 LiborH

LiborH

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 334 příspěvků(y)

Publikováno 29 srpen 2007 - 22:54

kolombo napsal/a:
A co Handy Geocaching?
Zadáš polohu a vyhodí Ti to kešky v okolí ....

Díky za tip, tohle jsem už na mobilu právě včera rozběhl, takže jako nouzovka je to dobře použitelné. nepříjemné je pouze ovládání a malý displej, ale to chyba moji 6230i a ne programu.
  • 0

#342 LiborH

LiborH

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 334 příspěvků(y)

Publikováno 29 srpen 2007 - 22:58

abakus napsal/a:
Nemůžu se zbavit dojmu, že si myslíš, něco, co není pravda.
Viděl jsi někdy, jak se pracuje s PQ? Pokud nechceš, tak naprosto žádná manipulace a přímé načtení do MapSource. A jakej je problém si vygenerovat další gpx před tím, než někam odjedu a mít tam vše, co potřebuju? Já taky nepoužávám PDA s netem a nikdy mi nic nechybělo.
Vidím, že to nemá cenu, protože opravdu nevíš, jak to funguje a dokud to neuvidíš, tak neuvěříš ;)
Ale to je tvoje věc. Přesvědčovat tě nebudu, chtěl jsem ti pomoct.

Možná máš pravdu, třeba mám vážně zkreslenou představu a intuitivně se bráním změně dosud dobře funkčního stavu B)
  • 0

#343 vrabcak

vrabcak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 70 příspěvků(y)

Publikováno 29 srpen 2007 - 23:28

Ach jo, to je pořád dokola, ani 17 stránek nepomohlo ;). Takže fakta: - každý si svoje VLASTNÍ kešky může zveřejňovat kde chce, protože je to jeho autorské dílo a smlouva s GS není exkluzivní - jestli lze nebo nelze dvojice souřadnice - označení keše (potažmo odkaz na GC.com) považovat za autorské dílo a pokud ano, zda je zveřejnění takovéhoto fragmentu (bez listingů atd.) možné bez souhlasu GS a autora nebylo zatím uspokojivě zodpovězeno, takže je na osobní zodpovědnosti každého kdo je zveřejní nést případné právní důsledky - PQ nemůže plně nahradit data z poi.cz jak bylo prakticky demonstrováno zde v jiné diskuzi, neboť stažení celé republiky vyžaduje několik pracně ručně zadaných PQ a jejich následné spojení v dalších nástrojích Ostatní věci jsou spekulace s zbožná přání ;) Můj osobní názor: PQ je spíše vhodnější pro "sportovní" styl kešování - kombajn kolem zadaných souřadnic pro ty co mají stovky nálezů (aby si mohli vyfiltrovat nalezené), poi.cz bylo vhodné pro občasné "turistické" zakešování na cestách. GC je hra a řešit u něj detaily autorského zákona které nemají dořešené ani velké mediální společnosti mi přijde naprosto úchylné, bohužel většina "starších" má jiný názor a tak nezbyde, než jej prozatím respektovat.
  • 0

#344 maty

maty

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 85 příspěvků(y)

Publikováno 30 srpen 2007 - 7:16

Jo, jo, je to porad dokola... Tvoje fakta jsou trochu ve stylu "nechal_v_aute_radio_takze_mu_ho_muzu_cornout" - proste fakta zlodeje: - muzes zverejnovat pouze SVOJE kesky, ale 95% ostatnich owneru s tim souhlasit nebude - zodpovezeno bylo...procti si muj predchozi dlouhej prispevek - PQ plne nahrazuje data z poi.cz, protoze poi.cz ziskava data tim, ze "prechrousta" PQ nejakeho premium membera Pokud by sis pral, tak i ja se zachovam jako obycejnej ceskej zlodej a kdyz me kontaktujes mailem, tak ti vzorek PQ poslu. Schvalne si zkus, jak se s tim pracuje, at mas alespon nejaka "fakta".
  • 0

#345 rossini.poi.cz

rossini.poi.cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 37 příspěvků(y)

Publikováno 30 srpen 2007 - 7:52

maty napsal/a:
....
- PQ plne nahrazuje data z poi.cz, protoze poi.cz ziskava data tim, ze "prechrousta" PQ nejakeho premium membera


Jojo, je to pořád dokola: poi.cz není člověk, ale systém, který překvapivě využívají lidi. Lidi jej používají ke své spokojenosti již cca 3 roky.
Nikdo z adminů poi.cz nic nikde neuploadoval ani nikde nestáhnul v rozporu s licencí. Udělal to jeden konkrétní uživatel, který není s nikým z poi.cz nijak spojený. Takže pokud někdo napíše, že cituji: "protoze poi.cz ziskava data tim, ze "prechrousta" PQ nejakeho premium membera", buď nerozumí systému poi.cz a pravděpodobně tam nikdy nebyl - tudíž by se k tomu nemá ani vyjadřovat, nebo jednoduše záměrně dezinformuje.
  • 0

#346 Aviatik

Aviatik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 435 příspěvků(y)

Publikováno 30 srpen 2007 - 8:01

Znovu a znovu mne fascinuje, kolik lidí nehodlá platit částku srovnatelnou s ročním předplatným odborného časopisu (pokud vím tak National Geograpics nebo PC World chtějí asi 900Kč za rok) a raději vymýšlí jak to ošulit a vymýšlí argumenty kterými se snaží svoje počínání ospravedlnit. Hlavně zdůraznit že Groundspeak jsou ty pijavice co nám prodávají naše vlastní data a ještě ke všemu chtějí peníze za komfortní generování PQ které by přece mělo být samozřejmě zadarmo! Sodoma Gomora!
  • 0
Ej vy mé krabičky z umělé hmotičky!

#347 vrabcak

vrabcak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 70 příspěvků(y)

Publikováno 30 srpen 2007 - 8:20

maty napsal/a:
Jo, jo, je to porad dokola...

Tvoje fakta jsou trochu ve stylu "nechal_v_aute_radio_takze_mu_ho_muzu_cornout" - proste fakta zlodeje:

- muzes zverejnovat pouze SVOJE kesky, ale 95% ostatnich owneru s tim souhlasit nebude
- zodpovezeno bylo...procti si muj predchozi dlouhej prispevek
- PQ plne nahrazuje data z poi.cz, protoze poi.cz ziskava data tim, ze "prechrousta" PQ nejakeho premium membera

Pokud by sis pral, tak i ja se zachovam jako obycejnej ceskej zlodej a kdyz me kontaktujes mailem, tak ti vzorek PQ poslu. Schvalne si zkus, jak se s tim pracuje, at mas alespon nejaka "fakta".


Ad 1) Souhlas, nic jineho jsem taky nikdy nepsal :-) Odstrasujici priklad opencachingu tu nekolikrat uvadim.
Ad 2) Zodpovezeno bylo ruznymi lidmi ruzne, proc mam verit, ze Tva interpretace je spravna? Kdyz ani pravnici se neshodnou na takovych vecech v podobnych pripadech jaky fragment dila lze jiz povazovat za nepovoleny zasah do autorskych prav. Ja bych se priklanel spise k vykladu, ze stejne jako je legalni zverejnit odkazy napr. na cizi novinove clanky, tak je legalni zobrazit odkazy ve forme waypointu na kese, ale neni uz legalni k nim zobraovat i listingy, fotky a logy. Ale opakuji, co clovek, to nazor a proto si to musi rozhodnout ten, kdo je zverejni. V pripade poi.cz je to jeste komplikovano tim, ze to nezverejnuji provozovatele serveru, ale jejich uzivatele.
Ad 3) Diky za nabidku, ale PQ od Tebe zatim nepotrebuji, nejake vzorky pro hrani uz mam a pro caching si zatim vystacim se starymi rucne doplnovanymi. Mnohem prinosnejsi by bylo, kdybys napsal, jak stahnout jednoduchym zpusobem cely stat, nejlepe do prislusneho diskuzniho fora kde se to probiralo.

Proc se tu vsichni ohanite temi zlodeji? Ja jsem poi body pouzival tak, ze jsem si podle nich hledal kesky pri svych cestach bez predchozi pripravy a pak jsem samozrejme prohlizel listingy na GC.com a logoval na GC.com, takze ve vysledku byly moje navstevy stranek GS mnohem castejsi, nez kdybych ty body nemel a o keskach vubec nevedel. Porad nevidim, kde vznikla GS ta skoda?
  • 0

#348 suplere

suplere

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 408 příspěvků(y)

Publikováno 30 srpen 2007 - 8:22

rossini.poi.cz napsal/a:

maty napsal/a:
....
- PQ plne nahrazuje data z poi.cz, protoze poi.cz ziskava data tim, ze "prechrousta" PQ nejakeho premium membera


Jojo, je to pořád dokola: poi.cz není člověk, ale systém, který překvapivě využívají lidi. Lidi jej používají ke své spokojenosti již cca 3 roky.
Nikdo z adminů poi.cz nic nikde neuploadoval ani nikde nestáhnul v rozporu s licencí. Udělal to jeden konkrétní uživatel, který není s nikým z poi.cz nijak spojený. Takže pokud někdo napíše, že cituji: "protoze poi.cz ziskava data tim, ze "prechrousta" PQ nejakeho premium membera", buď nerozumí systému poi.cz a pravděpodobně tam nikdy nebyl - tudíž by se k tomu nemá ani vyjadřovat, nebo jednoduše záměrně dezinformuje.


Nevim jak funguje POI.cz zevnitr jako system, ale tedy jestli tomu dobre rozumim, systemu je jedno odkud jsou vstupni data, hlavne ze tam budou? Uploaduji uzivatel se neridi nejakym "licencnim ujednanim"?
  • 0

#349 cambis

cambis

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 10 příspěvků(y)

Publikováno 30 srpen 2007 - 8:23

Poradíte mi, kde najdu mabu cashu?
  • 0

#350 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 520 příspěvků(y)

Publikováno 30 srpen 2007 - 8:29

vrabcak napsal/a:

Ad 3) Diky za nabidku, ale PQ od Tebe zatim nepotrebuji, nejake vzorky pro hrani uz mam a pro caching si zatim vystacim se starymi rucne doplnovanymi. Mnohem prinosnejsi by bylo, kdybys napsal, jak stahnout jednoduchym zpusobem cely stat, nejlepe do prislusneho diskuzniho fora kde se to probiralo.


Navod jak pres PQ stahnout cely stat je preci na wiki.

Pokud jsi jen basic member a nemas k dispozici PQ, pak opet pomuze wiki! Pokud se tam podivas, tak tam mezi poslednimi prirustky v programech najdes i jeden sikovny, ktery ti stazeni celeho statu umozni. Navic jeho soucasti tam mas i personalizovanou cachemapu, kdyby se ti i po ni styskalo.

Takze proc nekde nelegalne neco zverejnovat, kdyz si ten seznam uplne kazdy muze vyrobit sam? Nastroje na to jsou! ;)
  • 0

#351 rossini.poi.cz

rossini.poi.cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 37 příspěvků(y)

Publikováno 30 srpen 2007 - 8:31

suplere napsal/a:

rossini.poi.cz napsal/a:

maty napsal/a:
....
- PQ plne nahrazuje data z poi.cz, protoze poi.cz ziskava data tim, ze "prechrousta" PQ nejakeho premium membera


Jojo, je to pořád dokola: poi.cz není člověk, ale systém, který překvapivě využívají lidi. Lidi jej používají ke své spokojenosti již cca 3 roky.
Nikdo z adminů poi.cz nic nikde neuploadoval ani nikde nestáhnul v rozporu s licencí. Udělal to jeden konkrétní uživatel, který není s nikým z poi.cz nijak spojený. Takže pokud někdo napíše, že cituji: "protoze poi.cz ziskava data tim, ze "prechrousta" PQ nejakeho premium membera", buď nerozumí systému poi.cz a pravděpodobně tam nikdy nebyl - tudíž by se k tomu nemá ani vyjadřovat, nebo jednoduše záměrně dezinformuje.


Nevim jak funguje POI.cz zevnitr jako system, ale tedy jestli tomu dobre rozumim, systemu je jedno odkud jsou vstupni data, hlavne ze tam budou? Uploaduji uzivatel se neridi nejakym "licencnim ujednanim"?


Ano, v podstate to funguje na způsobu jiných komunitních serverů typu youtube, atd...
  • 0

#352 maty

maty

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 85 příspěvků(y)

Publikováno 30 srpen 2007 - 8:34

rossini.poi.cz napsal/a:

Jojo, je to pořád dokola: poi.cz není člověk, ale systém, který překvapivě využívají lidi. Lidi jej používají ke své spokojenosti již cca 3 roky.
Nikdo z adminů poi.cz nic nikde neuploadoval ani nikde nestáhnul v rozporu s licencí. Udělal to jeden konkrétní uživatel, který není s nikým z poi.cz nijak spojený. Takže pokud někdo napíše, že cituji: "protoze poi.cz ziskava data tim, ze "prechrousta" PQ nejakeho premium membera", buď nerozumí systému poi.cz a pravděpodobně tam nikdy nebyl - tudíž by se k tomu nemá ani vyjadřovat, nebo jednoduše záměrně dezinformuje.


Jasne, sorry. Takze ne poi.cz prechroustal PQ...ale nekdo prechroustal PQ a uploadoval na poi.cz. Blbe jsem se vyjadril. Nicmene podstatu veci to moc nemeni.
  • 0

#353 rossini.poi.cz

rossini.poi.cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 37 příspěvků(y)

Publikováno 30 srpen 2007 - 8:38

maty napsal/a:

rossini.poi.cz napsal/a:

Jojo, je to pořád dokola: poi.cz není člověk, ale systém, který překvapivě využívají lidi. Lidi jej používají ke své spokojenosti již cca 3 roky.
Nikdo z adminů poi.cz nic nikde neuploadoval ani nikde nestáhnul v rozporu s licencí. Udělal to jeden konkrétní uživatel, který není s nikým z poi.cz nijak spojený. Takže pokud někdo napíše, že cituji: "protoze poi.cz ziskava data tim, ze "prechrousta" PQ nejakeho premium membera", buď nerozumí systému poi.cz a pravděpodobně tam nikdy nebyl - tudíž by se k tomu nemá ani vyjadřovat, nebo jednoduše záměrně dezinformuje.


Jasne, sorry. Takze ne poi.cz prechroustal PQ...ale nekdo prechroustal PQ a uploadoval na poi.cz. Blbe jsem se vyjadril. Nicmene podstatu veci to moc nemeni.


No to právě mění, z mého pohledu zásadně. Protože poi.cz "za nic nemůže" (nadneseně) a navíc jsem se jako admin v celé věci zachoval správně... Takže důvod, proč se tu dokola snažím dovysvětlit něco, co nechtějí pochopit, jsi alespoň Ty díky bohu - jak se zdá - pochopil.
  • 0

#354 maty

maty

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 85 příspěvků(y)

Publikováno 30 srpen 2007 - 8:47

No to právě mění, z mého pohledu zásadně. Protože poi.cz "za nic nemůže" (nadneseně) a navíc jsem se jako admin v celé věci zachoval správně... Takže důvod, proč se tu dokola snažím dovysvětlit, něco, co nechtějí pochopit, jsi alespoň Ty díky bohu - jak se zdá - pochopil.


Jo, je fajn, ze geocaching data z poi.cz zmizela a uz se tam nikdy neobjevi;). Skoda jen, ze mnoho geocacheru je linejch naucit se k tem datum prijit legalne nebo za ne zaplatit, to je to co me stve. Vic k tomu snad neni co dodat.
  • 0

#355 Lidoop-2694

Lidoop-2694

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 45 příspěvků(y)

Publikováno 30 srpen 2007 - 8:49

rossini.poi.cz napsal/a:
No to právě mění, z mého pohledu zásadně. Protože poi.cz "za nic nemůže" (nadneseně) a navíc jsem se jako admin v celé věci zachoval správně... Takže důvod, proč se tu dokola snažím dovysvětlit, něco, co nechtějí pochopit, jsi alespoň Ty díky bohu - jak se zdá - pochopil.


Aha, takze kdyz nabidnu nekomu cizimu ke stazeni koupeny software, tak jsem lump.
Kdyz ale nabidnu ke stazeni jiz od nekoho stazeny sw, tak lump nejsem, protoze uz "za nic nemuzu"?

Chvalim reakci POI (stazeni souboru), ale nesnazte se najit argumenty PRO tam kde proste najit nejdou ... :(
  • 0
Hop a byl tu Lidoop!
http://www.veselakavarna.cz/

#356 rossini.poi.cz

rossini.poi.cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 37 příspěvků(y)

Publikováno 30 srpen 2007 - 9:00

Ten NICK máš náhodou? Mě už asi trefí šlak. Jestli z tohoto vlákna odejdu živý, asi se dám na víru. Co je tak složitého pochopit na tom, že pokud nabídnu systém, který umožní sdílení POI, ten systém funguje, a najednou se ozve zástupce GC (jarry) aby Ti sdělil, že něco dle jeho a Vašich názorů "poskytuješ" nelegálně, a ty to do týdne stáhneš na základě "veřejného mínění, které se usneslo, že to protiprávní je", tak k tomu snad žádné další argumenty hledat nemusím... Ale stejně si počkám, kdo další to nechce pochopit. Protože z mého pohledu si argumenty na stažení hledáte Vy a já jim naslouchám (resp. naslouchal a vyslechl a zareagoval)
  • 0

#357 michal_a_jana

michal_a_jana

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 426 příspěvků(y)

Publikováno 30 srpen 2007 - 9:16

Lidoop napsal/a:
Aha, takze kdyz nabidnu nekomu cizimu ke stazeni koupeny software, tak jsem lump.
Kdyz ale nabidnu ke stazeni jiz od nekoho stazeny sw, tak lump nejsem, protoze uz "za nic nemuzu"?


Pripomenu znovu tento clanek:
http://aktualne.cent...phtml?id=494069

Myslim si ze YouTube ma skupinu pravniku kteri se v tom vyznaji o hodne vic nez my tady na foru, takze verim, ze kdyz je YouTube presvedceno, ze nezodpovida za rasisticka a antisemitska videa na svem serveru, tak poi.cz by mohlo se svymi slavnymi 1% geocachingove databaze byt naprosto v klidu.

Kdybych pouzil jiny priklad: sdileni filmu na P2P sitich. Slysel nekdo ze by nekdo zaloval spravce nektere P2P site? NE. Slysel nekdo ze by nekdo zaloval toho kdo dany film sdilel? ANO. Podle me pada 100% zodpovednosti na uzivatele ktery gpx na poi.cz nahral a 0% na poi.cz. Jedine ceho se muze GS na poi.cz pripadnou zalobou vymoci by bylo stazeni dat na zaklade opatreni soudu.

Dalsi priklad rapidshare.com. Zopodvedni ti co tam nahravali, rapidshare.com pouze musel nelegelni sw po zalobe stahnout.
  • 0

#358 Lidoop-2694

Lidoop-2694

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 45 příspěvků(y)

Publikováno 30 srpen 2007 - 9:23

Kdybys "poslouchal", tak ja nic nerikam proti vasemu postupu. V tom klobouk dolu. Nicmene se podle me nemuzes vzdat odpovednosti tim, ze proste prohlasis, ze "my nic, my jsem jen system, to ty lidi, potvory". Taky se mi nelibi "kecy" o tom kdo vlastni kesky apod. Zacali jsme vsichni hrat hru, kterou jsem sami nevymysleli a jejiz pravidla jsem prijali, takze je podle me ani nemuzeme porusovat ci svevolne menit. Skodlivot kesek na POI je diskutabilni, ale na druhou stranu proc potrebujete mit VSECHNO? Jestli je to tak nutny, tak misto place ve forech obetujte 6 kil a par minut u PC a uvidite ze to pujde. Kdyz to zvladl takovej dement jako je Lidoop tak to zvladnete taky.
  • 0
Hop a byl tu Lidoop!
http://www.veselakavarna.cz/

#359 suplere

suplere

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 408 příspěvků(y)

Publikováno 30 srpen 2007 - 9:27

michal_a_jana napsal/a:

Lidoop napsal/a:
Aha, takze kdyz nabidnu nekomu cizimu ke stazeni koupeny software, tak jsem lump.
Kdyz ale nabidnu ke stazeni jiz od nekoho stazeny sw, tak lump nejsem, protoze uz "za nic nemuzu"?


Pripomenu znovu tento clanek:
http://aktualne.cent...phtml?id=494069

Myslim si ze YouTube ma skupinu pravniku kteri se v tom vyznaji o hodne vic nez my tady na foru, takze verim, ze kdyz je YouTube presvedceno, ze nezodpovida za rasisticka a antisemitska videa na svem serveru, tak poi.cz by mohlo se svymi slavnymi 1% geocachingove databaze byt naprosto v klidu.


Takže se domníváš kdyby byl YouTube provozován německým majitelem, že by mu to prošlo? Tam jde trochu o něco jiného.....

V praxi tak může být provozovatel hnán k zodpovědnosti i za externí odkazy vkládané v diskuzích.


nebo třeba :

YouTube se již v minulosti hájil ve sporech o autorská práva. Kvůli konfliktům s národním právem ho také několik států zakázalo. Kromě Thajska nebo Íránu také například Turecko.


  • 0

#360 michal_a_jana

michal_a_jana

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 426 příspěvků(y)

Publikováno 30 srpen 2007 - 9:32

suplere napsal/a:
YouTube se již v minulosti hájil ve sporech o autorská práva. Kvůli konfliktům s národním právem ho také několik států zakázalo. Kromě Thajska nebo Íránu také například Turecko.


No v Iranu a podobnych statech pujde o neco jineho. A ano, myslim ze YouTube vi co dela a vi, ze mu zadne realne riziko nehrozi.
  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama

Naše nabídka