Přejít na obsah


Fotka

Prozrazeni cache mudlum aneb co vy na to?


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
27 odpovědí na toto téma

#1 petegeo

petegeo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 005 příspěvků(y)

Publikováno 05 září 2007 - 14:37

Co si myslite o tomto "geocacherskem" postupu..... .....Souradnice nas dovedly ...... Pan tam sekal drevo a my hledali cache. Za boha jsme ji nemohli najit. Nakonec jsme se museli sverit panovi se drevem, protoze uz na nas zacal koukat podezrele. Dokonce jsme odhazeli i nejaka dreva, jestli cache neni nahodou pod nimi. Byli jsme na dobrem miste? Cache jsme hledali pres hodinu, nechteli jsme to dlouho vzdat .....
  • 0

#2 mitak

mitak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 277 příspěvků(y)

Publikováno 05 září 2007 - 14:47

Už tolikrát se k tomu schylovalo, že už jsem si říkal "a teď je konec, teď už mi fakt nezbude, než jim to vysvětlit", ale ve finále jsem vždycky odolal a pokud mě paměť neklame (jakože je to teda dost možné že klame), tak jediný případ, kdy nám nic jiného nezbylo je bratislavská keš GCVXB1 (viz můj log) kdy nás pánové z muzea dokonce naháněli autem, ale nakonec se z toho vyklubalo skvělé setkání, pánové měli pochopení, byla s nima sranda a dodneška jsou vstřícní ke hledajícím kešerům (viz ostatní logy)
  • 0

#3 abakus

abakus

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 159 příspěvků(y)

Publikováno 05 září 2007 - 14:57

Já si myslím, že to je 1. Zbabělost ;o) nebo lenost, podle toho, jaks e na to kouká. Prostě přijdu jindy. 2. Nezodpovědnost, protože člověk nikdy neví, co je ten neznámej mudla zač. Když to bude idiot, tak je po kešce. Takže můj názor je neprozrazovat.
  • 0

#4 Fénix-4018

Fénix-4018

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 558 příspěvků(y)

Publikováno 05 září 2007 - 14:58

podle mě je to otázka konkrétní situace. Když budu lovit kus od domova, tak bude košer spíš vyčkat na klidnou situaci a v případě neschopnosti to nalézt třeba napsat ownerovi. Na druhou stranu když budu někde 100km daleko, kam vím, že už se hned tak nevrátím...
  • 0

#5 abakus

abakus

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 159 příspěvků(y)

Publikováno 05 září 2007 - 15:06

Fénix napsal/a:
Na druhou stranu když budu někde 100km daleko, kam vím, že už se hned tak nevrátím...


... tak co? To nejhorší, co se stane je, že nebudu mít bodík. Rád svůj bodík obětuju ve jménu zachování kešky.

Něco jiného je, když už člověka někdo načapá a začne vyzvídat. Ale iniciovat komunikaci sám od sebe nee.
  • 0

#6 cyne

cyne

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 200 příspěvků(y)

Publikováno 05 září 2007 - 15:40

presne, proste clovek nama toho bodika, kdyz jsou tam mudlove, rozhodne nerikat to tem mudlum a kdyz uz zacnou vyzvidat tak mit pripravenou nejakou vymluvu, nebo pouzit univerzalni, ze jsem tu neco ztratil(treba klice), rozpovidat se o tom co tam delam bych asi uskutecnil jedine kdyzby zacala vyzvidat policie, nebo majitel nejakeho pozemku, jinak ne! ono staci ty clanky v novinach...
  • 0

#7 Jitka_F

Jitka_F

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 309 příspěvků(y)

Publikováno 05 září 2007 - 16:10

Někdy se mi taky stane, že si nedám zrovna pozor a nějaký mudla mě při hledání vidí. Když už na to tedy dojde a on se zeptá co hledám, tak řeknu, že hledám tajnou zprávu, páč hraju hru, a zamávám papírem s vytisknutou mapou a poznámkami. Řeknou jen 'A jo, hra', a jejich zvědavost naprosto vždycky opadne.
  • 0

#8 gerdik

gerdik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 499 příspěvků(y)

Publikováno 05 září 2007 - 16:27

No už se mi taky stalo, že jsem byl jednou přistižen a musel jsem vysvětlovat. Byl jsem však připraven na vlastní náklady keš obnovit. No a tyky jsem již několikrát "zamáčknul slzu :(" a vzdálil se od pěkné už skoro vyzvednuté keše s tím, že bylo zamudlíno a já věděl, že se sem asi jen tak nevrátím. Ale odhalení a ztrátu keše jsem vědomě neriskoval.
  • 0

#9 TechNick

TechNick

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 284 příspěvků(y)

Publikováno 05 září 2007 - 16:32

Mudlové!!!:o To je téma, vždy se snažím při hledání, vyzvedávání keše býtt nenápadný a než abych kešku prozradil, strávím na místě více času čekáním na vhodnou příležitost. Občas se člověk prozradí naprosto nechtěně, např. když se rozhlédne po okolí, nikde nikdo a v okamžiku kdy vytahuje keš zjistí, že ho celou dobu někdo pobaveně pozoruje z balkonu. Pak se alespoň snažím po návratu keše do úkrytu tento nenápadně pozorovat, jestli ti co mě viděli nepůjdou prozkoumat co jsem odkud vyndal. V okamžiku, kdybych viděl, že to mudlové najdou bych jim vše vysvětlil, jinak v žádném případě. ;) Občas mi v logu někdo napíše proč je cache tak daleko od rozhledny (120m), to je přece jasný, chci aby jste mohli hledat a logovat v klidu a bez mudlů, zejména pokud je rozhledna hodně navštěvovaná a myslím si, že tím i zajistím delší život kešce. Tímto bych chtěl poprosit ostatní, aby při zakládání keší přemýšleli podobně, hledat keš v dosahu policejní kamery, pod okny nočního hlídače, uloženou v plotu u domu, kde je pořád někdo na dvoře a štěká na vás při tom celou dobu smečka psů mi moc nesedí. ;);)
  • 0

#10 marekl

marekl

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 883 příspěvků(y)

Publikováno 05 září 2007 - 17:25

Když jsou mudlové u keše ještě před jejím vyzvednutím, tak to ještě jde. Člověk jde pryč - sice nerad, ale co se dá dělat. Horší je situace, kdy keš najdete, logujete a mezi tím přijdou lidé. A třeba takoví, u kterých je jasné, že se třeba několik hodin nezvednou. A co teď s keší, zvlášť když to třeba není u vás doma, tlačí vás čas a nemůžete se na místo vrátit. Tady už myslím žádná univerzální rada, co dělat, neexistuje.
  • 0

#11 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 05 září 2007 - 17:47

A jak chcete hledat třeba uprostřed města, kde stále někdo chodí okolo, či když je to uprostřed čtyřproudé silnice, kde neustále někdo jezdí? To si myslíte, že tam někdy někdo nebude? Některé kešky jsem našel v takových místech, že tam snad nemohly nikdy nebýt nějací lidé! Pokud jsou okolo davy a má to být nějaká mikro, tak si to občas vyzvednu ovšem tak, aby si někdo myslel, že jsem sebral třeba něco, co jsem ztratil! I když třeba uprostřed silnice na kruháku na hlavní silnici asi těžko budete "nenápadní" ;) Podle mě je nutno posuzovat případ od případu... Protože občas je špatné, když vás vidí jediný člověk, co je do 50-ti metrů od vás, občas můžete kešku vyzvednout, když jsou okolo davy...
  • 0

#12 Fénix-4018

Fénix-4018

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 558 příspěvků(y)

Publikováno 05 září 2007 - 17:53

GCKN5P tohle je třeba dobrá ukázka :)
  • 0

#13 jarry-2395

jarry-2395

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 220 příspěvků(y)

Publikováno 05 září 2007 - 17:58

marekl napsal/a:
Když jsou mudlové u keše ještě před jejím vyzvednutím, tak to ještě jde. Člověk jde pryč - sice nerad, ale co se dá dělat. Horší je situace, kdy keš najdete, logujete a mezi tím přijdou lidé. A třeba takoví, u kterých je jasné, že se třeba několik hodin nezvednou. A co teď s keší, zvlášť když to třeba není u vás doma, tlačí vás čas a nemůžete se na místo vrátit.

Tady už myslím žádná univerzální rada, co dělat, neexistuje.


Praxi vykrystalizovala tato univerzalni rada - kes odnest, na jeji misto dat vysvetlujici listek pro pripadne dalsi kacery. Informovat o situaci ownera a nejak mu kes dorucit (posta, nekdo kdo jede tim smerem) pokud o to stoji.
Ale to fakt jen v pripade, ze je to nutny. Zatim jsem se do teto situace nedostal. Parkrat jsem cekal treba i pul hodiny nez jsem mohl dat kes zpatky, ale ze by to nekde vypadalo na nekolik hodin? To jeste nikdy.
  • 0

#14 mitak

mitak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 277 příspěvků(y)

Publikováno 05 září 2007 - 19:22

Fénix napsal/a:
GCKN5P tohle je třeba dobrá ukázka :)

Tam jsem byl v pět ráno a nebyla tam ani noha.
  • 0

#15 CINCILA

CINCILA

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 13 příspěvků(y)

Publikováno 05 září 2007 - 19:46

mitak napsal/a:

Fénix napsal/a:
GCKN5P tohle je třeba dobrá ukázka :)

Tam jsem byl v pět ráno a nebyla tam ani noha.



Když je o téhle kešce řeč - já tam byl v pět odpoledne, sice lidí spousty, ale pro změnu tam nebyla keška...B)
  • 0

#16 jessie.r

jessie.r

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 470 příspěvků(y)

Publikováno 05 září 2007 - 20:16

Já mám na odhánění mudlů, když jsou blízko keše, tenhle způsob: stoupnu si k nim na doslech a začnu se (jen jako) bavit děsně nahlas mobilem... A přitom začnu chodit sem a tam, čím dál blíž k nim a přitom se na ně vždycky ukřivděně podívám, jako co si to dovolujou, že mě poslouchaj... :D! Zatím to vždycky zabralo... S jedinou výjimkou, když jsem potřebovala vyměnit na Hejnické bazilice logbook, tak se poblíž obírala zamilovaná dvojice... Říkala jsem si, to bude rychlý, ty budou chtít soukromí, tak jsem si přímo vedle nich opřela kolo a začala jsem se "kochat výhledem na architekturu" tak půldruha metru od nich... a nic... Tak jsem vytáhla mobil a předstírajíc pubertální hovor ("no nekééé,... fákt, jóó... týýý brďóóó" ) jsem začala kroužit kolem nich... :P A zase nic... Po dvaceti minutách jsem to už studem nevydržela, vyklidila jsem pole a jen zdálky jsem hlídala, kdy už konečně odejdou... :@! No, tvrdla jsem tam ještě třičtvrtě hodiny, až pak jsem se ke keši dostala... Ale jindy ten můj systém funguje B)!
  • 0

#17 Slavek_CZ

Slavek_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 344 příspěvků(y)

Publikováno 05 září 2007 - 20:26

Ahoj Jessie, prostě hejnická bazilika a zamilovaní mají své pevné pouto :D:D:D
  • 0

#18 Aviatik

Aviatik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 435 příspěvků(y)

Publikováno 05 září 2007 - 20:34

marekl napsal/a:
Když jsou mudlové u keše ještě před jejím vyzvednutím, tak to ještě jde. Člověk jde pryč - sice nerad, ale co se dá dělat. Horší je situace, kdy keš najdete, logujete a mezi tím přijdou lidé. A třeba takoví, u kterých je jasné, že se třeba několik hodin nezvednou. A co teď s keší, zvlášť když to třeba není u vás doma, tlačí vás čas a nemůžete se na místo vrátit.

Tady už myslím žádná univerzální rada, co dělat, neexistuje.


Už se mi také stalo že jsem seděl na lavičce asi 5m od cache, četl jsem si logbook když přišla dvojice tak 16-17 let, neřekli slovo na pozdrav a sedli si na druhý konec lavičky. Cizí člověk jim očividně nevadil, vyhazovat jsem je nechtěl ... tak jsem se prošel po parku (naštěstí má GC1050Y pěké okolí) a za půl hodiny ji tam vrátil. No, mohl jsem také vytáhnout svačinu a začít se s funěním, mlaskáním a krkáním cpát, třeba by je to zvedlo... B)
Kdyby to mělo být na delší dobu než by bylo možné zůstat tak bych asi cache schoval na bezpečné místo, zaměřil a ownerovi napsal mail kde ji má (s patřičnou omluvou). Mudlům bych cache prozradil leda kdyby to byli policajti vyhrožující odvezením na služebnu. Ale jako lesní geocacher tyhle problémy nemám.
  • 0
Ej vy mé krabičky z umělé hmotičky!

#19 Jenny-5226

Jenny-5226

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 10 příspěvků(y)

Publikováno 05 září 2007 - 21:03

No... Tak tohle (
GCWH3Y
) byla jedna z mých prvních keší. Lezla jsem všude (křoví,...). Naštěstí bylo přítmí a tak nebylo moc vidět. A najdenou na mě ale někdo zavolá: "Co tu hledáte? neni to náhodou támhleto?!" A ukazoval na prázdnou flašku od Coly light. Řekla jsem, že jo a pak naštěstí dědula zmizel xD Teda ještě chvíli tu okouněl, ale pak mu to asi přišlo už nudný a odešel s láhví piva asi domů :)
  • 0

#20 Jenny-5226

Jenny-5226

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 10 příspěvků(y)

Publikováno 05 září 2007 - 21:03

Jééj pardon za ten odkaz...
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama