Přejít na obsah


Fotka

Zlatý fond českých keší


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
410 odpovědí na toto téma

#321 hrabosata

hrabosata

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 393 příspěvků(y)

Publikováno 13 leden 2012 - 9:03

MedoMys napsal/a:
Pokud by někdo dostal svolení reinkarnovat systém legend, doporučoval bych zachovat maximálně jednoduché pravidlo pro zařazení. % FP od PM mi přijdou ideální.

Pořád by tam ale zůstával ten problém, od kolika nálezů už tu procentuální oblíbenost považovat za opravdu vypovídající. Navíc se podle mě u naprosté většiny keší to procento stále snižuje (snad právě kromě těch nejobtížnějších). Možná je to i tím, že nejprve si keš odloví ti nejaktivnější kačeři, kteří jsou většinou aktivní i v hodnocení a řadě jiných aktivit s GC souvisejících, a po nich přicházejí ti, co už tyhle věci tolik neřeší.
  • 0

#322 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 13 leden 2012 - 9:04

Tlaku na Groundspeak by se musel chytit někdo zkušenější, koukal jsem na web a vůbec netuším, kam jim co napsat...
  • 0

#323 perchCZ

perchCZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 229 příspěvků(y)

Publikováno 13 leden 2012 - 9:11

MedoMys napsal/a:
perchCZ: Bohužel tvá tvrzení jsou bez důkazů a na první pohled nepravdivá. Nezlob se, ale matematiku jsem studoval opravdu hodně odborně, takže i statistika kolem mě prošla. S čím lze souhlasit, je pouze to, že starší keše jsou znevýhodněny, protože mnozí nepřidělují body zpětně.

Co se týká tvých výtek na obtížné či terénně náročné, většina z nich má vysokou oblíbenost oprávněně. Jsou to právě výzvy, které lidi přitahují, a příjemný pocit, když je zdolají. A nic nemění na tom to, že někteří to nedokáží. Pokud by se jim to podařilo, tak jim taky přidělí FP. Co jiného by mělo získat FP, než právě zážitek ze zdolání velké výzvy ? :o
Pokud s tím máš problém, můžeš si vyfiltrovat ze seznamu jen keše, které padnou do limitů tvého zájmu, a zůstane nezměněn. Pouze z něj zmizí ty, které vidět nechceš.

Ohledně tvé výtky na počet hodnotících - 10 hodnotících přidělí FP se stejnou pravděpodobností jako 1000 hodnotících, pouze těch 10 je zatíženo větší statistickou chybou, nic víc v tom není.


V tom co píšeš nevidím velký rozpor s tím co říkám, až na to, že nebereš ve statistickém výpočtu v potaz skupiny kačerů (určitě věk a priority bude hrát velkou roli, protože jsem jsem přesvědčen, že hodně lidí dělá GC jako doplněk turistiky). Nicméně jak jsem psal je to jenom diskuze a lepší něco než nic.
Osobně přiděluji body i běžným cachím, pokud mají nápad nebo jsou dobře zpracované, už jenom kvůli tomu, že je vidět, že si owner s nimi dal práci a čas. A hlavně abych nějak tyto snahy zviditelnil oproti množství krabek bez nápadu a snahy, kterých je fakt hodně.
  • 0
Všechny cesty vedou ke kešce...

#324 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 13 leden 2012 - 9:16

perchCZ napsal/a:
... A hlavně abych nějak tyto snahy zviditelnil oproti množství krabek bez nápadu a snahy, kterých je fakt hodně.


Jo, to je přesně ono. Ať má časem medaili třeba každá druhá, když bude stát za to. Třeba se pak owneři hnusot chytí za nos, proč se nevyškrábou ani na bronzový stupínek.
  • 0

#325 poohDA

poohDA

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 975 příspěvků(y)

Publikováno 13 leden 2012 - 10:06

Taky bych uvítal oživení "Zlatého fondu". Jsem pro co nejjednodušší algoritmus a FP body mi připadají dostatečně přesné. I s tím, že je mohou udělovat jen PM. I s tím, že jen část PM body uděluje. Furt je to významný vzorek kačerů, né sice reprezetativní ve statistickém smyslu slova, ale reprezetativní ve smyslu významný. Hranice procent bych určil tak, aby zlato mělo třeba max. 3% keší, stříbro 6% a bronz 12% (expertní odhad ;)). A ještě jednu podmínku a to, aby se legendou mohla stát nejdříve po roce, nebo raději po dvou od založení.
  • 0

#326 MedoMys

MedoMys

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 720 příspěvků(y)

Publikováno 13 leden 2012 - 10:13

poohDA: Bohužel nesmysl. Musí to být řešeno systémem %, ne počtem FP. Jinak by se legendami stalo pouze několik pražských a brněnských nejnavštěvovanějších, a ty nejlepší z celé ČR by neměly žádnou šanci se legendami stát.
  • 0

#327 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 13 leden 2012 - 10:13

Takže nápad jakž takž vykrystalizoval, ale jak to zprocesovat? Bez PQ obsahujících PM v procentech... Leda že by se tvořil bookmark a kačeři nahlašovali takové keše ve svém okolí... Případné povýšení medaile by se pak jednoduše odhalilo třeba v excelu :-) A co degradace keší? Taky by byla možná?
  • 0

#328 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 13 leden 2012 - 10:15

S těmi procenty - osobně bych ty procenta zvedl alespoň o 10% a hodnotil spíše zlato > 60%, stříbro >50%, bronz >40%, nebo třeba zlato >75%, stříbro >50% a bronz >25%. I když těch 25% už bude mít při dnešním počtu keší docela hodně...


Dain a Olik napsal/a:

a vzhledem k tomu, ze ty procenta budou kolisat, tak to budete ty medaile presouvat z bronzu na zlato a naopak, kdyz uz to chcete takhle rozsekavat?


Tohle asi je velký problém, když se v čase hodnocení mění. Co udělat třeba medaile po rocích? Třeba ke konci roku či k půlce roku? Něco jako Legenda roku XXXX? (kratší období bych nedělal). Známkou kvality kešky by byla nejen aktuální pozice na žebříčku, ale i to, že se starší keška na tom žebříčku dokázala udržet... Samozřejmě vím, nedalo by se to udělat zpětně (tedy, bez součinnosti s autory kešek, což je ale při dnešním počtu keší nesmysl). Ale do budoucna...
  • 0

#329 poohDA

poohDA

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 975 příspěvků(y)

Publikováno 13 leden 2012 - 10:16

MedoMys napsal/a:
poohDA: Bohužel nesmysl. Musí to být řešeno systémem %, ne počtem FP. Jinak by se legendami stalo pouze několik pražských a brněnských nejnavštěvovanějších, a ty nejlepší z celé ČR by neměly žádnou šanci se legendami stát.

vyjádřil jsme se nepřesně. měl jsem samozřejmě na mysli procenta.
Výsledkem mého algoritmu mělo být něco jako.
Kdo má pro dvou letech provozu více než 40% FP má zlato, více než 30% stříbro, a kdo po roce má 20% FP má bronz.
Třeba.
  • 0

#330 PaBa

PaBa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 347 příspěvků(y)

Publikováno 13 leden 2012 - 10:31

Smrk napsal/a:
Tlaku na Groundspeak by se musel chytit někdo zkušenější, koukal jsem na web a vůbec netuším, kam jim co napsat...

Není potřeba nikam psát, myslím, že na tom pracují, i když mají velké zpoždění - viz zde. Je tam popsaná nová struktura GPX 1.0.2 a začátkem prosince dali vývojářům (minimálně) dva měsíce na implementaci, tak to snad už brzo bude ;)!

Mimochodem, bude tam i příznak PM kešky a příznak 'Corrected coordinates', tj. toho, že si uživatel změnil souřadnice na stránce kešky. To jde sice už teď, ale v GPX se to nijak nepozná...
  • 0
PaBa

--
I always use ROT13 twice for extra security

#331 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 13 leden 2012 - 10:38

Tak to jo, snad to nějak výhledově udělají :-)
  • 0

#332 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 13 leden 2012 - 10:41

Roman_Jaromer napsal/a:

Co udělat třeba medaile po rocích? Třeba ke konci roku či k půlce roku? Něco jako Legenda roku XXXX?


To by taky nemuselo být vůbec špatné. Když si vezmu, že jsou legendami keše jako Cat's eyes GCH2XZ nebo Měcholupský upír GC1HFH6, které jsou už dneska spíš obyčejnějšími kešemi a body jim moc nepřibývají, ale v době svého vzniku to musela být pecka.
  • 0

#333 PaWcz

PaWcz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 317 příspěvků(y)

Publikováno 13 leden 2012 - 11:01

Já bych měl dotaz na IT mágy - existuje nějaká schůdná cesta, jak stáhnout "FAVORIT LISTY" konkrétních uživatelů? Docela by se mi líbilo mít databázi, ze které bych si mohl snadno vyfiltrovat keše oceněné konkrétními lidmi, u kterých předpokládám vkus podobný svému. Ale to asi nijak jednoduše nejde, co?:)
  • 0

Lovec Tisícovek - geovýzva pro všechny milovníky hor (více tady)

Vložený obrázek


#334 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 13 leden 2012 - 11:12

Tak treba pres APi si muzes stahnout seznam kesi, kterym jsi ty sam dal favoritni bod. Nebo si muzes stahnout seznam lidi, kteri dali bod nejake konkretni kesi. A to je tak vsechno.
  • 0

#335 gerdik

gerdik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 499 příspěvků(y)

Publikováno 13 leden 2012 - 11:14

Jak to vidím, většina se přiklání k jednoduchému řešení procent. Jen určit, od kolika a co. Já myslím, že nejdříve by byla dobrá analýza, kolik kterých procent na keších je a kolik je takových keší v určitém rozsahu. Ale to si myslím, že by měl udělat (určit) ten (nabop ti), kteří se do toho pustí. Takže zbývá už jen "drobnost": KDO TO UDĚLÁ? A nebo jsme si jem pěkně pokecali? :)
  • 0

#336 PaWcz

PaWcz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 317 příspěvků(y)

Publikováno 13 leden 2012 - 11:17

HaLuMo, díky. Obával jsem se, že to prakticky nepůjde - ale říkal jsem si, že jsem možná slepý.
  • 0

Lovec Tisícovek - geovýzva pro všechny milovníky hor (více tady)

Vložený obrázek


#337 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 674 příspěvků(y)

Publikováno 13 leden 2012 - 12:16

PaWcz napsal/a:
Já bych měl dotaz na IT mágy - existuje nějaká schůdná cesta, jak stáhnout "FAVORIT LISTY" konkrétních uživatelů? Docela by se mi líbilo mít databázi, ze které bych si mohl snadno vyfiltrovat keše oceněné konkrétními lidmi, u kterých předpokládám vkus podobný svému. Ale to asi nijak jednoduše nejde, co?:)


Hlavně, ať děláš co děláš, tak těžko pokryješ většinu keší, prostě jen proto, že ani Ti nejlepší je nemají odlovené všechny :-(

Vzhledem k tomu, že je to už asi pátý systém hodnocení keší, co se tu někdo snaží zavést, tak si myslím, že to dopadne stejně, jako ty předchozí, tedy zajde to na moc práce s údržbou a nezájem většiny.

Co tak si vybírat podle osoby tvůrce ?

Pokud jdu na keše od spolehlivého autora, tak vím, že se mi bude líbit už dopředu.
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#338 PaWcz

PaWcz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 317 příspěvků(y)

Publikováno 13 leden 2012 - 12:26

Pro Kolomba:
Já svůj dotaz ani nemyslel kvůli nějakému všeobjímajícímu hodnocení - zajímala mě možnost vyfiltrovat si seznamy keší "doporučených" konkrétními lidmy. Kešky, které mi někdo doporučí, využívám jako cíl cesty - zvlášť když je to dál než 20 km od některého z domovů. Tohle byl jen nápad, jak takové doporučení zautomatizovat:)

Chodit na poklady osvědčených autorů je samozřejmě sázka na jistotu, ale když to nemáš za humny, musí ti o tom skvostu stejně napřed někdo říct.

Takhle jsme se o pěkných schránkách v okolí Rokycan taky dozvěděli jen náhodou (čímž mimochodem doporučuji věnovat pozornost nejen legendárnímu ANTHRACITU, ale i schránkám od Medoka a sérii Žďárských studánek od Vency68. Studánky sice jsou až na výjimky tradiční podkamenovky, ale špacír je to krásný.)
  • 0

Lovec Tisícovek - geovýzva pro všechny milovníky hor (více tady)

Vložený obrázek


#339 hrabosata

hrabosata

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 393 příspěvků(y)

Publikováno 13 leden 2012 - 12:28

kolombo napsal/a:
Co tak si vybírat podle osoby tvůrce ?

Pokud jdu na keše od spolehlivého autora, tak vím, že se mi bude líbit už dopředu.

Pro nás je tohle taky jedno z vodítek. To druhé je jednoduché - jdeme tam, kde je hezky, a pak už tolik nesejde, jestli tam najdeme krásnou keš nebo třeba jen mikro (i když ta první varianta samozřejmě potěší víc.
  • 0

#340 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 674 příspěvků(y)

Publikováno 13 leden 2012 - 12:45

PaWcz napsal/a:
Pro Kolomba:
Já svůj dotaz ani nemyslel kvůli nějakému všeobjímajícímu hodnocení - zajímala mě možnost vyfiltrovat si seznamy keší "doporučených" konkrétními lidmy. Kešky, které mi někdo doporučí, využívám jako cíl cesty - zvlášť když je to dál než 20 km od některého z domovů. Tohle byl jen nápad, jak takové doporučení zautomatizovat:)


Řekl bych, že na to ty FB nejsou až tak použitelné, protože přidělení je snadné a většina z nás jich má spoustu navíc.

Takže bodujeme nejen keš, ale třeba i událost při odlovu a další, těžko opakovatelné, věci.

Ale já na to koukám pohledem kačera z míst, kde se nás spousta stále zná osobně a víme co od koho čekat a stále tu nemáme tolik zmateností, jako je v hojně zakešovaných lokalitách. Fakt je ten, že v Praze se kešuje jinak.
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz





0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama