Přejít na obsah


Fotka

Zlatý fond českých keší


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
410 odpovědí na toto téma

#141 AgentJ

AgentJ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 284 příspěvků(y)

Publikováno 23 leden 2009 - 23:27

ahoj Malcore, GCP04Q a GC144TK maji uz nejakou dobu 3 bookmarky. v Tvym profilu tyhle waypointy ale nevidim. asi bych toho nasel i vic. pro tam nejsou ?
  • 0

#142 malcor

malcor

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 523 příspěvků(y)

Publikováno 24 leden 2009 - 18:09

Co se tyce techhle konkretnich kesi tak ano Sloni kameny maji 3 bookmarky od lidi s 500+ ale tvuj bookmark proste neni v tech co se zapocitavali z jednoho duvodu a to je ten ze podle nazvu Glamour tezko muzu poznat ze se jedna o Best of bookmark. Kdyz prochazim stovky profilu tak uz nemuzu prochazet jeste bookmark listy a zkoumat jak jejich majitel myslel nazev. Co se tyce Jizerskych tisicovek tak ma sice 5x bookmark, ale jen tvuj Perfect adventures se da brat jako typu Best of. (A vidis tenhle nazev uz je srozumitelnejsi a ve vyberu bookmarku je :) )
  • 0
Přehled bookmarklistů a nejoblíbenějších keší v ČR

Garmin Oregon 300 + Topo Czech 2 PRO, případně HTC Touch HD

#143 AgentJ

AgentJ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 284 příspěvků(y)

Publikováno 26 leden 2009 - 9:26

aha, uz to vidim, uz to ctu. mas to blbe:D...pokud mohu alespon trochu pomoci peknym kesim, ktere se mi/nam libily, tak do tech best of klidne od priste zapocitej vsechny moje verejne bookmarky
Diky
  • 0

#144 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 674 příspěvků(y)

Publikováno 26 leden 2009 - 9:53

malcor napsal/a:
Co se tyce techhle konkretnich kesi tak ano Sloni kameny maji 3 bookmarky od lidi s 500+ ale tvuj bookmark proste neni v tech co se zapocitavali z jednoho duvodu a to je ten ze podle nazvu Glamour tezko muzu poznat ze se jedna o Best of bookmark. Kdyz prochazim stovky profilu tak uz nemuzu prochazet jeste bookmark listy a zkoumat jak jejich majitel myslel nazev. Co se tyce Jizerskych tisicovek tak ma sice 5x bookmark, ale jen tvuj Perfect adventures se da brat jako typu Best of. (A vidis tenhle nazev uz je srozumitelnejsi a ve vyberu bookmarku je :) )


Myslím, že problém je ve výběru kačerů, odkud se berou boomarky :-(

Protože kritérium název bookamrku a více než 500 nalezených není vždy jistota, že to jsou opravdu ty Best of .....
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#145 malcor

malcor

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 523 příspěvků(y)

Publikováno 26 leden 2009 - 10:02

AgentJ napsal/a:
aha, uz to vidim, uz to ctu. mas to blbe:D...pokud mohu alespon trochu pomoci peknym kesim, ktere se mi/nam libily, tak do tech best of klidne od priste zapocitej vsechny moje verejne bookmarky
Diky


No jo, to je prave to, kdyz bude tech 140 lidi co maji nejaky bookmark mit ty bookmarky 4 tak jich bude dohromady 600 a to uz bude porod na stahnuti tuplem :) Cimz nechci rict, ze si ted kazdy ma kvuli me udelat jeden Best of bookmark. Proste jen chtel jen objasnit, ze toho je fakt hodne, takze neni v mych silach to individualne posuzovat. Navic i tyhle trideny bookmark listy maji cosi do sebe. Proto je uvadim pod seznamem kesi. Tam si potom kazdy muze najit bookmark podle sveho gusta.
  • 0
Přehled bookmarklistů a nejoblíbenějších keší v ČR

Garmin Oregon 300 + Topo Czech 2 PRO, případně HTC Touch HD

#146 malcor

malcor

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 523 příspěvků(y)

Publikováno 26 leden 2009 - 10:04

kolombo napsal/a:

malcor napsal/a:
Co se tyce techhle konkretnich kesi tak ano Sloni kameny maji 3 bookmarky od lidi s 500+ ale tvuj bookmark proste neni v tech co se zapocitavali z jednoho duvodu a to je ten ze podle nazvu Glamour tezko muzu poznat ze se jedna o Best of bookmark. Kdyz prochazim stovky profilu tak uz nemuzu prochazet jeste bookmark listy a zkoumat jak jejich majitel myslel nazev. Co se tyce Jizerskych tisicovek tak ma sice 5x bookmark, ale jen tvuj Perfect adventures se da brat jako typu Best of. (A vidis tenhle nazev uz je srozumitelnejsi a ve vyberu bookmarku je :) )


Myslím, že problém je ve výběru kačerů, odkud se berou boomarky :-(

Protože kritérium název bookamrku a více než 500 nalezených není vždy jistota, že to jsou opravdu ty Best of .....


No v techhle konkretnich pripadech jsem jen vysvetloval proc ty dve kese nejsou v prehledu. A kdyz uz jsme u toho, jake kriterium je tedy to spravne? A proc? :)
  • 0
Přehled bookmarklistů a nejoblíbenějších keší v ČR

Garmin Oregon 300 + Topo Czech 2 PRO, případně HTC Touch HD

#147 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 674 příspěvků(y)

Publikováno 26 leden 2009 - 10:09

malcor napsal/a:

kolombo napsal/a:

malcor napsal/a:
Co se tyce techhle konkretnich kesi tak ano Sloni kameny maji 3 bookmarky od lidi s 500+ ale tvuj bookmark proste neni v tech co se zapocitavali z jednoho duvodu a to je ten ze podle nazvu Glamour tezko muzu poznat ze se jedna o Best of bookmark. Kdyz prochazim stovky profilu tak uz nemuzu prochazet jeste bookmark listy a zkoumat jak jejich majitel myslel nazev. Co se tyce Jizerskych tisicovek tak ma sice 5x bookmark, ale jen tvuj Perfect adventures se da brat jako typu Best of. (A vidis tenhle nazev uz je srozumitelnejsi a ve vyberu bookmarku je :) )


Myslím, že problém je ve výběru kačerů, odkud se berou boomarky :-(

Protože kritérium název bookamrku a více než 500 nalezených není vždy jistota, že to jsou opravdu ty Best of .....


No v techhle konkretnich pripadech jsem jen vysvetloval proc ty dve kese nejsou v prehledu. A kdyz uz jsme u toho, jake kriterium je tedy to spravne? A proc? :)


Co tak to zkoušet posuzovat i podle toho, jaké keše daný kačer zakládá, jak dlouho a jakým způsobem kešuje ....

Prostý počet nalezených je pro posouzení co je nejlepší asi málo :-(

Ja fakt, že i takhle je to velmi pracné, natož pak při vnášení subjektivního pohledu :-(
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#148 posmera

posmera

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 145 příspěvků(y)

Publikováno 26 leden 2009 - 10:23

kolombo napsal/a:

Co tak to zkoušet posuzovat i podle toho, jaké keše daný kačer zakládá, jak dlouho a jakým způsobem kešuje ....

Prostý počet nalezených je pro posouzení co je nejlepší asi málo :-(

Ja fakt, že i takhle je to velmi pracné, natož pak při vnášení subjektivního pohledu :-(


No to by právě chudák malcor nedělal nic jiného než hodnotil kačery a jejich keše + bookmarky, o subjektivitě tohoto hodnocení nemluvě. Já myslím, že už takhle s tím má práce dost...

to malcor Jinak díky za aktualizaci bookmarku Legendy. Mimochodem v profilu to máš napsáno ještě částečně postaru, teď už je aktuální vše, ale nechci tě honit.. ;):P
  • 0

#149 AgentJ

AgentJ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 284 příspěvků(y)

Publikováno 26 leden 2009 - 11:25

malcor napsal/a:
.. A kdyz uz jsme u toho, jake kriterium je tedy to spravne? A proc? :)


myslim, ze odpoved znas sam :D

vidim to asi takhle:

"geocaching je svet barevnych kyticek a kaceri jako vcelicky. vcelicek je spousta a kazda ma rada tu svou barevnou paletu. nejrozsirenejsi kyticky maji modrou barvu. daji se vsak najit i cervene ci zlute. ty vsak umi opylovat jen cmelaci, kteri ale nevyletavaji tak casto - no spis vubec:p
Malcor-vcelar:D sbira jen modry pyl a dela z neho med "The Best of". rad bu sbiral i ostatni barvy, ale zatim na to nema technoligii:D
protoze je med velmi chutny a krasne modre zbarveny, je o nej obrovsky zajem. vcely sbirajici modry pyl jsou pravem pysne.
..a cmelaci ? tem je to jedno. jsou to stari brucouni a tak je nakej med nezajima. pekne barevne kyticky je ale zajimaji a porad takove hledaji."

chtel jsem jen rict, ze az Malcor bude umet transformovat cmelaka na vcelu, bude spokojeny i Kolombo:D
  • 0

#150 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 26 leden 2009 - 11:28

AgentJ napsal/a:

chtel jsem jen rict, ze az Malcor bude umet transformovat cmelaka na vcelu, bude spokojeny i Kolombo:D


no ale co pak ten chudak cmelak se ztracenou identitou? :D
  • 0

#151 AgentJ

AgentJ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 284 příspěvků(y)

Publikováno 26 leden 2009 - 11:33

Dain & Olik napsal/a:

AgentJ napsal/a:

chtel jsem jen rict, ze az Malcor bude umet transformovat cmelaka na vcelu, bude spokojeny i Kolombo:D


no ale co pak ten chudak cmelak se ztracenou identitou? :D


no to je spis pravni problem, pac nemecti cmelaci odnaseji cesky med do nemeckych ulu:D
  • 0

#152 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 674 příspěvků(y)

Publikováno 26 leden 2009 - 11:42

AgentJ napsal/a:

Dain & Olik napsal/a:

AgentJ napsal/a:

chtel jsem jen rict, ze az Malcor bude umet transformovat cmelaka na vcelu, bude spokojeny i Kolombo:D


no ale co pak ten chudak cmelak se ztracenou identitou? :D


no to je spis pravni problem, pac nemecti cmelaci odnaseji cesky med do nemeckych ulu:D


No, hezky jsi to převedl na broučky a motýlky, jen mám pocit, že čmeláci do medu nedělají .....
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#153 _Tom

_Tom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 659 příspěvků(y)

Publikováno 26 leden 2009 - 12:00

AgentJ napsal/a:
"geocaching je svet barevnych kyticek a kaceri jako vcelicky. vcelicek je spousta a kazda ma rada tu svou barevnou paletu. nejrozsirenejsi kyticky maji modrou barvu. daji se vsak najit i cervene ci zlute. ty vsak umi opylovat jen cmelaci, kteri ale nevyletavaji tak casto - no spis vubec:p
Malcor-vcelar:D sbira jen modry pyl a dela z neho med "The Best of". rad bu sbiral i ostatni barvy, ale zatim na to nema technoligii:D
protoze je med velmi chutny a krasne modre zbarveny, je o nej obrovsky zajem. vcely sbirajici modry pyl jsou pravem pysne.
..a cmelaci ? tem je to jedno. jsou to stari brucouni a tak je nakej med nezajima. pekne barevne kyticky je ale zajimaji a porad takove hledaji."

chtel jsem jen rict, ze az Malcor bude umet transformovat cmelaka na vcelu, bude spokojeny i Kolombo:D


Úžasné! :o:p:D
  • 0

#154 malcor

malcor

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 523 příspěvků(y)

Publikováno 26 leden 2009 - 12:01

Tak uz je komplet i bookmark Legendy II, nasel jsem v prehledu 4 duplicitni kese, takze je jasny proc me to pocetne nesedelo. Navic jsem odhalil i jednu cerstve archivovanou takze je pryc ze sezamu. A uz i profil je aktualizovan :) Dalsim krokem je pokud se na to nekdo citi navrhnout nejakou jednoduchou ikonu (predstavoval bych si neco na zpusob jak plzenaci hodnoti kese mesice) a ja pak zacnu prudit ownery Legend, jestli by si ji nepridali do profilu :) Kolombo: ty jo tak to nevim jak bych delal :) Musel bych odlovit kese toho cloveka abych posoudil jake kese zaklada - nemel bych to jak jinat poznat protoze podle bookmarku by to do te doby nebylo objektivni :). Pak bych musel zkoumat jak ten clovek kesuje, a jak to prevest na kvalitu? A co se tyce doby jakou se tomu venuje tak pokud ma 500+ nalezu tak to neni jeden nebo dva tydny ale delsi doba. A cely by to bylo zatizeny mym osobnim nazorem. Prave proto, aby se castecne eliminovaly nejaky vystrelky jsou do hodnoceni zahrnuty kese co maji aspon 3 takovy bookmarky.
  • 0
Přehled bookmarklistů a nejoblíbenějších keší v ČR

Garmin Oregon 300 + Topo Czech 2 PRO, případně HTC Touch HD

#155 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 674 příspěvků(y)

Publikováno 26 leden 2009 - 12:30

malcor napsal/a:
Kolombo: ty jo tak to nevim jak bych delal :) Musel bych odlovit kese toho cloveka abych posoudil jake kese zaklada - nemel bych to jak jinat poznat protoze podle bookmarku by to do te doby nebylo objektivni :). Pak bych musel zkoumat jak ten clovek kesuje, a jak to prevest na kvalitu? A co se tyce doby jakou se tomu venuje tak pokud ma 500+ nalezu tak to neni jeden nebo dva tydny ale delsi doba. A cely by to bylo zatizeny mym osobnim nazorem.

Prave proto, aby se castecne eliminovaly nejaky vystrelky jsou do hodnoceni zahrnuty kese co maji aspon 3 takovy bookmarky.


Myslím, že problém je v tom, že najít v některých lokalitách 500 keší může znamenat, že najde 350x mikro a 150x small keš a to jsem ještě nevylezl z města :-(

Proto mne zarazilo, že naprosto perfektní keše v horách v Best of nejsou a je tam spousta mírně nadprůměrných městských keší :-(

Prostě nedorazilo dostatek kačerů s 500 nálezy a tak nemají dostatek bookmarků :-(
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#156 LukasX

LukasX

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 387 příspěvků(y)

Publikováno 26 leden 2009 - 12:31

Uf, to je pekny prehled. Mohl bych mit jeden dotaz. Lze tyhle bestof kese (ty ktere jsou alespon ve trech bookmarcich) nejak dostat najednou do mapy, abych mohl planovat "dovolene a vylety" aniz bych musel jeden po druhem otevirat a zjistovat, kde priblizne je? Treba jako jeden soubor pro GSAK, ze ktereho bych si to vyexportoval do mapsource? Diky za odpoved
  • 0

#157 LukasX

LukasX

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 387 příspěvků(y)

Publikováno 26 leden 2009 - 12:45

Aha odpovim si sam, rychlejc pisu nez ctu... je to jako bookmark, takze stahnout jako PQ a importovat!
  • 0

#158 malcor

malcor

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 523 příspěvků(y)

Publikováno 26 leden 2009 - 13:04

Chybka
  • 0
Přehled bookmarklistů a nejoblíbenějších keší v ČR

Garmin Oregon 300 + Topo Czech 2 PRO, případně HTC Touch HD

#159 malcor

malcor

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 523 příspěvků(y)

Publikováno 26 leden 2009 - 13:04

kolombo napsal/a:

malcor napsal/a:
Kolombo: ty jo tak to nevim jak bych delal :) Musel bych odlovit kese toho cloveka abych posoudil jake kese zaklada - nemel bych to jak jinat poznat protoze podle bookmarku by to do te doby nebylo objektivni :). Pak bych musel zkoumat jak ten clovek kesuje, a jak to prevest na kvalitu? A co se tyce doby jakou se tomu venuje tak pokud ma 500+ nalezu tak to neni jeden nebo dva tydny ale delsi doba. A cely by to bylo zatizeny mym osobnim nazorem.

Prave proto, aby se castecne eliminovaly nejaky vystrelky jsou do hodnoceni zahrnuty kese co maji aspon 3 takovy bookmarky.


Myslím, že problém je v tom, že najít v některých lokalitách 500 keší může znamenat, že najde 350x mikro a 150x small keš a to jsem ještě nevylezl z města :-(

Proto mne zarazilo, že naprosto perfektní keše v horách v Best of nejsou a je tam spousta mírně nadprůměrných městských keší :-(

Prostě nedorazilo dostatek kačerů s 500 nálezy a tak nemají dostatek bookmarků :-(


Na druhou stranu myslis, ze nekdo kdo tech 500 fakt timhle stylem nakombajnuje si udela bookmark Best of? Je pravda, ze fakt, ze nahrabat 500 kusu je dneska lehky hodne opakuje, ale rekl bych ze to je mozny v ramci mesta v podstate jenom v Praze a castecne i v Brne. Ale v Brne uz to znamena delat i multiny, mysterky atd takze uz je predpoklad ze to lidi vic bavi a dalsi fakt je ten, ze kdyz se mrknu na Legendy, tak velka cast z nich jsou multiny a mysterky. Urcite se stane to, ze nejaka supr kes se do toho hodnoceni nevejde, ale tak to bohuzel je. Nic neni dokonaly.
  • 0
Přehled bookmarklistů a nejoblíbenějších keší v ČR

Garmin Oregon 300 + Topo Czech 2 PRO, případně HTC Touch HD

#160 posmera

posmera

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 145 příspěvků(y)

Publikováno 05 únor 2009 - 10:42

malcor napsal/a:
Dalsim krokem je pokud se na to nekdo citi navrhnout nejakou jednoduchou ikonu..


Nikdo se k tomu moc nemá, tak já hodím do placu první návrh, co jsem teď narychlo splácnul. Berte ho s rezervou, protože v grafice nedělám - spíš chci trochu "nahodit" ty co to umí lépe ;)
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama