Přejít na obsah


Fotka

Cena výroby keše


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
44 odpovědí na toto téma

#21 Slavek_CZ

Slavek_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 344 příspěvků(y)

Publikováno 26 září 2007 - 20:24

tuším 117,- kč za něco přes litrovou cache, ale zase v ZR jsme na ni natrefil poprvé a jak jsme dnes zjistil v TESCO Jihlava, tak za stejnou cenu 3 litrovou :-) Ale už sedí na Luckém vrchu a svůj účel plní.... :-)
  • 0

#22 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 28 září 2007 - 17:06

Přiznám se, že jsem to nikdy nějak moc nepočítal, na kolik přijde nová krabička. Vždyť ji chci udělat, tak ať to stojí co to stojí? Ne? Radši než nějakou pixlu od nanukáče, tak koupím kvalitní LL nebo podobnou. Stejně tak notýsek na logbook v kroužkové vazbě, tužku by IKEA, ořezávátko. Věci na směnu radši méně a kvalitních než moc a o ničem. Větší problém cítím v tom, že člověk musí furt obnovovat městské mikro které pořád někdo krade a krade. Nepochopím tyhle hlupáky.. Mám dojem, že se dá small udělat tak kolem 50,- a regularka tak do 100,- Přes zimu chci připravit pár netradičních krabiček, jedna už tady čeká na vypuštění .-)
  • 0

#23 honzahais

honzahais

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 305 příspěvků(y)

Publikováno 02 prosinec 2007 - 16:28

Tak teď si na jaro chystám jednu regularku a se všim všudy cca250,- ( lock andl ock 1litr psací potřeby něco lepšího pro začátek na výměnu, zip pytlíčky, atd..)+ k tomu výroba originální skrýše :) ale to spíš o čase...
  • 0

#24 AdammO

AdammO

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 43 příspěvků(y)

Publikováno 13 září 2010 - 14:14

Slavek_CZ napsal/a:
Ano tak nějak, AMOBOX 100,- Kč, věci do cache 100,- Kč - třeba píšťalku raději v obalu, at se rodiče nemusejí bát, v čí puse už byla :) Ořezávátko, tužka logbook - do 50,- Kč. Suma sumárum do 250,- se dá pořídit a je dle mého moc hezká a vybavená. Jo a samozřejmě aspoň 2x do roka návštěva a doplnění obsahu /50Kč :-)))/


Ahoj muzu se zeptat kde si sehnal ten ammobox
  • 0
tak to jsem já

#25 Trhac

Trhac

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 057 příspěvků(y)

Publikováno 13 září 2010 - 14:26

Můj kamarád se dostal přes 5000,- Kč! Šlo o schránku usazenou do kamene s mosazným krytem.
  • 0

RACCOON TEAM
Věk je uveden kačerský, život před nálezem první keše neplatí…


#26 sovidoupe

sovidoupe

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 575 příspěvků(y)

Publikováno 13 září 2010 - 18:37

Snažím s o netradiční schránky, jedna mě stála flašku ferneta kamarádovi za frézování pístu z tatrovky + asi 100 za věci na výměnu. Noční se dvěma mikro s překvapením mě zas přišla skoro na 700....A poslední co tvoříme je serie wherigovek a zatím jsem investoval 1000 kamarádovi za výrobu elektroniky a další flašku druhému za svaření krytu...zatím ničeho nelituju :o) Jak jsem tady výše četl, když to chceš udělat, tak to udělej :o))
  • 0
Zážitky nemusí být pozitivní, stačí když jsou extremní.

#27 zir37

zir37

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 242 příspěvků(y)

Publikováno 13 září 2010 - 19:35

Máme zatím 1 small keš. Krabička Lock&Lock kolem 100kč. Dárečky kolem 50Kč. Tisk a laminátování, lak, deska, vruty a hřebíky do 50Kč. Takže kolem 200Kč a hodně práce.
  • 0

#28 Hanďa-10477

Hanďa-10477

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 196 příspěvků(y)

Publikováno 14 září 2010 - 19:21

Většinou se vejdu do 200kč, krabičky nemám lock lock, takže koupím třeba za 50kč i regular, věci doma mám, ale když už tak do 100kč + logbook za 30kč
  • 0
Můj život jsou čtyřlístky a cwg...a geocaching je pro tohle všechno rájem,jestli něco z toho máte pište

#29 Pegas_Team

Pegas_Team

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 9 příspěvků(y)

Publikováno 14 září 2010 - 21:49

Tak tahle keš GC1WVCT by nás vyšla na 7000-10000 Kč,kdybych nedělal protislužby,ale myslím si,že se to oplatilo.;)
  • 0

#30 AHA & team

AHA & team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 459 příspěvků(y)

Publikováno 15 září 2010 - 8:21

Pegas_Team napsal/a:
Tak tahle keš GC1WVCT by nás vyšla na 7000-10000 Kč,kdybych nedělal protislužby,ale myslím si,že se to oplatilo.;)


A bylo by to určitě mnohem dražší, když byste se snažili získat svolení k užití maleb Borise Valleja, Hajime Sorayamy, Julie Bell či dalších renomovaných žijících malířů, jejichž práce dle mého názoru bez jejich vědomí v listingu používáte.
  • 0

#31 h0--

h0--

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 141 příspěvků(y)

Publikováno 15 září 2010 - 9:00

Nemnoho. Krabicky (a magnety) mam vetsinou zdarma, nebo za par desetikorun, do toho nejaka ta tuzka, blocek, par veci na trade... Ackoli ted mam v planu jednu vetsi vec, ta se vystoupa lehce vys, ale nikterak zavratne.
  • 0

Lovím zážitky a zakládám body. | https://openstreetmap.cz/

 

#32 Pajast

Pajast

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 622 příspěvků(y)

Publikováno 15 září 2010 - 9:55

Vzhledem k tomu, že používám takřka výhradně LnL a do toho notýšek s tvrdými deskami, na nějakou tu stovku to vždycky přijde. Záleží samozřejmě na velikosti. Ale kdo kupoval, tak ví, jaké jsou cenové relace. Kvalitní krabička je obvykle nejdražší položkou. Pokud nepočítám akci, kdy se malinké LnL prodávaly za dvacet korun, platím za krabičku více než stovku. Nejdražší keška, kterou jsem zatím udělal, mě stála s veškerou výbavou něco přes tisíc korun. Proto jsem ji taky po měsíci zkušebního provozu a vesměs kladných ohlasech změnil na "premium members only". Sice výrazně klesl počet návštěv, ale zároveň jsem s tím snad snížil pravděpodobnost návštěvy nějakého záškodníka a keška by mohla déle vydržet.
  • 0

#33 packy_gis

packy_gis

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 173 příspěvků(y)

Publikováno 15 září 2010 - 14:21

Já když zakládal svou sérii Zaniklé obce - tak jsem dělal 7 cache (tradiční a multi) + finální bonusová = 7 krabek + mikro na multi-mezistage + finalni "barel". Do toho tisk a laminování brožurek a dalších materiálů, věci na trade a tak ... ale to nebylo nic proti tomu, že jsem přes měsíc pročítal historické knihy, scháněl staré pohledy a georeferencoval historické mapy - padlo na to cca 100 hodin práce. Dále bylo nutné místa rekognoskovat, zaměřit, projít, znovu projít a pak rozvozit krabky. Když bych si přepočítal celkový čas ztrávený tvorbou série na "komerční výkon", tak bych si za tu dobu vydělal na pěkné ojeté auto :) Ale co by jeden neudělal pro spokojenost příchozích kačerů. Pořizovací náklady na krabky jsou opravdu v porovnáním se stráveným časem absolutně zanedbatelné. Jinak v Mostě v Intersparu mají stále malé LnL krabky za 19Kč :)
  • 0
Vložený obrázek

#34 mikisosa

mikisosa

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 14 příspěvků(y)

Publikováno 15 září 2010 - 15:19

Přidán 15.09.2010 09:21 Pegas_Team napsal/a: Tak tahle keš GC1WVCT by nás vyšla na 7000-10000 Kč,kdybych nedělal protislužby,ale myslím si,že se to oplatilo. A bylo by to určitě mnohem dražší, když byste se snažili získat svolení k užití maleb Borise Valleja, Hajime Sorayamy, Julie Bell či dalších renomovaných žijících malířů, jejichž práce dle mého názoru bez jejich vědomí v listingu používáte. A to myslite vazne? :) Pouzit fotky jejich del uverejnene na internetu autorum urcite nijak neskodi... Mluvite jako kdyby jim ukradli originaly nekde z galerie... Spis to vidim ze jim zavidite jejich propracovanou kes.. A to od vas neni vubec hezke.
  • 0

#35 Pajast

Pajast

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 622 příspěvků(y)

Publikováno 15 září 2010 - 15:30

Mikiosa: Jenom připomínku, když už se to tady otevřelo. Použití obrázku bez svolení autora je porušením autorských práv. Bez ohledu na to, zda mu to nějak prospívá či škodí. Jiná věc je, jak si to Groundspeak hlídá. Kdyby se po nich nějaký autor chtěl vozit, možná by splakali na výdělkem. Odpovědnost podle mě nesou primárně oni. Nevím, jestli mají někde v pravidlech, že se to na server nahrávat nesmí. Tak podrobně jsem ta pravidla nestudoval. Zkuste se kouknout na Wikipedii. Tam si na tohle dávají docela pozor. Jakmile mají podezření na porušení autorských práv, nekompromisně mažou. Edit: Bod 6 pravidel pro užívání služeb. Uživatel se zde mimo jiné zavazuje neporušovat autorská práva. V bodu 7 je popsáno, jak má "postižený" autor postupovat, když má pocit, že byla porušena jeho autorská práva. Při odesílání listingu každý zaškrtává, že tato pravidla četl a souhlasí s nimi.
  • 0

#36 Sinuhet

Sinuhet

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 270 příspěvků(y)

Publikováno 15 září 2010 - 15:41

Pajast napsal/a:
Mikiosa:

Jenom připomínku, když už se to tady otevřelo. Použití obrázku bez svolení autora je porušením autorských práv. Bez ohledu na to, zda mu to nějak prospívá či škodí. Jiná věc je, jak si to Groundspeak hlídá. Kdyby se po nich nějaký autor chtěl vozit, možná by splakali na výdělkem. Odpovědnost podle mě nesou primárně oni. Nevím, jestli mají někde v pravidlech, že se to na server nahrávat nesmí. Tak podrobně jsem ta pravidla nestudoval.

Zkuste se kouknout na Wikipedii. Tam si na tohle dávají docela pozor. Jakmile mají podezření na porušení autorských práv, nekompromisně mažou.


Mozna pro vas bude zajimava tato informace. Asi pred 5 lety jsem na webu pro neziskovou nevydelecnou organizaci pouzil 2 obrazky o pidi velikosti cca 150 x 175 pixlu, jehoz zdroj byl "svobodny" internet, kde na prvni pohled nebylo poznat, ze by se melo jedna o nejaky copyright ci placeny snimek. Pred par mesici prisel vlastnikovi domeny vymer (od vymahatelske spolecnosti, ktera zastupovala vlastnika) na uhrazeni poplatku 16.000,- Kc za nepravnene pouziti tohoto obrazku bez nejakeho predchoziho varovani. V dnesni dobre dokazi roboticke systemy velmi dobre dohledavat podobnost pouzitych fotografii s obrazky v jejich vlastnictvich > coz mnozi z nas znaji z reseni mysterek, kdy je treba dohledat podobny snimek.


Tuto zpravu sem pisi proto, aby se kazdy z nas zamyslel a uvedomil si, ze i v teto internetove dzungli existuji urcita pravidla, ktera se cim dal tim vice budou prosazovat a respektovanim techto pravidel se vyhneme zbytecnym problemum, ktere by nas mohli potkat.
Sinuhet
  • 0

#37 Hickos

Hickos

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 482 příspěvků(y)

Publikováno 15 září 2010 - 16:30

Je to tak - to, že je něco "volně" na internetu, neznamená, že to můžu použít.
  • 0
Don't panic!

#38 AHA & team

AHA & team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 459 příspěvků(y)

Publikováno 15 září 2010 - 17:21

mikisosa napsal/a:
A to myslite vazne? :) Pouzit fotky jejich del uverejnene na internetu autorum urcite nijak neskodi... Mluvite jako kdyby jim ukradli originaly nekde z galerie... Spis to vidim ze jim zavidite jejich propracovanou kes.. A to od vas neni vubec hezke.


Ano, myslím to naprosto vážně. Možná ti to přijde směšné, ale krabičky také do přírody s rodinou umisťujeme a také píšeme jim listingy. Nejsou to žádné zázraky (koukni se sám), prostě informace o daném místě či tématu, aby si kačer něco odnesl, ale snažíme se respektovat pravidla vyžadující jednoznačně souhlas autorů či vlastníků duševních práv s vložením na GC.com. Checkbox na konci stránky, že jsme podmínky užití četli a souhlasíme s nimi, zaškrtávám vědomě a relativně s klidným svědomím.

Bohužel to tak neplatí pro všechny autory kešek, spousta listingů obsahuje kradené texty, fotky a obrázky. Může se stát, že se jednou zblázní nějaký novinář a začne v tom šťourat. Závěr může udělat jediný: geocaching je hra zlodějů (nebo použije oblíbený termín piráti). Byla by to ošklivá nálepka na hru, kterou máme rádi.

Samozřejmě vytváření kešek, zvláště v určité komunitě přátel, co se vzájemně znají, je i trochu o zdravém soutěžení, kdo udělá jakou pěknou keš. Je smutné, když pak někdo řekne, že keš není špatná, ale jiná je lepší a ta lepší má sice skutečně zajímavý příběh nebo krásné místo, pěkně provedené schránky, ale listing je vyšperkován kradeným obsahem. Můžeme diskutovat o autorských právech jako něčem téměř historicky překonaném, ale zatím se na porušování autorských práv kouká jako na porušení zákona. Zároveň Groundspeak jasně říká, že kradený obsah na svém serveru nechce.

Geocaching je super pro poznávání zajímavých míst a hledání krabiček, nač si jej zbytečně kazit navoněnými hovny v podobě kradených listingů?
  • 0

#39 Don82

Don82

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 425 příspěvků(y)

Publikováno 15 září 2010 - 17:51

Hickos napsal/a:
Je to tak - to, že je něco "volně" na internetu, neznamená, že to můžu použít.


Pokud budeš ten obrázek linkovat ze serveru kde je uložen (tedy někde mimo gc.com), veškeré právní náležitosti musí vlastnit ten server, ne ty.
  • 0

Keše jako POI pro eTrexy HCx
Čeština do programu GCStatistic
Motto: Body a klid!
Pomozte s výzkumem výskytu Koťátka v Geocachingu.


#40 Hamaci

Hamaci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 172 příspěvků(y)

Publikováno 15 září 2010 - 18:35

Geocaching je super pro poznávání zajímavých míst a hledání krabiček, nač si jej zbytečně kazit navoněnými hovny v podobě kradených listingů?

Tak toto je krásně řečeno a nelze, než s tím souhlasit.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama