Přejít na obsah


Fotka

Odstranění projektu GeoGet z gc.cz


  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
237 odpovědí na toto téma

#181 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 05 říjen 2007 - 22:05

Solipso napsal/a:
Jestli je to na mě, tak jsem taky proti porušování smluv, s nimiž jsem dříve vyjádřil souhlas, ať už jakýmkoliv způsobem. Proto sám ani skrýšotlač ani gg nepoužívám (ok, zkusil jsem ho, ale jen jednou :-) Ale z toho, že někdo...


Hele, co bylo, to bylo. GG ted zadnou smlouvu neporusuje.
  • 0

#182 AgentJ

AgentJ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 284 příspěvků(y)

Publikováno 05 říjen 2007 - 22:07

Harwey napsal/a:
...Předpokládám, že nikdo nikoho nebonzoval. GC.com určitě má své nástroje, aby poznali, že se někdo snaží strojově stahovat data.


paradoxni a pro me dost nepochopitelne na tom prave je, ze GS zadne takove nastroje, natoz "omezovace" zjevne nema.


nemuzu si pomoci, ale me tahle situace dost pripomina automobilovy prumysl. Audi/HaLuMa produkuje auta/GG, jejichz rychlost a zpusob pouziti je pouze v rukach ridicu/kaceru. Policie CR take nemuze napadnout Audi, ze jejich auta jezdej 200, kdyz u nas se smi jezdit max. 130. Primer je to asi blbej, ale podobnost je zjevna.
novej GG jezdi s omezovacem, no ktery auto ho ma ? B)
  • 0

#183 marekl

marekl

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 883 příspěvků(y)

Publikováno 05 říjen 2007 - 22:08

Solipso: Já jsem s přirovnáním nezačal, tohle byla odpověď na tvoji otázku. Nástroj, o který tady jde, se nedal použít nijak jinak než nelegálně. Takže už raději přestaň s přirovnáváním, protože vymýšlíš kraviny. Nebudu ti reagovat na každou kličku, kterou vykonstruuješ, když jsou tady jednoznačné podmínky Groundspeaku, které říkají, co s jejich databází lze a co nelze dělat. Agent: Příměr je to hodně blbej. Místo rychlosti si zkus dosadit třeba desetkrát větší hmotnost na nápravu a následný vliv na poškozování vozovky. Prosím: nepřirovnávat, když není třeba.
  • 0

#184 Solipso

Solipso

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 73 příspěvků(y)

Publikováno 05 říjen 2007 - 22:09

marekl napsal/a:
Solipso: Já jsem s přirovnáním nezačal, tohle byla odpověď na tvoji otázku.

Nástroj, o který tady jde, se nedal použít nijak jinak než nelegálně. Takže už raději přestaň s přirovnáváním, protože vymýšlíš kraviny. Nebudu ti reagovat na každou kličku, kterou vykonstruuješ, když jsou tady jednoznačné podmínky Groundspeaku, které říkají, co s jejich databází lze a co nelze dělat.


Mýlíš se. Daly se do něj importovat pq, což není nic ilegálního. Pak byl plně funkční. Ale o to tady nejde, tady jde o to, že se tu někdo sám jmenoval arbitrem mravů (a nemyslím sebe) a rozhoduje o tom, co je správné a co není. Udavčství už je pak jen otázkou síly charakteru, respektive žaludečního svěrače.
  • 0

#185 abakus

abakus

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 159 příspěvků(y)

Publikováno 05 říjen 2007 - 22:09

Dokopec napsal/a:
hmmm zrejme mi nikdo neodpovi, ale na mne to pusobi tak ze ac tim ze jsem se zaregistroval u GC.com a souhlasil s jejich podminkami ja z pro me nepochopitelnych duvodu se za me kdosi stara o to jestli ja porusuji nebo neporusuji pravidla ktera jsem si sjednal s nekym jinym ...


O to se ti tky nikdo nestará. Jen tady není žádoucí podporovat produkty, které jsou mimo jiné i k tomu určené.
To stejné bys mohl říct o warezu. Proč se provozovatel diskuzních skupin stará o to, jestli tam jsou odkazy na nelegální softy, když licenční podmínky porušuje ten, kdo si ten soft skutečně stáhne a používá?
  • 0

#186 michal_a_jana

michal_a_jana

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 426 příspěvků(y)

Publikováno 05 říjen 2007 - 22:12

Jinak ikdyz jsem v jinem flame bojoval za poi.cz, tak jsem castecne chapal argumenty protistrany jako to, ze se k souradnicim dostanou mudlove, nebo ze se porusuje autorsky zakon tim, ze data muze ziskavat nekdo komu nepatri. U GG je to ale jine, data jsou chranena heslem na gc.com,sice dochazi k porusovani podminky zakazu pouzivani robotu, nicmene data ziskavaji pouze ti, co pravo je stahovat maji. O kradez se tedy v tomto pripade rozhodne nejedna, uzivatele pouze nahrazuji manualni ziskavani dat automatickym (v rozporu s podminkami). Pritom ten automaticky pristup je velice citlivy k zatezi serveru, nebot se stahuji soubory loc ktere maji 5kB. Prvotni stazeni cele CR ma 1MB a potom kdyz za mesic stahnu nove vzniklych 200 kesi, tak to dela 50kB, tj. mene nez kdyz si manualne otevru dva listingy! Jinymi slovy aspon castnecne jsem chapal co mel jarry proti poi.cz, ale co mel nynejsi praskac proti GG nechapu absolutne.
  • 0

#187 marekl

marekl

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 883 příspěvků(y)

Publikováno 05 říjen 2007 - 22:12

Solipso: Já píšu - a věřím, že i ty - o nástroji pro import keší, který pracoval se stahováním stránek a který byl v rozporu s pravidly. Nikoli o celém programu. Přestaň psát nesmysly. MichalJana: Tady nejde ani tak o traffic, jako o zátěž na databáze, o počty přístupů. Tzv. DoS útoky také nebývají postavené na stahování enormního množství dat, ale na přehlcení databáze extrémním počtem požadavků. Teoreticky Skrýšotlač, která postupně a pomalu stahuje listingy (viz tvůj jiný příspěvek, já ten program moc neznám) může znamenat pro provozovatele menší problém než mnoho malých požadavků. Ale nevím, jakým způsobem na stránky přistupoval Geoget, takže to berme jen jako obecnou poznámku.
  • 0

#188 Dokopec

Dokopec

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 7 příspěvků(y)

Publikováno 05 říjen 2007 - 22:15

abakus napsal/a:

Dokopec napsal/a:
hmmm zrejme mi nikdo neodpovi, ale na mne to pusobi tak ze ac tim ze jsem se zaregistroval u GC.com a souhlasil s jejich podminkami ja z pro me nepochopitelnych duvodu se za me kdosi stara o to jestli ja porusuji nebo neporusuji pravidla ktera jsem si sjednal s nekym jinym ...


O to se ti tky nikdo nestará. Jen tady není žádoucí podporovat produkty, které jsou mimo jiné i k tomu určené.
To stejné bys mohl říct o warezu. Proč se provozovatel diskuzních skupin stará o to, jestli tam jsou odkazy na nelegální softy, když licenční podmínky porušuje ten, kdo si ten soft skutečně stáhne a používá?


O.K. - potom nechapu tu hysterii - co bych pochopil by bylo sdeleni ''tento program odporuje pravidlum naseho webu proto jej nepodporujeme a stahujeme odkaz pouziti mate kazdy na svem triku konec tecka''

takze GC CZ neni oficielni web podporovany GC.com ? jestli rozumi dobre ...
  • 0

#189 Solipso

Solipso

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 73 příspěvků(y)

Publikováno 05 říjen 2007 - 22:15

marekl napsal/a:
MichalJana: Tady nejde ani tak o traffic, jako o zátěž na databáze, o počty přístupů. Tzv. DoS útoky také nebývají postavené na stahování enormního množství dat, ale na přehlcení databáze extrémním počtem požadavků.


Opět omyl, tady jede pouze a výhradně o ušlý zisk. Kdyby někdo neměl co dělat a celou databázi si postahoval ručně, tak zatíží server úplně stejně jako geoget.
  • 0

#190 AgentJ

AgentJ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 284 příspěvků(y)

Publikováno 05 říjen 2007 - 22:16

marekl napsal/a:
Solipso: Já jsem s přirovnáním nezačal, tohle byla odpověď na tvoji otázku.

Nástroj, o který tady jde, se nedal použít nijak jinak než nelegálně. Takže už raději přestaň s přirovnáváním, protože vymýšlíš kraviny. Nebudu ti reagovat na každou kličku, kterou vykonstruuješ, když jsou tady jednoznačné podmínky Groundspeaku, které říkají, co s jejich databází lze a co nelze dělat.

Agent: Příměr je to hodně blbej. Místo rychlosti si zkus dosadit třeba desetkrát větší hmotnost na nápravu a následný vliv na poškozování vozovky.

Prosím: nepřirovnávat, když není třeba.


aha no slo mi o tu rychlost a tedy nebezpecnost, resp. jak by to bylo krasne, kdyby vsechna auta umela jezdit max. tech 130;)
  • 0

#191 michal_a_jana

michal_a_jana

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 426 příspěvků(y)

Publikováno 05 říjen 2007 - 22:18

abakus napsal/a:
Na dně čestnosti se u mně neválíš, ale rozhodně nejsi žádné neviňátko ;)


Petre, oprav me jestli se mylim, ale ze tvoje stranka http://www.petrsedla...caching/bmc.php taky pouziva robota?
Ze bys taky nebyl uplne nevinatko;)
  • 0

#192 czcharlie

czcharlie

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 292 příspěvků(y)

Publikováno 05 říjen 2007 - 22:19

Nejsem PM, nevlastnim GSAK ba ani GG a lump jsem jen maly, protoze ke stahovani listingu sice pouzivam Skrysotlac, ale zatim jsem nestahl naraz vic nez pet kesi. Nelumpem nejsem z presvedceni, ale proste proto, ze po stahovani tisicu kezi najednou vubec netouzim. Ale zeptam se zdejsich majitelu (nebo i nemajitelu, ale znalcu) GSAKu - pokud si ho poridim a nebudu zaroven PM pak mi bude na dve veci nebo se chova podobne jako GG a umozni mi vytouzena data si obstarat i jako BM? Protoze jestlize ano (jak tu kdesi kdosi vpredu uvedl) pak cele toto krizove tazeni proti GG je jen zavistivou akci tech, kteri si GSAK koupili a ted zjistili, ze mohli mit software, ktery ho (spis asi az v budoucnosti) dokaze nahradit a hlavne zadarmo. A take pokud je odpoved na moji otazku kladna, proc se zde nerozpoutalo podobne tazeni proti GSAKu? A aby bylo jasne - je mi uplne naprosto suma fuk jestli GC.CZ podporuje nebo nepodporuje ten ci onen SW, to je ciste vec provozovatelu tohoto webu a naprosto souhlasim s odstranovanim zminek o warezu. Ovsem (a jeste jednou zduraznuji, ze jen v pripade, ze GSAK mi umozni neco podobneho jako GG!!) pokud se chce prezentovat jako web solidni, pak by mel merit vsem stejnea ukoncit podporu GSAKU (a mozna dalsich). A jeden dotaz pro PaBa - kde na webu Groundspeaku najdu seznam podporovaneho a doporuceneho SW, do ktereho by se mel GG zaradit? Mozna jsem osel, ktery neumi anglicky a neumi vyhledavat, ale jedino zminku o SW, kterou jsem nasel je ta, ve ktere se rika, ktery SW podporuje formaty loc, gpx a kml. A mravokarci mi prominou (nebo spis asi neprominou) - ale pokud nekdo skutecne ohledne GG zaloval Groundspeaku, pak je to docela obycejne a lety osvedcene ceske bonzanstvi a nemohu si pomoci, na me to pusobi dojmem, ze nebylo ani trochu inspirovano poctivosti, ale prostou (a opet ceskou) zavisti. Je na Groundspeaku, aby si sva data resp. jejich neopravneny odber osetril sam. Pripadne by bylo mozne na tento bohuliby cin podporit sberem informaci, kdo ze zdejsich clenu pouziva nelegalni Windowsy a takto ziskany seznam pak zaslat Microsoftu - ovsem ted jsem zavistivec ja, protoze az na Totalcommander, kteremu vyprsela zkusebni lhuta, mam veskery SW legalni.
  • 0

#193 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 05 říjen 2007 - 22:19

abakus napsal/a:
P.S. Sám pro sebe používáš dál verzi se stahováním. A stejně tak ji možná poskytneš každému, kdo o ni individuálně požádá, že? Je mi to jedno, spát kvůli tomu budu, jen jsem rád, že GG dostal legální podobu.


Byl bych rad, kdybys prestal s timto obvinovanim. Proc bych si sam pro sebe mel pouzivat stahovani, kdyz krmeni daty pres PQ mi nabizi v GeoGetu mnohem vetsi komfort? (Ano, jsem PM, jak si muzes overit...)

Vis ty vubec, co vsechno geoget vlastne stahoval? Rozhodne totiz neumoznoval nejake hromadne tahani listingu. Takze jedina cesta, jak do GeoGetu listingy hromadne dostat, byla vzdy jen pres PocketQuery. Tak to je, a tak to bylo i v minulych verzich. Bylo to tak zcela zamerne.

O verzi se stahovanim mne nikdo nepozadal, a nevim, proc bych ji mel davat z ruky. Zadneho z tech, ktere odsuzujes, to zjevne nenapadlo. Napadlo to az tebe.

Je proste videt, ze sis mne zaradil mezi hajzliky a vse co te napadne za spatnosti, mi hnedka prisuzujes. Nebudu radsi premyslet nad tim, proc mas zrovna takovehle napady, ale neprisuzuj mi je, ano?
  • 0

#194 Basin

Basin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 172 příspěvků(y)

Publikováno 05 říjen 2007 - 22:20

Solipso napsal/a:
Kdyby někdo neměl co dělat a celou databázi si postahoval ručně, tak zatíží server úplně stejně jako geoget.



Taky si myslím. Už jsem to tady jednou psal.
  • 0

#195 michal_a_jana

michal_a_jana

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 426 příspěvků(y)

Publikováno 05 říjen 2007 - 22:21

marekl napsal/a:
MichalJana: Tady nejde ani tak o traffic, jako o zátěž na databáze, o počty přístupů. Tzv. DoS útoky také nebývají postavené na stahování enormního množství dat, ale na přehlcení databáze extrémním počtem požadavků. Teoreticky Skrýšotlač, která postupně a pomalu stahuje listingy (viz tvůj jiný příspěvek, já ten program moc neznám) může znamenat pro provozovatele menší problém než mnoho malých požadavků. Ale nevím, jakým způsobem na stránky přistupoval Geoget, takže to berme jen jako obecnou poznámku.


Prvotni stazeni CR (1x za zivot)=200 dotazu na 5kB soubor loc (kazdy loc ma 20 kesi).
Nasledne rekneme jednou tydne stazeni 50 novych cachi=3 dotazy na 5kB soubor loc.
Tohle ma k enormni zatezi hodne daleko. Ja tvrdim ze je to citlivejsi nez kdyz budu rucne 10 minut browsovat na googlegeomape a otevirat si novy listingy.

Pro uplnost: GG fungoval tak, ze natahl tuto stranku http://www.geocachin...x?country_id=56 kde uvidel seznam vsech kesi CR a pak v ni listoval a stahoval po sobe soubory loc.
  • 0

#196 marekl

marekl

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 883 příspěvků(y)

Publikováno 05 říjen 2007 - 22:27

MichalJana: Vždyť jsem psal, že má poznámka byla jen obecná. Šlo mi o to, že datové linky jsou dnes tak rychlé, že na množství dat tolik nezáleží. Že úzké hrdlo je v databázi a ve schopnosti serveru reagovat na požadavky. Nehodnotím, jak v tomto ohledu byl nebo nebyl Geoget agresivní. Byla to jen teoretická informace.
  • 0

#197 michal_a_jana

michal_a_jana

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 426 příspěvků(y)

Publikováno 05 říjen 2007 - 22:28

marekl napsal/a:
MichalJana: Vždyť jsem psal, že má poznámka byla jen obecná. Šlo mi o to, že datové linky jsou dnes tak rychlé, že na množství dat tolik nezáleží. Že úzké hrdlo je v databázi a ve schopnosti serveru reagovat na požadavky. Nehodnotím, jak v tomto ohledu byl nebo nebyl Geoget agresivní. Byla to jen teoretická informace.


Jasne, a ja jsem odpovedel, ze v zatezi databazi problem taky neni. Vlastne stale nechapu v cem byl problem. Nechapu proc nekomu vadi, ze necham GG stahnout automaticky kazdy tyden 3 nove locy.
  • 0

#198 Solipso

Solipso

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 73 příspěvků(y)

Publikováno 05 říjen 2007 - 22:30

Problém je v teorii. Praxe se už o sebe nějak postará sama. ;););)
  • 0

#199 Basin

Basin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 172 příspěvků(y)

Publikováno 05 říjen 2007 - 22:30

Vždať je to evidentní. I kdyby na to Groundspeaku prisli, tak s pouzitim selskeho rozumu a po vyzkkouseni GG zjisti, ze v praxi jim nedochazi prakticky k ZADNE ujme co se tyce provozu serveru. Jedine co jim muze vadit je chybejici poplatek za PM. Ale pokud je nekdo upozornil co asi mohli delat. Rict to nic to neva. Jasne ze ne. Proste rekli pozor, to je v rozporu s podminkami ... Pak to ale z principu vadilo a vadi provozovatelum zdejsiho serveru z duvodu zde již popsaných. To je Ok.
  • 0

#200 AgentJ

AgentJ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 284 příspěvků(y)

Publikováno 05 říjen 2007 - 22:30

marekl napsal/a:

MichalJana: Tady nejde ani tak o traffic, jako o zátěž na databáze, o počty přístupů. Tzv. DoS útoky také nebývají postavené na stahování enormního množství dat, ale na přehlcení databáze extrémním počtem požadavků. Teoreticky Skrýšotlač, která postupně a pomalu stahuje listingy (viz tvůj jiný příspěvek, já ten program moc neznám) může znamenat pro provozovatele menší problém než mnoho malých požadavků. Ale nevím, jakým způsobem na stránky přistupoval Geoget, takže to berme jen jako obecnou poznámku.


GS prave do DB nikoho nepousti, vse je stahovano parsovanim HTML a v tom je onen kamen urazu, nebot v HTML musi byt vzdy nactena cela stranka, byt z ni potrebuju jen jedno slovo, kdezto SQL dotazem si to slovo vytahnu hned, notabene DB umi pracovat s frontami.
co se pak deje se servery GS pri nescetnych pokusech o nacitani HTML listingu ze vsech moznych IP adres, to jsou prave regulerni DoS :D
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama