Přejít na obsah


Fotka

Odstranění projektu GeoGet z gc.cz


  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
237 odpovědí na toto téma

#81 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 04 říjen 2007 - 14:20

Dain & Olik napsal/a:
tak to potom nechodis treba na fotbal, protoze chteji vstupny? nebo do kina, protoze ty vykoristovatele po tobe chteji penize? a co treba jizda na kole? ty jsi dostal kolo zdarma? :P
jinak nechapu, co myslis tim, ze nejsou informace o kesich zdarma. ty neco platis? ja teda osobne ne. platim si za nadstandadni sluzby, aby mi prisla notifikace, abych mohl udelat bookmark, abych mohl mit celou databazi ceskych kesi offline.

Zvolil jsem asi špatné přirovnání s tím kolem. Já jen říkám, že prostě základní informace o keškách by měly být zdarma, protože já nemusím mít žádné upozorňování. Já jen chci zdarma mít přístup k těm základním datům - souřadnicím kešek a jejich popisu, to snad není tolik... Stejně to jsou informace, které jim tam dáváme my všichni! Když budu chtít navíc GC, TB či nějakou službu, tak si ji zaplatím!
  • 0

#82 XiXi_team

XiXi_team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 656 příspěvků(y)
  • LocationKladno

Publikováno 04 říjen 2007 - 14:21

HaLuMa: jestli to je tak, tak to je hoooodně smutný :@ To jsem myslel, že skončilo s rokem 89 ...
  • 0

Garmin Oregon 650 + Topo Czech 2013 Pro & GSAK v8 & Android Locus PRO
GSAK - Google mapy pro Colorado/Oregon, Export pro GeoKuk
Android - Šifrovací pomůcky, Keškoměrka


#83 vrabcak

vrabcak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 70 příspěvků(y)

Publikováno 04 říjen 2007 - 14:36

jinak nechapu, co myslis tim, ze nejsou informace o kesich zdarma. ty neco platis? ja teda osobne ne. platim si za nadstandadni sluzby, aby mi prisla notifikace, abych mohl udelat bookmark, abych mohl mit celou databazi ceskych kesi offline.


No jistě, ale já si chci zaplatit jiné služby než mi nabízí GS - třeba offline vedení záznamů o keších v databázi tak, jak ji nabízí GeoGet. Je to klasický problém monopolu, takže jakékoli aplikace třetích stran vítám.
GG žádná pravidla GS neporušuje, porušuje je možná teoreticky uživatel, který jej použije a to je problém jen toho uživatele.

Že se nebude GeoGet podporovat je rozhodnutí adminů tohoto serveru a mají na to plné právo, protože je to jejich server. Klasický fašisticko-proprietárně-komerčně-kapitalistický přístup :) <- prosím no flame, je tam smajlík

Ale proč byla uzavřena i diskuze o GG nechápu, dám někomu možná blízký příklad ;). Na Mobilmanii také nanabízí ke stažení software k odblokování iPhone, ale píší o něm zprávy a neblokují diskuze k nim.
  • 0

#84 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 04 říjen 2007 - 14:37

Roman_Jaromer napsal/a:
Já jen chci zdarma mít přístup k těm základním datům - souřadnicím kešek a jejich popisu, to snad není tolik... Stejně to jsou informace, které jim tam dáváme my všichni! Když budu chtít navíc GC, TB či nějakou službu, tak si ji zaplatím!


no ale zdarma informace prece mas - stahnuti po 20 neni tak desivy, kdyz si nechces vytvaret celou republiku (ano, nemas offline listing, ale to ja osobne uz povazuju za nadstandard, vzdyt prece online k nemu muzes vzdycky). jinak informace jim davame, ale musis jeste odpovedet proc? protoze vymysleli tuhle zabavu! bez zpristupneni napadu by jsi nemel co kam davat a cim se bavit. proste za napad se plati. a je to uz jen jejich obchodni taktika, ze BM muze hru hrat uplne stejne neomezene jako PM. jen ma omezen luxusni pristup k datum. ono na druhou stranu databaze a jeji nepretrzita udrzba, ktera musi byt kdykoliv v provozu (to je vzdycky totiz povyku, kdyz GC treba 2 hodiny za ctvrt roku nejde kvuli udrzbe). databaze, ve ktere jsou statisice fotek, kesi, z ktere neustale nekdo neco taha.... stoji dost velky prachy.
  • 0

#85 Tom Fuk

Tom Fuk

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 144 příspěvků(y)

Publikováno 04 říjen 2007 - 14:45

XiXi_team napsal/a:
HaLuMa: jestli to je tak, tak to je hoooodně smutný :@

Ono to ani jinak být nemůže. Nebo si snad myslíte, že se agenti z GroundSpeaku učí česky :D a pak brouzdají v gc.cz?
  • 0

#86 pepa.z.pocernic

pepa.z.pocernic

    Advanced Member

  • Administrators
  • 2 696 příspěvků(y)

Publikováno 04 říjen 2007 - 14:45

vrabcak napsal/a:
Že se nebude GeoGet podporovat je rozhodnutí adminů tohoto serveru a mají na to plné právo, protože je to jejich server. Klasický fašisticko-proprietárně-komerčně-kapitalistický přístup :) <- prosím no flame, je tam smajlík

Víš, vy to máte jednoduchý. Vy si jednoduše můžete stát za svými vlastními názory a požadavky. Jenže pak je tady pár lidí, kteří musí řešit problémy ostatních a hledat kompromisy, při kterých se nakonec nezavděčí nikomu. A můžeš mi věřit, že je to opravdu nebaví a nakonec jim to bere čas a energii na užitečnější věci.
  • 0

Informace a návody k serveru píšu postupně na mém blogu http://www.geocachin...g/16-o-serveru/

 


#87 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 04 říjen 2007 - 14:46

Lidi, prosim, prestante o GeoGetu mluvit v minulem case! GeoGet rozhodne nekonci. Snad jiz dnes vecer vyjde nova verze, ktera bude mit tu jednu jedinou problematickou funkci zakazanou. V tu chvili z toho bude program, jehoz moznosti jsou podobne GSAku, a nikdo proti nemu nemuze rict ani popel! Ano, data tam pujdou nalevat uz jen pres PocketQuery. Kde a jak si uzivatel to PocketQuery ziska, to ale ani trosku nemuze byt zodpovedost autora GeoGetu, natoz pak provozovatelu tohoto serveru. Situace bude uplne stejna jako u GSAK. Tim by mely padnout veskere vyhrady, ktere kdo kdy muze proti GeoGetu mit. Poznamka pod carou pro ty, kteri si to nestihli precist v zablokovanych forech GeoGetu: uz to umi nacitat i PocketQuery generovane Skrysotlacem.
  • 0

#88 Czecho Cowboy

Czecho Cowboy

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 372 příspěvků(y)

Publikováno 04 říjen 2007 - 14:48

HaLuMa napsal/a:
Ano, data tam pujdou nalevat uz jen pres PocketQuery.

Takže BM se můžou jít s rychlým a přehledným doplňováním dat bodnout? :@
  • 0

#89 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 674 příspěvků(y)

Publikováno 04 říjen 2007 - 14:56

HaLuMa napsal/a:
Ano, data tam pujdou nalevat uz jen pres PocketQuery. Kde a jak si uzivatel to PocketQuery ziska, to ale ani trosku nemuze byt zodpovedost autora GeoGetu, natoz pak provozovatelu tohoto serveru. Situace bude uplne stejna jako u GSAK.


Nebylo by vůbec špatné, kdyby šlo zadat WP cache i ručně.
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#90 LaLu Team

LaLu Team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 364 příspěvků(y)

Publikováno 04 říjen 2007 - 14:56

HaLuMa napsal/a:


:D Konečně pozitivní zpráva. To že nebude obsahovat stahování napřímo je sice smutné, ale pro mě je důležité, že aplikace bude dál rozvvíjena.

Zdá se mi, že se tady plete dost věcí dohromady. Nyní bude GG postaven na úroveň GSAKU. Co do funkcí je sice chudsi, ale me to staci, vic zatim nepotrebuju. :)

Dekuju HaLuMovi za tento krok...
  • 0

#91 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 04 říjen 2007 - 14:58

Czecho Cowboy napsal/a:

HaLuMa napsal/a:
Ano, data tam pujdou nalevat uz jen pres PocketQuery.

Takže BM se můžou jít s rychlým a přehledným doplňováním dat bodnout? :@


To si rozhodne nemyslim.
  • 0

#92 marekl

marekl

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 883 příspěvků(y)

Publikováno 04 říjen 2007 - 14:59

HaLuMa: Díky, že jsi potvrdil to, co celou dobu píšu. Jde o tu jedinou funkci. Mohli by se přidat ještě admini s ujištěním, že diskuze bude vrácená zpět a všechno bude stejně jako dřív. Ostatním: Třeba díky tomuto vstřícnému kroku budeme mít teď aktuální cachemapu. Groundspeak pochopí, že gc.cz není žádný ametérský web, ale projekt, který dodržuje pravidla a má smysl s ním jednat.
  • 0

#93 pepa.z.pocernic

pepa.z.pocernic

    Advanced Member

  • Administrators
  • 2 696 příspěvků(y)

Publikováno 04 říjen 2007 - 15:05

Aby to nevypadalo, že admini nereagují. Za sebe bych diskuzi povolil hned, ale vzhledem k tomu, že jsem jí nezakazoval raději počkám na vyjádření toho kdo to udělal, aby nedocházelo k dalším partyzánštinám. Doufám, že to pochopíte. S tim groudspeakem bych takový optimista nebyl.
  • 0

Informace a návody k serveru píšu postupně na mém blogu http://www.geocachin...g/16-o-serveru/

 


#94 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 04 říjen 2007 - 15:11

vrabcak napsal/a:

No jistě, ale já si chci zaplatit jiné služby než mi nabízí GS


a ja si chci zase zaplatit jine sluzby, nez jake nabizi fotbal na sparte. treba si klidne zaplatim listek ne na hodku a pul ale na 4, protze chci se divat na zapas celej pulden, po tom touzim. potom bych si rad zaplatil, aby skodovka vyrabela krasny sportacek ala porsche.... a prijdu k pekarovi a on mi normalne, ta sketa, proda jen pecivo, co ma v nabidce, ale ja bych si predstavoval, aby mi natocil jeste pivo, klidne si ty sluzby zaplatim... :D fuuuj, oni jsou zli, oni nabizeji nabidku jinou, nez jakou bych si predstavoval a jaka by perfektne vyhovovala zrovna mne ;) :D
  • 0

#95 Crocky

Crocky

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 477 příspěvků(y)

Publikováno 04 říjen 2007 - 15:12

Neblázni...
  • 0

#96 Czecho Cowboy

Czecho Cowboy

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 372 příspěvků(y)

Publikováno 04 říjen 2007 - 15:16

Dain & Olik napsal/a:
potom bych si rad zaplatil, aby skodovka vyrabela krasny sportacek ala porsche....

Není problém... :D

Vložený obrázekVložený obrázek
  • 0

#97 vrabcak

vrabcak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 70 příspěvků(y)

Publikováno 04 říjen 2007 - 15:17

pepa.z.pocernic napsal/a:

vrabcak napsal/a:
Že se nebude GeoGet podporovat je rozhodnutí adminů tohoto serveru a mají na to plné právo, protože je to jejich server. Klasický fašisticko-proprietárně-komerčně-kapitalistický přístup :) <- prosím no flame, je tam smajlík

Víš, vy to máte jednoduchý. Vy si jednoduše můžete stát za svými vlastními názory a požadavky. Jenže pak je tady pár lidí, kteří musí řešit problémy ostatních a hledat kompromisy, při kterých se nakonec nezavděčí nikomu. A můžeš mi věřit, že je to opravdu nebaví a nakonec jim to bere čas a energii na užitečnější věci.


To máš naprostou pravdu a vůbec Vám to nezávidím. Konkrétně Tvojí práce, ale i dalších adminů tohoto serveru a vůbec všech autorů pěkných kešek kteří k naší společné zábavě přispívají, si vážím a moc jim děkuji. Opravdu to nebylo myšleno jako kritika Vás adminů, ale jen jako narážka na anarcho-open-free-komunismus, kterou jsem si prostě nemohl odpustit :) Tak mi to prosím promiňte.
  • 0

#98 vrabcak

vrabcak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 70 příspěvků(y)

Publikováno 04 říjen 2007 - 15:38

Dain & Olik napsal/a:
a ja si chci zase zaplatit jine sluzby, nez jake nabizi fotbal na sparte. treba si klidne zaplatim listek ne na hodku a pul ale na 4, protze chci se divat na zapas celej pulden, po tom touzim. potom bych si rad zaplatil, aby skodovka vyrabela krasny sportacek ala porsche.... a prijdu k pekarovi a on mi normalne, ta sketa, proda jen pecivo, co ma v nabidce, ale ja bych si predstavoval, aby mi natocil jeste pivo, klidne si ty sluzby zaplatim... :D fuuuj, oni jsou zli, oni nabizeji nabidku jinou, nez jakou bych si predstavoval a jaka by perfektne vyhovovala zrovna mne ;) :D


Ach jo, jakmile se začnou používat přirovnání, vždycky se debata zvrhne do strašlivé flame :) Tohle byla debata o GeoGetu a zase se to zvrhlo k tomu, jak je GS špatný a že si všichni mají koupit PM. Svým příspěvkem jsem chtěl naznačit, že kdybych se účastnil debaty o rohlících, tak bych také uvítal kdyby mi někdo poradil kde rohlík koupit, který rohlík je levnější a jak si ho třeba upeču sám, ale radu ať si místo něj koupím šlehačkový dort příliš neocením :)

Proto jsem rád, že se debata vrátila k původnímu tématu a držím dalšímu vývoji GeoGetu palce. Jen by se možná měl přejmenovat na GeoPut, protože teď se do něj data budou muset cpát :)

A vůbec, už jsem měl dávno dělat něco užitečnějšího, tak se všichni mějte a GC s GG zdar! :)
  • 0

#99 seedcorp

seedcorp

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 661 příspěvků(y)

Publikováno 04 říjen 2007 - 15:51

Co tu vsichni mateč proti monopolum? Jen at se jim dari... meli nejaky napad, ktery rozvinuli a pak z toho chteji mit zisk. Zijeme preci v kapitalismu. Stejne jako Microsoft ma zisk ze sveho monopolu, protoze nikdo jiny neni schopen vymyslet lepsi operacni system nez widle, tak ma Grounspeka monopol na cache. Co na tom? Opencaching se jim do toho sere stejne jako linux a podobne shity, to pouzivaji jen nadsenci a znalci. Jedna celoplosna databaze groudspeaku, misto ruznych open, terra, nawi, a pod cachingu jen rozmelnuje databazi a znemoznuje srovnani mezi vsemi lidmi na svete... Proste se smirte s tim, ze mame kapitalismus a kazdy se snazi vytvorit maximalni zisk. Tak se nedivte,,ze si svoje know how chrani. Kdyby jste vy kuprikladu vymysleli nekonecny zdroj energie, take by jste si ho nechali patentovat a nenavizeli ho vsem....
  • 0

#100 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 176 příspěvků(y)

Publikováno 04 říjen 2007 - 17:49

Jenom taková technická ohledně Skrýšotlače... taky tu na něj býval odkaz a už není, takže jím nemá moc smysl argumentovat. K některým dalším názorům... pokud se vam nelíbí cachovaní u Groundspeaku, máte nejméně dvě další varianty, takže se poohlédněte tam a budete mít klid vy i my. Popřípadě se snažte podmínky u Groundspeaku změnit pomocí jejich fór, jak už tu psal myslím marekl. Jinak je fajn, že s GeoGetem se to vyřešilo a jeho rozvoj bude až na tu jednu kontroverzni funkci pokračovat. ;)
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama