Přejít na obsah


Fotka

Galileo financuje kurzy geocachingu


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
170 odpovědí na toto téma

#121 minarjo

minarjo

    minarjo

  • Members
  • PipPipPip
  • 758 příspěvků(y)

Publikováno 24 říjen 2007 - 19:14

qwey napsal/a:
Jsem našponovanej- kdo se první rozepíše jak dopadl první kurz , pochválí se titulem a svým červeným diplomem...

Tak aby jsi nebyl našponovanej, já to stručně popíšu :). Sešlo se nás tam dost, oproti zde uvedeným nečekaně (příjemné překvapení) i Šolim a Dáin. V podstatě tedy samí cacheři, akorát jedna slečna byla opravdu začátečník, čili jsme pak v terénu nechali hledat opravdu ji. Další překvapení bylo v přednáškové místnosti - RaRoch se opravdu dostavil coby kontrolor! ;) Prezentaci měl připravenu student MatFyzu Jiří Šilhán, no celkem to bylo poučné, byť možná trochu vleklé-no ale to je subjektivní dojem, začátečníkům by mohlo tempo vyhovovat. Přednáška tedy cca 1h20min, pak vyhledání okolních cachí na GC.com, malé občerstvení a pak už do terénu. Do této doby ještě přednášející netušil (i když trochu jo, viz dále), že je obklopen cachery. Začali jsme trad.cachí GCG3AB Vysehrad, kde uz se to "prolomilo" a naše geozkušenosti byly odhaleny, když mj. někteří vytáhli vlastní GPS atd. Nicméně přednášející to tušil-prý po návalu přihlášených dostal echo, že Google naše jména stále odkazuje na geocaching.cz :D. Čili hledala ta začínající cacherka, no a z přednášejícího vylezl nick: qwertie (ten vlastně sdělil na dotaz kontroly už při přednášce). Zatím sice už něco našel, ale na GC.com nelogoval. Pak jsme šli ještě na multi GCRG8P Rybarska cache na Železniční most a nakonec na GC15K50 Prazske skateparky-skatepark Andel. Tam jsme to v cca 19:10 zakončili předáním diplomů a pokecem s přednášejícím, kterému tímto děkujeme.
Jo a skupinové foto vytvořil Šolim a mělo by se objevit v jeho lou poslední nalezené cache skatepark Andel.
  • 0

Nevíte si s něčím v GC rady? Zkuste jít nejprve na Českou encyklopedii GC


#122 Bo.T.L.

Bo.T.L.

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 042 příspěvků(y)

Publikováno 24 říjen 2007 - 20:32

Vzhledem k tomu, že všechna základní fakta byla jíž sdělena, připojím pár svých pocitů. Teoretický výklad byl mírně degradován nezkušeností lektora(ů), ale ta hoďka teorie se dala v pohodě přežít a přece jenom se tam člověk i něco dozvěděl. Po té následovaly, alespoň pro mne, tři hoďky přátelské zabávy s geokolegy(němi) v terénu s GPSkou (jestli to byl Garmin 72 či jak se ten přístroj jmenoval nevím, do tajů vkládání WP mě zasvěcoval Dájin, kterému tímto děkuji :)), kterou jsem držel poprvé v ruce. Původně plánované dvě keše již zde zmíněné byly nakonec ještě doplněny skejťáckou tradicionálkou, kde jsme se nakonec i rozloučili a kurz uzavřeli. Vzhledem k tomu, že ani jednu z keší jsem neměl odlovenu, jsem zároveň spokojen s nálezy, na kterých jsme se kolektivně podíleli. Pro účastníky dalších kurzů doporučuji netajit svou znalost a zkušenosti v geocachingu. Bude to pro atmosféru nejen teoretické části kurzu možná vhodnější. Všem zůčastněným včetně geokolegy lektora a nekačerky mezi námi děkuji za vytvoření fajn atmosféry. P.S. Nevím zda někdo může potvrdit, ale měl jsem pocit, že do terénu jsme nakonec nevyrazili všichni společně (seděl jsem tzv v první lajně tak jsem neměl přehled o všech, kteří byli přítomni).
  • 0

#123 minarjo

minarjo

    minarjo

  • Members
  • PipPipPip
  • 758 příspěvků(y)

Publikováno 24 říjen 2007 - 20:40

Bo.T.L. napsal/a:
Nevím zda někdo může potvrdit, ale měl jsem pocit, že do terénu jsme nakonec nevyrazili všichni společně (seděl jsem tzv v první lajně tak jsem neměl přehled o všech, kteří byli přítomni).

Tak to si nemyslím-já seděl skoro vzadu a myslím tedy, že jsme byli skoro určitě v terénu všichni. Tedy až na "kontrolora" RaRocha, kteý kontroloval zjevně hlavně teoretickou část kurzu ;)
  • 0

Nevíte si s něčím v GC rady? Zkuste jít nejprve na Českou encyklopedii GC


#124 Bo.T.L.

Bo.T.L.

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 042 příspěvků(y)

Publikováno 24 říjen 2007 - 20:46

minarjo napsal/a:

Bo.T.L. napsal/a:
Nevím zda někdo může potvrdit, ale měl jsem pocit, že do terénu jsme nakonec nevyrazili všichni společně (seděl jsem tzv v první lajně tak jsem neměl přehled o všech, kteří byli přítomni).

Tak to si nemyslím-já seděl skoro vzadu a myslím tedy, že jsme byli skoro určitě v terénu všichni. Tedy až na "kontrolora" RaRocha, kteý kontroloval zjevně hlavně teoretickou část kurzu ;)


Takovej mladší s delšími tmavšími vlasy co přišel později tam tuším nebyl. Nejlépe by to osvětlila kontrola prezenční listiny. ;)
  • 0

#125 paja0512

paja0512

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 47 příspěvků(y)

Publikováno 24 říjen 2007 - 20:46

minarjo napsal/a:

Bo.T.L. napsal/a:
Nevím zda někdo může potvrdit, ale měl jsem pocit, že do terénu jsme nakonec nevyrazili všichni společně (seděl jsem tzv v první lajně tak jsem neměl přehled o všech, kteří byli přítomni).

Tak to si nemyslím-já seděl skoro vzadu a myslím tedy, že jsme byli skoro určitě v terénu všichni. Tedy až na "kontrolora" RaRocha, kteý kontroloval zjevně hlavně teoretickou část kurzu ;)


Já myslím, že tam vzadu seděli ještě dva hoši, kteří s námi do terénu nešli. Jinak zde již bylo vše řečeno. Teorie byla sice vleklá, ale zazněly tam i zajímavé informace a praktická ukázka byla pohodová. :)
  • 0

#126 minarjo

minarjo

    minarjo

  • Members
  • PipPipPip
  • 758 příspěvků(y)

Publikováno 24 říjen 2007 - 20:56

Jo je to fakt, já ty 2 neznal, tak jsem si jejich nepřítomnosti ani nevšiml. Každopádně celkem zajímavé to je a kdo chce certifikát, tak ať neváhá a jde ;)-zatím to vypadá, že kurzy se budou jistě ještě dostkrát opakovat (bude-li zájem). Další je 1.11.
  • 0

Nevíte si s něčím v GC rady? Zkuste jít nejprve na Českou encyklopedii GC


#127 Sylvia999

Sylvia999

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 538 příspěvků(y)

Publikováno 24 říjen 2007 - 21:20

Vzhledem ke zpoždění jsem nestihla poradu před kurzem a tak jsem netušila, jak se ostatní domluvili. Naštěstí to nevadilo. Teoretická část byla zajímavá, bylo však znát, že lektor přednášel teprve podruhé. Až se trochu "otrká", bude dobrý. O družicích toho bylo řečeno dost. Málo, vlastně téměř nic, o geocachingu. V téhle teoretické části by mělo být určitě nějaké základní seznámení s GC.COM. Praktická část - jak psal Minarjo, snažili jsme se nechat hledat tu začínající cacherku - nebo jí to aspoň nekazit. Myslím si, že pro opravdové začátečníky by mohl být tento kurz ideální, jen do něj přidat tu část o práci s GC.COM. Takže : ZAČÁTEČNÍCI HLASTE SE A vůbec by neškodilo takovéto kurzy zorganizovat i v jiných městech, ne jen v Praze Aha Sylvia999 - Diplomovaná kachna - sorry kačerka
  • 0
Sylvia999

#128 LiborH

LiborH

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 334 příspěvků(y)

Publikováno 24 říjen 2007 - 21:23

Taky připíšu své poznatky. Teorie byla celkem zajímavá, ale některé technické detaily ohledně družic a celého systému jsem se prostě nedozvěděl. Přednášející nebyl očividně připraven na šťouraly a tak si to budu muset nastudovat jinde. Ohledně kešingu jsme se toho moc nedozvěděli, protože na to prostě nezbyl čas a tak jako mudla a potenciální kačer bych se nedozvěděl nic o trakovatelných předmětech, chování u keše, logování...

Praktická část byla zajímavější už z toho důvodu, že se tam člověk potkal s lidma, které zná až na výjimky jen podle nicků. Prostě takový malý příjemný event.

Ale podle zkušenosti jediná účastnice která se s kešinkem a GPS ještě nesetkala se sice mnoho nedozvěděla od lektora v rámci teorie, ale zato byla dle mého velmi dobře proškolena ostatními ostřílenými kačery přímo v terénu na lovu.

Tímto děkuji lektorovi a České kosmické kanceláři za uspořádání kurzu a ostatním kačerům za příjemnou společnost


LiborH - Diplomovaný kačer
  • 0

#129 RaRoch

RaRoch

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 156 příspěvků(y)

Publikováno 25 říjen 2007 - 8:18

Vše zajímavé už napsali naši první certifikovaní kačeři. Já teď uvažuju o tom, že další rozšiřování této "privilegované" :D skupiny pomocí peněz programu JPD 3 se mi moc nelíbí. Chce to nějakou změnu ;). Možná budete na nějakou dobu nejen první, ale i poslední :(.
  • 0

#130 LiborH

LiborH

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 334 příspěvků(y)

Publikováno 25 říjen 2007 - 8:30

RaRoch napsal/a:
Vše zajímavé už napsali naši první certifikovaní kačeři.
Já teď uvažuju o tom, že další rozšiřování této "privilegované" :D skupiny pomocí peněz programu JPD 3 se mi moc nelíbí.
Chce to nějakou změnu ;).
Možná budete na nějakou dobu nejen první, ale i poslední :(.

Hm, k tomu není asi co dodat. Z úhlu pohldu daňového polatníka nebo kontrolora EU s tím nezbývá než souhlasit. Nicméně jsem rád, že jsem to stihl B)

LiborH - Diplomovaný kačer
  • 0

#131 Bo.T.L.

Bo.T.L.

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 042 příspěvků(y)

Publikováno 26 říjen 2007 - 10:31

Může někdo další dát k dispozici fotky, které pořídil během praktické části kurzu? Já jsem nefotil a rád bych si prohlédl nějaké další snímečky z terénu. Díky
  • 0

#132 minarjo

minarjo

    minarjo

  • Members
  • PipPipPip
  • 758 příspěvků(y)

Publikováno 26 říjen 2007 - 10:42

RaRoch napsal/a:
Možná budete na nějakou dobu nejen první, ale i poslední :(.

S RaRochem souhlasím, že současná úroveň není nejideálnější, nicméně možná by se přednášející po více kurzech přeci jen více otrkal a připravil, ale těžko říct.
  • 0

Nevíte si s něčím v GC rady? Zkuste jít nejprve na Českou encyklopedii GC


#133 minarjo

minarjo

    minarjo

  • Members
  • PipPipPip
  • 758 příspěvků(y)

Publikováno 26 říjen 2007 - 10:44

Bo.T.L. napsal/a:
Může někdo další dát k dispozici fotky, které pořídil během praktické části kurzu?

Šolim slíbil, že dá naši skupinovou fotku vzniklou na konci kurzu po odlovu Skateparku Andel do logu. A opravdu tak učinil - zde je jeho log.
  • 0

Nevíte si s něčím v GC rady? Zkuste jít nejprve na Českou encyklopedii GC


#134 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 26 říjen 2007 - 11:10

A já si dlouho myslel, že s tím kurzem to byl VTIP! To jste ho tedy dovedli k dokonalosti :) Pokud to vtip nebyl, tak nechápu, kam to vlastně EU Posílá peníze!!!
  • 0

#135 gerdik

gerdik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 499 příspěvků(y)

Publikováno 26 říjen 2007 - 11:23

RaRoch napsal/a:
Možná budete na nějakou dobu nejen první, ale i poslední :(.


Otázkou je, zda takové kurzy jsou vůbec k něčemu dobré.

Není problém akreditovat kurz, na který na hodinu pozveme lektora z nějaké katedry geoinformatiky a pak druhou část zaměřenou na geocaching a práci v terénu zvládne zkušený technicky zdatný kačer (kačerka - ať nediskriminuji ženy a dívky).
Pokud dáme lektorovy za tu hoďku něco kolem pětistovky, seženeme levnou školící místnost s PC a dataprojektorem, kačer lektor bude aktivní a zapálený tak, že za to nebude nich chtít, dostaneme se s náklady při 10 - 15 účastnících pod 50 Kč na jednoho. Což je dnes jedno máslo. A každý se něco málo dozví a dostane certifikát = "Certifikovaný kačer". Podle mne ale ten vynaložený čas i případně získané informace neodpovídají výstupu.

Viz moje první věta. K ČEMU TO JE DOBRÉ?
  • 0

#136 vsa

vsa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 566 příspěvků(y)

Publikováno 26 říjen 2007 - 11:59

Já bych na školení hned šel. Ani jednu z uvedených kešek nemám a jako microeventik to je dobrej nápad. Troška teorie může být také zajímavá, ale je jasné, že koho to zajímá, tak si to na Inetu přečetl již dávno. A pro koho jiného to je určené než pro kačery ? Prostě to chce do teorie zahrnout i něco málo o etice kešingu a bude to 100% školení pro i věčné začátečníky :) Proč to někdo sponzoruje a nepošle ty peníze potřebným....... k tomu se už nemůžu vyjadřovat neb mě Dragon Riders včera domlouval ať nejsem tak negativní :D
  • 0
VSA

#137 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 26 říjen 2007 - 12:22

ono je to cele jako jeden grant na zaklade GPS - historie prahy, GIS, geodezie, modelovani prostorovych dat, mapovani krajiny, zeme z vesmiru, dlouhodoby vyvoj ceske krajiny..... a ja uz nevim jake jsou jeste dalsi temata. ten geocaching je jen mala kapka v grantu. jen kvuli GC by na to opravdu ani EU nic nedala. no ale kdyz se jim to hodilo tematicky, tak samozrejme do toho zahrnuli i GC. vice temat = vetsi objem = vic penez ;)
  • 0

#138 LiborH

LiborH

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 334 příspěvků(y)

Publikováno 26 říjen 2007 - 12:32

A navíc se díky tomu někdo dozvěděl, že nějaké kurzy okolo vůbec jsou. Mě by ani náhodou nenapadlo koukat po nějakých kurzech, ale teď se třeba díky tomu manželka chystá na tu historii Prahy. Takže jako reklamní kurz to určitě přínosem bylo :D
  • 0

#139 Bo.T.L.

Bo.T.L.

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 042 příspěvků(y)

Publikováno 26 říjen 2007 - 15:14

minarjo napsal/a:
Šolim slíbil, že dá naši skupinovou fotku vzniklou na konci kurzu po odlovu Skateparku Andel do logu. A opravdu tak učinil - zde je jeho log.


Tu fotku už mám, ale ještě tam fotil i někdo jiný a najenom u té poslední kešky. Nevím jestli to byl Sutech nebo někdo další/jiný.
  • 0

#140 PLAJ family

PLAJ family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 104 příspěvků(y)

Publikováno 29 říjen 2007 - 14:21

A je to :( Tohle mi dnes přišlo.

dobry den
Omlouvame se, ale z administrativnich duvodu jsme byli nuceni stahnout veskere kurzy tykajici se geocachingu.
Pokud mate i presto zajem o vyuku prace s GPS, muzete se prihlasit na nekterou z jinych alternativ v nabidce na www.scientica.cz/citt.
Renata Schnablova



Co jste tam vyváděli? Takhle to vypadá, že ten diplom bude dost velká vzácnost. :D
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama