Přejít na obsah


Fotka

Galileo financuje kurzy geocachingu


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
170 odpovědí na toto téma

#141 LiborH

LiborH

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 334 příspěvků(y)

Publikováno 29 říjen 2007 - 14:32

Jo jo, hned dneska ten diplom dám vydražit na Aukro. když se tam můžou dražit keše, tak proč ne diplom, kterých je v republice max 16 ks :)

Holt RaRoch už zaúřadoval, takže asi nezbyde, než aby ti diplomovaní začali sami školit a vydávat vlastní dilomy novým kačerům :):)

LiborH - Diplomovaný Kačer
  • 0

#142 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 29 říjen 2007 - 16:07

PLAJ family napsal/a:

Co jste tam vyváděli? Takhle to vypadá, že ten diplom bude dost velká vzácnost. :D


no neprovadeli jsme nic :) bohuzel si za to muze prednasejici sam - celkem mu to neslo. asi si to ani nezkusil doma cvicne prerikat, aby vedel, kolik mu to zabere casu a taky vlastne nevedel, jak to ma podat a vysvetlit. nekdy pri nejistote (ne kvuli znalosti, ale toho, jak to ma vysvetlit) dokonce tak klesnul na sile hlasu, az jsem si rikal, ze za chvili ten sepot uz neuslysim ;). no tak proste to byl mlady studentik z matfyzu s nezkusenosti a recnickou neobratnosti. ne ze by se nesnazil, ale moc se nedivim rarochovi, ze ten kurz ma utrum. prednasejici se vlastne k popisu GC ani nedostal, protoze uplynul cas v ucebne a slo se ven na kese. (coz teda ne ze by to zrovna ted vadilo :), ale prece jen to melo byt naplni kurzu a pro neznale nezbytnost)

hele, a jak to, ze tu vlastne neni jeste flame o tom, ze pysni nadkaceri si udelali diplom, aby byli jeste nadnadkacerovatejsi a pak to rychle utipli, aby uz se jim v nadnadkacerovatosti nikdo nevyrovnal? ;) :D
  • 0

#143 Sylvia999

Sylvia999

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 538 příspěvků(y)

Publikováno 29 říjen 2007 - 16:13

To bude asi tím, že jim závistí zaskočilo a ještě neodskočilo :D:D:D:D:D Na flame budeš muset ještě chvíli počkat Jinak pravdu díš, mladík sám potřeboval hlavně školení jak školit. Což by se snad dalo snadno napravit :|
  • 0
Sylvia999

#144 PLAJ family

PLAJ family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 104 příspěvků(y)

Publikováno 29 říjen 2007 - 16:36

Nějak mi unikla RaRochova role a vliv na odpískání těch kursů.
  • 0

#145 minarjo

minarjo

    minarjo

  • Members
  • PipPipPip
  • 758 příspěvků(y)

Publikováno 29 říjen 2007 - 16:41

RaRoch tam byl coby kontrolní orgán - jakou přesnou funkci v "negeo-životě" má nevím, ale prostě přímo na přednášce kontroloval, zda jsou peníze EU vynaloženy účelně. Ostatně i sám přednášející byl z kontroly dost nervózní, jak nám řekl, když si pro nás dolů přišel. No a po kurzu nám RaRoch naznačil, že asi moc účelné to není, s čímž bohužel nezbývá než souhlasit (při této kvalitě přednášky). Navíc přednášející neměl na GC.com zalogovanou ani jednu cache (i když dle svých slov pár našel bez logování) a jeho nick nese hodně čerstvé datum od registrace... Navíc i zde na fóru RaRoch psal, že z těchto důvodů budou tyto kurzy nejspíš pozastaveny - viz toto vlákno výše.
  • 0

Nevíte si s něčím v GC rady? Zkuste jít nejprve na Českou encyklopedii GC


#146 Krkovicka

Krkovicka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 274 příspěvků(y)

Publikováno 29 říjen 2007 - 17:29

Ve ctvrtek jsem se chtel jit dozvedet neco co jeste nevim a vyuzit nejak smysluplne penez, kterych z mych dani plyne do EU pomerne hodne a kurs je zrusen. A dnes mi to taky prislo:
Omlouvame se, ale z administrativnich duvodu jsme byli nuceni stahnout veskere kurzy tykajici se geocachingu.
Nemam rad administrativni duvody a Vanoce a ted i RaRocha. Promin RaRochu ale to jsi mi nemel delat. To je k vzteku, ja chci diplom, a hned. bééé
  • 0

#147 minarjo

minarjo

    minarjo

  • Members
  • PipPipPip
  • 758 příspěvků(y)

Publikováno 29 říjen 2007 - 21:37

Neodsuzujte RaRocha, udělal to správně. Jen slepý by přehlédnul ty nedostatky, to je fakt a všichni co jsme tam byli by jsme mohli vyprávět... Třeba až se najde lektor více do GC zasvěcený (ne ten, co se teprve nedávno registroval), tak budou kurzy zase spuštěny, takto ale ne.
  • 0

Nevíte si s něčím v GC rady? Zkuste jít nejprve na Českou encyklopedii GC


#148 Bo.T.L.

Bo.T.L.

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 042 příspěvků(y)

Publikováno 29 říjen 2007 - 22:10

minarjo napsal/a:
Neodsuzujte RaRocha, udělal to správně. Jen slepý by přehlédnul ty nedostatky, to je fakt a všichni co jsme tam byli by jsme mohli vyprávět... Třeba až se najde lektor více do GC zasvěcený (ne ten, co se teprve nedávno registroval), tak budou kurzy zase spuštěny, takto ale ne.


Když jsem si přečetl další názory na proběhlý kurz a nyní i následné zrušení dalších, musím také bohužel konstatovat, že úroveň přednášejícího nebyla dostatečná a ztotožňuji se s uvedeným hodnocením těch, kteří se zúčastnili a popsali dojmy. Ani ten co kurz uváděl nebyl moc přesvědčivý, obzvláště jestli je opravdu učitel na nejaké katedře ...
Myslím, že lektor by nemusel být více zasvěcený do GC, hlavně by měl zvládnout prezentovat informace, které jsou náplní kurzu.
  • 0

#149 Krkovicka

Krkovicka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 274 příspěvků(y)

Publikováno 31 říjen 2007 - 22:37

minarjo napsal/a:
Neodsuzujte RaRocha, udělal to správně. Jen slepý by přehlédnul ty nedostatky, to je fakt a všichni co jsme tam byli by jsme mohli vyprávět... Třeba až se najde lektor více do GC zasvěcený (ne ten, co se teprve nedávno registroval), tak budou kurzy zase spuštěny, takto ale ne.


Ale ja se na RaRocha nezlobim a uz vubec ho neodsuzuji, uz jsem se tam jednou prihlasil a tak se tam pujdu zitra podivat i bez toho, ze geocaching bude ci nebude naplni kursu. Mozna Vam dam za pravdu, ze to bylo ztracene odpoledne. Zase na druhou stranu trocha dobre podane teorie o GPS mi urcite neuskodi.
  • 0

#150 Scientica

Scientica

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 1 příspěvků(y)

Publikováno 01 listopad 2007 - 11:44

Agentura Scientica zdraví geocachery! Tak to jste nás dostali, to tu eště něbolo. V celé té věci je i naše jméno, takže nutno pár věcí na vysvětlenou: 1) ten kurz, který jsme do minulého týdne nabízeli, samozřejmě nebyl myšlený jako "kurz geocachingu". A už vůbec ne jako "kurz geocachingu pro ostřílené borce". Byl to kurz výuky základů GPS - pro začátečníky, vedený pouze na příkladu toho tématu. Prostě jsme chtěli, aby lidé, kteří GPSku v životě neměli v ruce, se to naučili trochu zábavnějším způsobem. Geocaching neměl být cíl, ale jen prostředek. Myslím, že z kontextu té nabídky na webu to bylo zcela jasné. 2) nikdo z nás nikdy geocacher nebyl. Jen jsme o tom zdálky slyšeli a právě Jirku Šilhána napadlo, že by to šlo využít při výuce. Zaregistroval se jen kvůli tomu. Jeho nápad, tak ať si to teď vychutná. Ještě o něm - mezi lektory CITTu jsme ho zařadili pro jeho nezdolné nadání ve všem, co se týká PC a technologií navigací. Přijďte někdy na jeho kurz o kompatibilitě dat GPS s GISovými softwary a upravíte si názor. Každý nemá talent na všechno. On nemá talent na nadšené povídání o základech GPS před posluchárnou plnou GPS expertů, pod dohledem kontrolora EU, za účasti tajemnice České kosmické kanceláře a fakultního gestora Akademie CITT. 3) a do třetice o účelnosti peněz z EU: myslím, že Česká kosmická udělala to nejlepší co mohla. Zpracovala grant namířený na zvyšování veřejné gramotnosti v oblastech geoinformačních a navigačních systémů. Vypadá to, že na téhle bázi bude mezinárodní a zjevně i globální kompetice v nastávajících časech založena (viz Galileo versus Navstar), a kdo ví k čemu se nám to všem může za několik pár let hodit. Zacílení podpory do veřejného "výcviku" v této oblasti je od EU velmi strategické. Nicméně je to podporovaná výuka, což s sebou nese větší nároky na jakousi ukázněnost všech, kterých se to týká. Tedy i účastníků. Školit zkušené borce v základech ovládání GPS za peníze z veřejných zdrojů mi opravdu moc účelné nepřipadá. Kdybychom věděli o těch přípravách na vašich stránkách (...hlavně nechat GPSky doma, musíme dělat že jsme to v životě neviděli...), nečekali bychom na Rarohy a kurz stáhli sami. Ale na druhou stranu, popravdě řečeno, být náruživým geocacherem, asi bych také neodolal a pro diplom si došel. Takže žádné výčitky, pouze nevhodná konstelace. Zdravím a třeba zas někdy na nějakém kurzu, tentokrát však již bez geocachingu. A diplomy si uložte do sejfů: je jich 17 na světě!!! Petr Mareš
  • 0

#151 Saman

Saman

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 941 příspěvků(y)

Publikováno 01 listopad 2007 - 11:48

PLAJ family napsal/a:
Nějak mi unikla RaRochova role a vliv na odpískání těch kursů.

snad neprezradim velke tajomstvo, ked napisem, ze RaRoch pracuje v jednej z implementacnych agentur rozdelujucich EU prachy v CR...
  • 0
Vložený obrázek

Chceš-li jít rychle, jdi sám.
Chceš-li dojít daleko, jdi s přáteli.

#152 minarjo

minarjo

    minarjo

  • Members
  • PipPipPip
  • 758 příspěvků(y)

Publikováno 01 listopad 2007 - 12:37

No konečně se ozvala povolaná osoba z ag. Scientica - čekal jsem, že si to dřív nebo později přečtou. Čili hlavně poslední bod si vemte k srdci - je jen 17 diplomovaných cacherů (tedy ne všichni vlastně byli cachery, hlavně ted první týden před námi), takže diplomy do sejfu! :D
  • 0

Nevíte si s něčím v GC rady? Zkuste jít nejprve na Českou encyklopedii GC


#153 Bo.T.L.

Bo.T.L.

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 042 příspěvků(y)

Publikováno 01 listopad 2007 - 14:13

Scientica napsal/a:
Agentura Scientica zdraví geocachery!
Tak to jste nás dostali, to tu eště něbolo.

...nebyl myšlený jako "kurz geocachingu". A už vůbec ne jako "kurz geocachingu pro ostřílené borce". Byl to kurz výuky základů GPS - pro začátečníky, vedený pouze na příkladu toho tématu. Prostě jsme chtěli, aby lidé, kteří GPSku v životě neměli v ruce, se to naučili trochu zábavnějším způsobem. Geocaching neměl být cíl, ale jen prostředek...

Zdravím a třeba zas někdy na nějakém kurzu, tentokrát však již bez geocachingu. A diplomy si uložte do sejfů: je jich 17 na světě!!!

Petr Mareš


Ač jsem tedy možná ve Vašich očích považován za ostříleného borce, GPS navigaci Garmin 72 jsem nikdy v životě neměl v ruce (ani jiný podobný přístroj). Hledám podle snímků letecké či turistické mapy v PDA.
Bohužel, teorii o GPS a používání navigačních přístrojů byla věnována malá část vyhrazeného času (s přístrojem a jeho používáním v terénu jsem se seznamoval tzv za pochodu v praktické části věnované Geocachingu).
Jak jste si mohl všimnout, většina účastníků se o tomto kurzu dozvěděla ve fóru na těchto stránkách.

Nejenom za získání ceněného diplomu však přesto všem děkuji.

Bo.T.L.
  • 0

#154 Sylvia999

Sylvia999

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 538 příspěvků(y)

Publikováno 01 listopad 2007 - 15:15

Myslím si, že nápad jako takový je velmi dobrý. I s tím geocachingem jako praktickým způsobem výuky. Jen to chce trochu (hodně) dotáhnout. Doufám, že na takovéto kurzy nebylo zanevřeno obecně a že se zase nějaké objeví (a zase je někdo půjde "prověřit" ;)). Je zajímavé, že Marekl, který nás na tyhle kurzy upozornil (vůbec by mně nenapadlo po něčem takovém pátrat) se k tomuto tématu zatím nevyjádřil.
  • 0
Sylvia999

#155 marekl

marekl

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 883 příspěvků(y)

Publikováno 01 listopad 2007 - 16:11

K čemu se vyjadřovat? Já jsem to podal jen jako zajímavou informaci. Jsem novinář, dostala se ke mně, napsal jsem potom článek na svůj web a sem jsem hodil jen střípek, pro zajímavost. S kurzy nemám vůbec nic společného.
  • 0

#156 Sylvia999

Sylvia999

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 538 příspěvků(y)

Publikováno 01 listopad 2007 - 16:42

No to je to ad a), co jsem chtěla vědět. Ad bé) - kde jsi na to narazil? Původ informace totiž taky je zajímavá informace - aspoň pro mně. edit : b na bé aby mi to tam neházelo brejle
  • 0
Sylvia999

#157 marekl

marekl

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 883 příspěvků(y)

Publikováno 01 listopad 2007 - 17:20

Už přesně nevím, informace se ke mně dostávají z tolika stran, že si přesně nevzpomínám. Je možné, že to bylo v e-mailové konferenci o GPS na Pandoře, možná někde v našich fórech.
  • 0

#158 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 176 příspěvků(y)

Publikováno 01 listopad 2007 - 19:02

Na pandore se to každopádně objevilo stejný den jako tady. edit: (o hodinu dříve)
  • 0

#159 Bo.T.L.

Bo.T.L.

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 042 příspěvků(y)

Publikováno 21 únor 2008 - 16:40

Zdravím všechny certifikované Cachery. 20.2.2008 jsem obdržel z Akademie CITT k vyplnění dotazník. Jak se kolegové z kurzu stavíte k jeho vyplnění? Díky Bo.T.L. TaKy CaCher s Certifikátem
  • 0

#160 Sutech

Sutech

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 197 příspěvků(y)

Publikováno 21 únor 2008 - 16:43

Tak já jsem nedostal nic, takže posoudit nemohu :o
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama