Přejít na obsah


Fotka

JEDEME DO PROVENCE !


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
49 odpovědí na toto téma

#21 LiborH

LiborH

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 334 příspěvků(y)

Publikováno 26 November 2007 - 15:00

Jo, to máš pravdu a navíc se tyto dvě akce navzájem nevylučují. Ale za cenu této týdenní akce jsem schopen udělat tu Skandinávii na tři týdny. Ale jak jsem psal. Ta Francie mi rozhodně nepřipadá předražená, spíš je to dost velká neplánovaná díra do rodinného rozpočtu, protože hlavní dovolená je celkem jasně danná. Ta Francie by byla jaksi navíc ;) A s kroucením volantem máš samozřejmě pravdu, ale holt něco za něco :)
  • 0

#22 novakpe

novakpe

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 25 příspěvků(y)

Publikováno 26 November 2007 - 15:07

Ted nevim, zda se radovat ci plakat. Po mych drivejsich uzasnych zkusenostech s cyklozajezdy, jsem se tak radovala, kdyz se pred casem objevilo, ze by se delal cyklozajezd sity na miru geocachingu a jeste k tomu do me milovane Francie. Bohuzel me tento rok cekaji statnice a nevim, zda se mi vse podari stihnout tak, abych mohla jet. Takze budu muset cekat do ledna, jak to dopadne, snad jeste potom nejaka mista k prihlaseni budou.
  • 0

#23 chemic77

chemic77

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 470 příspěvků(y)

Publikováno 26 November 2007 - 20:28

Byl jsem zaslepen a pořád jsem nemohl odhalit kde se nachází tento zájezd. :) Teď jsem na něj narazil a teď to již začínám zvažovat. :) ještě uvidíme. :)
  • 0

#24 Leroj

Leroj

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 681 příspěvků(y)

Publikováno 26 November 2007 - 23:35

tak přihláška vyplněna, zbývá odeslat... B) 2 plsik: nebyla by někde k dosažení čitelnější verze té mapy s vyznačenými místy výletů ze stránek cestovky ? Třeba někam upnout, nebo poslat mailem...
  • 0

#25 plsik

plsik

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 26 příspěvků(y)

Publikováno 27 November 2007 - 0:26

citelnejsi mapa s misty výletů: máš pravdu, ta zveřejnena byla sita horkou jehlou. Kazdému prihlásenému poslu tuto mapu i s doplnenými souradnicemi výchozích míst jednotlivých denních výletu, kterou v dohledné dobe pripravim.
  • 0

#26 Leroj

Leroj

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 681 příspěvků(y)

Publikováno 27 November 2007 - 1:03

paráda, díky předem za mapu - aspoň to odeslání nebudu furt odkládat :) nevim do jaké míry je ta trasa definitivní a je mi jasný, že o ní nelze rozhodovat podle nálady účastníků, ale kdyby se třeba místo Nimes zastavilo alespoň o 20 km níž /např. Arles nebo Saint Gilles/, případně ještě jižněji, tak by to bylo dokonalý - láká nás představa hledání na břehu moře a z Nimes mi to přijde již mimo mé možnosti - max. tam dojet, jednu sebrat a mazat zpátky...ale to zamítám předem, honit se tam nebudu /aspoň doufám B)/
  • 0

#27 plsik

plsik

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 26 příspěvků(y)

Publikováno 27 November 2007 - 10:41

Rozšíření či změna lovných oblastí:
Vytipoval jsem šest lovných oblastí (viz mapka).
Máme k dispozici osm lovných dnů (včetně dne příjezdu). Je tu tedy možnost rozšířit počet oblastí ještě o některou za předpokladu, že každé oblasti budeme věnovat jen jeden den (což je v některých případech žalostně málo). Taky je tady možnost v případě "všeobecného a nepřekonatelného odporu" k Nimes tuto oblast zrušit a nahradit jinou. V případě oblasti Nimes ovšem nejde jen o keše přimo ve městě, ale je možno (a předpokládám, že toho někteří využijí) z Nimes jet na kole po vlastní ose do místa ubytování a cestou hledat další keše. Mimoto město Nimes (jeho historické jádro) je hezké a stojí zato mu věnovat nějakou tu hodinu formou poznávací.
Řešení:
Nevyskytne-li se onen zásadní odpor k některé oblasti, nebudu je měnit. Na druhé straně vypracuju "náhradní" oblasti (Arles, Aigues-Mortes a možná další), které by se do programu zařadily až během zájezdu podle jeho průběhu a po zvážení vašich připomínek přímo na místě s tím, že pravomoc ke změně (a odpovědnost) budu mít já, nikoliv např. hlasování. S náhradními oblastmi vás seznámím s dostatečným předstihem, abyste si mohli udělat domácí přípravu. Uvedené (a další) oblasti mají jeden velký handicap: větší vzdálenost od místa pobytu, z toho plynoucí delší doba jízdy busem a o to kratší doba na geolov. Musíme se smířit s tím, že i kdybychom jezdili na kolech 24 hodin denně, nebudeme schopni odlovit všechny zajímavé keše.
  • 0

#28 Leroj

Leroj

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 681 příspěvků(y)

Publikováno 27 November 2007 - 12:04

s tím nedostatkem času mi to je jasný, naštěstí nepatřím mezi ty, kteří jsou nervózní dokud nevybílí vše v dosahu ;). Proti Nimes vůbec nic nemám /taky jak bych mohl když jsem tam nebyl/, to byl jen takovej nápad, který doufám ještě někoho zaujme /a kdyby se jednou vstalo o hodinu dřív, tak to bude v pohodě. Ty návraty na základnu na kole jsem začal plánovat hned při spatření mapy - řekl bych, že to je bez problému možné ze všech míst /s vyjímkou Ardeche, ale to je stejně až po cestě domů/. Výhoda návratů na kole je, že se nemusí hlídat čas a při bloudění, které mi je vlastní, budu mít čas tak do půlnoci :)
  • 0

#29 plsik

plsik

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 26 příspěvků(y)

Publikováno 27 November 2007 - 12:35

Denní časový rozvrh:
Protože předpokládám, že se zájezdu zúčastní i rodiny s dětmi a "pohodáři", nechci příliš "šponovat" ranní odjezd. Zkušenost z cykloturistické varianty těchto zájezdů říká, že optimální stanovený (a taky dodržený) ranní odjezd busem je 8.30. Jak uvedl leroj, je prakticky ze všech oblastí možný návrat na kole do místa ubytování a těm, kteří to budou chtít a zvládnou to, tuto variantu vřele doporučuji.
Další programová varianta:
V této souvislosti bych rád zveřejnil ještě jednu programovou variantu, o které vážně uvažuji. V některé dny bychom se rozdělili zhruba na dvě poloviny, přičemž jedna by jela busem za denním programem určité oblasti a druhá by hledala keše z místa ubytování. V další den by se to obrátilo tak, aby každý měl možnost absolvovat vše a nikdo nebyl v programu ukrácen. Výhody, myslím, nemusím popisovat. Rád od vás uslyším vaše výhrady. Organizační stránku této varianty zvládnu, podobně někdy postupuju i při klasických cyklotur. výletech.
  • 0

#30 consul

consul

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 147 příspěvků(y)

Publikováno 30 November 2007 - 13:31

Přímý vstup na stránku GEOCACHING v katalogu CK na rok 2008 je na této stránce vlevo nahoře v sekci navigace - odkazy - Jedeme do Provence. Je tam prospekt zájezdu a v levé nabídce i vstup do elektronické přihlášky. Byly zaregistrovány již první přihlášky.:)
  • 0

#31 javla

javla

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 238 příspěvků(y)

Publikováno 28 January 2008 - 17:18

Tak se pochlubte kdo jedete, ať víme, s kým tam budeme ;o) Co se týče obav z NEtréninku, tak bych to určitě neviděl nijak černě - minulý rok jsme na kololoď téměř netrénovali (jestli jsme ujeli 200km tak to bylo moc - prostě nebyl čas) a tam byly jinačí stoupáky (třeba 12 km permanentně serpentiny nahoru ;o) - a bylo to kdoví jaký - viz náš web ;o) A teď to vypadá, že mi sundají sádru z nohy zlomený v kotníku tak měsíc před odjezdem, takže se budu 14 dní učit chodit a 14 dní už je pak na trénink taky vcelku pozdě, takže bych to neřešil - nejedeme tam soutěžit, kdo ujede dál a rychleji ;o)
  • 0
Jana a Vlasta (JaVla) (PDA FS Loox N560)

#32 tonda_BM

tonda_BM

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 32 příspěvků(y)

Publikováno 30 January 2008 - 21:31

javla napsal/a:
Tak se pochlubte kdo jedete, ať víme, s kým tam budeme ;o)


Já jedu. A už se hrozně těším. :)
  • 0

#33 Leroj

Leroj

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 681 příspěvků(y)

Publikováno 31 January 2008 - 0:04

jj taky se těším - pokud se nic nestane, tak od nás z KH jedeme čtyři, tři mladí a já jako vedoucí :D
  • 0

#34 cyne

cyne

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 200 příspěvků(y)

Publikováno 31 January 2008 - 23:22

mel bych otazecku na poradatele, bude se na tento zajezd konat take last minut akce? tedy nejde mi o nejakou slevu, to neresim, spis jestli by byla moznost prihlasit se na posledni chvili :) vubec totiz netusim do zacatku semestru jestli budu mit sanci odjet nebo ne a je to strasne lakave
  • 0

#35 Aucoin.J

Aucoin.J

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 133 příspěvků(y)

Publikováno 04 February 2008 - 14:39

Mozna by bylo na miste oznamit, ze jsem prave obdrzel z cestovni kancelare zpravu, ze pro nedostatek prihlasenych (i se mnou celkem 9lidi) jsou nuceni dubnovy termin zrusit a presunout na kveten. Sledujte proto prosim webove strany CK. Docela me to mrzi, kdyz se na neco zavazne prihlasim a pak je to jinak. Co dodat ? Snad jen to, ze vsem kdo jede v kvetnu preji hezke zazitky. Ja se urcite v tomto terminu nemohu ucastnit. Jirka
  • 0

#36 javla

javla

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 238 příspěvků(y)

Publikováno 04 February 2008 - 19:47

Aucoin.J napsal/a:
Docela mě to mrzi, kdyz se na neco zavazne prihlasim a pak je to jinak. Co dodat ? Snad jen to, ze vsem kdo jede v kvetnu preji hezke zazitky. Ja se urcite v tomto terminu nemohu ucastnit.

Jirka


Škoda, že jsi odpadl. My jsme změnu termínu odsouhlasili (naštěstí můžeme), takže pokud se ještě stihne přihlásit dostatek dalších kačerů, tak jedeme.

Možná by stálo za zvážení (pokud poteče do bot) doplnit to do stavu mudly - prostě to nabídnout i jako standardní cyklozájezd a pak před nima tutlat, co to tam vlastně děláme - mohla by to bejt sranda (jak dlouho to udržíme) ;o)

Taky je otázka, jestli by se na místo odjezdu (třeba Praha) nedal založit event - spousta lidí čte spíš GPX než tuhle diskusi (jenže to asi neprojde přes viewera kvůli komerčnímu zaměření - i když eventy se často platí - ubytování, jídlo atd., takže kdo ví - třeba by to pustil)
  • 0
Jana a Vlasta (JaVla) (PDA FS Loox N560)

#37 consul

consul

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 147 příspěvků(y)

Publikováno 04 February 2008 - 22:05

Aucoin.J napsal/a:
Mozna by bylo na miste oznamit, ze jsem prave obdrzel z cestovni kancelare zpravu,...

Vážení kolegové,
Ondra Herdegen (alias Plšík) odjel z dosahu internetu a požádal mě, abych jeho jménem umístil na fóru toto oznámení:

Ahoj kačeři,
POZOR ZMĚNA:
Z některých Vašich postřehů jsem vypozoroval, že z dubnového termínu cyklogeokešingu v Provence máte obavy. A mám pro Vás dobrou zprávu
Podařilo se mi vytvořit podmínky pro uskutečnění zájezdu v květnu, proto SE RUŠÍ PŮVODNÍ TERMÍN a zájezd se uskuteční v NOVÉM TERMÍNU:
10.5. - 19.5.2008.

Časový průběh zájezdu a všechno ostatní platí.
Věřím, že změna termínu mnohým z Vás udělá radost a bude více vyhovovat. Všichni již přihlášení a potvrzení kačeři se v novém termínu zúčastní. Napište, jak se Vám ostatním posun zamlouvá a doufám, že se teď Vaše obavy z tohoto zájezdu zmenšily.
Moc se těším na shledání s vámi.
Ondřej Herdegen
  • 0

#38 javla

javla

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 238 příspěvků(y)

Publikováno 04 February 2008 - 23:06

Myslím, že obavy z původního termínu byly zbytečné - zjišťoval jsem si dlouhodobé informace o teplotách a srážkách v dubnu a průměrné teploty byly 8-18 stupňů. V novém termínu 12-22 stupňů. Na srážky je to jedna z nejsušších oblastí a v dubnu ani květnu moc deštivých dnů zaznamenáno nebylo - 45mm za celý měsíc. U nás jsou obdobné hodnoty o měsíc později - tedy v květnu je průměr 6 - 18 stupňů a v červnu 10 - 21 stupňů. Srážky jsou pak u nás 60 a 70 mm srážek. To znamená, že ten kdo u nás vyráží na kole v květnu, může vyrazit ve Francii už v dubnu a ještě mu bude trochu tepleji. Být v květnu ve Francii (lepší než naše červnové počasí) už může znamenat, že se tam i zapotíme. Někde jsem zahlíd i maximální teploty - ne jen průměrné a to bylo ještě zajímavější, jen to teď nemůžu najít. Není bez zajímavosti, že u nás je pro srpen uváděna průměrná denní teplota 12 - 23 stupňů ;o) Získáno ze serveru http://www.weather.com pro oblast Provence a Prahu Teď jsem našel zaznamenaná maxima a minima - pro duben bylo historické maximum 29 a pro květen 31 stupňů historická minima pak -2 a 0. Ještě to někdo najděte pro Prahu a nejlíp i pro srpen ať je to komplet a každý si může udělat představu.
  • 0
Jana a Vlasta (JaVla) (PDA FS Loox N560)

#39 Leroj

Leroj

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 681 příspěvků(y)

Publikováno 04 February 2008 - 23:20

Aucoin.J napsal/a:
Docela me to mrzi, kdyz se na neco zavazne prihlasim a pak je to jinak. Co dodat ? Snad jen to, ze vsem kdo jede v kvetnu preji hezke zazitky. Ja se urcite v tomto terminu nemohu ucastnit.
Jirka

V tvém příspěvku cítím trochu výčitku, ale co má Plšík dělat když se nehlásí lidi ?
Takhle je aspoň šance, že se ještě pár lidí rozhodne. Trochu mi vrtá hlavou, kam se poděli všichni ti, kterým se tento nápad líbil a chtěli jet... :@
javla:
no já radši těch pár stupňů navíc - když jsem přežil na kole náš srpen, tak tam to bude určitě příjemnější.
  • 0

#40 Aucoin.J

Aucoin.J

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 133 příspěvků(y)

Publikováno 05 February 2008 - 7:52

ne nejsem vubec nastvany. Ja chapu kdyz nejsou lide, tak nemuze CK poradat zajezd. Ale prave proto ma CK uvest na svych strankach informaci, ze termin je predbezny. Na webu se o tomto terminu mluvi nekdy od listopadu. Ja si musim planovat dovolenou a kdyz se zavazne prihlasim, tak je to zmenene. Jinak mi to vubec nevadi, protoze jsem celkem flexibilni a hned si na tento termin zarezervuji nejakou letenku. Jen jsem chtel poprve v zivote cestovat na dovolenou s CK a zkusit neco noveho. Kolo me fakt lakalo. No vidim, ze zustanu u sveho backpeckerskeho zpusobu cestovani a kolo vymenim za DSLR. Jirka
  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama